Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PC tiranija

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 21, 2015 10:55 pm

    Šuvar i varivo wrote:.

    Da dodam samo : meni se ne sviđa agresija sa kojom ti se obraćaju. 

     

    Pa agresija je tu kao odgovor na agresiju. Ako neko, uprkos tome što mu se lepo objasni, namerno zove Rome Ciganima, ako neko propagira nasilje non stop, onda ništa drugo ne ostaje nego da mu se uzvrati istom merom.
    Mislim, razgovor se može voditi ili civilizovano ili necivilizovano, nema između.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:55 pm

    sejlor wrote:
    Radagast wrote:

    PC tiranija - Page 13 3274312807

    Jel ti znas sta je seksizam? Ovo je kao da si napisao da nam trebaju rasisti koji ipak nemaju problem da se bore rame uz rame sa Romima.

    Naravno da ne zna, u njegovoj fantaziji zene zele da 'dominiraju' a ne da se bore protiv seksizma, zato mu i nije problematicno to saveznistvo seksista i 'jakih zena'.

    A kako se drugačije emancipovati nego kroz dominaciju?

    Revolucija je, nesumnjivo, najautoritarnija stvar što može biti. Revolucija je akt u kome jedan deo stanovništva nameće svoju volju drugom delu pomoću pušaka, bajoneta i topova, to jest sredstva vandredno autoritarnih. Fridrih Engels, O autoritetu


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2015 10:55 pm

    otto katz wrote:A?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:57 pm

    No Country for Old Man wrote:Размишљам сад нешто, како у паузама те заједничке борбе, људи смо, може да дође, понекад, изнимно... и до секса између "јаких" жена и мушкараца сексиста. Не могу баш тачно да замислим како би то изгледало, али ми се свиђа да покушавам. PC tiranija - Page 13 1403342043

    Naravno.



    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by паће Sat Nov 21, 2015 10:58 pm

    William Murderface wrote:
    паће wrote:
    Јесам ли се квалификовао?

    Ne, jer nisi rasista.

    Е јеботе никад постићи. Па не може се све.

    otto katz wrote:A?

    Пише сценарио за порњаву, гибаничар против источнонемачке дизачице тегова. Костимирани историјски са реквизитима из тог времена и повремено масивним сценама.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2015 10:59 pm

    масивним сценама

    PC tiranija - Page 13 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 11:01 pm

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:

    Naravno da ne zna, u njegovoj fantaziji zene zele da 'dominiraju' a ne da se bore protiv seksizma, zato mu i nije problematicno to saveznistvo seksista i 'jakih zena'.

    A kako se drugačije emancipovati nego kroz dominaciju?

    Revolucija je, nesumnjivo, najautoritarnija stvar što može biti. Revolucija je akt u kome jedan deo stanovništva nameće svoju volju drugom delu pomoću pušaka, bajoneta i topova, to jest sredstva vandredno autoritarnih. Fridrih Engels, O autoritetu

    Uh, funkcionalna nepismenost again. Ili nisam bila dovoljno precizna - 'jake zene' iz tvog fantazma(tm) hoce da 'dominiraju' nad drugim zenama i drugim potlacenima umesto da se bore protiv stvarnog neprijatelja (u slucaju zenske emancipacije to je patrijarhat).
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Sat Nov 21, 2015 11:03 pm

    Šuvar i varivo wrote:...da li je bolje da ih ne oslovljavamo, odnosno da ih ponižavamo, zato što je znanje o pozadini tog imena (po tebi) dostupno samo određenom sloju ljudi? 
    Ајде стварно је било доста са овом фолиражом, неко као у Србији не зна да је "циганин" увреда!? Еј, па тако нас зову Хрвати, кад хоће да нас увреде, тако партизановци зову звездаше, "циганчење", итд.

    Него, ови што потурају "па шта, они сами себе тако зову" лажни новац, то су ови што заиста мисле да су Роми једна нижа сорта, те да не заслужују ниједно друго име осим увредљивог. А са таквима потезати логику је... донекле узалудно?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 21, 2015 11:04 pm

    No Country for Old Man wrote:Размишљам сад нешто, како у паузама те заједничке борбе, људи смо, може да дође, понекад, изнимно... и до секса између "јаких" жена и мушкараца сексиста. Не могу баш тачно да замислим како би то изгледало, али ми се свиђа да покушавам. PC tiranija - Page 13 1403342043



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 11:06 pm

    William Murderface wrote:
    .

