Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Promena Ustava

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 07, 2018 6:18 pm

    Gargantua wrote:^^ Otkad to ulje i narezak nisu politika?

    +1

    Srpski "bread and butter".
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 7:09 pm

    Gargantua wrote:^^ Otkad to ulje i narezak nisu politika?

    moze, ali onda je ustav umascen i rascepan papir od bureka
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 7:18 pm

    Pa svi smo takvi.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Wed Mar 07, 2018 11:44 pm

    Zasto kalifornijski cetnik mrzi sudije

    http://rs.n1info.com/a369969/Vesti/Drzava-i-etika-Slucaj-Cedomira-Backovica.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 11:56 pm

    https://pescanik.net/ko-je-cedomir-backovic/
    avatar

    Posts : 18407
    Join date : 2014-12-12

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by beatakeshi Thu Mar 08, 2018 10:21 am

    Gargantua wrote:^^ Otkad to ulje i narezak nisu politika?
    Sad mi je jasnije ono paradajz - turizam.
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by паће Thu Mar 08, 2018 10:44 am

    beatakeshi wrote:
    Gargantua wrote:^^ Otkad to ulje i narezak nisu politika?
    Sad mi je jasnije ono paradajz - turizam.

    Ал' ти није баш јасно.

    Парадајз туристи су разни Немци, Италијани и ини који су долазили на Јадран, одседали по камповима и приватном смештају и слабо излазили по кафанама, изнајмљивали којешта, ишли на излете, плаћали улазнице за музеје... чак су слабо и храну пазарили, јер су доносили своју клопу са собом, чак и тај парадајз.

    Ту је било зајебано што с једне стране кукамо што нам долазе слабије платежни туристи а ми бисмо баш да се нешто обогатимо на том туризму, а с друге стране не смемо да кажемо да (нам се не свиђа што) нам то долази њихова радничка класа, коју би требало идеолошки да дочекамо раширених руку. Ех те противречности у идеологији, никад краја.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by ontheotherhand Thu Mar 08, 2018 11:30 am

    Jebali bismo se, al dam ne uđe.
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Thu Mar 08, 2018 1:28 pm

    паће wrote:
    beatakeshi wrote:
    Sad mi je jasnije ono paradajz - turizam.

    Ал' ти није баш јасно.

    Парадајз туристи су разни Немци, Италијани и ини који су долазили на Јадран, одседали по камповима и приватном смештају и слабо излазили по кафанама, изнајмљивали којешта, ишли на излете, плаћали улазнице за музеје... чак су слабо и храну пазарили, јер су доносили своју клопу са собом, чак и тај парадајз.

    Ту је било зајебано што с једне стране кукамо што нам долазе слабије платежни туристи а ми бисмо баш да се нешто обогатимо на том туризму, а с друге стране не смемо да кажемо да (нам се не свиђа што) нам то долази њихова радничка класа, коју би требало идеолошки да дочекамо раширених руку. Ех те противречности у идеологији, никад краја.

    pa tek danas nemci ponesu sve ako u takvom aranzmanu idu u cro, i ne samo radnici, em imaju prostora da ponesu, em je sve bolje i jeftinije tamo. tu pazare eventualno nesto lokalno sto ne mogu kotkuce. italijani su druga prica, oni vucaraju i macke i pse sa sobom da ih mrcvare na moru jer nece da plate cuvanje.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 12:37 pm

     Министарка правде Нела Кубуровић изјавила је да очекује да ће Министарство за три недеље изнети коначан предлог текста уставних амандмана и упутити га Венецијанској комисији на мишљење.

