Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun Oct 14, 2018 7:57 pm

    https://www.theguardian.com/world/2018/oct/14/bolsonaro-brazil-presidential-candidate-women-voters-anti-feminism?CMP=Share_iOSApp_Other




    “I really don’t see any reason for feminism today — men and women are equal in Brazil,” said Ana de Moraes, 56, a retired lawyer who intends to vote for Bolsonaro on 28 October. “These feminist women screaming and taking off their clothes – it’s very backwards. Bolsonaro isn’t taking any rights away from women.”
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Sun Oct 14, 2018 8:07 pm

    За коју годину ће "56, пензионисана" звучати као утопија.

    Као што мој отац, кад је био у мојим годинама, био већ четири године у пензији...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Indy Sun Oct 14, 2018 9:54 pm

    xie saike wrote:https://www.theguardian.com/world/2018/oct/14/bolsonaro-brazil-presidential-candidate-women-voters-anti-feminism?CMP=Share_iOSApp_Other




    “I really don’t see any reason for feminism today — men and women are equal in Brazil,” said Ana de Moraes, 56, a retired lawyer who intends to vote for Bolsonaro on 28 October. “These feminist women screaming and taking off their clothes – it’s very backwards. Bolsonaro isn’t taking any rights away from women.”


    Presešće njima taj entuzijazam za Blosonara, mensečini.
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by boomer crook Sun Oct 14, 2018 10:51 pm

    da jebote kada joj legenda sreze penziju obradovace se veoma


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by boomer crook Sun Oct 14, 2018 10:53 pm

    inace u brazilskom drustvu postoji ta neka uzasna klasna kratkovidost. mozda odredi smrti siluju po favelama, ne postoji aekvatna zdravstvena zastita za porodilje i trudnice i nasilje nad zenama ima razmere epidemije ali nista nisam videla u mom kraju pa je to onda ok.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Indy Thu Oct 18, 2018 2:20 am

    Half of beginner guitarists in US and UK are female, survey says

    Naprijed, drugarce

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Indy Wed Oct 31, 2018 4:36 am

    Volim volim volim žene
    Ali one malo manje vole mene

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Kavana
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 06, 2018 1:42 am

    http://www.prometej.ba/clanak/intervju/intervju-sa-ankicom-cakardic-izvore-fasizma-trebamo-traziti-u-krizama-kapitalizma-3659
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Fri Nov 09, 2018 2:12 pm

    Ево, са нешто задршке, нешто о том паду стопе плодности: https://bbc.in/2Ds4pbn

    The study, published in the Lancet, followed trends in every country from 1950 to 2017.
    In 1950, women were having an average of 4.7 children in their lifetime. The fertility rate all but halved to 2.4 children per woman by last year.
    But that masks huge variation between nations.
    The fertility rate in Niger, west Africa, is 7.1, but in the Mediterranean island of Cyprus women are having one child, on average.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Fri Nov 09, 2018 3:27 pm

    паће wrote:Ево, са нешто задршке, нешто о том паду стопе плодности....

    Ne kaže studija da ljudi, prosečno, imaju jedan testis?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Fri Nov 09, 2018 5:39 pm

    https://www.vice.com/rs/article/pa5yjy/zasto-je-super-sto-u-srbiji-imamo-ovu-navijacku-pesmu

    SPORT
    |
    Pisao Iva Parađanin
    |
    Nov 8 2018, 1:33pm
    Zašto je super što u Srbiji imamo ovu navijačku pesmu

    Podržite žene na parketu i na tribini.

    Podeli

    Tweet

    Ilustracija: Boris Bulatović

    Devojčice, devojke, žene, bake - navijaju. One nisu mitska bića sa telom sisate Brazilke i glavom top modela koje povremeno siđu na zemlju iz raja i odu na utakmicu gde ih uvek snimi javni servis u krupnom kadru kako bi pokušao da dokaže njihovo postojanje. One stvarno postoje, vole i navijaju za svoj klub, idu na utakmice, urlaju na televizore, nerviraju se, znoje i plaču od sreće kada se Partizan plasira u fajnl for Evrolige, ili kad Sale Nacionale pogodi trojku u Istanbulu.

