Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 1:12 pm

    Postoje dve teze dakle. 

    Rekao sam , Vreme pokušava da promoviše Jugosferu, zajednički kulturni prostor i slično (piše o hrvatskim knjigama i bosanskim filmovima, pišu autori iz regiona i slično). U tim naporima, spremni su da dovedu bilo kog bošnjačkog,* projugoslovenskog* autora bez obzira na njegov kvalitet*. Bazdulj je primer toga. Ovu poziciju sam nazvao liberalnom, jer se oni koji je zastupaju najčešće identifikuju kao liberali. 

    Druga teza : ti kažeš oni nisu ni liberali ni antinacionalisti. Ovaj potonji deo me je zanimao samo, jer me interesuje šta tačno moraš da uradiš da dokažeš da nisi nacionalista?




    * ispotavilo se da je on a)Srbin musliman, da čudno zamišlja Jugoslaviju i da je govno.
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Sat Nov 28, 2015 1:18 pm

    mislim da je pitanje tzv. jugosfere veoma slozeno. na kraju krajeva morali bi se onda zapitati ko su jugosloveni i sta je bila jugoslavije te kako se formirao i kako opstaje zajednicki kulturni prostor. ocigledno je da za vreme kosovo, na primer, nije deo tog prostora (osim u deset stopa oko oca save valjda). stavise ova i ovakva kulturalizacija jugoslovenstva kakvu sprovodi bazdulj pre svega je pre aleksandrovska i orjunaska nego partizanska.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 1:27 pm

    et šuvar

    Okej, to oko nacionalizma i antinacionalizma je zaista stvar elementarne logike, pa se ne bih na to vraćao.

    Vreme nije dovelo bilo kog bošnjačkog autora, nego već priznatog i poznatog bošnjačkog autora (jel se složismo oko tog bošnjačkog ili ćemo još jedan krug i na tu temu)? On se obraća njihovoj publici 1/1, čitan je i popularan (pogledaj uostalom za koga se na tamou navijalo u famoznoj polemici, i uopšte kakav ugled Bazda uživa).
    Šta to govori o, ne samo srpskoj, već regionalnoj javnoj sferi, posebno je pitanje.

    Vreme svakako računa na Jugosferu (nije u tome usamljeno, mnogi mediji na nju računaju i objavljuju različite autore iz regiona), ali to je vrlo drugačija teza od one sa kojom si počeo.

    et ostap

    I u samom Vremenu ima turmoil-a na tu temu. Rečita je bila ona polemika oko Principa, između Bazdulja i Milenkovića.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 1:33 pm

    Šuvar i varivo wrote:




    * ispotavilo se da je on a)Srbin musliman, da čudno zamišlja Jugoslaviju i da je govno.

    Pa za ova dva potonja se slažem, svakako. Za ovo prvo, hm, nisam merodavan. Kao što rekoh, koliko znam nije religiozan, pa je bez veze zvati ga muslimanom. Meni je svakako glupo da nagađam o njegovom (ili bilo čijem) enticitetu, samo sam morao nekako da prevedem tvoju tezu o "muslimanu".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 2:49 pm

    William Murderface wrote:et šuvar

    Okej, to oko nacionalizma i antinacionalizma je zaista stvar elementarne logike, pa se ne bih na to vraćao.

    Vreme nije dovelo bilo kog bošnjačkog autora, nego već priznatog i poznatog bošnjačkog autora (jel se složismo oko tog bošnjačkog ili ćemo još jedan krug i na tu temu)? On se obraća njihovoj publici 1/1, čitan je i popularan (pogledaj uostalom za koga se na tamou navijalo u famoznoj polemici, i uopšte kakav ugled Bazda uživa).
    Šta to govori o, ne samo srpskoj, već regionalnoj javnoj sferi, posebno je pitanje.

    Vreme svakako računa na Jugosferu (nije u tome usamljeno, mnogi mediji na nju računaju i objavljuju različite autore iz regiona), ali to je vrlo drugačija teza od one sa kojom si počeo.

    et ostap

    I u samom Vremenu ima turmoil-a na tu temu. Rečita je bila ona polemika oko Principa, između Bazdulja i Milenkovića.
    Slaženmo se oko elementarne logike, ali ne oko svega drugog. Po čemu Vreme nije dovoljno "antinacionalističko"? Zato što pušta Vukadinovića , Antonića i Jankovića na svoje stranice? Ali ne puštaju ih da drve oko Kosova , nego da predstave te svoje ankete i napadnu Vučića po pitanju slobode medija i slično...

    Ne vidim zaista gde je po tom osnovu greh Vremena,osim što ne prihvataju koncept kolektinve odgovrnosti,koji je po mnogo čemu dubiozan, isto kao što je analogija sa denacifikacijom po mnogo čemu dubiozna.

    Moj utisak je (i to je sve što sam hteo reći zapravo) je da je Bazdulj ušao u naš medijski prostor zato što smo došli u jadnu situaciju da nam je Hrvat ili čovek  iz Bosne neka egzotika...govoriti o nečijoj popularnosti u kontekstu Vremena je malo čudno. Samo Vreme nije popularno.
    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:




    * ispotavilo se da je on a)Srbin musliman, da čudno zamišlja Jugoslaviju i da je govno.

