Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bakalnica

    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by katamaran Wed Apr 15, 2020 1:40 pm

    Do pre nedelju dana je sve ok funkcionisalo. Idem do NBGd, smrznuce mi se sake na motoru, sugavo vreme.

    Kad dodjem kuci kacim odlicnu fotku za razlikovanje sremusabi otrovnih zamena. 3 ih ima valjda.

    Planiram pesto od sremusa, al sa pijace..


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Wed Apr 15, 2020 1:57 pm

    prošao sam pored lidla, tamo kod ustaničke

    ono je strašno koliki je red
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by katamaran Wed Apr 15, 2020 2:26 pm

    Na nbgd jako dugacak, al je vise do razmaka 30-ak ljudi. Nisam provalio redove na vecim radnjama okolo


    _____
    Belaj Boy
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by katamaran Wed Apr 15, 2020 2:27 pm

    Al nisam 5 minuta ovde, stade jos 20 ak ljudi iza


    _____
    Belaj Boy
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by plachkica Wed Apr 15, 2020 2:47 pm

    u maksiju mali red, ali sve ide brzo i bez ikakve tenzije.
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by bela maca Wed Apr 15, 2020 2:48 pm

    isto i kod mene, u svetogorskoj je doduše red ispred, ali brzo ide. na palilulskoj pijaci nikad nema reda ni gužve


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Margit Savović

    Posts : 2435
    Join date : 2012-02-11

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Margit Savović Wed Apr 15, 2020 2:56 pm

    Ja sam bila prekjuce u Lidlu oko desetke. Kad bih ja znala duzinu reda u metrima da kazem rekla bih, ali da kazemo cela duzina garaze poveceg lidla i napolju jos da stoji jedno 15 ljudi. I cekala sam ukupno 15 min.

    Medjutim, unutra je bio krkljanac, ali smo svi skoro imali maske. I kad se udje, pre hleba, imala je strckalica sa dezinfekcionim sredstvom i one tanke rukavice, sto je legit.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Wed Apr 15, 2020 3:00 pm

    Prevelike su gužve u svim supermarketima, potrebna su znatno nuža radna vremena i znatno bolje dostave. Kad god poručim od Idea online, dobijem oko 20-30% manje random stvari, a prilikom poručivanja nema vremena za dopisivanja želja i pozdrava, zato što je vremenski prozor oko 60 sekundi, od 00:00 do 00:01.
    Margit Savović

    Posts : 2435
    Join date : 2012-02-11

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Margit Savović Wed Apr 15, 2020 4:42 pm

    Pa da, kad sam ja ono porucivala sa Maksija, kad je Vasa otvorio topik za nedajboze, meni nisu stigle neke stvarcice. Tj. oni su me pozvali na dan isporuke i rekli mi da nece doneti to, to i to. I ja pitam kako je to moguce, a oni mi kazu kako stoji u T&C da ne garantuju isporuku svih artikala. 

    Onda sam im napisala pisamce da priupitam da bi mi to bio veliki problem ako sam odabrala isporuku na dan neke velike feste koju pravim i da bi bilo pozeljno da to eksplicitnije reklamiraju kako u proseku ne donesu barem 10% stvari. Mogla sam i intenzivnije da se preganjam sa Delezom, ali pocela je zdravstvena kriza i suzen mi je fokus. Kao sto sam u MediGroup pre mesec dana dobila pregled kod nekog seksualnog manijaka ORL specijaliste. Da nije zdravstvene krize jebala bih mu mater, a ovako trenutak zahteva njegovu ekspertizu da bude u pripravnosti.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Wed Apr 15, 2020 5:06 pm

    pored Lidla cu proci sledece nedelje u cetvrtak..i to mozda..

    do tada ne moram u radnju samo u petak dokupim salatu kod drugarice romkinje sto je prodaje na lokalnom parkingu i jogurt u pekarici na cosku..
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Wed Apr 15, 2020 5:27 pm

    radiátor wrote:Hajde što su redovi, nego što je unutra najverovatnije kao u devedespetici u špicu.

    Ми смо јуче били и у Роди и у Лидлу, али смо трефили тренутак. У Роди смо чекали испод два минута, у Лидлу испод четири. Лидл то решава повлачењем око 60% колица из оптицаја. Како се ослободе која колица, шефица смене попрска дршку нечим и да ти. Преко 90% са маскама, и није неки проблем да се држи растојање, чак ни пред касом.
    Кад смо изашли, ред је био четири пута дужи, јер смо трефили тренутак :љ.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Wed Apr 15, 2020 6:11 pm

    Ne znam ja nekako plivam bez ulaska u radnje vece od 20m2

    Hleb mi donosi ortak pekar. Setio sam se da ga pitam da mi da neko vulgaris belo brašno da pravimo proju i palačinke, i to sam pokrio.

    Imam dostavu za ribu isto preko njega.

    Imam dostavu za meso - mesara Ljuba sa Kalenića, vrlo korektno. Za Uskrs završio mladu jaretinu preko Branke koja prodaje kozji sir. Za sir imam nju i Vesnu isto sa Kalenića za kravlji, sremski, ukajmačeni ili rolovani. Rumunka Violeta koju sam jurio, sa Bajlonija, nažalost ključ u bravu, daje mleko u otkup.

