Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jun 21, 2015 3:28 pm

    A osim toga, mora se polemiše sa liberalima još uvek- ne može ta podela MI/ Vučić da stoji, suvše su velike razlike.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jun 21, 2015 3:47 pm

    Ma nek se polemiše, ali jedini smisao ovog teksta jeste da se čitaoci napujdaju na svakog ko postavi pitanje o toj faking inicijativi o poreskim olakšicama. Mislim, okej, jbt, posebne priviliegije za dva najrežimskija lista u vasioni (Informer ne računam, to nije list, to nije ništa), pa da nije malo mnogo, kume? Politika se već nalazi u izuzetno beneficiranom položaju u odnosu na sve ostale, skoro kao RTS u odnosu na ostale tv, ali nije dosta, ajde da zabetoniramo to, i to kao i uvek, pozivajući se na nacionalni interes.

    Rekoh šta mislim na tu temu - nemam ništa protiv nekih subvencija za ćirilicu‚, ako se tako odluči, ali ne ako će se time favorizovati pojedini mediji, i to još oni koji su i inače najmonopolističkiji i najjači. Pa nemojmo se zajebavati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jun 21, 2015 4:35 pm

    pa ja nemam problem da se čitaoci "napujdaju" na Basaru bez obzira iz kog razloga. Basara je govno.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jun 21, 2015 4:38 pm

    A jbt, pa nije bitan Basara.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jun 21, 2015 5:26 pm

    A ko jeste ?
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Sun Jun 21, 2015 6:19 pm

    Ako ovo prođe (ćirilica, porez) hoće li Paće da dobije besplatan internet?
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jun 21, 2015 6:24 pm

    Kada kažem novine... - Page 32 3579118792

    et Šuvar

    Niko konkretan - Ljilja je sročila tekst kao blanko otužnicu protiv svakog ko dovede u pitanje opravdanost zahteva za beneficiranim statusom Politike i Novosti. Sve su to neki iz nekih krugova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 21, 2015 6:32 pm

    beatakeshi wrote:Ako ovo prođe (ćirilica, porez) hoće li Paće da dobije besplatan internet?
    Kada kažem novine... - Page 32 3579118792 Kada kažem novine... - Page 32 3579118792 Kada kažem novine... - Page 32 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jun 21, 2015 7:06 pm

    Onda nismo čitali isti tekst, pobrojala je konkretne autore koji su pisali negativne tekstove...

    Njeni motivi su možda lični ovde, ali su mete sasvim ok izabrane...

    (opet kažem da li su te zaostale bitke iz kulturnih ratova najvažnija stvar koju sad imamo da radimo-je drugo pitanje)
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jun 21, 2015 7:37 pm

    Ma daj, ono što ona radi je weak man fallacy, koji ti smeta kod Stjuarta kad omandava Saru Pejlin umesto da raspravlja sa Džrodž Vilom.

    Basara je laka meta, kao što je to i Luković - ljudi bez ikakavog intgriteta koji s pravom služe za sprdnju. Zapravo je to i Žarković zbog svojih veza sa Miškovićem. Omandati njih pojedinačno je najlakša stvar na svetu, ali ujedno i najbeskorisnija, i onda ona mora da pribegne konstrukcijama tipa "labavog pripadanja uskom krugu ljudi", itsl. a ne bi li uzela kao reprezentativne za sve koji stavljaju primedbe na njen i Dmitorvićev besraman predlog ojačavanja najjačih. Svi koji napadaju Politiku su strani plaćenici, koji ne smeju da kritikuju Ameriku, a i Asanž im je sumnjiv! Mislim, budalaština. Pa Žarkovićevo Vreme objavilo pre mesec dana onu Cerovićevu masturbatorsku fantaziju o Putinu na deset strana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Sun Jun 21, 2015 8:06 pm

    beatakeshi wrote:Ako ovo prođe (ćirilica, porez) hoće li Paće da dobije besplatan internet?

