Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Tue May 05, 2015 8:45 pm

    pa to sto kazes- kao poenta teksta je da nece impocovati predsednika,mislim naravno...

    a i ono ne bih reko da je pola amerike rasisticko.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Tue May 05, 2015 8:52 pm

    Ljudi moji! Ovo je lomljenje kičme Obami!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Tue May 05, 2015 9:13 pm

    Па ако се гледа шта је написао, испада да није рекао скоро ништа. Ако је гледао преко тарабе овамо, тек онда није рекао ништа, јер му недостаје кључни елемент, моћна опозиција.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Tue May 05, 2015 9:16 pm



    Od toga što ga „ruše” nije napravio političku temu, niti su mu u odbranu priskakale partijske kolege. Između ostalog i zato što političko udvorištvo tamo ne izgleda dobro u očima glasača.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Tue May 05, 2015 9:20 pm

    Da, da, ovako izdvojeno zvuči kao da je hteo da se naruga Vučićevim jeremijadama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Tue May 05, 2015 9:43 pm

    PopeЧе wrote:
    ostap bender wrote:ovo je kao ono kada je npp izjavila da u bosni ne siluju srbi bosnjakinje vec muskarci zene.

    PopeЧе wrote:nisam znao za tu izjavu ali upućuje na problem u širem kontekstu, dakle muškarci siluju žene.
    ritual nad pobeđenim o kome su napisani nebrojeni tekstovi.
    svakako odvratna pojava koju treba iskoreniti.
    svejedno je da li srbi siluju bošnjakinje ili bošnjaci srpkinje.
    nadam se da ne negiraš postojanje i ovog drugog slučaja jer ako je tako, valjaš se u kaljuzi.

    Mau wrote:
    Gde bih to mogla da nadjem? Ili jos neki momenti iz izvestavanja iz Sarajeva?

    A šta je tačno problem u toj rečenici?
    Dajte kontekst, ne bih da izjava bude unapred opljuvana zbog ostapovog duboko ličnog pristupa.

    problem je kada te neko pita o ratu u bosni kao milosevicevog ministra kulture i informisanja, dakle deo vlasti, a ti na to odgovoris: pa ljudi se ubijaju i eto to je strasno.

    dakle u bosni nisu silovali muskarci zene kao deo neke biblijske price vec su srbi silovali bosnjakinje i vice versa kao deo ratnog napora koji je podrzavala, sa srpske strane, vlada u kojoj je npp bila ministar.
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by PopeЧе Tue May 05, 2015 10:22 pm

    Ali su i bošnjaci silovali srpkinje.
    Već sam napisao ali da ponovim, silovanje kao ritual nad poraženim (ne kao deo neke biblijske priče) je jedna od gnusnijih pojava koje rat donosi.
    Samo nemoj sada da mi zakačiš apologetiku miloševićevog režima ili odbranu spodobe npp ali zaista dajem za pravo i toj ženi da akcenat stavi na ratno nasilje muškaraca prema ženama sa suparničke strane.

    Na šta ti ciljaš? Na relativizaciju od strane npp?


    Last edited by PopeЧе on Tue May 05, 2015 11:21 pm; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Tue May 05, 2015 10:33 pm

    hajde procitaj jos jednom sta sam napisao.
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by PopeЧе Tue May 05, 2015 11:25 pm

    Pa napisao si ovaj put

    ostap bender wrote:vec su srbi silovali bosnjakinje i vice versa

    i ja sam to naglasio, dakle tu sada nema dileme (možda buni što na kraju prve rečenice ne stoji znak uzvika)
    Osuđuješ npp koja lamentira nad silovanjem a pripadala je vladi koja je ta ista silovanja inicirala?
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed May 06, 2015 12:01 am

    uz to ona ih i relativizuje. jasno je da su silovanja bila deo zastrasivanja i kampanje etnickog ciscenja. ona ne samo da nisu sankcionisana (kao sto se cesto desava u ratu) vec su i ohrabrivana. postoje cak i brojne presude koje to potvrdjuju i obilje dokaza ako je nekome do sudske pravde.

    ovako je njen iskaz primer kako jedna apstraktna istina postaje konkretna laz. da, muskarci siluju zene ali je istina da u ovom konkretnom ratu silovanje nije samo plod razuzdane soldateske vec i deo ratnog napora s ciljem stvaranja etnicki cistih teritorija. takodje je jasno da oni koji su te ratove pokrenuli, omogucili i odrzavali to moraju znati. drugim recima nije ovde nas problem samo neka transistorijska nepravda vec nacina na koji se ona konkretizuje u jednom ratu u jednoj zemlji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Wed May 06, 2015 6:01 pm

    Djurić u današnjem broju Kada kažem novine... - Page 26 3274312807
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed May 06, 2015 6:07 pm

    Đurić u svakom broju Kada kažem novine... - Page 26 3274312807


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu May 07, 2015 11:54 am

    http://www.politika.rs/rubrike/Komentari/Paralelni-svetovi95638.sr.html

    Svaka čust Vučiću, koji je za kratko vreme...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Thu May 07, 2015 2:10 pm

    ...успео да спизди оно што су жути намеравали да крцкају бар још два-три мандата?


