Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bakalnica

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Fri Apr 19, 2019 10:29 am

    Мене реч "пралине" некако асоцира на чишћење филтера из перилице, а "буланжери" на булажњење. Боље да не знам шта стварно значи.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by darling Mon Apr 22, 2019 5:09 pm

    prosla juce. luksuzno i skupo, taman za vracar.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Sun May 12, 2019 10:54 am

    Bakalnica - Page 9 Receiv12

    Špargle od onih divnih ljudi iz Sefkerina. 100 dinara pišla kratkih, 150 dužih, bez obzira na debljinu. Genijalne, rskave, mlade, dan pre ubrane. Tanke uzimam za uz poširano jaje i holandez, a debele danas za grilovanje uz jagnjetinu

    Dolaze na pijacu u Bloku 44 vikendom, stoje desno od česme, ka drugom izlazu


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun May 12, 2019 10:56 am

    Sta je pijaca Blok 44? Ono veliko u Jurija Gagarina?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Sun May 12, 2019 11:03 am

    Da, koju sam inače zaobilazio, i juče posle pola sata stajanja u gužvi i nemogućnosti da se parkiram kod Zemunske pijace, popizdim, okrenem auto i odem ovamo.
    Otkrijem mesaru sa odličnom jagnjetinom, koju seku i na komade, onda drugu mesaru sa belim škembićima, crevcima i ovčetinom, pa ženu sa odličnim jagodama iz Uba, zatim neke seljake iz Opova, ove sa šparglama (koje znam od ranije, rade i rabarbaru i bundevu).


    _____
    zvona i praporci
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Nino Quincampoix Sun May 12, 2019 11:12 am

    Dobra je to pijaca.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun May 12, 2019 4:13 pm

    razumnija je od ovih s druge strane reke, svratio sam posle po sparoge no ovi su sve rasprodali do pola 12. ali zato jagode 250 iste te na kalenicu 300. nije da se isplati zbog neke ustede potezati ali nadje se  ponesto razlicito pa je dobro za razbijanje monotonije.

    u samisku u bloku 70 stigao novi kontigent azijske prehrambene robe, ukljucujuci i nekakav sok od kokosa na koji sam se navukao. ne znam da li je u pitanju prirodni kokosov sok ili neka imitacija je je sve na kineskom ali je prebrutalno dobro, sta god da je.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Mon May 13, 2019 8:38 am

    za špargle je najbolje da ih cimneš, vikendom dolaze za BG - nekad subota, nekad nedelja, rekli su mi da će ih imati još oko mesec dana. ovde imaš sve što treba, https://www.facebook.com/greenilin/ žena se zove Ljilja i ultra su fini, slobodno zovi

    glede te pijace - zaobilazio sam je ranije najpre jer me frustrira količina nakupaca u središnjem delu pijace, svi sa napucanim tezgama i istom robom sa kvantaša. zatim, nema rečne ribe, osim osrednjeg šarana u prodavnici DTD ribarstva. jednom me zajebali oni u mlečnoj hali za neke domaće kobaje (na štandu mi dao da probaj jednu, a prodao mi drugu i to sa sojom) generalno se nisam tamo nešto snašao, pa mi je zemunska prvi izbor.

    međutim, ono što dobro - jeftinija je, ima ta mesara bizarnog imena Biće bolje plus DOO sa odličnom jagnjetinom, a preku puta nje mesara Banija sa izborom iznutrica. ima i radnja one mlekare Stara planina iz Dimitrovgrada (imaju odlično ceđeno kiselo mleko, beli sirevi su im uglavnom sranje, kačkavalj solidan, ama preslan). tu su ovi sa šparglama, a provalio sam i neku domaćicu iz Opova, koja sa ćerkom prodaje svoju robu iz bašte i odlična jaja. uspeo sam da pazarim i prvoklasni mladi grašak. sad sam provalio da postoji i organska pijaca u jednom ćošku (iza ograde) -ne ložim se na tu priču, ali ti proizvođači često imaju nestandardnu i kvalitetnu robu. enivej, dajem toj pijaci još šansi...


