Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Studentski protest

    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 9:41 pm

    Srecan rodjendan, Fernoux!
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Mon Nov 24, 2014 9:41 pm

    +1


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 10:01 pm

    I +1

    Rođendan na barikadama!

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Indy Mon Nov 24, 2014 10:13 pm

    Ko vam je sad pa taj... jel ima negde uputstvo za koriscenje foruma?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Mon Nov 24, 2014 10:20 pm

    Hvala na čestitkama :) :)
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 10:45 pm

    former informer wrote:Ko vam je sad pa taj... jel ima negde uputstvo za koriscenje foruma?

    Our very own mladi aktivista sa Filozofskog. U početku mi je ta priča izgledala vrlo loše artikulisano, ali se pokazalo da su veoma, veoma u pravu. Negde mora da se stavi tačka na neprestano svaljivanje ceha tranzicije na one koji nemaju nikakve poluge moći.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Tue Nov 25, 2014 1:51 am

    hey fernoux, onaj tekst u politici danas mi deluje onako policijski. hajd nam daj neki brif o frakcijama i njihovim odnosima u protestu. gde stoje marks 21, gerusija, skoj, asi...


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Wed Nov 26, 2014 5:01 am

    E, na koji to tekst misliš? Ja sam čitao ono u nedelju jedino...

    Što se tiče ovih organizacija ja stvarno nisam najbolja osoba za to pitanje jer nisam član nijedne, a ni ne zanimam se toliko za njihovo delovanje. Ali koliko znam: (1) ASI i M21 od ovih ljudi koje znam ne znam nikoga ko je član (znao sam za neke članove M21 koji su bili aktivni ranije, ali se više nisu pojavljivali) (2) Gerusija, među ovom aktivnijom ekipom ima njihovih članova to znam, mada su oni vrlo heterogena grupa i ne učestvuju zajedno u protestu, bar kako meni izgleda. O odnosima između ovih organizacija, kažem, ne znam mnogo. SKOJ je imao svoju organizaciju "Studentski front" koja je na zborove dolazila se predstavnicima SKONUS-a i oni su "napustili" protest zbog našeg stava da sa SKONUS-om nema saradnje.

    edit: i da dodam, ove organizacije nisu nikako "frakcije" pokreta. Studentski protest nije organizovan kao koalicija nekih grupa, već putem studentskog zbora. Znam još bar pet organizacija čije članove znam i koji su aktivni u ovom protestu, ali to nije toliko relevantno. U svakom slučaju ne postoje frakcije kao političke grupe gde bi njihovi odnosi nešto značajno uticali na tok protesta. Da je tako (kao u savezima sindikata ili socdemokratskim političkim koalicijama) po mom mišljenju, ovaj protest bi bio trajno sjeban i ne bi mogao da ispostavi odgovor na bilo koje pitanje oko organizovanja protiv štednje. Suprotno tome, mi se organizujemo preko javnih sastanaka gde je obraćanje ispred organizacije, ili organizacijama zabranjeno i gde svako ravnopravno učestvuje kao pojedinac.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Wed Nov 26, 2014 10:33 am

    žvalava smradina, čini mi se, nešto preti, u stilu iskompleksiranog štrebera koji se dokopao efemerne moći.

    Verbić:Ako potraje štrajk, godina će biti prekinuta

    BEOGRAD, 26. novembra (Tanjug) - Ukoliko protest na Filozofskom fakultetu u Beogradu potraje školska godina će biti prekinuta, poručio je danas ministar prosvete, nauke i tehmnološkog razvohja Srđan Verbić.
    Kaže da se traže sve mogućnosti da se štrajk prekine.
    Ako potraje štrajk, školska godina će biti prekinuta , poručio je ministar novinarima u pauzi skupa Dostignuća mladih u Srbiji.
    Mislim da je Filozofski fakultet uradio dosta toga, možda ne pravovremeno, možda su neke stvari mogle da budu urađene ranije po pitanju zahteva onih koji blokiraju fakultet, rekao je ministar i dodao da ne želi da razmišlja o tome šta bi sve moglo da se desi, ako država počne akciju koja bi se ticala statusa fakulteta.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Wed Nov 26, 2014 10:37 am

    Inače izuzetno je zabrinjavajuće to što smo ušli u epohu zamrznutih štrajkova u kojima suprotstavljene strane zauzimaju potpuno nepomirljive pozicije, a ne postoji društvena dinamika koja vodi ka traženju kompromisa. Umesto toga, ljudi slegnu ramenima i kažu "Oh well, nemamo pravosuđe i prosvetu, šta sad". Ne znam da li sam ikada čuo za tako nešto i ne razumem gde to vodi.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Wed Nov 26, 2014 10:42 am

    Da, ja razmišljam o tome juče ceo dan, nakon što sam potegao do BGD-a na ročište za koje su svi znali da neće biti održano.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 12:09 pm

    to samo znaci da su delovi drustvenosti jednostavno otpisani


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Wed Nov 26, 2014 12:14 pm

    I nešto još prostije, da ovaj režim ne rapsolaže nikakvim tehnikama vladanja osim lupanja šakom o sto i pretnji. Tamo gde to ne upali, ne umeju ništa da urade.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 12:16 pm

    pa sta ce i da urade? slicno je sada i sa zvezdom samo tu ne mogu da lupaju po stolu vec pokusavaju da izvrse aproprijaciju protesta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Wed Nov 26, 2014 12:20 pm

    Pa to je već nešto (i znakovito je da to radi onaj DSS-vac iz krunskog saveta, koji ipak ima neko iskustvo u institucijama).

