Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sat Jan 09, 2016 12:37 pm

    Indy wrote:Usput su hteli da nam uvale i zdravstveno osiguranje za macku. Ipak to ide predaleko za moj ukus.

    joj ja bih to uzeo kad bi bilo kod nas, baš zbog ovoga što je Kondo napisao gore.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Sat Jan 09, 2016 12:41 pm

    Pa, zena i ja to nemamo, tako da...
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sat Jan 09, 2016 12:50 pm

    nemam ni ja trenutno  Psi, mačke i ostali - Page 17 3579118792  izgleda da više brinem o mačkama nego o sebi
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Sat Jan 09, 2016 12:54 pm

    ma i ja bih se istrosio zesce za radagasta ali sam doslovce dobio sve upola cene. doduse, video sam kako u istoj ambulanti bez problema naplacuju ogromne sume odgajivacima i ljudima koji ocigledno imaju kinte.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Sat Jan 09, 2016 12:57 pm

    ovde je bila operacija kicme i dve operacije kuka i jedno 3 nedelje lezanja kod njih u ordinaciji, rentgeni, ultrazvukovi i ostalo. ne znam sta da mislim, pas je bio u uzasnom stanju (i jos uvek je, bas se sporo oporavlja) ali jbga slomljena kicma, izbacena noga iz kuka, 8 slomljenih rebara, embolije, unutrasnja krvarenja itd. na kraju su morali da joj skracuju tu mucenu nogicu za 1cm da bi mogla da stoji u kuku. potresao sam se kao da je moja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Sat Jan 09, 2016 12:59 pm

    То осигурање немам од средине 2001. и испоставило се да ми ни не треба. Односно, имам оно ГОПовско ("буди здрав"). То ти је отприлике као оно зашто се фудбалери пореклом из забити мање повређују него ови градски - зато што су ови почели боси и прво научили да пазе да се не повреде, а ови други (макар подсвесно) рачунали да су заштићени.

    А мачке... ено им авлија, ено им дрвеће, ено им кровови, па кол'ко које поживи. Са тог фронта, само да јавим да је Далтон опет испао права мечка, колико му је крзно (преко лета личи на фломастер на четири оловке, реп му буде шири од стомака), које му је било скроз мокро прекјуче, ко зна у какву је штету ишао. Јуче, мокар само реп. Има у подруму место где цеви од грејања иду хоризонтално, на тим цевима је стари јастук од сунђера (за тросед), тамо се наређају свих четворо и џоњају између две клопе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Sat Jan 09, 2016 1:45 pm

    Kondo wrote:ovde je bila operacija kicme i dve operacije kuka i jedno 3 nedelje lezanja kod njih u ordinaciji, rentgeni, ultrazvukovi i ostalo. ne znam sta da mislim, pas je bio u uzasnom stanju (i jos uvek je, bas se sporo oporavlja) ali jbga slomljena kicma, izbacena noga iz kuka, 8 slomljenih rebara, embolije, unutrasnja krvarenja itd. na kraju su morali da joj skracuju tu mucenu nogicu za 1cm da bi mogla da stoji u kuku. potresao sam se kao da je moja.

    to bi us of a platio makar 10 x vise.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Sat Jan 09, 2016 2:42 pm

    Пре 17 година је 1 ишчашење кука, тј операција да се то исправи, била око 700$ тадашњих, за пса од двадесетак кила. Срачунајте инфлацију сами.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sat Jan 09, 2016 5:39 pm

    Kondo wrote:ovde je bila operacija kicme i dve operacije kuka i jedno 3 nedelje lezanja kod njih u ordinaciji, rentgeni, ultrazvukovi i ostalo. ne znam sta da mislim, pas je bio u uzasnom stanju (i jos uvek je, bas se sporo oporavlja) ali jbga slomljena kicma, izbacena noga iz kuka, 8 slomljenih rebara, embolije, unutrasnja krvarenja itd. na kraju su morali da joj skracuju tu mucenu nogicu za 1cm da bi mogla da stoji u kuku. potresao sam se kao da je moja.

