Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Wed Feb 25, 2015 8:24 am

    Haha, i ja tražila pre 5 min.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Feb 25, 2015 8:27 am

    Ma ja kupio Politiku juče, pročitao već (potpuno prazan i besmislen tekst, uz tu užaso predvidljiv), nego me sad zanima zašto ga nisu još objavili - možda i oni kontaju da je stvar prešla sve granice. Polemika je pre svega užasno lična i stoga potpuno beznačajna za res publica. Sedite tako u kafani, pa se ogovarajte, who cares.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 26, 2015 2:44 pm


    Kada kažem novine... - Page 14 Racu6_IR_normal Dario Hajrić @romulian  ·  16h 16 hours ago
    Došao tako Matija Medenica i potegao nož, a kolumnista Politike - hop! - pod krevet! A Medenica uze margarin, namaza ga na hleb i pojede.

    Kada kažem novine... - Page 14 Racu6_IR_normal Dario Hajrić @romulian  ·  15h 15 hours ago
    Jednom se Medenica brijao. Prolazio tuda kolumnista Politike, pomislio da je u pitanju metafora i šmugnuo u Omsk. I posle zašto je gas skup!

    Kada kažem novine... - Page 14 45042fc83dfdaade750d46f9e28855b6_normal Nevena Bojičić @NevenaWednesday  ·  15h 15 hours ago
    @romulian Ogledao se kolumnista Politike. Učini mu se – to Medenica u njega gleda, a brci mu kao srpovi! U sanovniku pisalo: autošovinizam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 26, 2015 2:59 pm

    Prejako. Čeda Antić aka "Ako me se sete za dan bezbednosti, sete..."

    Саопштење: Најоштрија осуда претњама гиљотином новинару Зорану Ћирјаковићу

    Kada kažem novine... - Page 14 7635.6320.Povampirene-komunjare-283x237
    уторак, фебруар 24th, 2015 у 8:35AM
    Напредни клуб најоштрије осуђује претње гиљотином новинару Зорану Ћирјаковићу и позива институције у Србији, у првом реду тужиласштво, да под хитно реагују!
    Претње које је на свом Твитер профилу изнео предводник екстремистичке организације „Маркс 21“ су веома озбиљне и захтевају хитну и оштру реакцију. Слобода мисли и говора је право зајамчено Уставом Србије и међународним повељама којима је српска држава приступила. Ова права морају бити заштићена, а не гиљотинирана!
    „Маркс 21“ је организација која је препозната по отвореном екстремизму према држави Србији, институцијама, законима и поретку.
    Подсећамо јавност да је реч о организацији коју цини група екстремиста која прети не само вербално већ и физички и која је недавно на силу, мимо воље већине студената организовала блокаду Филозофског факултета.
    Нажалост, уместо да се овом екстремизму супротставе, неки народни посланици нашли су за сходно да припаднике „Маркс 21“ јавно позову на кафу да би од њих “нешто научили”. Да ли је претња гиљотирањем новинара и шиканирање студената и професора то што посланици и политичке странке треба да уче?
    Посвећеност демократском, слободном и одговорном друштву и држави захтева реакцију не само тужиластва, већ и комплетне државе и јавности.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Fri Feb 27, 2015 9:26 am