    "Министарство ће сумирати све добијено током јавне расправе и с коначним предлогом текста изаћи у јавност, надам се, за три седмице. Истовремено ћемо предлог упутити Венецијанској комисији на мишљење. Од тога ће зависити даљи процес предлагања Влади. Уколико мишљење не буде позитивно, радиће се на редиговању и усклађивању онога што Венецијанска комисија буде доставила Србији", рекла је Кубуровић за лист Политика.
    Према њеним речима, низ закона у области правосуђа биће измењен ако радни текст уставних амандмана добије позитивно мишљење Венецијанске комисије и грађана на референдуму. 
    Након што је јавна расправа о уставним амандманима у области правосуђа завршена 8. марта и поводом оцене већег дела струке да радни текст амандмана треба повући, Кубуровић је поновила да повлачења неће бити. 
    Кубуровић је навела да је Министарству правде до сада стигло двадесетак писаних коментара, како стручних тако и лаичких. 
    "Достављена су нам и мишљења Високог савета судства, Државног већа тужилаца, Врховног касационог суда и Апелационог суда у Крагујевцу. Коментаре су послали и поједини адвокати и професори", рекла је она. 

    Кубуровић је додала да су у усменој јавној расправи били су заступљени и представници цивилног сектора, али и остали који су заинтересовани како ће изгледати будуће уставне измене. 

    "Јер, Устав се не тиче само судија и тужилаца, већ је то питање од значаја за све грађане који треба да се изјасне на референдуму", навела је министарка. 
    Она је рекла да влада чини велике напоре како би се побољшали услови рада судија, тужилаца и запослених у правосуђу, њихов материјални положај, као и услови за рад. 
    "Никада није више улагано у правосуђе колико је уложено у последње три године", рекла је она и упитала како се онда може говорити о томе да извршна власт деценијама омлаловажава и доприноси урушавању угледа правосуђа.

    Kakva kurcobolja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 1:05 pm

    Promena Ustava - Page 4 28427415_2035037303431611_5652913282139291648_n
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Filipenko Sun Mar 11, 2018 3:09 pm

    William Murderface wrote:
     Министарка правде Нела Кубуровић изјавила је да очекује да ће Министарство за три недеље изнети коначан предлог текста уставних амандмана и упутити га Венецијанској комисији на мишљење.

    "Министарство ће сумирати све добијено током јавне расправе и с коначним предлогом текста изаћи у јавност, надам се, за три седмице. Истовремено ћемо предлог упутити Венецијанској комисији на мишљење. Од тога ће зависити даљи процес предлагања Влади. Уколико мишљење не буде позитивно, радиће се на редиговању и усклађивању онога што Венецијанска комисија буде доставила Србији", рекла је Кубуровић за лист Политика.
    Према њеним речима, низ закона у области правосуђа биће измењен ако радни текст уставних амандмана добије позитивно мишљење Венецијанске комисије и грађана на референдуму. 
    Након што је јавна расправа о уставним амандманима у области правосуђа завршена 8. марта и поводом оцене већег дела струке да радни текст амандмана треба повући, Кубуровић је поновила да повлачења неће бити. 
    Кубуровић је навела да је Министарству правде до сада стигло двадесетак писаних коментара, како стручних тако и лаичких. 
    "Достављена су нам и мишљења Високог савета судства, Државног већа тужилаца, Врховног касационог суда и Апелационог суда у Крагујевцу. Коментаре су послали и поједини адвокати и професори", рекла је она. 

    Кубуровић је додала да су у усменој јавној расправи били су заступљени и представници цивилног сектора, али и остали који су заинтересовани како ће изгледати будуће уставне измене. 

    "Јер, Устав се не тиче само судија и тужилаца, већ је то питање од значаја за све грађане који треба да се изјасне на референдуму", навела је министарка. 
    Она је рекла да влада чини велике напоре како би се побољшали услови рада судија, тужилаца и запослених у правосуђу, њихов материјални положај, као и услови за рад. 
    "Никада није више улагано у правосуђе колико је уложено у последње три године", рекла је она и упитала како се онда може говорити о томе да извршна власт деценијама омлаловажава и доприноси урушавању угледа правосуђа.

    Kakva kurcobolja.