    Pa ovde jesmo imali i socijalistički revoluciju, i emancipacija mnogih grupa jeste bila povezana upravo sa socijalizmom. Kao što i ovaj backlash kroz koji prolazimo jeste povezan sa porazom socijalizma.
    ma bila je, al nece biti opet, bar ne ni nalik onoj tad, a moj utisak je da bi fernoux suspendovao sve druge drustvene tenzije , u nekom eshatoloskom iscekivanju revolucije..


    cak i nakon potencijalne revolucije, opet se ne mogu svi odnosi posmatrati, kroz tu dihotomiju- dobar primer jevrejskih skola u sssru koji je pominjao ostap.
    Anđe'o wrote:
     

    Pa agresija je tu kao odgovor na agresiju. Ako neko, uprkos tome što mu se lepo objasni, namerno zove Rome Ciganima, ako neko propagira nasilje non stop, onda ništa drugo ne ostaje nego da mu se uzvrati istom merom.
    Mislim, razgovor se može voditi ili civilizovano ili necivilizovano, nema između.
    to u idelanom svetu PC tiranija - Page 13 1143415371

    moze da se nabasa na dobru poentu i iz pogresnih razloga ili moze da se ispravno rezonuje, a pogresno zakljuci. Rekao bih da je ova tema sasvim validna. Osvescenost o inkluziji manjinskih grupa je u odredjenoj meri posledica klasnih privilegija i oblikkovana je tim privilegijama. To je istina.

    sad sto je njegov zakljucak, aj padnemo u varvarstvo, tu se ne slazem, nego ipak,ima mesta da se razgovara.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 11:06 pm

    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Ne postoji radikalna emancipacija, odnosno nema socijalističke revolucije* ni ovde ni nigde u svetu, nego živimo u ovom svetu u kome zapravo živimo. E u tom svetu, izvesne grupe su vremenom ostvarile izvesne pomake. Ti pomaci jesu, između otalog produkt buržoaske demokratije i imaju sve mane i vrline buržoaske demokatije.. Moje pitanje je , pa šta? Romi nalaze da se njihov identitet validira , kad ih oslovljavamo tim imenom, da li je bolje da ih ne oslovljavamo, odnosno da ih ponižavamo, zato što je znanje o pozadini tog imena (po tebi) dostupno samo određenom sloju ljudi? Rekao bih, da ne treba tek tako odbaciti dostignuća koja su liberali postigli u emancipiciji, čak i ako si socijal utopista.

    Oko Šabaza, mislim da potpuno pogrešno gledaš na to, njegov značaj, nije u tome što je odbacio integraciju u Kingovom maniru , već upravo u  tome što je razumeo da afro američka emancipacija mora biti deo šireg pokreta , univerzalnog čak (islama? socijalizma? antikolonijalizma?) ... al to nije za ovaj topik .

    Da dodam samo : meni se ne sviđa agresija sa kojom ti se obraćaju. Mislim da su ti zaključci pogrešni, ali da su premise dobronamerne...

    * standardni disklemjer, za potrebe ovog foruma, bla bla..

    Pa ovde jesmo imali i socijalistički revoluciju, i emancipacija mnogih grupa jeste bila povezana upravo sa socijalizmom. Kao što i ovaj backlash kroz koji prolazimo jeste povezan sa porazom socijalizma.

    Slažem se (sa Williamom). Šuvare ne razumem kako to "inkluziju" i "poštovanje različitosti" i slične stvari uključuješ u istorijske "produkte" buržoaske demokratije. Ni ja nemam nikakav problem da prihvatim te proizvode buržoaske demokratije kao progresivne. Ono što je pitanje je da li multikulturalizam, integracija, škole bez nasilja, sveopšta "senzibilizacija" svega itd. postižu bilo kakve pomake ili nailaze na poraz (kažem, gledajte The Wire) Ovde se radi o nečemu što ipak nisu samo "produkti buržoaske demokratije" već neoliberalizma i tu taj marksistički argument ne fercera.


