Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bakalnica

    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Tue Mar 08, 2022 2:32 pm

    Dobar kritski čeri o kome sam pisao ovde ponovo ima da se kupi u Maxiju. 139 din 250g. Pa ko voli

    Bakalnica - Page 19 Img_2035
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Mar 08, 2022 2:50 pm

    moj dobri bakalin Siniša povremeno uzima čeri iz Jerapetre, kilo 500 din. jedem ga kao bombone.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Mar 08, 2022 3:17 pm

    ovo je dobra cena, ova nova tura je 600 u bakalnici ili 700 na kaleniću kod zlikovaca.

    inače je preko vikenda poskupelo voće i povrće u bakalnici dobrih 15% - avokado je sa 650 otišao na 750, crvene narandže sa 250 na 280.

    opasno smo preskupi, sada smo jači od grčke, čak i od ostrva gde je sve skuplje zbog transporta. kod nas je avokado u proseku 4 evra. ribu da ne pominjem, juče sam za čisti ponedeljak kupovao hobotnicu, 2400din kilo i toliko im se majke najebem. na ostrvu je drama jer je loša sezona i za hobe i za lignje i opet ne ide preko 12-13e. junetina nije poskupela kao ovde i sada je isto (9-10e) kao kod nas a petkom i manje (7.5-8), da ne pominjem da ima i stvari koje se nikada neće prodavati u srbiji u mesari - goveđi obrazi (10e).

    nabo sam dobre (ili barem po mom ukusu, suvlje i prepržene, skoro kao čips) čvarke kod mađara, viču se "deda dragišini domaći čvarci". ne sećam se cene mislim da je malo jače od hiljadarke za kilo, prodaju se upakovani u kutijicu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Tue Mar 08, 2022 3:42 pm

    kako se kreće cena čvaraka, očekujem da počnu da ih pakuju po jedan u one kutijice za nakit
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Tue Mar 08, 2022 3:44 pm

    Neko je napisao da su sad na Slaninijadi u Kacarevu isli od 800 do 1500


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by plachkica Tue Mar 08, 2022 4:09 pm

    oni bibli upakovani su išli i do 2500, sad mislim da je oko 1900
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Mon Mar 28, 2022 4:04 pm

    pomenuh na tviteru pa ajd i ovde, otkrio sam lika na zelenjaku koji prodaje pored koštunjavog i sušenog voća i tursko arapske stvari tipa zatar, sumak, razne mikseve (falafel npr), kurkumu, mleveni kardamon (za navučene na arapsku kafu poput mene) kumin, zatim sirijske masline, turski bulgur u raznim gradacijama i naravno urme. pored maslina i bulgura uzeo sam ludački ljutu mlevenu papriku za kuvanje, isprobao, zakiva.

    Bakalnica - Page 19 FOzAOmDWYAMRPEx?format=jpg&name=large

    Bakalnica - Page 19 FOzAPjAXsAAWrnQ?format=jpg&name=largeBakalnica - Page 19 FOzAQetXsAkxgql?format=jpg&name=large



    Lik je u centralnom delu Zelenog Venca koji je bliže okretnici autobusa, konkretno u redu koji gleda na onu zgradu u sredini - prekoputa ulaza u valjda Maxi samišku pa malo niže.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Mon Mar 28, 2022 4:09 pm

    Kumin, bulgur, masline idu na aktuelni spisak. Zatara jos imam sa carmel marketa. Fala lepa
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Mon Mar 28, 2022 4:14 pm

    obavezno probajte masline da vidite da li vam se više sviđaju crne ili zelene.

    za vikend je bio prodao zeleni zatar, imao je neke druge varijete za koje mislim da treba da se melju. nisam skroz siguran.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by fikret selimbašić Sat Apr 02, 2022 4:24 pm

    Kakve  jagode jutros upecah na pijaci. Prave pravcate, lokalna proizvodnja, mirisne, slatke, savršene teksture, nemam riječi. Sutra idem po repete, dvije korpice pukoše ko bič. U sred sezone je teško naći ovako nešto.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Apr 02, 2022 6:01 pm

    koko pare?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by fikret selimbašić Sat Apr 02, 2022 6:04 pm

    3 marke korpica, tristotinjak grama.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Apr 02, 2022 6:05 pm

    Bakalnica - Page 19 903208043


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat Apr 02, 2022 7:06 pm

    bogumi i ove albanske koje se prodaju kod nas kao "grčke" su iznenađujuće dobre za ovo doba godine. 1.5e korpica kod roma na bajloniju, 1.65e kod bele braće.

    jedna tezga na kaleniću je prodavala neke pseudo domaće po 600rsd/kg, nisam bio raspoložen da proveravam jesu li čemu a izgledale su isto kao ove pa mi je jača bila strepnja nego nada da nisu preručene te iste s juga albanije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Sat Apr 02, 2022 7:39 pm

    Makedonski paradajz, sitan ali odličnog izgleda, 500 rsd. Preskočio sam, sačekaće.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun Apr 03, 2022 3:57 pm

    Prolazio neplanirano pored LIDL-a pa da svratim

    Vasin rozi duguljasti patlidžan 999,90 RSD kilo, preskočio. Kesa od 300g 300RSD.

    Otvorio sam se za artičoke, očišćene i uređene, spremne za na paru - pakovanje od 4 kom 300 din, kilo izađe oko 870 RSD. Nekako mi to ređe od patlidžana a i da usrećim ženu kojoj je to omiljena hrana. Moram samo da smislim da li ću propareno al dente pa u vinegret ili nešto drugo, recimo pastu.

