Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PC tiranija

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 21, 2015 6:26 pm

    beatakeshi wrote:et Ana Dilajt - dobar strip!

    +1

    Off topic: stalno pogresno citam taj nik.

    Spoiler:


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Gargamel Sat Nov 21, 2015 6:33 pm

    AnaDilajt wrote:...
    https://www.youtube.com/watch?v=yTwpBLzxe4U

    I've been on food stamps and welfare, anybody help me out? No.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 6:34 pm

    PC tiranija - Page 12 3579118792
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 8:36 pm

    Jordan Rivers wrote:Ne moraš ništa. Rekao si nešto što nema nikakvo uporište u stvarnosti, što ne sprečava ljude da to i dalje ponavljaju. 

    Nisam zainteresovan da dalje polemišem o tome, od kad sam shvatio da mi je ostalo manje života nego što sam ostavio za sobom, sve mi je bliža misao da moje vreme ima cenu. Kad budeš u prilici, uputi se u priču, porazgovaraj sa ljudima, videćeš da nisi u pravu i biće ti glupo što si davao tako decidne ocene. 

    Možda credentials da ti dam: dve godine sam radio, najviše na jugu Srbije - Surdulica, Vranje, Bujanovac, Preševo, Medveđa, Leskovac - sa predstavnicima romskih organizacija, gde su, pored jedne alave pseudoelite koja je kvarila sliku o većini, uglavnom sedeli obični, narodski ljudi, često sa rođacima u slamovima velegrada i uvek, u 100 odsto slučajeva, sa rođacima u emigraciji, koji su ostavljali dušu na poslovima rešavanja sasvim konkretnih problema, od kojih je najteži bio nemogućnost upisivanja dece u osnovnu školu, zbog nedostatka dokumenata. Radio sam u najstrašnijem slamu u Srbiji, "Salvatore" u Bujanovcu, gde su živeli ljudi razapeti između tolerantne nove države Kosovo iz koje su prognani pod pretnjom smrti, potpune kurcobolje naših vlasti, i gramzivih slam-lordova kojima su plaćali mesta u šatorima.

    I tu je bilo aktivista, verovao ili ne, koji su radili koliko su mogli, izlažući se opasnosti da im neki Šefket Ramadani prereže vrat. I da, većina ljudi sa kojima sam razgovarao smatrali su da je izraz "Rom" način da im se ukaže da ih u ljudskom smislu smatraš ravnopravnima. 

    Danas nisam u toj priči, ali moja šira porodica jeste, i u međuvremenu se ništa nije izmenilo, Rom je i dalje jedino ime kojim treba oslovljavati te ljude jer su preko svojih predstavnika to stavili sasvim jasno do znanja, bez ijednog izuzetka u ovoj zemlji koji bi sugerisao nešto drugo.


    e sad je red da fernu razmisli ko ovde patronizira, ili još bolje, potcenjuje te rome_koji_sebe_zovu_ciganima.
    dakle, fernu, ako više voliš znanje nego sopstveno mnjenje - a ti izvoli. ne moraš uopšte da izveštavaš o rezultatima procesa.
    ako ne, onda ništa.

    hvala vaso.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 21, 2015 8:57 pm

    gagorder wrote:


    e sad je red da fernu razmisli

    To nećeš dočekati, glup je ko kurac, nije sposoban za mišljenje.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:00 pm

    Jordan Rivers wrote:Ne moraš ništa. Rekao si nešto što nema nikakvo uporište u stvarnosti, što ne sprečava ljude da to i dalje ponavljaju. 

    Nisam zainteresovan da dalje polemišem o tome, od kad sam shvatio da mi je ostalo manje života nego što sam ostavio za sobom, sve mi je bliža misao da moje vreme ima cenu. Kad budeš u prilici, uputi se u priču, porazgovaraj sa ljudima, videćeš da nisi u pravu i biće ti glupo što si davao tako decidne ocene. 