    Владимир Симовић

    Ипак сунчанији дани за левицу у Србији
    Поводом текста ,,Шест пута уа за радничку класу”
    Kada kažem novine... - Page 14 Simovic-vladimir-foto
    У тексту објављеном у „Политици” 18. фебруара, Зоран Ћирјаковић помиње Леви самит Србије (ЛСС) као „самопроглашену српску Сиризу”, а једна од поенти самог текста је банална очигледност – левица је у Србији на маргинама политичког поља.
    Важно је пре свега рећи да ЛСС никада себе није прогласио „српском Сиризом”. Данас се у Србији позивањем на Сиризу самопромовише велики број партија и њихових кадрова – од Покрета социјалиста, преко Борка Стефановића, па све до Српске радикалне странке. С друге стране, позиција ЛСС-а је јасна: ниједна политичка опција у Србији не нуди алтернативу банкротираном систему у којем живимо, а који, штитећи интересе власника капитала, ефективно онемогућава највећи број људи да задовоље своје потребе. Насупрот томе, чланице ЛСС-а активно учествују у конкретним социјалним борбама из којих израстају аутентични покрети, који су у стању да изнесу такву алтернативу.
    Ипак, левица у Србији тренутно није велика и није утицајна. Али пре него ли закључимо да је таква ситуација последица „лењости” активиста и активисткиња, што имплицира Ћирјаковић у свом тексту, потребно је осврнути се на локални контекст и анализирати скорашња друштвеноисторијска кретања.
    Још осамдесетих година номинално лева власт у СФРЈ одустаје од социјализма и склапајући споразуме са ММФ-ом хвата корак с неолибералном офанзивом која је већ увелико нагризала социјалдемократске државе Западне Европе. Деведесете су за левицу на нашим просторима „црна рупа”. Партије које су се називале левим ефективно су спроводиле политику деснице, пре свега оличену у приватизацији заједничке својине, која је довела до масовног осиромашења становништва. Ова пракса је на мејнстрим политичкој сцени настављена до данас када наводно социјалиста, Александар Вулин, спроводи економски најлибералније мере.
    Али није довољно само уперити прст у партије. У Србији, сем неколико изузетака, очигледан је и један дисконтинуитет у раду лево оријентисаних интелектуалаца. Професори на универзитетима су током деведесетих масовно конвертирали, а курикулуми су очишћени од садржаја који иоле доводе у питање капиталистички систем. Синдикати су бирократизовани и централизовани, а међусобно гложење им је често важније од саме борбе за права радништва.
    У таквом окружењу левица се изграђује малтене од нуле и потребно ју је лоцирати на терену, пре свега у аутономним радничким борбама против приватизације, студентским борбама против комерцијализације образовања, али и у борби за права жена, борбама на културној сцени итд. То су поља из којих израста ЛСС, који није „српска Сириза”, али свакако јесте српска левица. Или барем један њен део.
    Да ли је на протесту подршкенароду Грчке, али пре свега протеступротив мера штедње и приватизацијеу Србији, било 50, како тврди Ћирјаковић, или 250 људи – ирелевантно је. Број није велики. Ипак, у тренутку медијске блокаде, свако окупљање које преиспитује политику штедње и приватизације постаје важно. А ситуација у Србији је таква да ће окупљања бити све више.
    НакрајутекстаЋирјаковић своју надуполаже уИсламскудржавуза коју каже да је показала да је „алтернатива неолиберализму могућа”. Чак и да можемо рећи да је ИД алтернатива неолиберализму, она дефинитивно није алтернатива капитализму. У питању је гротескна творевина, изграђена на очају сиромашних и обесправљених, а која у крајњој инстанци не доводи у питање профитом вођену економију. У том смислу, ИД је алтернатива капитализму колико је то био и фашизам – ни најмање.
    Много би конструктивније било лоцирати поља борбе на „домаћем терену”. Но, добро, конструктивност тешко да можемо очекивати од човека којићерадијепребројаватиприсутненапротесту, негошто ће активно допринети борбипротивексплоатације.
    Члан Центра за политике еманципације, једне од 17 организација чланица Левог самита Србије
    Владимир Симовић
    објављено: 27.02.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Fri Feb 27, 2015 9:44 am

    William Murderface wrote:Prejako. Čeda Antić aka "Ako me se sete za dan bezbednosti, sete..."

    Саопштење: Најоштрија осуда претњама гиљотином новинару Зорану Ћирјаковићу



    Kada kažem novine... - Page 14 7635.6320.Povampirene-komunjare-283x237
    уторак, фебруар 24th, 2015 у 8:35AM
    Напредни клуб најоштрије осуђује претње гиљотином новинару Зорану Ћирјаковићу и позива институције у Србији, у првом реду тужиласштво, да под хитно реагују!
    Претње које је на свом Твитер профилу изнео предводник екстремистичке организације „Маркс 21“ су веома озбиљне и захтевају хитну и оштру реакцију. Слобода мисли и говора је право зајамчено Уставом Србије и међународним повељама којима је српска држава приступила. Ова права морају бити заштићена, а не гиљотинирана!
    „Маркс 21“ је организација која је препозната по отвореном екстремизму према држави Србији, институцијама, законима и поретку.
    Подсећамо јавност да је реч о организацији коју цини група екстремиста која прети не само вербално већ и физички и која је недавно на силу, мимо воље већине студената организовала блокаду Филозофског факултета.
    Нажалост, уместо да се овом екстремизму супротставе, неки народни посланици нашли су за сходно да припаднике „Маркс 21“ јавно позову на кафу да би од њих “нешто научили”. Да ли је претња гиљотирањем новинара и шиканирање студената и професора то што посланици и политичке странке треба да уче?
    Посвећеност демократском, слободном и одговорном друштву и држави захтева реакцију не само тужиластва, већ и комплетне државе и јавности.