    Last edited by fernoux-h on Sat Nov 21, 2015 11:08 pm; edited 1 time in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ferenc Puskás Sat Nov 21, 2015 11:06 pm

    @William, ma ja sam uspio preskočiti ranije postove sa sexystima i jakim ženama rame uz rame. Pročitao samo ovaj NCFOMov, šta je sad ovo majkutibožju. Sad sam pročitao. Ferno jak teoretičar, neodoljivo me asocira na negativce iz nindži kornjača. 
    PC tiranija - Page 13 Bebop-10


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2015 11:09 pm

    To su ljudi mutanti iz naroda, a ne kao oni bužujučići iz kanalizacija što nose imena renesansnih umetnika (bljak!).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Sat Nov 21, 2015 11:10 pm

    2 Otto: па ја видех да си ме озбиљно схватио, реко' ко ће им сада икад разјаснити, још ћу морати на самокритику...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Xexoxical Endarchy Sat Nov 21, 2015 11:13 pm

    Šuvar i varivo wrote:ma bila je, al nece biti opet, bar ne ni nalik onoj tad, a moj utisak je da bi fernoux suspendovao sve druge drustvene tenzije , u nekom eshatoloskom iscekivanju revolucije..
    to je i moj utisak. kod fernua je iscekivanje revolucije je dogadjaj nalik dolasku eona u telemita i kroulijevaca. s onu stranu politicnog.


    Last edited by Xexoxical Endarchy on Sat Nov 21, 2015 11:15 pm; edited 1 time in total
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 21, 2015 11:14 pm

    Šuvar i varivo wrote:Osvescenost o inkluziji manjinskih grupa je u odredjenoj meri posledica klasnih privilegija i oblikkovana je tim privilegijama.

    A ima i toga da ljudi vole da se osecaju superiorno u odnosu na druge, pa su zato protiv inkluzije i zato zele da koriste pezorativne izraze za manjinske grupe, kao potvrdu te superiornosti.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 11:17 pm

    Xexoxical Endarchy wrote:
    Šuvar i varivo wrote:ma bila je, al nece biti opet, bar ne ni nalik onoj tad, a moj utisak je da bi fernoux suspendovao sve druge drustvene tenzije , u nekom eshatoloskom iscekivanju revolucije..
    to je i moj utisak. kod fernua je iscekivanje revolucije je dogadjaj nalik dolasku eona u telemita i kroulijevaca. s onu stranu politicnog.
    kako misliš očekivanje? eon je počeo 1904. godine! 
    Ljubav je zakon, Ljubav pod Voljom!
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 11:18 pm

    No Country for Old Man wrote:
    Šuvar i varivo wrote:...da li je bolje da ih ne oslovljavamo, odnosno da ih ponižavamo, zato što je znanje o pozadini tog imena (po tebi) dostupno samo određenom sloju ljudi? 
    Ајде стварно је било доста са овом фолиражом, неко као у Србији не зна да је "циганин" увреда!? Еј, па тако нас зову Хрвати, кад хоће да нас увреде, тако партизановци зову звездаше, "циганчење", итд.

    Него, ови што потурају "па шта, они сами себе тако зову" лажни новац, то су ови што заиста мисле да су Роми једна нижа сорта, те да не заслужују ниједно друго име осим увредљивог. А са таквима потезати логику је... донекле узалудно?
    Nema ovde neslaganja, Romi je ispravno i rodno senzitivni jezik je ispravan.

    Samo sam se zapitao oko ovoga sto se kaze da je i senzibilisanost za ta pitanja, na neki nacin posledica nejednakosti.
    fernoux-h wrote:

    Slažem se (sa Williamom). Šuvare ne razumem kako to "inkluziju" i "poštovanje različitosti" i slične stvari uključuješ u istorijske "produkte" buržoaske demokratije. Ni ja nemam nikakav problem da prihvatim te proizvode buržoaske demokratije kao progresivne. Ono što je pitanje je da li multikulturalizam, integracija, škole bez nasilja, sveopšta "senzibilizacija" svega itd. postižu bilo kakve pomake ili nailaze na poraz (kažem, gledajte The Wire) Ovde se radi o nečemu što ipak nisu samo "produkti buržoaske demokratije" već neoliberalizma i tu taj marksistički argument ne fercera.
    Pa politikca korektnost jeste proizvod burzoaske demokratije , cega bi drugog bila?


