Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    I svih gradjana koji u njoj zive

    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:15 pm

    Osim toga da se državna vlast na ovaj ili onaj način trudi da drži nac savete uz sebe, i uz ponekog retarda sa svojim idejama (npr Milenko Jezička-patrola Jovanov) nema baš mnogo mesta tvrdnji/tezi da je na delu specifičan plan pritiska za nekakvo iseljavanje.

    A osim Albanaca na Kosovu, i tu i tamo izdrkavanja paradržavnih elemenata (Šešelj), nije bilo platforme o "ratovanju" protiv ne-Srba u Srbiji.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-15

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by No Country Sun Nov 04, 2018 3:19 pm

    Не, платформа за ратове била је производ (делимично, но критичним делом) тезе о томе да су се Срби са Косова исељавали под притиском.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:23 pm

    No Country wrote:То је доста поражавајуће што се 30% Словака одселило за Словачку. Какве су цифре за Мађаре? Колико је укупно Војводина етнички хомогенија него пре ратова из 90-тих? Бави ли се ико тиме, на иоле озбиљан начин?
    Ne bavi se niko nicim na organizovan i ozbiljan nacin. Kao sto kazem, manjisnski politicari se bave pitanjima identiteta, a desavanja u zemlji izbegavaju na nacin koji je vec komican. Kad gledas te debate za nac savet mislio bi da da niko u zemlji nema egzistencijalnih problema. Svi su nacionalisti i svi su tradicionalisti. 

    Pritom je Backi Petrovac najsiromasnnija opstina u Vojvodini i jedina sa prosecnom platom ispod 30.000  

    Uzmi podatak sa zrnom soli. Moj brat je racunovodja i sledstveno poznaje vlasnike biznisa i velikih gazdinstava i ljude u Birou za zaposljavanje. Odakle mi podatak, da im se toliko stanjio broj, jer ljudi preko agencija, dobijaju poslove u Slovackoj. 

    To je anegotalno, ali ja znam puno Slovaka i mogllu slobodno da kazme da oni koji su ucili gimnaziju moju na Slovackoj vise ne zive u Srbiji, nijedan. A ostali sve vise i vise ide, primecujem u svakodnevnom zivotu. I to uzmi sa zrnom soli, ja sam u godinama kad se ljudi obicno zene, udaju i zasnivaju porodice, pa mi je mozda uzorak naheren u tom pravcu, jer je doslo vreme da plata nije dzeparac nego da ranis decu sa njom. 

    Pogledaj i dole post I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 1143415371 
    Летећи Полип wrote:Nma to veze s ratovima iz devedsetih, nego se u Slovačkoj bolje živi.
    Pa sad evo da kazem primere iz mog zivota. 

    Nekoliko mojih drugova su otisli da budu vozaci, a to moze jer su nezenjeni, inace je nemoguce tako ziveti. Plata je oko hiljadu evra. 
    Nekoliko su otisli da budu bastovani i fizicki radnici - plata je oko 600 evra. 
    Otisli su u fabrike automobila - izmedju 600- 1000.
    I dvojica su varioci i bravari to je preko 1500. 

    Uslovi radi i pre svega radno vreme su nehumani. 
    bela maca wrote:
    No Country wrote:То је доста поражавајуће што се 30% Словака одселило за Словачку. Какве су цифре за Мађаре? Колико је укупно Војводина етнички хомогенија него пре ратова из 90-тих? Бави ли се ико тиме, на иоле озбиљан начин?
    ja znam i dosta ljudi koji uopšte i nisu mađari ali mogu da uzmu i uzeće njihov pasoš čim malo usavrše jezik.
    Ja znam bar deset dvaes ovakvih slucajeva. 

    Kazu da je pre bilo lakse nauciti kao jezik, pustai su sve, ali kad je islo vise ljudi, poostrili su kriterijume. 
    otto katz wrote:
    No Country wrote:
    ...а што има везе са ратовима из деведесетих.  I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 4101625831
    E to su pravi Polipovi ljudi. Ne sviđa ti se u zemlji, promijeniš zemlju. Tj. valjda samo ako nisi Hispanac ili Arapin, onda ne valja.
    Ovi idu legalno. 