    Kada kažem novine... - Page 32 1143415371

    Фала, сад не треба.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jun 21, 2015 8:20 pm

    Ovde upravo pričaju o Ljulji Smajli

    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1307410


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jun 21, 2015 9:02 pm

    Nisam to video u ovom tekstu, moguće je da je to na umu Smajlovićevoj i njena uloga u svemu ovome što se dešava je čudna (u suštini na Vučićevoj strani ,kad je važno da se bude) , ali mislim da je ovo jedna od starih prva druga Srbija rasprava i da je tu ona na sasvim ok stani...
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Mon Jun 22, 2015 12:06 am

    ne razumem. objektivno radi za vucica ali je na pravoj strani? sve se toliko izmenilo da ti je ovde valjda samo bitno da je osoba koja je samoproklamovani levicar (ljilja) u sluzbi onoga ko ponavlja grcki model uspesnog poslovanja u srbiji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Indy Mon Jun 22, 2015 12:08 am

    William Murderface wrote:Ovde upravo pričaju o Ljulji Smajli

    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1307410

    Tražena stranica ne postoji na našem sistemu
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by plachkica Mon Jun 22, 2015 12:11 am

    Završila se emisija, uskoro će je postaviti na web.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenz Mon Jun 22, 2015 12:12 am

    probaj ovde
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon Jun 22, 2015 12:13 am

    U međuvremenu se završio prenos, pa su okačili snimak (i pritom valjda promenili adreu stranice). Sad je ovde:

    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1307547


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon Jun 22, 2015 12:19 am

    Šuvar i varivo wrote:Nisam to video u ovom tekstu, moguće je da je to na umu Smajlovićevoj i njena uloga u svemu ovome što se dešava je čudna (u suštini na Vučićevoj strani ,kad je važno da se bude) , ali mislim da je ovo jedna od starih prva druga Srbija rasprava i da je tu ona na sasvim ok stani...

    Ma daj, ovo je samo međusobno ujedanje Vučićeve paščadi, koja se otima oko što većeg komada sa gazdinog stola. Ono se maskira jezikom onoga što smo nazvali kulturnim ratovima od pre par godina, ali to zapravo nije, već je samo i isključivo grabljenje za ličnu korist. Zato čak ni oni koji su bili u prvim redovima ove borbe ranije, sada u njoj ne učestvuju - VUkadinović i Antonić sa jedne, Peščanik sa druge strane. Obrati pažnju da ni ja ne kritikujem subvencionisanje ćirilice na neki način, samo besramno beneficiranje ionako po svemu beneficiranih službenih glasnika. Ovo ti je kao kad Krle kaže - zar nije divno što je Jelena Trivan nastavila izdavanje Vinaverovih sabranih dela! Eto, na polzu narodnu!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Indy Mon Jun 22, 2015 12:29 am

    Ja znam da se u Srbiju ništa ne razumem, ali ovo prevazilazi i uobičajeni nivo nadrealizma... Jel ovo ima neke veze sa Kimom? Kada kažem novine... - Page 32 1233199462


    Kapitalizam je ozbiljan dugotrajni projekat levice

    ili

    Dobrica Ćosić je to dobro definisao kada je rekao da će ljudska prava doći Srbiji glave.

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon Jun 22, 2015 12:31 am

    Užasan trankript. Borba protiv kapitalizma je dugotrajni projekat levice. Ćosić je dobro definisao sopstvenu poziciju, odnosno poziciju nacionalizma kada je rekao... itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Jun 24, 2015 9:22 am