    Они не могу да развију предузетнички дух, ако им изгледа да су инфериорни, да ће их одувати локални кабадахија или мултинационална компанија, које виде као конкуренте кад им кажемо: постаните предузетници и мали капиталисти.

    То.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by PopeЧе Thu May 07, 2015 3:35 pm

    ostap bender wrote:uz to ona ih i relativizuje. jasno je da su silovanja bila deo zastrasivanja i kampanje etnickog ciscenja. ona ne samo da nisu sankcionisana (kao sto se cesto desava u ratu) vec su i ohrabrivana. postoje cak i brojne presude koje to potvrdjuju i obilje dokaza ako je nekome do sudske pravde.

    ovako je njen iskaz primer kako jedna apstraktna istina postaje konkretna laz. da, muskarci siluju zene ali je istina da u ovom konkretnom ratu silovanje nije samo plod razuzdane soldateske vec i deo ratnog napora s ciljem stvaranja etnicki cistih teritorija. takodje je jasno da oni koji su te ratove pokrenuli, omogucili i odrzavali to moraju znati. drugim recima nije ovde nas problem samo neka transistorijska nepravda vec nacina na koji se ona konkretizuje u jednom ratu u jednoj zemlji.

    dobro, ostape, sada mi je jasnije.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu May 07, 2015 9:05 pm

    Твитераш Шуваков и убледели министар
    Шуваков је однедавно помоћник министра за високо образовање, а пре тога је био Вербићев специјални саветник. У време штрајка просветних радника, навукао је гнев наставника осуђујући протест у медијима, али највише једним твитом, у којем је поделио причу о томе како је Роналд Реган 1981. године окончао штрајк контролора летења. Наиме, амерички председник је само два дана након почетка штрајка отпустио 11.345 контролора летења и забранио им да се икада запосле у државној служби. Шуваков је на „Твитеру”, уз ову причу, написао: „Овако је то решавао Реган”. У том тренутку, просветни радници су већ били у штрајку месец дана.
    Два месеца касније, на протесту просветара испред зграде Министарства просвете, најбољи професори Србије полили су водом Вербића, који је сишао да позове синдикалне лидере на преговоре, а потом су у медијима ти исти синдикалисти овај чин иронично објашњавали потребом да се „освежи убледели министар просвете”. Већ тада је прекорачен цивилизовани дијалог.
    С. Гуцијан - М. Чекеревац

    Politika poziva na odstrel sindikalnih lidera.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Thu May 07, 2015 9:22 pm

    I skreće priču sa verovatnih naručilaca.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu May 07, 2015 9:22 pm

    Upravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Thu May 07, 2015 9:36 pm

    tacno. stagod ja mislio o toj budali suvakovu ovo je kontrarevolucionarni cin koji samo steti radnickoj borbi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Thu May 07, 2015 9:55 pm

    I koji joj nije primeren.
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Thu May 07, 2015 10:08 pm

    bas tako. za razliku od tog polivanja vodom. verbic je tacno to zasluzio.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by fernoux-h Thu May 07, 2015 10:30 pm

    beatakeshi wrote:I koji joj nije primeren.

    Sta znaci "nije primeren"? Zasto?

    I ko vas (nas) pita da li je nesto odgovarajuce sredstvo ili nije. Ovo se vec desilo i sada se moze odrediti prema tome: ili si uz Suvakova ili si uz prosvetare.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu May 07, 2015 10:34 pm

    Kakvi bre prosvetari, nemaju prosvetari veze sa ovim, šta pričaš?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by fernoux-h Thu May 07, 2015 10:36 pm

    Ili nekog treceg, nije poenta u tome
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Thu May 07, 2015 10:37 pm

    fernoux-h wrote:
    beatakeshi wrote:I koji joj nije primeren.

    Sta znaci "nije primeren"? Zasto?

    I ko vas (nas) pita da li je nesto odgovarajuce sredstvo ili nije. Ovo se vec desilo i sada se moze odrediti prema tome: ili si uz Suvakova ili si uz prosvetare.
    Nije primeren levici.

    Kada kažem novine... - Page 26 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 1:23 pm