    Za sada, ona prva, prava naprednjacka proksi lista Slovaci vpred (slovaci napred) pobedjuje ubedjlivo. Izgleda da su ovu drugu pravili samo iz opreza.


    edit: ala koliko gresaka u kucanju, snadjite se jebiga, necu da nosim naocare.
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:28 pm

    Jos samo ovo da dodam. Atmosfera na drustvenim mrezama, je pre 4 godine kad su bili izbori, bila skroz drugacija. Dakle kao uvek kad su neki izbori. Odjednom otkrijes da je neko koga poznajes lud i da kaci gluposti, posvadjas se sa potpunim strancem u komentarima na vest neku i to ono odete do 1848e godine! 


    Sad nista, muk, ljudi cekaju da ito prodje pa da izglasamo naprednjake i idemo na spavanje.
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:35 pm

    Gargantua wrote:
    A osim Albanaca na Kosovu, i tu i tamo izdrkavanja paradržavnih elemenata (Šešelj), nije bilo platforme o "ratovanju" protiv ne-Srba u Srbiji.
    Postoji apokrifna prica, koju Slovaci cesto pominju. Da je navodno Mirovic rekao da ce Madjarima u Vojvodini dati kartu u jednom pravcu i sendvic, a Slovacima kartu i dva sendvica jer im je duzi put. 


    Slovaci su sad rutinski glasali za Mirovica i druge naprednjake.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by kondo Sun Nov 04, 2018 3:52 pm

    to sa iseljavanjem je sasvim prirodan proces koji ima veze sa ekonomijom a ne demografijom i slicnim kučinama. berlin je pun oglasa za posao. treba sve: vozači, automehaničari, sve moguće vrste servisnog osoblja, sistem administratori, softveraši, medicinske sestre, lekari, negovatelji i negovateljice. taj trend se širi na prsten EU, bivše socijalističke zemlje kao što su slovačka, češka, mađarska, poljska, koja isto tako nema dovoljno radne snage zbog odliva u bogatije zemlje. to je nešto sa čime srbija ne može da se bori, ne može da odbrani odlazak ljudi sa neintegrabilnim srpskim pasošom a kamoli s onim koje njihove nosioce praktično izjednačuje sa domicilnim stanovništvom u pogledu radnih prava. ne želim da slutim koja vrsta apokalipse čeka srbiju i to ne tako daleko od danas - ogromne posledice će biti očigledne za 5 godina, ne više.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:54 pm

    dap. kazu da uskoro nece da bude anesteziologa, tako da racunaj da je to ko da nema nijedan hirurg.
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-27

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by disident Sun Nov 04, 2018 4:03 pm

    Ovi moji rodjaci keramicari svaki put kad se to iseljavnje pomene trljaju ruke i smeju se priglupo ahaha nek idu majstori, samo cemo jos vise da deremo. Sad vec naplacuju plocice 12 do 15 evra po kvadratu, stvarno sta ce biti za pet godina