    Јелена Попадић

    Куда води жигосање аутора
    ПОЛЕМИКА - поводом текста „Куда води жигосање НВО”
    Kada kažem novine... - Page 32 Jelena%20Popadic
    Изгледа да представници невладиних организација само на речима цене истраживачко новинарство, а и то само док конкуришу за пројекте. Тада се представљају као најбољи познаваоци норми истраживачког рада у нашој професији, које декларативно снажно подржавају. Ипак, њихов поглед се драстично мења када јавност заиста сазна мало више о финансирању активности представника НВО. Понашају се као да имају неприкосновено право да послују под велом тајне и да не откривају колико новца добијају од државе, а колико од страних партнера.
    Изгледа да ми је пошло за руком да текстом „Држава за НВО годишње издваја колико и за науку”, који је Политика објавила 11. јуна, ујединим и левицу и десницу, и Фонд за хуманитарно право, и Петра Луковића (оснивача портала „Е-новине”), и Маринка Вучинића, представника „Нове српске политичке мисли”. Сложни су у оценама да нисам професионална. На рад невладиног сектора гледам једнострано, политикантски, са непримереном дозом цинизма, учвршћујем предрасуде...
    У праву је публициста Маринко Вучинић када у тексту објављеном јуче у „Политици” каже да се од стабала често не може видети шума. Разумем да је овом оснивачу Београдске отворене школе, активисти „Нове српске политичке мисли” и Напредног клуба цивилни сектор веома близак, али ме чуди да се човек са толиким искуством у невладином сектору није запитао зашто држава уплаћује десетине милиона динара одштете жртвама кршења људских права на рачун Фонда за хуманитарно право. Да ли је уобичајена судска пракса да се накнада оштећенима исплаћује преко рачуна њихових правних заступника? Није.
    У ауторском тексту „Куда води жигосање НВО?”, Вучинић признаје да за политикантско виђење невладиног сектора није крив аутор ових редова, већ понајвише сам тај сектор, „јер је његова укупна делатност сведена на медијско експонирање неколико тзв. људскоправашких организација, које често прате актуелну политичку конјунктуру”. Ипак, заборавио је да за политизацију невладиних удружења макар мало „окриви” и самога себе. Ни Београдској отвореној школи политички активизам није био стран. Једна од њених првих генерација учествовала је у организацији студентских протеста деведесетих година, а поносно истичу да су активисти „Отпора” похађали њихове курсеве.
    Немам ништа против тога. Политика је свуда око нас, али можда је ипак крајње време да се престане с праксом тражења скривених намера кад год се објаве до тада непознати подаци о пословању одређених важних друштвених чинилаца. Јер, коме може да смета када грађани сазнају где завршава новац пореских обавезника?
    Јелена Попадић
    објављено: 24.06.2015.

    Љиљана Смајловић

    Латинично подметање
    Одговор Драгољубу Жарковићу
    Једна од првих ствари које сам урадила када сам 2005. дошла на чело редакције „Политике” била је да Драгољубу Жарковићу понудим колумну у „Политици”. Да се разумемо, нудила сам колумну и Биљани Србљановић: сматрала сам, тада као и сада, да је Србији потребан лист отворен према свим политичким опцијама, лист који зна да они који своје политичке противнике приказују као чудовишта у ствари настоје да се унапред ослободе обавезе да слушају њихове аргументе.
    Смењена сам 1. октобра 2008. године, али ми је било веома жао када је Драгољуб Жарковић пола године касније престао да пише у „Политици”. Одбио је да прихвати смањење хонорара, а последњу колумну објавио је 27. марта 2009. У фусноти се опростио од читалаца речима: „Сасвим је у реду да се с променом концепта мењају и извођачи радова.”
    Kada kažem novine... - Page 32 Tekst-u-Vremenu---Cirilicno-podmetanje
    Сада тврди да је одбио да пише за „Политику” из солидарности што сам ја срамно најурена с позиције главног уредника. Из тога би ваљда произишло да је срамно, нелојално што га критикујем кад обмањује читаоце.
    Читалац ће сам да одлучи верује ли у оно што је Жарковић на ћирилици објавио шест месеци после моје смене или у оно што на латиници објављује шест година касније (не пет, како пише у његовој колумни у „Блицу”).
    Сви ћемо се, међутим, са њим лако сложити да се „професионалност новинара мери са оним што је написано и објављено, а не врстом писма”, јер у Жарковићевом је подметању латиница потпуно недужна.
    Љиљана Смајловић
    објављено: 24.06.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Wed Jun 24, 2015 10:18 am

    Nema ovde ništa, novinari se čupaju za kosu i rvu u blatu ne bili ih neko primetio, tabloidizacija "ozbiljnih" medija. Nema tu ni ideja ni analiza, ničega. Benavljenje. A tiraži mali. Za 50 godina istoričari će tražiti skrivena značenja i čuditi se - o čemu su oni raspravljali 2015?i
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenz Wed Jun 24, 2015 12:05 pm

    Latinka Srpkinja

    by Kecmanov Ožiljak
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Fri Jun 26, 2015 11:28 am