    10-20k dolara/evra bi to kostalo negde van, pocev od najblize eu a da nije cro.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Sun Jan 10, 2016 3:22 am

    Navikavanje na pojas za povodac...

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Harness

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Sun Jan 10, 2016 9:48 am

    Pospano popodne...

    Psi, mačke i ostali - Page 17 800_DSC_0043
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Sun Jan 10, 2016 1:32 pm

    Најзад сам измонтирао и други део, снимљено је још 23. септембра. Пустио сам камеру доста близу, па се баш чује како њупају.



    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Sun Jan 10, 2016 3:45 pm

    Indy wrote:Pospano popodne...

    Psi, mačke i ostali - Page 17 800_DSC_0043

    Psi, mačke i ostali - Page 17 3984128386


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Sun Jan 10, 2016 3:47 pm

    kakav car Psi, mačke i ostali - Page 17 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Sun Jan 10, 2016 4:24 pm

    Indy wrote:Navikavanje na pojas za povodac...

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Harness


    jel se ovo masovno radi po australiji? mislim da je ovako nesto ozbiljan frust za macu u beogradu, s obzirom na kucecu kolicinu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Sun Jan 10, 2016 9:00 pm

    Pa, sudeći po ponudi proizvoda, to je prilično popularno. Većina mačaka u kraju su "na slobodi", tj. spavaju na tremovima kuća, i ne idu mnogo dalje od svog dvorišta. Imamo komšinicu koja ima abisinijsku macu, ta maca je uvek na povocu (jer hoće da ode). I jedni iz naše zgrade na povodac još nakače neki konopac za sušenje veša (od jedno 5 m) tako da se mačka šetka iza zgrade, ali ne može da ode.

    Nemamo pse (ni mačke) lutalice ovde, naravno ovi psi koje ljudi šetaju jesu potencijalna opasnost za (vezane) mačke. Ali ih nema mnogo, a i oni su uglavnom na povocima. Mada me ne bi čudilo da se to otrgne kad vidi mačku.

    Dobro je podneo to na sebi, nije se mnogo bunio. Rekla nam je veterinarka da treba da ga naviknemo na to, pa će onda kad bude veći (za nekoliko meseci) da trpi da mu se to stavi. Onda može da se izvede malo tu okolo, ne bismo daleko išli (i zbog susreta sa psima).
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 12:27 pm

    upravo sam sahranio lotreka. ispao je jutros kroz prozor jureci goluba. imao bi 14 godina 9.marta. nikad nije bio bolestan, 8kg, garfild uzivo. jbga. do sada je obicno ishod bio obrnut, nalazili smo iskasapljene golubove po spavacoj sobi. verujem da mu se ovo nije desilo da bi ziveo maksimalan zivotni vek. ako postoji raj, on je tamo. nikada nikoga nije ogrebao niti ugrizao. uh.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Mon Jan 11, 2016 12:30 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 17 3363120308


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Mon Jan 11, 2016 12:33 pm

    O, ne Psi, mačke i ostali - Page 17 1949538119


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Mon Jan 11, 2016 12:36 pm

    U pm ... saucesce Kondo
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 12:58 pm

    neverovatno koliko je bila nekomplikovana maca. cak je i tako otisao, pao, uginuo, bez ikakvog posla za nas sem da ga sahranimo u dvoristu. 

    zapravo je za ovih 14 godina samo 2x bio kod veterinara, jednom kada je bio sterilisan i drugi put kada je imao pesak u besici. za to vreme njegova majka olga, koja ga je nadzivela, je potrosila najmanje tri puta veci broj macijih zivota nego sto im je normalno namenjeno, bila je oplakana milion puta, dva puta su najbolji beogradski veterinari hteli da je uspavljuju i evo je, vestica je u stanu.

    umro je kao ponosan ratnik, jureci svog arhineprijatelja goluba.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 1:07 pm

    Saučešće.
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by plachkica Mon Jan 11, 2016 1:10 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 17 4135669698
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 1:28 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 17 3363120308
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 2:32 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 17 525925_10150730036482643_1189411336_n

    Psi, mačke i ostali - Page 17 3826186726


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Psi, mačke i ostali - Page 17 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 5:55 am