    elem, sa druge teme gde je okaceno resenje za lekare 

    Tumbaj grupa, najveća kompanija koja se bavi zdravstvenim uslugama i obrazovanjem u toj oblasti u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, investiraće više od 250 miliona evra u osnivanje novog medicinskog univerziteta u Srbiji, izgradnju studentskog kampusa i klinike, saopšteno je iz Ministarstva prosvete Srbije.
    Ukupan broj zaposlenih na "Gulf" medicinskom univerzitetu i "Tumbaj" bolnici trebalo bi da bude oko 5.000 i uključivao bi zaposlene od tehničkog osoblja, medicinskih sestara i tehničara, do lekara raznih specijalizacija.
    "Tokom oktobra ili početkom novembra, biće sastanak na kojem ćemo razgovarati o lokaciji za gradnju celovitog medicinskog kampusa, koji će u svom sastavu imati novi univerzitet, kliniku i objekte za smeštaj studenata. Novi univerzitet imaće više studijskih programa i biće odlična prilika za domaće, ali pre svega za strane studente", rekao je ministar prosvete Mladen Šarčević.
    Projekat koji je pre godinu dana sa Tumbaj Grupom započelo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, ozvaničen je potpisivanjem više memoranduma tokom nedavne posete Ujedinjenim Arapskim Emiratima ministra prosvete i predstavnika Ministarstva zdravlja.
    "Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo prosvete udružili su snage i prešli u konkretno dogovaranje oko projekta dolaska Tumbaj grupe u Srbiju. Oni bi u prvoj fazi koristili bolnice našeg KBC-a u Beogradu, koji je ujedno i nastavna baza Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. U drugoj fazi krenuli bi u izgradnji sopstvene klinike", rekao je Šarčević.
    Šarčević je istakao da je dolazak Tumbaj Grupe u Srbiju izuzetna šansa da na novom univerzitetu posao nadju mladi stručnjaci iz Srbije.
    "Oni bi tu radili za odlične plate. To bi ih motivisalo da ostanu u zemlji, doprinesu svojoj karijeri, razvoju zdravstvene zaštite u Srbiji, ali i podizanju kvaliteta zdravstvenog obrazovanja", rekao je Šarčević.
    Tumbaj grupa poseduje više klinika sa univerzitetskim centrom, kako u Emiratima, tako i u Indiji i Južnoafričkoj Republici.
    "Dolazak u Srbiju biće njihov ulazak na evropsko tle. Reč je o veoma uspešnoj kompaniji koja je poznata po inovativnim pristupima u medicini, kako u medicinskom obrazovanju tako i kada je reč o metodama lečenja", zaključio je Šarčević.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Летећи Полип Sun Nov 04, 2018 4:07 pm

    disident wrote:Ovi moji rodjaci keramicari svaki put kad se to iseljavnje pomene trljaju ruke i smeju se priglupo ahaha nek idu majstori, samo cemo jos vise da deremo. Sad vec naplacuju plocice 12 do 15 evra po kvadratu, stvarno sta ce biti za pet godina



    Pa znaš, keramičarski zanat je pristupačan i relativno lak za učenje. Još ako imaš nekog rođaka koji neće da krije zanat od tebe..


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 4:10 pm

    nema u srbiji 5 keramičara koji znaju šta rade
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 4:11 pm

    vode BIA ne prihvataju sad porudzbine I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 2348298330
    ficfiric

    Posts : 34204
    Join date : 2012-02-10

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by ficfiric Sun Nov 04, 2018 4:11 pm

    Ja sam sam lepio plocice u kupatilu, nije bas ravno ispalo, ali na placu je e ispalo skroz ok


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 4:12 pm

    Ja sam i krecio i bolje da sam jeo govna, onako s rukama. Lepo platis kolko trazi covek i pustis da trikl daunuje.
    ficfiric

    Posts : 34204
    Join date : 2012-02-10

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by ficfiric Sun Nov 04, 2018 4:15 pm

    I ja sam krecim, sta moze tu da se zasere? Pripremis zid, pa ga premazes


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-27

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by disident Sun Nov 04, 2018 4:16 pm

    Rade i vodu, i mislim da je to mnooogoo isplatljivije, a tek posebno kao kombo specijalisti za kupatilo, milina. Sta znam, do 30 cu pokusati da izaberem sta da radim ostatak zivota. Mada i ta njihova racunica ima rupu, a to je da sve veci broj ljudi odlaze ili sami rade manje popravke, jer je ekonomska moc ljudi sve niza i niza


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 4:20 pm

    ficfiric wrote:I ja sam krecim, sta moze tu da se zasere? Pripremis zid, pa ga premazes
    ficfiric

    Posts : 34204
    Join date : 2012-02-10

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by ficfiric Sun Nov 04, 2018 4:20 pm

    Da moram da zovem majstore, odlagao bih krecenje ko zna koliko dugo, posto ne volim da se krljam u stanu sa majstorima. Ovako mi nije problem da okrecim neku sobu i zbog sitnice. Dune mi jedan dan, kupim kantu i premazem


