Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    avatar

    Posts : 127
    Join date : 2018-10-02

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by WildRanger Tue Oct 02, 2018 5:09 pm

    William Murderface wrote:Too American. Isto kao i Kiss.

    Koliko ja znam dva brata iz tog benda su Holanđani, koji su se preselili u Ameriku.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Erős Pista Tue Oct 02, 2018 5:10 pm

    Naravno, tu je uvek i Culibrkovo besmrtno objasnjenje:

    У Босни се – барем до појаве новог таласа – на улици могла, de facto, према плочама под мишком препознати националност локалног rock-ера: муслиман (Queen, AC/DC, Sweet, Kiss), римокатолик (Boston, Styx, Sky) или Србин (Deep Purple, Gallagher, Allman Bros., Bad Co или било који изравни blues дериват). Не ослањајући се на својевремену националну диференцијацију неуроза коју је изнио др. Јован Рашковић, мислимо да је ипак важно да се она помене: rockје уосталом, неуроза по дефиницији – видјети шта о томе пишу Владимир Јовановић (портрет Genesis у старом "Џубоксу") и Владика Атанасије ("Знак препоречни", стр. 73).

    Ljubitelji Rusha su sad u drugim drzavama.

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 2304934895


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 127
    Join date : 2018-10-02

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by WildRanger Tue Oct 02, 2018 5:13 pm

    Xexoxical Endarchy wrote:2 od ta 3 benda su ti glam rock, vilijame

    Ne mislim da su Van Halen glam uopšte. Oni su uticali na američke glam 'metal' bendove iz 80-tih, ali oni sami nisu bili u glam fazonu, pogotovo ne kad su počinjali karijeru, krajem 70-tih.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Erős Pista Tue Oct 02, 2018 5:16 pm

    WildRanger wrote:
    William Murderface wrote:Too American. Isto kao i Kiss.

    Koliko ja znam dva brata iz tog benda su Holanđani, koji su se preselili u Ameriku.

    Svi Amerikanci su odnekle dosli. Nije u tome stvar.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Xexoxical Endarchy Tue Oct 02, 2018 5:16 pm

    William Murderface wrote:Naravno, tu je uvek i Culibrkovo besmrtno objasnjenje:

    У Босни се – барем до појаве новог таласа – на улици могла, de facto, према плочама под мишком препознати националност локалног rock-ера: муслиман (Queen, AC/DC, Sweet, Kiss), римокатолик (Boston, Styx, Sky) или Србин (Deep Purple, Gallagher, Allman Bros., Bad Co или било који изравни blues дериват). Не ослањајући се на својевремену националну диференцијацију неуроза коју је изнио др. Јован Рашковић, мислимо да је ипак важно да се она помене: rockје уосталом, неуроза по дефиницији – видјети шта о томе пишу Владимир Јовановић (портрет Genesis у старом "Џубоксу") и Владика Атанасије ("Знак препоречни", стр. 73).

    Ljubitelji Rusha su sad u drugim drzavama.

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 2304934895
    koje je ovo sazimanje sociologije Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 3137070404

    mislim sto se tice kissa - meni je kiss amerika i sve, stvarno ne bi da oduzimam na znacaju, ali to ipak nije nesto sa cime mogu ljudi ovde masovno i na keca da se identifikuju kao sa necim iz australije (AC/DC) ili teksasa (ZZ top), npr.



    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    avatar

    Posts : 127
    Join date : 2018-10-02

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by WildRanger Tue Oct 02, 2018 5:17 pm

    William Murderface wrote:Too American. Isto kao i Kiss.

    Zaboravi da napomeneš Aerosmith iz 70-tih, dosta uspešniji bend od BOC-a.
    Njihovi albumi Toys in the Attic i Rocks su za Amere vanvremenski rok klasici, dok u Evropi su totalna nepoznanica.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Erős Pista Tue Oct 02, 2018 5:24 pm

    Da, mislim da je Aerosmith kod nas postai siroko popularan tek nakon saradnje sa Run DMC i posle sa Pump. Tj tek nakon povratka iz mrtvih.