    Možda credentials da ti dam: dve godine sam radio, najviše na jugu Srbije - Surdulica, Vranje, Bujanovac, Preševo, Medveđa, Leskovac - sa predstavnicima romskih organizacija, gde su, pored jedne alave pseudoelite koja je kvarila sliku o većini, uglavnom sedeli obični, narodski ljudi, često sa rođacima u slamovima velegrada i uvek, u 100 odsto slučajeva, sa rođacima u emigraciji, koji su ostavljali dušu na poslovima rešavanja sasvim konkretnih problema, od kojih je najteži bio nemogućnost upisivanja dece u osnovnu školu, zbog nedostatka dokumenata. Radio sam u najstrašnijem slamu u Srbiji, "Salvatore" u Bujanovcu, gde su živeli ljudi razapeti između tolerantne nove države Kosovo iz koje su prognani pod pretnjom smrti, potpune kurcobolje naših vlasti, i gramzivih slam-lordova kojima su plaćali mesta u šatorima.

    I tu je bilo aktivista, verovao ili ne, koji su radili koliko su mogli, izlažući se opasnosti da im neki Šefket Ramadani prereže vrat. I da, većina ljudi sa kojima sam razgovarao smatrali su da je izraz "Rom" način da im se ukaže da ih u ljudskom smislu smatraš ravnopravnima. 

    Danas nisam u toj priči, ali moja šira porodica jeste, i u međuvremenu se ništa nije izmenilo, Rom je i dalje jedino ime kojim treba oslovljavati te ljude jer su preko svojih predstavnika to stavili sasvim jasno do znanja, bez ijednog izuzetka u ovoj zemlji koji bi sugerisao nešto drugo.

    Možemo sad svi da se pozivamo na svoja lična iskustva i da ih upoređujemo ovde, ali stvarno nema potrebe. Normalno da NGOovi koriste "politički korektan" naziv, to nije nikakvo otkriće i to samo po sebi ne dokazuje ništa. Niko, pa ni ja, ne negira da reč Ciganin danas ima sasvim drugačije konotacije, i da će se "romski pravopis" stoga zvati "romskim pravopisom", a ne ciganskim.

    Ovde se gura ideja da je potrebno da zauzmemo stav prema "pitanju" tako što ćemo Cigane zvati Romima. Dakle, zauzimamo poziciju u nekom antagonizmu. Ali glavno pitanje je koji je to antagonizam? Da li ovde imamo neke ciganske pokrete, jedan opšteprihvaćeni sentiment među njima u Srbiji - pa da se u ovome opredeljujemo; ili je u pitanju antagonizam između "osvešćenih" pripadnika srednje klase (koji koriste naziv koji su ustanovile Ujedinjene Nacije i neke organizacije pri njima) i naroda (koji, nažalost, nekada, zaluta u novine ili neke delove državnog aparata). Pod tim narodom podrazumevam i one koji sa Ciganima žive i bratski dele muke života u ovom sistemu (poput one Williamove klinke), za razliku od onih kojima se taj kontakt svodi na boravak u kampovima ili nošenje supa.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:03 pm

    oh well, pokusao sam.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 21, 2015 10:06 pm

    fernoux-h wrote:

    Ovde se gura ideja da je potrebno da zauzmemo stav

    Ma ne gura se to, nego ti se kaže lepo da Rome zoveš Romima jer oni to tako hoće. Ali vidim da ti je i to teško da shvatiš.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:10 pm

    Pa ne, ne govori se samo to. Ovde, i na PPP se govori još nešto. Na onoj temi na PPP recimo William kaže tebi (koji si tada bio protiv nazivanja Cigana Romima, i poslužio kao laka meta tamošnjim liberalima jer "kmečiš"): Aman čoveče, ovo je političko pitanje, i ti se korišćenjem jednog od naziva određuješ prema jednom političkom pitanju. A to pitanje je: jednakost ili nejednakost. Ono što ja pokušavam da objasnim ovde je da to nije baš tako jednostavno (kako bi liberali voleli da bude). To nije jednakost ili nejednakost, već "osvešćenost" ili "neosvešćenost". A onda je pitanje šta danas znači ta "osvešćenost", i "neosvešćenost", i to je mnogo složenije pitanje.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2015 10:13 pm

    Zvučaće glupo i patetično, ali jedan od moja dva najbolja prijatelja iz osnovne škole je bio Rom. Čovek sa kojim sam provodio dane i noći i delio dobro i zlo. Činjenica da je to nekome nezamislivo, samo je još jedan dokaz tužnog sunovrata kroz koji smo prošli u poslednjih 25 godina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Xexoxical Endarchy Sat Nov 21, 2015 10:16 pm