    Previse si tu sad stvari stavio u isti kos (multikuliratizam i skole bez nasilja PC tiranija - Page 13 1399639816 ) ali opet ja te pitam ,sta je alternativa ? skole sa nasiljem? da se kaze ciganinu da je cigan , a zeni dide u kuhinju?
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 21, 2015 11:20 pm

    Šuvar i varivo wrote: to u idelanom svetu PC tiranija - Page 13 1143415371

    moze da se nabasa na dobru poentu i iz pogresnih razloga ili moze da se ispravno rezonuje, a pogresno zakljuci. Rekao bih da je ova tema sasvim validna. Osvescenost o inkluziji manjinskih grupa je u odredjenoj meri posledica klasnih privilegija i oblikkovana je tim privilegijama. To je istina.

    sad sto je njegov zakljucak, aj padnemo u varvarstvo, tu se ne slazem, nego ipak,ima mesta da se razgovara.

    Vidiš, ja ne mogu s Ferveksom da dođem dotle da se bavimo klasnim privilegijama, jer on padne na mnogo jednostavnijim, konkretnim stvarima i posle jednostavno ne želim da idem dalje u razgovor s njim.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 11:21 pm

    Radagast wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Osvescenost o inkluziji manjinskih grupa je u odredjenoj meri posledica klasnih privilegija i oblikkovana je tim privilegijama.

    A ima i toga da ljudi vole da se osecaju superiorno u odnosu na druge, pa su zato protiv inkluzije i zato zele da koriste pezorativne izraze za manjinske grupe, kao potvrdu te superiornosti.
    ima ba[ stvarno rasista sto jes je...


    nego verujem da fernoux nije od njih, nego je spletom cudnih okolnosti dosao u savez s njima..
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Sat Nov 21, 2015 11:24 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    Samo sam se zapitao oko ovoga sto se kaze da je i senzibilisanost za ta pitanja, na neki nacin posledica nejednakosti.

    Илити упрошћено: да ли је (вербални) расизам последица расизма (као светоназора)?
    D-u-u-u-h.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 21, 2015 11:28 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    Radagast wrote:

    A ima i toga da ljudi vole da se osecaju superiorno u odnosu na druge, pa su zato protiv inkluzije i zato zele da koriste pezorativne izraze za manjinske grupe, kao potvrdu te superiornosti.
    ima ba[ stvarno rasista sto jes je...


    nego verujem da fernoux nije od njih, nego je spletom cudnih okolnosti dosao u savez s njima..

    Nisam mislio na ferveksa, a ni na rasizam, nego na nesto ovako: https://en.wikipedia.org/wiki/Social_dominance_orientation ili ovako: https://en.wikipedia.org/wiki/Social_identity_theory#Positive_distinctiveness


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 11:35 pm

    Ferveks ne zeli revoluciju u smislu promene postojecih odnosa moci u pravcu jednakosti, on zeli ocuvanje hijerarhije samo da on i njegova ekipa budu ti koji tlace.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 21, 2015 11:39 pm

    Jordan Rivers wrote:kako misliš očekivanje? eon je počeo 1904. godine! 
    Ljubav je zakon, Ljubav pod Voljom!
    a, ja sam mislio da je tad najavljen i da ga tek iscekujemo u punom mahu. no ti si autoritet, tako da i stand corrected.

    nego nevezano za to, iz perspektive 2015, horusovo doba deluje nekako dalje sad nego 1904.


    Last edited by Ongnonlou Dolo on Sat Nov 21, 2015 11:42 pm; edited 1 time in total


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 21, 2015 11:40 pm

    sejlor wrote:Ferveks ne zeli revoluciju u smislu promene postojecih odnosa moci u pravcu jednakosti, on zeli ocuvanje hijerarhije samo da on i njegova ekipa budu ti koji tlace.

    Upravo

    PC tiranija - Page 13 780_008_4392922_18e1e7712c5a8b7adffb576a7d32cbb1

    PC tiranija - Page 13 Empty Re: PC tiranija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 1:47 am