Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by Erős Pista Wed Jun 10, 2020 3:30 pm





    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Re: Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jun 10, 2020 3:33 pm

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? 3579118792 Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? 3579118792 Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Re: Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by Erős Pista Wed Jun 10, 2020 3:34 pm


    WildRanger
    Erős Pista wrote:Prvo Rush, a sad ovo. Not a good look, dude.

    Teško možeš da vidiš ijednog crnca na koncertu Rush-a. Ta muzika je "too white" za njih.
    Ono što mi nije jasno kod crnaca je ta zatvorenost prema rok muzici generalno i ne samo rok muzici nego bilo kojoj muzici gde su ogromna većina izvođača belci (kao i recimo kantri/folk). Mnogo belaca slušaju crnačke stilove muzike: i džez i bluz i hip hop i fank i soul, dosta su otvoreniji za crnačku muziku, nego obratno. E sad kad bi neko tu pojavu u Americi javno iskritikovao na račun crnaca mnogi idioti bi ga proglasili rasistom.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Re: Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jun 10, 2020 3:38 pm

    koliko je vizuelno interesantan ovaj novinar, odma bi ga meto u film neki


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Re: Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by Erős Pista Wed Jun 10, 2020 3:39 pm

    WildRanger wrote:
    Ovaj crnac zaslužuje ozbiljno pesničanje po faci.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Re: Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by bela maca Wed Jun 10, 2020 3:49 pm

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? 3579118792


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a? Empty Re: Zašto su Bodycount nepoznat bend za WildRanger-a?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:35 pm