    Zapravo sa MTV-em koji je vrteo Janie's got a gun po 30 puta dnevno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 127
    Join date : 2018-10-02

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by WildRanger Tue Oct 02, 2018 8:14 pm

    Jedno je sigurno: Rush nikad nisu hteli da postanu komercijala i nisu pravili muziku za mase kao što su mnogi drugi rok bendovi. Jednostavno njihova muzika je jedinstvena i unikatna. Oni uopšte nisu imali nijedan veliki hit singl na tabelama.
    To je vrv. jedan od razloga što nisu postali veliki na svetskom nivou. Ali su bend koji su stekli vrlo privrženu bazu fanova i opstali su u svom poslu više od 4 decenije.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Indy Wed Oct 03, 2018 1:45 am

    Xexoxical Endarchy wrote:+1

    ujedno i odgovor na pitanje zasto se cabaret voltaire masovno slusao u beogradu a nije rush bounce


    Haha, prvobitno sam hteo da odgovorim da se "Rush nije slušao zato što ga nje puštao Sloba Konjović". Ali, onda sam shvatio da je to više odgovor zašto ja nisam slušao Rush. (I niko iz mog društva, a mi smo intravenozno unosili King Crimson, Yes, Genesis, Jethro Tull ili Mahavishnu Orchestra... Rush je tu prirodno pripadao.)

    Evo sad slušam Rush na Spotify-u. Pevačev glas zahteva navikavanje, ali nije ništa što bi me oteralo od Rusha da sam ih čuo 70-tih.

    U ovom videu moj vršnjak Amerikanac Rick Beato objašnjava zašto je Rush-ov Closer to the Heart sa albuma A Farewell to the Kings "velika pesma". Inače pratim Beatov kanal, i iz mnogih drugih videa mi je jasno da su u prošlosti moji ispisnici u USA naravno slušali dosta različitu muziku od većine nas u Sfrjoti. Puštali su im različitu muziku na daleko većem obilju radio stanica, a sigurno da im nije falilo ni štampane informacije, kao ni prilika da se kupe ploče i ode na koncert (OK, to je bilo limitirano finansijama... opet više nama nego njima.) I, što je vrlo bitno, tamo gde je lirika tj. tekstovi pesama bila bitna - to sve je bilo na njihovom maternjem jeziku.

    Kaže Rick, "svaki klinac u mom 9-om razredu je pokušavao da skine ovo na gitari" ... to mu dođe I razred gimnazije, po našem - dakle, naša generacija u USA je bila "zaražena" Rush-om kao vrlo mlada. U komentarima na video kaže i da je to naučio da svira 1977, i otad više nikad to nije svirao. Tako nekako i mislim... određenu muziku (kao i knjige, filmove) moraš da "pronađeš" u određeno vreme, inače ako zakasniš ne može da te "radi" kako bob zapoveda.


    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by kondo Wed Oct 03, 2018 2:52 am

    sve bi bilo drugačije da je prošla inicijativa da rush budu proglašeni za nematerijalnu kulturnu baštinu kanade u unesco-u, ali je bilo blokirano. sa time su propale sve nade da će biti veliki u srba.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Indy Wed Oct 03, 2018 3:01 am

    The Rock and Roll Hall of Fame Induction Ceremony Was Ruined By Rush Fans

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 3579118792
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Xexoxical Endarchy Wed Oct 03, 2018 4:05 am

    greskom si postavio link na scientistse i sad ja moram da trolujem sa mojom omiljenom pesmom



    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Indy Wed Oct 03, 2018 4:53 am

    Lol, ne znam kako se to desilo, nisam čak ni posetio tu stranicu...

    Elem, evo ga Rush link (vrlo zabavan tekst btw): https://www.laweekly.com/music/the-rock-and-roll-hall-of-fame-induction-ceremony-was-ruined-by-rush-fans-4168484
    avatar

    Posts : 127
    Join date : 2018-10-02

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by WildRanger Wed Oct 03, 2018 10:59 am

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by kondo Wed Oct 03, 2018 11:56 am

    Sta ocekivati od muzike....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Xexoxical Endarchy Wed Oct 03, 2018 1:37 pm

    humor tacno iz prog pakla !


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by kondo Wed Oct 03, 2018 1:39 pm

    Aj bolje da pišemo o Emerson Lake & Palmer


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by паће Wed Oct 03, 2018 1:44 pm

    Kondo wrote:Aj bolje da pišemo o Emerson Lake & Palmer

    Шгјз, шта ту има много да се пише... осим оног периода кад су пролупали финансијски па одлутали у разним правцима. То метнеш на плејлисту и не помераш, готово.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Erős Pista Wed Oct 03, 2018 1:53 pm

    Indy wrote:Objašnjenje je, bojim se, vrlo prosto. PGP RTB i Jugoton, koliko je meni poznato, nisu nikad objavili ništa (licencno) od njih. Takođe, nisu se nikad vrteli na radiju (u relevantno vreme), što dobro znam jer sam imao sveske ispunjene top listama i sličnim. Tako da bi bilo čudo da su bili popularni, ili čak uopšte poznati.

