Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Tue Feb 09, 2016 5:21 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 24 1912529702
    Psi, mačke i ostali - Page 24 7LrNdBr
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Tue Feb 09, 2016 6:18 pm

    plachkica wrote:
    darling wrote:jesam ja jedina na ovom svetu koja se plasi macaka? uvek sam u fazonu da ce mi skociti na glavu i da ce me izgristi. uvek im se sklanjam. takva je bila i moja kuca Psi, mačke i ostali - Page 24 1949538119



    Jednoj bivšoj koleginici se upravo to i desilo.
    Iz nekog razloga je kućno, negovano mače podivljalo, iskasapilo je po licu i rukama, i sad vuče par ožiljaka.
    Veterinar nije mogao naći razlog.
    Podivlja čovek zašto ne bi mogla podivljati životinja.

    mora da poznajemo istu zenu Psi, mačke i ostali - Page 24 1143415371
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Tue Feb 09, 2016 7:28 pm

    Me be confused... sexy peel or sex appeal?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by uskok i ajduk Wed Feb 10, 2016 10:57 am

    plachkica wrote:
    darling wrote:jesam ja jedina na ovom svetu koja se plasi macaka? uvek sam u fazonu da ce mi skociti na glavu i da ce me izgristi. uvek im se sklanjam. takva je bila i moja kuca Psi, mačke i ostali - Page 24 1949538119



    Jednoj bivšoj koleginici se upravo to i desilo.
    Iz nekog razloga je kućno, negovano mače podivljalo, iskasapilo je po licu i rukama, i sad vuče par ožiljaka.
    Veterinar nije mogao naći razlog.
    Podivlja čovek zašto ne bi mogla podivljati životinja.

    Освета због стерилизације/кастрације, можда? (укидања сегса) А можда и због кућног притвора. А можда комбинација оба та стреса.  Psi, mačke i ostali - Page 24 2304934895 Мачке траже слободу.


    Last edited by uskok i ajduk on Wed Feb 10, 2016 10:59 am; edited 1 time in total


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Feb 10, 2016 10:58 am

    Psi, mačke i ostali - Page 24 3274312807
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Wed Feb 10, 2016 10:59 am

    naravno da nije zbog kastracije.

    poslednji brzi.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Feb 10, 2016 11:04 am

    Mačke ne traže ništa osim da budu žive, zdrave i nahranjene, a ne šugave, bolesne, gladne ili zgažene. 

    Zahvaljujući sebičnjacima i varvarima koji "daju mačkama slobodu" (slobodu da umru posle 2 godine života tokom kojeg će napraviti desetak još istih takvih nesrećnica apsolutno neprilagođenih životu u ljudskom habitatu), pri čemu je to "davanje slobode" zapravo samo infantilna neozbiljnost, projektovanje sopstvenih libidinalnih fantazija (hehe moj mačak jebe svuda redom) i neprihvatanje lične odgovornosti za dobrobit životinja sa kojima delimo životni prostor, biće i bolesnih, gladnih, promrzlih i zgaženih mačaka.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Wed Feb 10, 2016 11:08 am

    samo da dodam da je situacija u manjim sredinama bez ucestalog saobracaja ipak drugacija. tamo maca moze da strada od predatora ali to je nekako deo njenog posla. kola, otrovi i ljudi su prave ubice kada je grad u pitanju.

    ovo pisem zato sto sam video kako to izgleda u nekim drugacijim zajednicama i odnosi se ne pustanje "napolje" ali nikako i na kastraciju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by uskok i ajduk Wed Feb 10, 2016 11:14 am