    sikaniraju drzavu to jest mene.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Fri Feb 27, 2015 11:50 am

    Вести култура и забава

    Мудрост и духовитост Моме Капора
    Другу књигу интервјуа објавили „Српска књижевна задруга” и Задужбина „Момчило Момо Капор”
    Kada kažem novine... - Page 14 Momo
    Прва књига интервјуа Моме Капора (1937–2010), писца и сликара, под насловом „Сентиментални пртљаг Моме Капора”, у којој су разговори од 1970. до 1990, објављена је 2013. „Српска књижевна задруга” и Задужбина „Момчило Момо Капор” управо су објавили другу књигу интервјуа „Сентиментални рат и мир Моме Капора” (1991–2000), коју су приредили Љиљана Капор и Драган Лакићевић. О књизи су говорили Љиљана Хабјановић Ђуровић и Мишо Вујовић, а одломке из књиге казивао је Срба Милин.
    У последњој деценији 20. века распала се Југославија, избили грађански ратови, бомбардована Србија. Најпопуларнији писац – пореклом из Херцеговине, рођен у Сарајеву, Београђанин, аутор загребачког „Знања” – мора да се определи. О својим опредељењима, истичу приређивачи, он одговара у многим интервјуима од 1991. до 2000. године. Као да само то – стављање на српску страну, обилазак ратом захваћених крајева, пријатељство са председником Републике Српске др Радованом Караџићем – занима новинаре новина и часописа. Грађански Београд, мондијалисти, анационални кругови, не могу да верују... Капор на сва та питања одговара, понавља, проширује, тумачи рат. Али, не само то. Одговара Капор и на друга питања свог доба, друштва, културе, књижевности. Говори о својим новим књигама, о писању, сликању. Пред читаоцима су сведочанства о деценији у којој се мењају и писац, и друштвени поредак. Мудрост и духовитост, искуство и одговорност, зраче из одговора који чине прилог познавању времена и лика Моме Капора.
    Љиљана Хабјановић Ђуровић, као новинар „Дуге”, с Капором је правила разговор 1991. године. У једном од одговора, Капор каже: „Страшно волим Добрицу Ћосића. Волим га на неки чудан начин, као једног доброг човека. Наиме, ја сам истраживао, и страшно ме је занимао период те идеолошке страховладе, време Ђиласа, Радована Зоговића, Боре Дреновца, Бранка Шотре, Куна, људи који су масакрирали српску културу, људи који су долазили на отварање изложбе у кожним мантилима, с пиштољима, скидали слике. Моји професори, припадници старе сликарске школе између два рата, васпитани у Паризу, Минхену и Кракову, имали су до смрти трауме од њиховог силеџијства...”
    У разговору с Мишом Вујовићем, који је објављен у „Гласу Црногорца” (2000), Капор говори о рату у Босни: „Рат у Босни је почео бацањем и уништавањем бисте Бранка Ћопића у Босанској Крупи, затим је у Вишеграду неки Мурат Шабановић, или Шабан Муратовић, или како се већ зове тај човек, који се хвали ових дана по новинама, поломио обелиск Иве Андрића и бацио га у Дрину. Тај обелиск је правио хрватски вајар. У Мостару је уништена кућа Владимира Ћоровића, у којој је био музеј Алексе Шантића. Иван Аралица, хрватски писац, долази заједно са својим председником и вођом, Фрањом Туђманом, у освојени Книн који се још дими од пожара и разарања. Он је писац историјских романа, имали смо истог издавача. А онда тражи да га одведу у село Полача, родно место писца ’Голубњаче’, Јована Радуловића, и ту наређује да му се изнесу све књиге које су припадале Радуловићу, и спаљује их пред кућом, која је, такође, спаљена. Мислим да је то најважнији, последњи том Араличиних сабраних дела.”
    У припреми је и трећа књига, која ће обухватити разговоре од 2000. до 2010.
    З. Радисављевић
    објављено: 26.02.201


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Fri Feb 27, 2015 12:06 pm

    Док је Капор био Мома, шездесетих до осамдесетих, доимао се као дечко са београдске калдрме, који је можда једном на сто страна текста нешто спомињао херцеговачке претке (и шта су они радили са цариницима кад су покушавали да им ометају шверц дувана). Био је тотално урбан; са благом иронијом али и љубављу је писао и о старим београдским породицама, и снобовима, и кафанским клуподерима, и аласима са Дунава, и животу на сплавовима (испао би хипстер, јеботе, јер је висио тамо пре него што је то било кул). Његов чланак "Побуна младе коже" је био право самоуправљачко објашњење хипи покрета и свега што се тада догађало, речима које је свако могао да разуме. И сви смо се штогод палили на Ану.