    Jordan Rivers wrote:oh well, pokusao sam.
    sto bi ti reko - licno iskustvo je najveci neprijatelj objektivnosti PC tiranija - Page 12 2849097393

    PC tiranija - Page 12 1233199462
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 21, 2015 10:18 pm

    fernoux-h wrote:Pa ne, ne govori se samo to. Ovde, i na PPP se govori još nešto. Na onoj temi na PPP recimo William kaže tebi (koji si tada bio protiv nazivanja Cigana Romima, i poslužio kao laka meta tamošnjim liberalima jer "kmečiš"): Aman čoveče, ovo je političko pitanje, i ti se korišćenjem jednog od naziva određuješ prema jednom političkom pitanju. A to pitanje je: jednakost ili nejednakost. Ono što ja pokušavam da objasnim ovde je da to nije baš tako jednostavno (kako bi liberali voleli da bude). To nije jednakost ili nejednakost, već "osvešćenost" ili "neosvešćenost". A onda je pitanje šta danas znači ta "osvešćenost", i "neosvešćenost", i to je mnogo složenije pitanje.
     
    Nađi mi post gde tamo gde sam ja bio protiv toga da ih zovemo Romima. Nešto si ti tu pomešao. Ja mogu razne stvari da zamerim PC kao konceptu, ali ovo s Romima nije jedna od tih.

    A i ne interesuje me da sa tobom prežvakujem politiku i filozofiju, naročito posle tvog izdrkavanja i bežanja sa topika o dizel tzv. levici, gde si na kvarno izbegao raspravu kada si doveden u ćorsokak u suštinskim pitanjima vezanim za tu šabaniju kojoj se diviš.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:19 pm

    reci cu u korist Fernua da je dobro sto promislja strategije emancipacije. po mom misljenju, prilazi pitanju sa pogresne strane ali je to mnogo bolje od tupe indolentnosti sa kojom vecina ljudi zalazi u te vode.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:19 pm

    William Murderface wrote:Zvučaće glupo i patetično, ali jedan od moja dva najbolja prijatelja iz osnovne škole je bio Rom. Čovek sa kojim sam provodio dane i noći i delio dobro i zlo. Činjenica da je to nekome nezamislivo, samo je još jedan dokaz tužnog sunovrata kroz koji smo prošli u poslednjih 25 godina.

    Ja sam već rekao šta mislim o tim poznanstvima iz škole (koje imaju svi) kada sam rekao da su to aklasna poznanstva. Williame, ajde da se ne lažemo svi mi ovde smo klasno privilegovani, iako možda neki žive u bedi koja se ne razlikuje mnogo od one većine drugih ljudi (to opet ne znači da nisu bili privilegovani i da "osvešćenost" nije posledica tih privilegija). Jedina razlika između tebe i mene je što se ja trudim da sprovedem doslednu samokritiku svojih "urođenih" stavova i nekako "zaobiđem" sopstveni klasni instinkt. Stvarno mislim da je neozbiljno ovde pozivati se na svoja poznanstva sa Ciganima, radnicima i sl. i koristiti to kao neki argument autoriteta. Ako je relevantno za diskusiju i služi da ilustruje neku poentu, da, ali ovako stvarno ne vidim svrhu u tome kada svi znamo iz kojih slojeva dolazi većina ljudi odavde.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:24 pm

    Anđe'o wrote:
    fernoux-h wrote:Pa ne, ne govori se samo to. Ovde, i na PPP se govori još nešto. Na onoj temi na PPP recimo William kaže tebi (koji si tada bio protiv nazivanja Cigana Romima, i poslužio kao laka meta tamošnjim liberalima jer "kmečiš"): Aman čoveče, ovo je političko pitanje, i ti se korišćenjem jednog od naziva određuješ prema jednom političkom pitanju. A to pitanje je: jednakost ili nejednakost. Ono što ja pokušavam da objasnim ovde je da to nije baš tako jednostavno (kako bi liberali voleli da bude). To nije jednakost ili nejednakost, već "osvešćenost" ili "neosvešćenost". A onda je pitanje šta danas znači ta "osvešćenost", i "neosvešćenost", i to je mnogo složenije pitanje.
     
    Nađi mi post gde tamo gde sam ja bio protiv toga da ih zovemo Romima. Nešto si ti tu pomešao. Ja mogu razne stvari da zamerim PC kao konceptu, ali ovo s Romima nije jedna od tih.