    Creepy Uncle wrote:eto odgovora.

    Mozda sedamdesetih, ali kad sam ja krenuo da kupujem ploce, izasao je ovaj double live album u izdanju RTB:

    https://www.kupindo.com/Ploce/43386777_Rush-%E2%80%8E–-A-Show-Of-Hands-2-LP-

    Ali slazem se da je to vec izvan "relevantnog vremena" o kojem govori Indy.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 127
    Join date : 2018-10-02

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by WildRanger Wed Oct 03, 2018 3:08 pm

    Kondo wrote:Aj bolje da pišemo o Emerson Lake & Palmer

    Od velikana proga (King Crimson, Rush, Yes, Genesis, Tull, ELP) njihovi albumi imaju ubedljivo najniže ocene po Internetu. Verovatno sa razlogom. 
    Vrlo talentovana grupa, ali izgleda da im kvalitet komponovanja nije bio jača strana.
    Svi albumi Rush-a od 2112 pa do Moving Pictures (znači 5 albuma u nizu) imaju vrlo jake ocene.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by паће Wed Oct 03, 2018 4:36 pm

    WildRanger wrote:
    Kondo wrote:Aj bolje da pišemo o Emerson Lake & Palmer

    Od velikana proga (King Crimson, Rush, Yes, Genesis, Tull, ELP) njihovi albumi imaju ubedljivo najniže ocene po Internetu. Verovatno sa razlogom. 
    Vrlo talentovana grupa, ali izgleda da im kvalitet komponovanja nije bio jača strana.

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 3579118792 

    На плеј листи имам... не знам колико, бар 12 сати њихове музике. И то пре свега због композиције, па онда због укупног звука, и тек онда због мајсторлука и наступа.

    Ал може бити то што је Емерсон много нагињао руским композиторима, па није легао критици. Да поређамо то по моме: Tull, ELP, King Crimson, Колосеум, Yes, Genesis.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 03, 2018 5:51 pm

    Indy wrote:Objašnjenje je, bojim se, vrlo prosto. PGP RTB i Jugoton, koliko je meni poznato, nisu nikad objavili ništa (licencno) od njih. Takođe, nisu se nikad vrteli na radiju (u relevantno vreme), što dobro znam jer sam imao sveske ispunjene top listama i sličnim. Tako da bi bilo čudo da su bili popularni, ili čak uopšte poznati.

    U pravu si za Pgp i Jugoton, a za radio nisi sasvim - Sloba Konjović je njihovu stvar Spirit of the Radio stavio na prvo mesto Diskomera odmah posle žalosti zbog Titove smrti.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by kondo Wed Oct 03, 2018 11:28 pm

    brate kakve bizarnosti znaš

    mi normalni nismo palili radio još 6 meseci posle žalosti a vi potrčali da proslavite ćopin smrt


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Indy Thu Oct 04, 2018 5:32 am

    Anđe'o wrote:
    Indy wrote:Objašnjenje je, bojim se, vrlo prosto. PGP RTB i Jugoton, koliko je meni poznato, nisu nikad objavili ništa (licencno) od njih. Takođe, nisu se nikad vrteli na radiju (u relevantno vreme), što dobro znam jer sam imao sveske ispunjene top listama i sličnim. Tako da bi bilo čudo da su bili popularni, ili čak uopšte poznati.

    U pravu si za Pgp i Jugoton, a za radio nisi sasvim - Sloba Konjović je njihovu stvar Spirit of the Radio stavio na prvo mesto Diskomera odmah posle žalosti zbog Titove smrti.


    E, da, istina... imam tu jednu poveliku rupu u sećanju. Prvo sam tu imao maturske ispite, zatim dugačko letovanje (van opsega BG radio stanica) a posle toga odmah službu u JRM. Čak i odlazak Lennona sam otpratio sa značajnim zakašnjenjem (i minimalnim informacijama.) A njega sam žalio nešto više nego Broza, neka mi forum oprosti.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by паће Thu Oct 04, 2018 9:49 am

    Kondo wrote:brate kakve bizarnosti znaš

    mi normalni nismo palili radio još 6 meseci posle žalosti a vi potrčali da proslavite ćopin smrt

    Ми радио нисмо гасили годинама, а тада смо га држали само штогод утишано, да чујемо кад ће да пусте ручну.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.

    Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji? - Page 2 Empty Re: Zašto su "Rush" nepoznat bend u Srbiji?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:27 am