    А онда се сетио свега, свукао ту кожу, отерао тих 20-25 година у 15:00 и више није био Мома него Момо. Колико сам волео да читам Мому, толико ми ништа не треба од Момоа.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Fri Feb 27, 2015 12:12 pm

    Ja mislim da postoji kontinuitet između mladog i matorog Mome (ne samo kao osobe, što je banalno tačno, nego i pisca). Priseti se, ako si čitao, a sigurno jesi, čime se bavi njegov junak u "Provincijalcu", i uopšte o čemu je taj roman.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Fri Feb 27, 2015 12:17 pm

    William Murderface wrote:Ja mislim da postoji kontinuitet između mladog i matorog Mome (ne samo kao osobe, što je banalno tačno, nego i pisca). Priseti se, ako si čitao, a sigurno jesi, čime se bavi njegov junak u "Provincijalcu", i uopšte o čemu je taj roman.

    Баш тај нисам... последње чега се сећам је "од седам до три" и "фолиранти". Могуће је да се зато мени то чини као да је нагло открио да баш воли да га одведу до Чикага на четнички пикник (што је реч врло занимљивог порекла). После сам некако доживео исто разочарање као октобра деведесете кад је моја тадашња фирма имала штанд на Интербироу у Загребу. Хтео сам да се нађем са пајтом из војске али тек увече кад се затвори сајам веле, сајам. Он није могао јер је радио озвучење Казалишту, свирка баш тад. То вече су први пут одсвирали "Задњу ружу хрватску", и онда сам укапирао да ипак све одлази у курац јер су и рокери сели на руду.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Fri Feb 27, 2015 12:22 pm

    Šteta što nisi, ugrabi priliku, kratak je roman. Čak je u nekom širem smislu SF, jer glavni junak kao putuje kroz vreme u Sarajevo svog odrastanja i prati sebe kao srednjokolca.

    Poenta je u sledećem: glavni junak je ratni izveštač koji je uz to još uvek kivan na grad u kojem je odrastao i neke dečačke rane. On će se pretvoriti u tog čoveka devedesetih i sa Radovanom i Ratkom će doći da naplati dugove.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by шумидер-модер Fri Feb 27, 2015 1:33 pm

    Ne gresite dusu: Momo/Moma je slika i prilika evolucije srpskog takozvanog urbanog kroz osamdesete do u devedesete.
    Leprsave beogradske devojcice sa sve njegovim iscudjavanjem kako su mogle da postanu takve u tek drugoj, u najboljem slucaju trecoj generaciji gorstaka koji grada nisu videli, beogradski decaci, slike Beograda, ali i slike Zagreba sa sve slavopojkama Esplanadi, su bile samo korak na putu ne ka daljoj urbanizaciji pa ako se hoce i emancipaciji, nego ka nacionalizaciji devedesetih.
    Devedesete jesu za jednu od karakterisitika imale eksploziju ne urbanog i ne ruralnog, nego prigradskog, ali mi potcenjujemo broj gradskih podrzavalaca Milosevica i njegove politike; Kapor je samo otisak evolucije pisca sa margine, pisca takozvane lake literature od urbanog nazad u primitivno shvaceno na jedan vulgaran i u krajnjoj liniji nacionalisticki nacin.
    Kretao se na margini takozvane ozbiljne literature tog vremena i - sto je najgore - podrzao svesnom onaj ogavni duh tokom sankcija poznat kao 'izdrzacemo blokadu, niko nam nista ne moze, to je samo jedno veliko zezanje': njegova najotrovnija knjiga/zbirka tekstova je upravo o blokadi, a primila se kod gradske publike - kojoj je bila i namenjena - samo zato sto je tih prvih godina sranja jos uvek bilo kucnih rezervi i iluzije da ce sve to skupa kratko da traje.
    On je, da se ne lazemo, bio talentovan pisac, mozda prvi jugoslovenski etablirani pisac takozvane lake proze ili kako se to vec zove.
    I da se ne lazemo dalje: bice da je znao i umeo da igra na konjunkturi i da je iskoristi, onako ladno i sve te u oci gledajuci.
    To mu je jos i najmanji nedostatak.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Fri Feb 27, 2015 2:20 pm