    A i ne interesuje me da sa tobom prežvakujem politiku i filozofiju, naročito posle tvog izdrkavanja i bežanja sa topika o dizel tzv. levici, gde si na kvarno izbegao raspravu kada si doveden u ćorsokak u suštinskim pitanjima vezanim za tu šabaniju kojoj se diviš.

    Naravno da je pobegao, pobegne svaki put. Pickica.
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by beatakeshi Sat Nov 21, 2015 10:28 pm

    Zašto ovde ima toliko uvredljivih izraza?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:32 pm

    Jordan Rivers wrote:reci cu u korist Fernua da je dobro sto promislja strategije emancipacije. po mom misljenju, prilazi pitanju sa pogresne strane ali je to mnogo bolje od tupe indolentnosti sa kojom vecina ljudi zalazi u te vode.

    Ono što ja hoću da kažem je da mi ne znamo kako izgleda emancipacija (nižih slojeva) Cigana u Srbiji, jer se time niko nije ozbiljno bavio ovde; a pogotovo ne znamo kako bi izgledao neki politički izraz - iz prostog razloga jer to ne postoji. Kao što ne postoji ni neki politički izraz emancipacije žena, i nije ni na vidiku, i mi uopšte ne možemo da pretpostavimo kako će to izgledati.

    Da dodam ovome i to da ja u nekom smislu podržavam 'separatizam' - ne u smislu nekog nasilnog separatisanja već toga da svaka grupa mora sama da izbori svoje oslobođenje. Onaj citat Malkolm X-a iz tog razloga meni uopšte nije problematičan. Ako govorimo o ženama na primer, ja ne verujem da muškarac može da bude deo "ženskog pokreta" (namerno ne koristim izraz feminizam). Niti mislim da muškarac treba da se trudi da bude "manje seksista". Ono što nama treba su muškarci seksisti koji ipak nemaju problem da se bore rame uz rame sa jakim ženama. Ostalo može da uradi jedino praksa tog pokreta unutar kojeg se bore, povratni uticaj tog pokreta na svoje pripadnike, i neka nova zajednica.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by паће Sat Nov 21, 2015 10:41 pm

    fernoux-h wrote: Stvarno mislim da je neozbiljno ovde pozivati se na svoja poznanstva sa Ciganima, radnicima i sl. i koristiti to kao neki argument autoriteta. Ako je relevantno za diskusiju i služi da ilustruje neku poentu, da, ali ovako stvarno ne vidim svrhu u tome kada svi znamo iz kojih slojeva dolazi većina ljudi odavde.

    Ајд' овако. Пре тридесетак година сам купио плац да зидам, и већи ми је проблем било што је плац  некакав остатак од њиве па је метар ужи од осталих, него што ће комшија с леђа да ми буде Ром. После је испало да су ми Роми комшије и са једне стране и преко пута. Још увек сам на истој адреси.

    Јесам ли се квалификовао?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 21, 2015 10:42 pm

    fernoux-h wrote:Ono što nama treba su muškarci seksisti koji ipak nemaju problem da se bore rame uz rame sa jakim ženama.

    PC tiranija - Page 12 3274312807

    Jel ti znas sta je seksizam? Ovo je kao da si napisao da nam trebaju rasisti koji ipak nemaju problem da se bore rame uz rame sa Romima.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2015 10:44 pm

    паће wrote:
    fernoux-h wrote: Stvarno mislim da je neozbiljno ovde pozivati se na svoja poznanstva sa Ciganima, radnicima i sl. i koristiti to kao neki argument autoriteta. Ako je relevantno za diskusiju i služi da ilustruje neku poentu, da, ali ovako stvarno ne vidim svrhu u tome kada svi znamo iz kojih slojeva dolazi većina ljudi odavde.

    Ајд' овако. Пре тридесетак година сам купио плац да зидам, и већи ми је проблем било што је плац  некакав остатак од њиве па је метар ужи од осталих, него што ће комшија с леђа да ми буде Ром. После је испало да су ми Роми комшије и са једне стране и преко пута. Још увек сам на истој адреси.

    Јесам ли се квалификовао?