    _____
    zvona i praporci
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Wed May 29, 2019 2:53 pm

    Darling,

    izvinjenje, skvo je potegla iz Skoplja sardine u crnoj konzervi, umesto tune, ja sam kriv, rekao sam joj crnu adriatic queen bez specifikacije ribe. Tako da nit sam ti doneo, nit sam ti saznao cenu.

    idem ponovo uskoro, pa donesem


    _____
    zvona i praporci
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by darling Wed May 29, 2019 5:25 pm

    Nije nikakav prob, ionako nisam u bg, kad god bude, zahvalna sam. Tenks Bakalnica - Page 9 1143415371
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Wed May 29, 2019 5:43 pm

    Север Италије, посебно Торино?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Wed May 29, 2019 8:13 pm

    Baresa zelene masline iz Lidla su jako dobre!!

    ove

    Bakalnica - Page 9 Masline-zelene-baresa-490-g-lidl-35507205
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by darling Thu May 30, 2019 8:49 am

    kad ces otkriti kalamate,? kad se covek navuce na kalamate, druge masline prestaju da postoje.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Thu May 30, 2019 9:02 am

    otprilike tako.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Thu May 30, 2019 10:24 am

    super su mi kalamate jedem ih redovno ali ove sam uzela da malo pauziram od kostice Bakalnica - Page 9 1399639816

    i moram reci da su mi ove cak malo i bolje
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Thu May 30, 2019 6:11 pm

    ne volim kalamate. volim crnogorsku tucenu zuticu i njen grcki pandan koji sam tek nedavno otkrio. i one mikro masline sa krete.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Thu May 30, 2019 6:14 pm

    Kondo bio si u pravu za koktu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Thu May 30, 2019 6:16 pm

    zahvaljujem!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by katamaran Thu May 30, 2019 8:00 pm

    https://www.coca-colasrbija.rs/price/fanta-malimeta

    Teskom mukom sam u Bosni uspeo da nadjem nesto jos gadnije. Fantu od breskve i nekog egzoticnog voca.

    A vazno da su mi ukinuli Fantu limun...

    Bakalnica - Page 9 58468469_396025801127088_7132560989263588255_n.jpg?_nc_ht=scontent-sjc3-1.cdninstagram


    _____
    Belaj Boy
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Thu May 30, 2019 8:26 pm

    pa dobro ovde može zero added sugar kad samo allah dž.s. zna kakvog je originalnog okusa bila ova fanta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Thu May 30, 2019 8:30 pm

    Kondo wrote:pa dobro ovde može zero added sugar kad samo allah dž.s. zna kakvog je originalnog okusa bila ova fanta.

    Деране, нема ту ничег оригиналног, све је то имитација.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Wed Jun 19, 2019 7:26 pm

    Nemam vremena za pijacu a zbog kijameta seljaci su ionako kod trafika i šahiraju i jedu mesne nareske s hlebom Sava, pa se snabdevam u Šopngou, ako je otpad neka je naš. Oni ponekad imaju čeri paradajz (onaj višnja paradajz nema više ukysa), ali ne yvek, a cena je 139.99 ili čak i manje na akciji; no danas nije bilo, pa zavirih u novu Aromu, kao najbližu mogućnost pred grad i potop. Vidim razne cene i razna pakovanja, uzmem čeri od 119.09 a na kasi se ispostavi 240, ne, perjobradi mi najpre reče 215, a kada sam se pobunio i on sa mnom otišao da proveri, povećao he cenu. Nisam yzeo, već sam se vratio u Šopngou i kupio kečap dijamant.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Wed Jun 19, 2019 7:30 pm

    Q: What did the sergeant tomato say to the slacker soldier tomato? 

    Spoiler:
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Wed Jun 19, 2019 7:36 pm

    Ћерка код зубара, ја возач, мувам се испред радње и све видим како тамо пише s.tomato.log...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Jul 02, 2019 5:14 pm

    Iako sam već od pre Uskrsa na samoametnutom postu i samolečenju napitkom od sode bikarbone, Knjaza Miloša i organskih limunova (koji post kršim povremeno pilećom džigericom ili odlaskom kod Večitog mladoženje), mora da sam video neke subliminialne reklame na internetu, jer mi se odjednom prijeo reš hleb i - salama.
    Iako "znam" da je kancerogena, odem kod Maksija i nađem Napoli salamu za 149 rsd za kg
    I uz hrskav svež leb iz Hleba&Kifli, i uz Tomy majonez i ljutu papričicu sjebem sve efekte sode bikarbone i alkalisanja organizma. 
    Napoli salama, ukus podseća na buđolu, i miris u ukus.

    Bakalnica - Page 9 Empty Re: Bakalnica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 5:10 pm