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Летећи Полип Sun Nov 04, 2018 4:23 pm

    Mr. Moonlight wrote:nema u srbiji 5 keramičara koji znaju šta rade


    Pa zato što je sve priučeno. Redovnog zanatskog obrazovanja praktično da više i nema. Em je preskupo, em klinci neće da upisuju. Zanat se danas uči tako što se pribiješ uz nekog majstora, pa mu kradeš zanat. Takvo znanje je krnje, i fali mu teorijska podloga koja je itekako bitna. Na stranu što se danas sa tim počinje u zrelim godinama, a treba sa 15-16.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Летећи Полип Sun Nov 04, 2018 4:30 pm

    disident wrote:
     Mada i ta njihova racunica ima rupu, a to je da sve veci broj ljudi odlaze ili sami rade manje popravke, jer je ekonomska moc ljudi sve niza i niza


    Ma daj bre, okreni se oko sebe. Koliko naših vršnjaka ume da zameni gumicu na česmi, ili osigurač za struju? Ti gledaš matore ljude koji su odrasli u drugačijem vremenu,


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-15

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 04, 2018 4:36 pm

    otto katz wrote:
    No Country wrote:
    ...а што има везе са ратовима из деведесетих.  I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 4101625831
    E to su pravi Polipovi ljudi. Ne sviđa ti se u zemlji, promijeniš zemlju. Tj. valjda samo ako nisi Hispanac ili Arapin, onda ne valja.

    Onda si migrant. Mi smo, recimo, imigranti. A ovi iz zemalja gde su prosecne plate oko 2k evra su expats. To je ta neka podela otprilike
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 4:37 pm

    nikad vise beskucnika talijana u londonu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 4:38 pm

    sta ce i kud ce poljaci, pitanje je


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40138
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by паће Sun Nov 04, 2018 4:43 pm

    Летећи Полип wrote:
    disident wrote:
     Mada i ta njihova racunica ima rupu, a to je da sve veci broj ljudi odlaze ili sami rade manje popravke, jer je ekonomska moc ljudi sve niza i niza


    Ma daj bre, okreni se oko sebe. Koliko naših vršnjaka ume da zameni gumicu na česmi, ili osigurač za struju? Ti gledaš matore ljude koji su odrasli u drugačijem vremenu,

    кад се то учило из општетехничког. Јбт ја сам у основној школи научио како ради бојлер, фрижидер, осигурач, вентилатор, шта је термостат... И данас их поправљам на основу тог знања. Не знам колико сам већ измењао прекидача, термостата, једном чак и грејач у бојлеру (и то турио јачи, закључио да мора да ће само да буде брже готов са 1600 вати него са 1200 и испало тако).

    Данас је једини разлог зашто узимам мајсторе што смо изашли из штоса са садашњом технологијом, па платимо да мало научимо како се то сад ради. Ево били неки да нам очисте каучеве и пар душека, оно дубински, узели 5500 за два сата посла, с тим што су душек урадили врло офрље јер је био у другој соби па нисмо гледали, а кола нису хтели ни да погледају, као биће кише па се неће осушити, мора да преноћи отворено. Исто вече госпоја наручила то њихово сокоћало, сутрадан стигло. Овако чиста кола нису била ни кад смо их узели, душеке смо урадили начисто, а док стигнемо до краја са намештајем макина ће да се напола исплати.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 4:46 pm

    Ja nisam u zivotu svom popravio ni najmanju stvar i stra me da probam.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 4:47 pm

    al te na oto-u pace nisu ucili da na prohromski bojler ide bakarni grejac. msm, te neke finese.

    nesto moras i sam hebiga. ja inace sve radim sam. od podova, vode, grejanja. cak me matori naucio da varim.

    puca mi prsluk se bakcem sa tim 'majstorima', pa ja bi njih trpeo cc 20 minuta, a onda ih izbacio iz kuce naglavacke ili se pobio

    I svih gradjana koji u njoj zive - Page 2 Empty Re: I svih gradjana koji u njoj zive

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:15 am