    A nas zastupnik u tzv. venecijanskoj komisiji je naravno...Backovic, kalifornijski cetnik, jel tako?
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 3:16 pm

    Sloboda ili smrt u Veneciji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36923
    Join date : 2014-10-27

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by boomer crook Sun Mar 11, 2018 3:45 pm

    popljuva sam se kafom. idi u persun.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Tue Mar 13, 2018 2:01 am

    mogla bi srbija malo da se ugleda na albaniju i najuri onog kafanskog siledziju reformatora


    http://www.balkaninsight.com/en/article/public-commissioner-in-albania-s-justice-reform-fired-for-irregularities-03-12-2018




    Heral Saraci was sacked on Monday by Albania’s College of Appeals, which found that he had obstructed the the functioning of his institution and had hired staff without due process.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Sat Mar 24, 2018 3:15 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by kondo Sat Mar 24, 2018 7:40 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:Promena Ustava - Page 4 28427415_2035037303431611_5652913282139291648_n

    ja sam definitivno naivan, ne mogu da vizualizujem deskripcije petra popovica vezane za nelu kuburovic i njena usta..

    mada kad bolje pogledam zapravo je ocigledno, jedino me sputava taj seksizam


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Fri Apr 13, 2018 7:34 pm

    Министарство правде објавило је на својој интернет презентацији нови нацрт измена Устава у области правосуђа заједно са радним текстом Уставног закона за спровођење уставних амандамана.
    Влада Републике Србије је на јучерашњој седници донела Закључак, којим је усвојила наведени нацрт измена Устава и дала упутуство да се исти проследи Венецијанској комисији на разматрање, што је министарство данас и учинило.
    Поред тога што је текст новог нацрта усаглашен са одређеним коментарима са другог круга јавне расправе, у њега су унета и сасвим нова решења.



    https://www.mpravde.gov.rs/vest/18963/usaglaseni-tekst-ustavnih-izmena-u-oblasti-pravosudja-prosledjen-venecijanskoj-komisiji.php
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Mon Apr 16, 2018 9:18 am

    https://insajder.net/sr/sajt/tema/11123/Ustav-%E2%80%93-najvi%C5%A1i-zakon-za-sve-donosi-nekolicina.htm


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Mon May 14, 2018 2:13 pm

    Nacrt amandmana na Ustav Srbije u delu o pravosuđu, koji je Ministarstvo pravde 13. aprila poslalo Venecijanskoj komisiji na mišljenje, naišlo je na kritike struke, ali sada i  evropske. U analizi koja je urađena na zahtev Društva sudija Srbije, Konsultativno veće evropskih sudija, inače telo Saveta Evrope, izdalo je negativno mišljenje na konačan tekst Ministarstva.

    https://insajder.net/sr/sajt/vazno/11336/I-evropske-sudije-kritikuju-re%C5%A1enja-Ministarstva-pravde-za-promenu-Ustava-o-pravosu%C4%91u.htm


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Filipenko Mon May 14, 2018 2:40 pm

    Eto, a bahato kalifornijsko cetnicko govedo je tvrdilo da je tu doslo da nas nauci kako se u demokratijama oblikuje nezavisno sudstvo.  Promena Ustava - Page 4 4135669698


    Promena Ustava - Page 4 BG-BACKOVIC-SOT-050218-VPS-20180205-135932001-.mxf.Still001
    avatar

    Posts : 18407
    Join date : 2014-12-12

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by beatakeshi Mon May 14, 2018 3:02 pm

    Jedva čekam 8. jun, nadam se da će ponovo gostovati na N1 sa onom sutkinjom.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Mon Jun 25, 2018 5:37 pm

    http://rs.n1info.com/a399026/Vesti/Venecijanska-komisija-Naci-bolje-resenje-za-izbor-clanova-VSS.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Erős Pista Thu Sep 06, 2018 4:02 am

    Нела Кубуровић: Влада Србије упутиће иницијативу Скупштини Србије за промену Устава до краја месеца


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Guest Tue Sep 11, 2018 7:14 pm

    Радни текст уставних амандмана у области правосуђа усклађен са препорукама Венецијанске комисије

    https://www.mpravde.gov.rs/files/Ustavni%20amandmani%20konacan%20tekst%20%2011.9.18.docx

    Promena Ustava - Page 4 Empty Re: Promena Ustava

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 7:24 pm