    Uvek me je nerviralo što sam svoje navijanje i ljubav prema klubu morala da dokazujem samo zato što mi ništa ne visi između nogu. Često bih se pri pominjanju teme navijanja odmah našla na instant kvizu gde bi mi se postavilo more pitanja na koje sam morala da odgovorim da bih potvrdila svoje navijanje. Kada bih pratila neku tekmu ili nervozno proveravala rezultate, gotovo instant bih dobila komentar od nekog iz okruženja da je to zato što se ložim na nekog igrača ili da to radim da bih ispala kul dečacima. (Pitam se na koga li se toliko loži Milka Džikić kad je na svakoj tekmi u prvom redu hm). Zbog gomiletine glupavih komentara i dosetki koje sam svakodnevno trpela na račun svog navijanja, vrlo često se dešavalo da ga spakujem u moja četiri zida, ili odem sama na utakmicu i izurlam se i ispsujem kako to samo ja umem.

    Prošle godine, ortak mi je poslao fotku grafita koji su uradili Zvezdaši na kom piše "Partizan je za devojčice" u nameri da mi se izruga, ili isprovocira, mene, devojčicu i uvredi me time što će mi reći da sam devojčica?!? U istoj sekundi sam skapirala koliko je jedna mizogina nebuloza na zidu zapravo u svojoj suštini jedan jak i važan slogan. Pomislila sam na sve devojke sa tribine koje znam, koje glasno, žučno, odano i potpuno posvećeno i bezuslovno vole grobarštinu i svaki njen gol, koš, promašaj i pad. Sve one koje na početku svake tekme iz petnih žila dok im se lica ne zamodre pevaju "Da volim crno bele" i promukle se vraćaju kućama. Njih je mnogo, možda ne toliko na tribini, ali sve one istim žarom, ljubavlju i strašću navijaju i bodre kao bilo koji navijač. Usudila bih se da kažem da je žensko navijanje često iskrenije i čistije, ono dolazi iz puke ljubavi i podrške jer u najvećem broju slučajeva nije toliko prepoznato i podržano.


    Posle nekog vremena, GTR objavljuje novu kompilaciju pesama na kojoj se, i to na prvom mestu, našla jedna otpevana ženskim vokalom, velike grobarke Katarine Vlašić iz ženskog pank sastava Replicunts, na temu pesme Hanging on the telephone benda Blondi. Međutim, ne radi se samo o ženskom glasu koji čujemo i koji smo imali prilike da čujemo u navijačkim pesmama (setimo se Zorane) već i o tekstu, ženi iz pesme koja ide na utakmice Partizana, iako je njen dečko smarač i ne zanima ga sport.

    Pre više od pedeset godina slušali smo kultnu Nadu Knežević koja peva o nedelji i mužu koji non stop odlazi na utakmice, a danas imamo prvu pesmu o navijanju napisanu iz ženskog ugla u kojoj ona odlazi na stadion i govori dečku da joj spremi ručak. Dosta je bilo pesmama sa moljakanjem žena i prenemaganjem i kukanjem što im muškarci idu na utakmice. Ova pesma je značajna jer umesto utabavanja predrasuda koja se dešavaju na svakosekundnom nivou, u svakoj sferi, ova prava ženska himna radi nešto drugačije, govori o stvarima koje su prisutne i dešavaju se. Ovo je nekom možda mala i nebitna stvar, ali nama, ženama sa tribine mnogo znači i navijački žar je potvrđen i ispevan u vidu jedne keči navijačke pesme koja će se uskoro zaoriti tribinom. I nadamo se da će toga biti još, jer navijanje je i za devojčice. Podržite žene na parketu i na tribini.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Fri Nov 09, 2018 7:42 pm

    autorka bi mogla da se izbori da kuća koristi glagol u ženskom rodu, kad je potpisuje

    Pisao Iva Parađanin
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Fri Nov 09, 2018 8:04 pm

    ti brt vajs tekstovi smecarski


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Zuper Fri Nov 09, 2018 11:34 pm

    Ivice lepotice da ti objasni zuper.
    To sto muskarcu landara izmedju nogu tokom puberteta stvara odredjene promene u mozgu koje dovode do toga da ti drug salje: "Partizan je za devojčice"
    On ti to nije poslao sto je mizogon i sto ne voli zene. To je tipicna muska kompetitvnost bez ikakve zle namere. On to jos vise radi svojim muskim prijateljima, kao sto oni to rade i njemu.
    U stvari, mozes biti pocastvovana jer te vidi sebi ravnom.
    Zanimljivo je kako si ti, Ivice lepotice, to protumacila sto govori da feminizam sustinski ne shvata neke stvari.