    Ne, jer nisi rasista.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:47 pm

    Radagast wrote:
    fernoux-h wrote:Ono što nama treba su muškarci seksisti koji ipak nemaju problem da se bore rame uz rame sa jakim ženama.

    PC tiranija - Page 12 3274312807

    Jel ti znas sta je seksizam? Ovo je kao da si napisao da nam trebaju rasisti koji ipak nemaju problem da se bore rame uz rame sa Romima.

    Naravno da ne zna, u njegovoj fantaziji zene zele da 'dominiraju' a ne da se bore protiv seksizma, zato mu i nije problematicno to saveznistvo seksista i 'jakih zena'.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:48 pm

    Ne postoji radikalna emancipacija, odnosno nema socijalističke revolucije* ni ovde ni nigde u svetu, nego živimo u ovom svetu u kome zapravo živimo. E u tom svetu, izvesne grupe su vremenom ostvarile izvesne pomake. Ti pomaci jesu, između otalog produkt buržoaske demokratije i imaju sve mane i vrline buržoaske demokatije.. Moje pitanje je , pa šta? Romi nalaze da se njihov identitet validira , kad ih oslovljavamo tim imenom, da li je bolje da ih ne oslovljavamo, odnosno da ih ponižavamo, zato što je znanje o pozadini tog imena (po tebi) dostupno samo određenom sloju ljudi? Rekao bih, da ne treba tek tako odbaciti dostignuća koja su liberali postigli u emancipiciji, čak i ako si socijal utopista.

    Oko Šabaza, mislim da potpuno pogrešno gledaš na to, njegov značaj, nije u tome što je odbacio integraciju u Kingovom maniru , već upravo u  tome što je razumeo da afro američka emancipacija mora biti deo šireg pokreta , univerzalnog čak (islama? socijalizma? antikolonijalizma?) ... al to nije za ovaj topik .

    Da dodam samo : meni se ne sviđa agresija sa kojom ti se obraćaju. Mislim da su ti zaključci pogrešni, ali da su premise dobronamerne...

    * standardni disklemjer, za potrebe ovog foruma, bla bla..
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Sat Nov 21, 2015 10:51 pm

    Šuvar i varivo wrote:Ne postoji radikalna emancipacija, odnosno nema socijalističke revolucije* ni ovde ni nigde u svetu, nego živimo u ovom svetu u kome zapravo živimo. E u tom svetu, izvesne grupe su vremenom ostvarile izvesne pomake. Ti pomaci jesu, između otalog produkt buržoaske demokratije i imaju sve mane i vrline buržoaske demokatije.. Moje pitanje je , pa šta? Romi nalaze da se njihov identitet validira , kad ih oslovljavamo tim imenom, da li je bolje da ih ne oslovljavamo, odnosno da ih ponižavamo, zato što je znanje o pozadini tog imena (po tebi) dostupno samo određenom sloju ljudi? Rekao bih, da ne treba tek tako odbaciti dostignuća koja su liberali postigli u emancipiciji, čak i ako si socijal utopista.

    Oko Šabaza, mislim da potpuno pogrešno gledaš na to, njegov značaj, nije u tome što je odbacio integraciju u Kingovom maniru , već upravo u  tome što je razumeo da afro američka emancipacija mora biti deo šireg pokreta , univerzalnog čak (islama? socijalizma? antikolonijalizma?) ... al to nije za ovaj topik .

    Da dodam samo : meni se ne sviđa agresija sa kojom ti se obraćaju. Mislim da su ti zaključci pogrešni, ali da su premise dobronamerne...

    * standardni disklemjer, za potrebe ovog foruma, bla bla..

    Pa ovde jesmo imali i socijalistički revoluciju, i emancipacija mnogih grupa jeste bila povezana upravo sa socijalizmom. Kao što i ovaj backlash kroz koji prolazimo jeste povezan sa porazom socijalizma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Sat Nov 21, 2015 10:53 pm

    Размишљам сад нешто, како у паузама те заједничке борбе, људи смо, може да дође, понекад, изнимно... и до секса између "јаких" жена и мушкараца сексиста. Не могу баш тачно да замислим како би то изгледало, али ми се свиђа да покушавам. PC tiranija - Page 12 1403342043


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ferenc Puskás Sat Nov 21, 2015 10:54 pm

    A?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    PC tiranija - Page 12 Empty Re: PC tiranija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 4:55 am