    Мачке памте злоћудне људе, злоћудне животиње, и злоћудне појаве из природе, то их свакодневно спасава од повреда. Мачка не може да "подивља", она јесте дивља, еволуцијски је развила мазност, али је и даље дивља животиња. Зато побуна против стерилизације (памћење ко јој је то урадио) уопште није теорија за  Psi, mačke i ostali - Page 24 3274312807 , то је врло вероватно, а да ли је баш тако зависи од мачке до мачке, свака мачка има своју индивидуалност, нека ће се светити (бранити), друга неће. Бонидас, моја мачка има скоро деценију, а не 2 године, здрава је и нормална мачка, испред куће је шумовито, саобраћаја мало, па не можеш рећи да било кога угрожавам што се либерално односим према мачки, пре би се могло рећи да је ово твоје себично, држиш мачку, а немаш услова да јој обезбедиш природно окружење, јер у суштини то не радиш због ње, него због себе, као што власници собних мачака најчешће држе мачке да би умањили усамљеност, а не због добробити самих мачака.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Feb 10, 2016 11:17 am

    And this is why we can't have nice things.
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Wed Feb 10, 2016 12:11 pm

    Bonidas Poslednji wrote:Mačke ne traže ništa osim da budu žive, zdrave i nahranjene, a ne šugave, bolesne, gladne ili zgažene. 

    Zahvaljujući sebičnjacima i varvarima koji "daju mačkama slobodu" (slobodu da umru posle 2 godine života tokom kojeg će napraviti desetak još istih takvih nesrećnica apsolutno neprilagođenih životu u ljudskom habitatu), pri čemu je to "davanje slobode" zapravo samo infantilna neozbiljnost, projektovanje sopstvenih libidinalnih fantazija (hehe moj mačak jebe svuda redom) i neprihvatanje lične odgovornosti za dobrobit životinja sa kojima delimo životni prostor, biće i bolesnih, gladnih, promrzlih i zgaženih mačaka.

    Мачке траже да буду нахрањене, а за остало се снађу саме. Ако се уредно храни, и крзно ће бити чисто и сјајно и све ОК.

    То пуштање мачака на слободу - не, не пуштање. Ако су одрасле у стану, нису за напоље, и обратно. Јесте, моји мачори се швалерају по комшилуку, ал' исто тако долазе бар тројица ових дана да се швалерају са Јоханом и Зеленом, а наврати и понека женка (ау има једна жута, реп као у лисице, феноменална). Да их сад затворим у кућу, било би исто погрешно као кад би неко ове из стана избацио напоље.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Feb 10, 2016 12:30 pm

    Pa naravno. 

    Ali ne shvatam taj rezon koji vrlo često srećem: pokupiš sa ulice bolesno i gladno mače, i sad si sebičan jer si ga spasao.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Wed Feb 10, 2016 12:35 pm

    паће wrote:
    Bonidas Poslednji wrote:Mačke ne traže ništa osim da budu žive, zdrave i nahranjene, a ne šugave, bolesne, gladne ili zgažene. 

    Zahvaljujući sebičnjacima i varvarima koji "daju mačkama slobodu" (slobodu da umru posle 2 godine života tokom kojeg će napraviti desetak još istih takvih nesrećnica apsolutno neprilagođenih životu u ljudskom habitatu), pri čemu je to "davanje slobode" zapravo samo infantilna neozbiljnost, projektovanje sopstvenih libidinalnih fantazija (hehe moj mačak jebe svuda redom) i neprihvatanje lične odgovornosti za dobrobit životinja sa kojima delimo životni prostor, biće i bolesnih, gladnih, promrzlih i zgaženih mačaka.

    Мачке траже да буду нахрањене, а за остало се снађу саме. Ако се уредно храни, и крзно ће бити чисто и сјајно и све ОК.

    То пуштање мачака на слободу - не, не пуштање. Ако су одрасле у стану, нису за напоље, и обратно. Јесте, моји мачори се швалерају по комшилуку, ал' исто тако долазе бар тројица ових дана да се швалерају са Јоханом и Зеленом, а наврати и понека женка (ау има једна жута, реп као у лисице, феноменална). Да их сад затворим у кућу, било би исто погрешно као кад би неко ове из стана избацио напоље.

     a i ti zivisi negde pored toma bombadila.
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Wed Feb 10, 2016 12:50 pm

    ostap bender wrote:

    То пуштање мачака на слободу - не, не пуштање. Ако су одрасле у стану, нису за напоље, и обратно. Јесте, моји мачори се швалерају по комшилуку, ал' исто тако долазе бар тројица ових дана да се швалерају са Јоханом и Зеленом, а наврати и понека женка (ау има једна жута, реп као у лисице, феноменална). Да их сад затворим у кућу, било би исто погрешно као кад би неко ове из стана избацио напоље.

     a i ti zivisi negde pored toma bombadila.