    Sa ova dva plaču, prenemažu se, prete, kukaju, potkazuju, ali ne umeju ništa. Katastrofa. Sloba je za njih genije politike.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 12:26 pm

    pa dobro tu je i dragojevic koji pokusava da to kanalise u smeru skupstinskog odbora i kritike g17 i ds


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Wed Nov 26, 2014 12:29 pm

    Da, da, ali to je već nekakva tehnika vladanja, kanlisanje protesta kroz ljude iz struke. Ništa slično im ne prolazi sa advokatima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Ferenz Wed Nov 26, 2014 12:40 pm

    timur chevket wrote:to samo znaci da su delovi drustvenosti jednostavno otpisani

    Come anarchy, come ruin Studentski protest - Page 4 679240662
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Wed Nov 26, 2014 12:56 pm

    timur chevket wrote:pa sta ce i da urade? slicno je sada i sa zvezdom samo tu ne mogu da lupaju po stolu vec pokusavaju da izvrse aproprijaciju protesta.

    pokušavaju to na vrlo iskusan način, moram da kažem. Gradska uprava radi kao portparol okupacije, i prosleđuje Tanjugu izjave podrške, kao što je Zelenovićeva.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 1:12 pm

    pazi oni nemaju izbora nego to da rade. sta im drugo preostaje? da huskaju policiju na okupatore? ovo mogu da pokusaju da rese samo kozarackim kolom ili nikako. s jedne strane tajkun koji je glavio tvorza i koji je blizak prethodnoj vlasti (koja ga je doduse i corkirala) a s druge strane mladi & lepi. no brainer sto se njih tice ali samo ne smeju da puste da im se tu kote svakakve ideje.

    e sada tu ulazi politika: sta, kako i za koga?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Wed Nov 26, 2014 1:22 pm

    timur chevket wrote:pazi oni nemaju izbora nego to da rade. sta im drugo preostaje? da huskaju policiju na okupatore? ovo mogu da pokusaju da rese samo kozarackim kolom ili nikako. s jedne strane tajkun koji je glavio tvorza i koji je blizak prethodnoj vlasti (koja ga je doduse i corkirala) a s druge strane mladi & lepi. no brainer sto se njih tice ali samo ne smeju da puste da im se tu kote svakakve ideje.

    e sada tu ulazi politika: sta, kako i za koga?

    Ništa se ne bunim, samo me čudi ovako racionalna pozicija vlasti, tj. kako to da su uspeli da napipaju politički kapital i da do sada nisu ništa stigli da useru.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 1:25 pm

    pa zahvaljujuci neverovatnoj koruptivnosti filmske branse (gruba generalizacija). i najgori junfer se omasti u bordelu :shirtstorm:
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by bemty Wed Nov 26, 2014 3:03 pm

    trac koji je kolao filozofskim prosle nedelje je bio da je svaka cast vucicu okrenuo verbica i nalozio da protest ima biti ugusen s m e s t a.


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 3:08 pm

    danas je na platou ispred filozofskog protest. sasvim popunjeno je bilo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Wed Nov 26, 2014 3:51 pm

    Za ovo u Zvezdi ja stvarno ne znam po kojoj liniji to može da se poveže sa socijalnim protestima...

    Što se tiče Verbićeve izjave on je juče tražio da se održe pregovori ali pod jasnim uslovom da ispred nas govore studentski predstavnici... Tražio je da to bude održano u četvrtak i da isti dan bude postignut neki dogovor ili uopšte neće razgovarati sa studentima. Nije nam dato vremena da sve ovo iznesemo pred zbor. S obzirom da se čak i zvaničnim organizacijama daje vremena da razmotre predlog i da čak i oni ne potpistuju ništa odmah jasno je da hoće da izvrši pritisak na te predstavnike, jednom kada ih izaberemo, i da postigne dogovor štetan po studente. Velika rasprava je bila sinoć na sastanku radnih grupa i odlučeno je da ne možemo birati predstavnike, a pogotovo da to ne možemo raditi van zbora (zbor je tek danas). Istovremeno, kako nam je manevarski prostor sve uži, a lažna rešenja poput biranja predstavnika i oslanjanja na njih sve više nameću (protest nije uspeo da se omasovi) sve više se govori o prekidu blokade. Ovaj prekid bi bio u korist protesta, jer posle nekog vremena održavanje blokade po svaku cenu može da vodi i ka urušavanju direktne demokratije i metoda na koje smo se do sada oslanjali. Govori se o načinima za nastavljanje protesta nakon blokade, gde bismo svoje kapacitete mogli da iskoristimo za širenje borbe.

    Studentski protest - Page 4 Empty Re: Studentski protest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 6:10 am