    Не спорим ништа од тога што си рекао. Но нисам ни радознао да чепркам и гледам на шта се изметнуо. Његова проза из периода на -а је део пејзажа моје младости и нешто нисам рад да ми се било ко покења по томе, па ни он сам.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Tue Mar 03, 2015 2:24 pm

    Danas u Politici, Ćirjaković nastavlja sa denunciranjem Marksa21 i još nekih levičarskih organizacija, na osnovu tvitova, FB razgovora i njihovog stava prema Kosovu. Žbir.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Mar 04, 2015 8:48 am

    daj linak.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Mar 04, 2015 8:53 am

    nasao

    http://www.politika.rs/pogledi/Zoran-Cirjakovic/Invazija-marksovaca.lt.html

    odjavio se cirjakovic iz politike. kako je on zarobljen u tim drugosrbijanskim pricama, nije normalno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Mar 04, 2015 9:18 am

    Meni je ovo hajlajt:

    Да нисам желео да будем конструктиван, цитирао бих и свађе на „Фејсбуку” између левичарских учитеља и учитељица Борка Стефановића око тога ко је био „вечнији” студент Филозофског факултета или расправе о донаторским неправдама и миљеницима Роза Луксембург штифтунга, који је постао „Сорос фондација” за радикалне левичарске предузетнике у Србији.
    Да нисам желео да будем конструктиван, написао бих и текст у коме бих поставио питање шта у Србији стварно подржава фондација левичарских потомака – да цитирам Данијела Голдхагена, професора на Харварду – „Хитлерових добровољних џелата”. Да ли је циљ Роза Луксембург штифтунга да, после „либералне” некрополитике, оличене у циничном политичарењу окренутом ка деведесетим у коме су главни аргумент лешеви и њихов број, овде ојача и нова, „радикално лева” некрополитика? Другим речима, да ли, можда несвесно, доприносе да – поред 7.000 невиних сребреничких жртава – и тела (несрпских) жртава српских квислинга из Другог светског рата буду претворена у „батину” којом ће српски радници и сиротиња бити ударани по глави сваки пут када затраже да неко води рачуна о њима и њиховим мукама?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Mar 04, 2015 12:09 pm

    nemac je nemac, srbin srbin a kosovo je, eh, nesto trece.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Wed Mar 04, 2015 12:18 pm

    ovo neko glupo žbirovsko drukanje, tl; dr.
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Mar 04, 2015 12:31 pm

    meni je ovo pretresanje necijih fb i tviter naloga neverovatno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Mar 04, 2015 12:52 pm

    Pa to, jadna drukara koja ne zna ništa drugo nego da tračari. A ovo za Goldhejgena je posebno zanimljivo u svetlu njegovih konstatnih optužbi da Druga Srbijatm govori o urođenoj srpskoj krivici. Dakle nazvati ljude iz Roze Luksemburg "unucima Hitlerovih dobrovoljnih dželata", pa to bre ni Filipenko nije radio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Mar 04, 2015 1:03 pm

    pa da ali cela njegova potka se ne vrti samo oko kritike 'autosovinizma' vec i od pokusaja da se dokaze da nemci (francuzi, poljaci, englezi, belgijanci...) to ne rade. otuda je onaj txt o djovaku gde se povlace i ovogodisnji dobitnik oskara i laza s. i haneke trebao da dokaze kako je bela traka film koji abolira nemce od krivice za svetske ratove.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Mar 04, 2015 1:12 pm

    Pa da, ali čekaj, da li on, ZĆ veruje u nekakvu esencijalistički shvaćenu krivicu ili ne? Ako ne, otkud sad Goldhejgen i dede nacisti? Ako da, šta koj kurac hoće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Mar 04, 2015 1:35 pm

    ma zc je drugosrbijanac koji je zapao u autosovinizam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Mar 04, 2015 1:40 pm

    Pa svakako je esencijalist, uprkos onolike kritike esencijalizma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Kada kažem novine... - Page 14 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 1:03 pm