    Отприлике. Оно "десет кућа до краја света" узети условно... има их скоро петнаест, па индустријски колосек, па кукуруз до Карпата Psi, mačke i ostali - Page 24 1143415371. Миран крај, скоро ћорсокак, авлије и баште, воћке и шупе, мачији рај.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by uskok i ajduk Wed Feb 10, 2016 1:14 pm

    Bonidas Poslednji wrote:
    Ali ne shvatam taj rezon koji vrlo često srećem: pokupiš sa ulice bolesno i gladno mače, i sad si sebičan jer si ga spasao.

    То је била реакција на оно да сам "себични варварин", Psi, mačke i ostali - Page 24 4101625831  у смислу: ако сам ја такав онда си ти још гори, није била намера да потцењујем, не замери. Psi, mačke i ostali - Page 24 4101625831 Осветнички коментар. (ево, стидим се Psi, mačke i ostali - Page 24 1403342043  )


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Wed Feb 10, 2016 2:39 pm

    Filipenko wrote:
    lalinea wrote:Rezervisala sam mace!  Psi, mačke i ostali - Page 24 3826186726 mala sibirska devojcica koja ce se zvati Mishkina (tj Myshkina, zbog Kneza Mishkina, naravno). Stize krajem Aprila.


    Hoće li joj kad poraste dva crna mačora biti pojam seksipila?  Psi, mačke i ostali - Page 24 2348298330
    a sto bi?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Ointagru Unartan Wed Feb 10, 2016 8:09 pm

    uskok i ajduk wrote:Зато побуна против стерилизације (памћење ко јој је то урадио) уопште није теорија за  Psi, mačke i ostali - Page 24 3274312807 , то је врло вероватно, а да ли је баш тако зависи од мачке до мачке, свака мачка има своју индивидуалност, нека ће се светити (бранити), друга неће.



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Wed Feb 10, 2016 8:41 pm

    moj mačak jebe svuda redom

    Neću ovde u prisustvu Šerloka mnogo o tome, ali mačke (puštene napolje) su verovatno najpogubniji ekološki faktor u Australiji. Koga zanima.
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Wed Feb 10, 2016 9:14 pm

    Ne mogu sad da nađem članak o tome, ali u UK je rađeno istraživanje i došli su do sličnog zaključka - da su vlasničke mačke koje žive outdoors jako opasne po okolinu. Najgore od svega, one pojedu tek petinu onoga što ubiju (ako se dobro sećam brojke, možda je i četvrtina, a možda i šestina, sve u svemu malo). Znači, ubijaju zabave radi. 

    A evo i situacija u US je ista.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Wed Feb 10, 2016 9:16 pm

    Kad bi barem mogle da se izdresiraju da ubijaju samo zečeve, to bi bio win-win.

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Image-20150108-2005-1ey70kd
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Wed Feb 10, 2016 9:19 pm

    Ma vidiš da ne mogu da se izdresiraju da ne ubijaju kad nisu gladne...
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Wed Feb 10, 2016 9:23 pm

    Кад бих оно петоро издресирао да једу пужеве, ех, било би сто кила парадајза више.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Wed Feb 10, 2016 9:49 pm

    Filipenko wrote:
    lalinea wrote:
    a sto bi?


    Kakvo pitanje.  Psi, mačke i ostali - Page 24 2952840586
    vidi, filipe, to je bilo postovano na zatvorenom delu foruma. nije big deal, ali principa radi bilo bi lepo da tako i ostane. ako te, kao uskoka, traumira to sto ja ili sejlor pisemo tamo, raspravljaj se tamo a ovo bi bilo lepo da neko ukloni odavde.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Admin Pantokrator Wed Feb 10, 2016 9:59 pm

    uklonjeno. what happens on deponija stays there.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by plachkica Wed Feb 10, 2016 10:02 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 1:01 pm