    Imam dostavu za razni zeleniš mada vidim da po okolnim ulicama oko Kalenića, Topolska, Mutapova, Maxima Bittera Bakalnica - Page 12 3579118792 romska braća kidaju na asfaltu, sve ima, jagode, sremuš, kristalka, zelje. Malopre sam vozići bajs kupio mlade krompiriće za kasnije.

    Pivo uzimam u radnji u prizemlju ili se spustim do diskonta u Njegoševoj po Erdinger, Valjevsko i Jagodinsko.

    Imam radnjicu na obodu Kalenića, diskontna radnja od Silbe koja je veliki Horeca uvoznik pa tamo ima super kul stvari tipa vrhunskog italijanskog pršuta narezanog 500g 750 dinara, mocarele, njoki, druge testenine, zamena za mleko koje mi trebaju, gavrilovićev mesni dorucak.... Njih baš toplo preporučujem, nikad ne čeka više od 1 osobe ispred mene, ulaziš sam unutra.

    Za sve ostalo me zabole. Pokriven sam.

    Užasno mi prija osećaj laganog trošenja svega ovog, frizider se napuni pa se isprazni, delovi kuhinjskih elemenata koji glume špajz se isto lagano krckaju mada mahunarki ima i za 2021....

    Za sada je dobro koliko to može biti.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Margit Savović

    Posts : 2435
    Join date : 2012-02-11

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Margit Savović Wed Apr 15, 2020 6:47 pm

    Silbo <3 Ja tu kupujem Callebaut coki i kakao.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat May 02, 2020 2:31 am

    zatrebaće

    http://www.basna.net/clanci/cumur-i-briket/briketi-za-rostilj/

    još da provalim gde može da se kupi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Wed Aug 12, 2020 6:13 pm

    primecujem kako godinama opada izbor gotovih jela i jela u konzervama...pre nekoliko godina sam nalazila i jela sa patlidzanom u paradajz sosu odlicno da se sune u pirinac ili pastu,one sarmice u vinovom listu.. cak sam u lokalnoj radnji nasla pilece belo meso u konzervi,skroz klot obareno belo meso...a ovih dana pregledam markete i jedino nalazim klasicna Carnex i ostala jela tipa pasulj sa slaninom.kobasicom,gulas,sarma,grasak i to...nista zanimljivo..
    ajde kul su ima ona kineska i meksicka jela sa piletinom to ja sebi uzmem..
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 12, 2020 6:17 pm

    Ima i indijac Bakalnica - Page 12 1143415371
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by plachkica Wed Aug 12, 2020 6:18 pm

    verovatno je razlog to što sve više marketa ima svoju kuhinju
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Wed Aug 12, 2020 6:25 pm

    Mór Thököly wrote:Ima i indijac Bakalnica - Page 12 1143415371


    a jel?..obraticu paznju..



    @plachkica

    a sta da radimo mi koji idemo na kampovanje? Bakalnica - Page 12 1143415371



    misim nosim ja konzerve pasulja,leblebija,pelata,tunjevine pa obarim pirinac,testo ili socivo pa u raznim kombinacijama sa povrcem i zacinima bude to brzinski rucak ali nekad kad se zaigramo ne bude ni tih 20-25min vremena Bakalnica - Page 12 1143415371


    e da..nemojte nikada kupovati konzerviranu boraniju..to je 1 uzas!!
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Wed Aug 12, 2020 8:15 pm

    Десило се једном, пре 4-5 година, да смо имали да испечемо два казана заредом, а нисмо понели ништа за клопу. И ајде до дућана, д'узнем нешто. Нема леба, предвече је, нађем два Карнексова готова, ћуфте у парадајз сосу. Нисмо бацили, али бих сад радије појео лименку месног нареска без ичега него то. Она ћуфта видела месо на сликама, сос од овог вештачки дозреваног парадајза, онако бледуњаво розе, једино што је оригинал је ваљда мн глутаминат. И није да смо га јели ладно, метнеш на капак па се угреје од казана. Ни принети оном што су продавали, у истим таквим лименкама, пре 40 година. Оно је било негде на пола пута између студентске мензе (која и није била лоша, кад погледаш да кувају на казан) и кафане. Ово је на пола пута између "ваљда неће приметити шта смо све заменили јефтинијим" и помија.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by ćaća Sun Sep 20, 2020 1:07 pm

    Potpuno otkrovenje su mi portugalske prodavnice ovde, oni prodaju robu budzašto, a ima neverovatnih delicija za izabrati. Smrznuta hobotnica 10 evra kilo, ovčji sirevi, sardine, lupini... Ima i celo prase vakumirano da se uzme, eto rešenja za Božić. Kupio sam i neka zadružna vina, boca izgleda kao da je punio Hepok 1984. godine, ciena 3 evra za litru, a ocena na Vivinu 3.9.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by kapetanm Sun Sep 20, 2020 1:57 pm

    Gde je to lokacijski?
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by ćaća Sun Sep 20, 2020 2:54 pm

    U Bordou, jbg.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Mr.Pink Sun Sep 20, 2020 3:36 pm

    Bakalnica - Page 12 119738917_10223910076519342_8346358887901696904_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=MX0FlxhSwdkAX_xvMnw&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun Sep 20, 2020 8:16 pm

    pazi na te atlanske hobotnice, razlikuje se to od mediteransko/egejske


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by ćaća Sun Sep 20, 2020 9:39 pm

    Odlična je bila.

    Bakalnica - Page 12 Empty Re: Bakalnica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 3:51 pm