    Od ostalih stvari kupio romanesko (ono svetlo zeleno špicasto što je između brokolija i karfiola, 250 RSD je komad od 1.1kg), patlidžan običan poskupeo od 200 prošle nedelje na 250, na akciji je neki francuski mali crveni krompir za kuvanje po 120, jedem ga i ne bi se zakleo da je bolji od ovog sa zemunske pijace gde kupujem. Mnoge stvari skuplje nego ovi drugi lanci a ništa bolje - recimo avokado je 160 a u IDEA-i i Univerexportu sam uzimao po 99, sigurno ne gori. Generalno meni je LIDL baš masivno sranje posebno otkada se nabaždario na prosečni srpski ukus, premda uvek rutinski ostavim 4000-5000, uglavnom na povrće iz uvoza i poneku tehniku (danas sam uzeo produžni kabl koji na svakih 1m dužine ima po 1 utičnicu, to nisam do sada viđao).

    Za srce su me ujeli kad su ukinuli bugarsko ovčije kiselo mleko.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun Apr 10, 2022 6:52 pm

    stigla isporuka mesa od kunica, uzgajivacnica "ciric" iz pambukovice, vrlo azurni i precizni

    licno se ne trzam mnogo na zeca ali zena voli pa da joj ugodim a lako se sprema

    stiglo oko 4.6 kg zecetine, od toga 2 paketa sa prednjim i zadnjim batacima plus fileom (svaki po 1.3kg) i kilo kobasice.

    1. paket ce u friz, kobaje ce da sacekaju vikend i rostiljanje a 2. paket u gvozdenu posudu pa u rernu na sat vremena na luk paradajz kombo sa blukom i origanom. ne bas stifado, mrzim tu kolicinu luka ali sve ostalo je tu.

    ovo delim ako neko voli zeca da ima dobar dostavljac.

    https://www.facebook.com/farmaciric/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Sun Apr 10, 2022 6:56 pm

    А рецепт за хосенфефер, где је?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun Apr 10, 2022 9:00 pm

    progresija poskupljenja kritskog duguljastog čerija sa zusove slike na vrhu strane u mojoj radnji
    na početku rada u ukrajini bio je 395 dinara, pa je otišao na 450
    odatle je išao na 595 i tu stajao do danas
    sad ga video za 750
    pakao vijetnama, ako ovo nije inflacija od 80%


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Sun Apr 10, 2022 10:00 pm

    1. Mr.Pink for free!  Bakalnica - Page 19 Icon_bounce

    Да ми је толико стало до њега, не бих тражио да буде за џабе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Sun Apr 10, 2022 11:34 pm

    kondo wrote:progresija poskupljenja kritskog duguljastog čerija sa zusove slike na vrhu strane u mojoj radnji
    na početku rada u ukrajini bio je 395 dinara, pa je otišao na 450
    odatle je išao na 595 i tu stajao do danas
    sad ga video za 750
    pakao vijetnama, ako ovo nije inflacija od 80%
    LaNCi snABdevanja poremeceni zbog rata jer je glavni hub za voce I povrce u Odesi, a prevozi se prvom klasom Turkisha sa ostrva do tamo.

    Hiljadu mu benzenovih prstenova Talassona.

    Teraju da se sadi u domacoj izvedbi, vas koji imate dvoriste. Cini se da moze to bez vecih problema da se uradi. 
    Izraelci su ga valjda tako I izmislili 
    Jeo sam kod drugara iz vozdovackog dvorista (Vitanovacka) odlican ceri prosle godine. 

    Inace posle milion letovanja na Kritu I probanih x vrsta lok. paradajza ne mogu da se setim da je ceri bio ovako dobar kao ovaj o kome pisemo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Mon Apr 11, 2022 12:11 am

    dabre, pritom mi se nikada nije desilo da u srbiji kupim uvozni paradajz koji je jednako dobrog ukusa kao u zemlji porekla, ranije sam kupovao italijanski i onda to isto kupim u italiji i jbga, zabosi salju skljrvwj u srbijicu. ovaj kritski pritom odvajkada bio jeftini ovde nego na ostrvu, tamo 5e kg. e sad više nije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by dimitrije iz čakova Mon Apr 11, 2022 9:58 am

    kondo wrote:stigla isporuka mesa od kunica, uzgajivacnica "ciric" iz pambukovice, vrlo azurni i precizni

    licno se ne trzam mnogo na zeca ali zena voli pa da joj ugodim a lako se sprema

    stiglo oko 4.6 kg zecetine, od toga 2 paketa sa prednjim i zadnjim batacima plus fileom (svaki po 1.3kg) i kilo kobasice.

    1. paket ce u friz, kobaje ce da sacekaju vikend i rostiljanje a 2. paket u gvozdenu posudu pa u rernu na sat vremena na luk paradajz kombo sa blukom i origanom. ne bas stifado, mrzim tu kolicinu luka ali sve ostalo je tu.

    ovo delim ako neko voli zeca da ima dobar dostavljac.

    https://www.facebook.com/farmaciric/

    Bakalnica - Page 19 3137070404 hvala ti do neba za ovo!


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Thu Apr 14, 2022 10:09 pm

    apropo bilijevih patlidzana, iskoci mi slika iz indije

    Bakalnica - Page 19 FQU51srWYAUwMbD?format=jpg&name=900x900


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Thu Apr 14, 2022 10:14 pm

    jebote kurac

    Bakalnica - Page 19 Empty Re: Bakalnica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 03, 2024 12:06 am