    Inace se slazem da zene, devojke mogu biti daleko posvecenije navijanju od muskaraca.
    To je poznato. Zene kada se stvarno necemu posvete idu zestoko i iracionalno do krajnjih granica koje su muskarcima cesto nedokucive.
    Mnogi primeri feminizma govore o tome.

    Eto, ako do sada nisi to shvatila nadam se da ces ovo procitati jednom, eventualno.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 12:26 am

    Joj zupere brate
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 12:30 am

    Kondo, zanima me tvoj komentar teksta.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Sat Nov 10, 2018 2:35 am

    nemam komentar, ne mogu da se bavim neoliberalnim gender konstruktima ni kultur rasizmom pogotovo sto je drugarica bliska NDB i sličnima a tu su mi neki drugarice i drugari sa kojima malo malo pa neki svinjac. jbga, iva je jutro će promeniti sve. ja sam svetlosnim godinama daleko odatle danas.

    inače, samo sam skrenuo pažnju autorki na faktografske pogreške jer ovo nije prva ženska navijačka pesma grobarki. nije zorana samo davala glas i snimala prepeve kao što ona piše nego ima i svoj autorski rad, muzika i tekst, koji je uradila sa djordjem panticem. sta sad to je kurac zato sto nije poslala djordja u kujnu, nije dostojno da se pomene nego mora da se lažiraju fakti.



    jebiga ja sam cigan sa dna kace i posle svega kad se obrne krug ponosan sam na ciganstvo koje se drzi svojih vrednosti: keba i aca lukas. to smo mi gani uličari, šabani i seljaci i srbija koju svi mrze i neka tako i ostane, a grobari neka budu urbani pank o kome piše vajs. let it be.

    dodao bih i njegoša i guslare, svakako pre blondie.



    zapravo me jako frustrira što ne poznajem ove ortake sa severa danas. znam da su stoka ali bar da pričamo o ovome: trenutno sam opsednut time da nekako nateram marakanu da nauči da peva kebu na grčkom, 50,000 cigana srba bosanaca rumuna crnogoraca slovenaca (to su bile table kola oko marakane u utorak) da to peva kao jedan. ja ne bi preživeo ako se to desi a da sam svedok.



    mnogo mi je teško sve ovo, ne fudbalski nego kulturno. nisam verovao da ćemo se ikada ovako sastaviti ponovo. makar za jednu noć. otišao sam sa marakane 1991.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sat Nov 10, 2018 7:21 am

    Quincy Endicott wrote:Joj zupere brate

    feminizam i prikljucenija - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 9:56 am

    Nisam mislio na vice urbanluk vs gusle keba, vec upravo na ono sto bi bilo u skladu sa topikom na koji si okacio tekst. Ok, mislim da sam uhvatio odgovor.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 10:00 am

    Zorana je btw predsednica Rvackog kluba Partizan.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by beatakeshi Sat Nov 10, 2018 10:05 am

    feminizam i prikljucenija - Page 6 3579118792
    Uvek me razveseli ta činjenica.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 10:10 am

    Meni je krivo sto se kondo odmah naljuti zbog identitetstva i kulturrasizma te stoga propusta da vidi zasto su ove crtice bitne. Takodje kondo, garantujem ti da ne zelis da upoznas ljude koji sada vode sever.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Zuper Sat Nov 10, 2018 11:42 am

    Quincy Endicott wrote:Joj zupere brate

    Uvredjena drugosrbijanska GTR sekcija?
    Nisam nista lose mislio o vasoj drugarici.
    Stavise, sve najbolje zelim.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 11:52 am

    Ne ja je ni ne poznajem. Prvo taj slusaj duso nastup je prilicno jadan. Drugo Partizan je i za devojcice i decake i srbe hrvate siptare pedere komunjare nacose i sve ostale koji ga vole. Trece sama tvoja percepcija da se zena posvecuje navijanju, da je to nekakav poseban napor ili projekat, govori da ne znas mnogo o tome. Kada sam ja isao na utakmice, u nekoj siroj grupi od recimo 25 ljudi koja je bila kao ekipica, bilo je 5 devojaka, koje su bile tamo iz apsolutno istih pobuda kao i ja, zbog JSDP.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Zuper Sat Nov 10, 2018 11:53 am

    Sve si pogresno razumeo.

    feminizam i prikljucenija - Page 6 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:34 am