    Коментари

    Андреа Јовановић

    Алергија на народ
    Kada kažem novine... - Page 32 Jovanovic-andrea
    До пре три године, кад је по први пут отворено уведена неолиберална реторика стезања каиша, две основне и – можемо слободно рећи – једине политичке опције биле су либерализам и национализам. Њихови сукоби, препирке и расправе одређивали су сваки сегмент јавног живота Србије. Тај зачаран круг је, међутим, служио само одржавању статуса кво, а те две опције, ма колико на први поглед међусобно неспојиве, користиле су ову супротстављеност и зарад сопственог самоодржања. Колико год се презирали, либерали и националисти једни без других не могу.
    Како се левица нашла између две ватре у овој самодовољној симбиози? Врло једноставно – урадила је нешто што је из либералне перспективе неопростиво: употребила је реч „народ”. Само током протекле недеље, на порталу „Пешчаник” објављена су чак три текста у којима се сугерише да је свака употреба овог појма „кобна” због његове злоупотребе у недавној прошлости. Оштре замерке упућене су и мом одговору професорки Даници Поповић у „Политици”, где сам неолибералну позицију назвала „антинародном“.
    Део либералне елите тврди да жели да подржи настајуће леве струје у Србији, али пре тога би да се увери у то да оне нису „народне”. Дозволиће либерали чак и радничку класу (термин који су деведесетих здушно препустили Милошевићу, СПС-у и ЈУЛ-у), само ако одустанемо од народа. Народ „припада” њиховим непријатељима, националистима или десничарима, како хоћете, и ако левица жели либерале на својој страни, мораће народа да се окане.
    Увек је занимљиво видети шта избија када се загребе по површини. Колико год наизглед били различити, и либерали и националисти „народ” виде искључиво кроз једну те исту призму. Свевши га на његову националистичку конотацију, први га као таквог избегавају, а други идеализују. А народ, бивајући народ, нема превише везе ни с једним („заосталим и лењим”) ни са другим („небеским и непокоривим”) тумачењем; он је увек био оно што јесте: експлоатисана радничка класа.
    Током окрутне транзиције у ових двадесетак година на Балкану, радници су престали да свој интерес посматрају као класни и почели су да доживљавају себе као народ. Уосталом, ти исти либерали су их годинама убеђивали да класе у ствари и не постоје. За њих постоје само појединац и његова слобода да изабере да буде експлоатисан или да нестане. Но, како људи, појединачно свако од нас, постоје само као друштвена бића, радничка класа је своју међусобну солидарност почела да развија управо кроз припадност народу. То свакако има и етно-националистичке елементе, али није сводиво на њих.
    Настајућа левица у Србији зато никако не би смела да пристане да буде увучена у овај сукоб. У овим околностима, њена политика мора бити народна. Буде ли допустила да маштари о некаквим савршеним политичким субјектима, по њеном (или туђем) укусу, никада неће успети да ради заједно са стварно постојећом, обесправљеном радничком класом. Уосталом, ствари се увек могу мењати једино кроз смислено политичко деловање, а праксу са фантастичним измаштаним субјектом не можете имати.
    Левица мора да почне да поставља услове, а не да реактивно улази у игру у којој ће увек губити. Потребно је зато проблематизовати и популарну тезу о некаквом природном савезништву тзв. левих либерала и левице. Историја је, нажалост, препуна оваквих примера и сваки од њих би се завршавао на исти начин: капитализам би се стабилизовао, левица би постала сувишна и либерали би је одбацили, заједно са свим њеним елементима, па и борбом за интересе радничке класе.
    Стога, ако либерали желе сарадњу са левицом, онда би морали да се некако излече од своје алергије на народ.
    С друге стране, ни левица није хомогена. Зато, у погледу правца који би требало да заузме, увек је добро присетити се оне старе и, нека вас не зачуди, Лењинове: „Између десног сељака и руског либерала лежи цела провалија. Први је на речима одан старој власти, а на делу се бори за земљу. Други се на речима бори за народну слободу – а на делу ствара друго поробљавање сељака. Нама ће сигурно више одговарати пут с ’десним’ сељаком него с ’либералним’, ’демократским’ кадетом.”
    Чланица Колектива Герусија
    Андреа Јовановић
    објављено: 26.06.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Kada kažem novine... - Page 32 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 12:09 pm