    Pa za ova dva potonja se slažem, svakako. Za ovo prvo, hm, nisam merodavan. Kao što rekoh, koliko znam nije religiozan, pa je bez veze zvati ga muslimanom. Meni je svakako glupo da nagađam o njegovom (ili bilo čijem) enticitetu, samo sam morao nekako da prevedem tvoju tezu o "muslimanu".
    U pravu si, nema potrebe da pričamo o tome, čini mi se da doživljava sebe kao Srbina u tradiciji Osmana Đikića ili Hasana Rebca...
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Sat Nov 28, 2015 2:51 pm

    pa nije dovoljno da je bosnjak ili hrvat vec da govori stvari koje zelimo da cujemo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 3:00 pm

    Nisam pominjao nikakve grehe, niti sam govorio uopšte u tim terminima.

    Bošnjaci i Hrvati su u našem medijskom prostoru daleko od ezgotike.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 3:00 pm

    ostap bender wrote:pa nije dovoljno da je bosnjak ili hrvat vec da govori stvari koje zelimo da cujemo.

    Upravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 3:04 pm

    ostap bender wrote:pa nije dovoljno da je bosnjak ili hrvat vec da govori stvari koje zelimo da cujemo.
    težinu im daje to ko ih govori, svaki manje više trezan srpski nacionalista će da ti kaže da postoje Srbi muslimani ili držimo se Rusije ili šta god on govorio između dvadeset referenci na Čas anatomije...ono što njega čini zanimljivim za našu javnost dok to govori je što se zove Muharem ...
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Sat Nov 28, 2015 3:05 pm

    da dodam da je na isti nacin funkcionisala i dezuloviceva kritika hrvatskog nacionalizma. kada je poceo da ceprka po srpskom puk se pita sta mu bi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Sat Nov 28, 2015 3:07 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    ostap bender wrote:pa nije dovoljno da je bosnjak ili hrvat vec da govori stvari koje zelimo da cujemo.
    težinu im daje to ko ih govori, svaki manje više trezan srpski nacionalista će da ti kaže da postoje Srbi muslimani ili držimo se Rusije ili šta god on govorio između dvadeset referenci na Čas anatomije...ono što njega čini zanimljivim za našu javnost dok to govori je što se zove Muharem ...

    pa i sinan gudzevic je sinan pa ne pise za vreme, vec zaretovim recnikom, za tjednik novosti.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by mstislaw Sat Nov 28, 2015 3:12 pm

    Samo da offiram i dodam da bih Sinana mogao danonoćno čitati...
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Sat Nov 28, 2015 3:18 pm

    pa i ja. a i dule vujosevic.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 29, 2015 7:32 am

    ИЗМЕЂУ КРАЈНОСТИ
    Трећи светски рат
    Падом Берлинског зида, НАТО и Запад су тријумфовали, па се чинило да нема више опасности од светских ратова јер је постојао само један такмац способан за ратовање на глобалном нивоу
    Аутор: Мухарем Баздуљсубота, 28.11.2015. у 21:57
    Пре равно годину дана, у новембру месецу 2014, Гинтер Грас је дао један од својих последњих интервјуа. Рекао је тада како је трећи светски рат већ почео, појаснивши то овако: „Налазимо се у трећем светском рату чији почетак не можемо тачно да дефинишемо, будући историчари ће расправљати о томе када је тачно почео. То је процес који се развија тихо и постепено, који се протеже од једног до другог бојишта, удаљених једно од другога, а ипак су код свих очигледне немоћ политике и снага привреде која је преузела примат. Раније никоме не би на памет пало да, на пример, конфликт с Русијом око Украјине има везе с оним што се дешава у Сирији. А повезани су због свеопште немоћи политике да се проблеми реше преговорима. Ако је ту нафта, онда се напада, ако нема нафте, онда не.”
    Онда је у априлу ове године Грас умро, па је један од његових последњих интервјуа на симболички начин добио на важности. А и иначе, Грас није човек чију би мисао о светским ратовима ваљало олако одбацивати. Уосталом, он се родио у Гдањску, граду који је био повод за Други светски рат, а у том рату се, не заборавимо, и он сам борио. Пошто је Други светски рат ионако био наставак Првог светског рата, што је убедљиво показао и Фриц Фишер, Грасова мисао прави ефектну елипсу од Првог до трећег светског рата.
    ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by uskok i ajduk Mon Nov 30, 2015 5:58 pm

    ..... купих нови Недељник, управо прочитах цео текст, и ево сад ћу рећи:
    Мухарем Баздуљ је врхунски интелектуалац. Све је сажео у једном тексту, има ту и помињања Перуна као заједничке духовне заоставштине, апела за маргинализовањем институционалних религија, као и залагања за грађански патриотизам. Једна потпуна синтеза свих добрих идеја за побољшање православно-муслиманских односа.  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 239813153


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Mon Nov 30, 2015 6:03 pm

    da, ako nas ne ujedine perun i gradjanski patriotizam nece nista. budaletina tale.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Kinder Lad Mon Nov 30, 2015 6:06 pm

    Kako može Perun da nas ujedini, zar se nije bilo reči na jednom drugom topiku da je naš tj srpski Perun u stvari Svetovid?
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Mon Nov 30, 2015 6:08 pm

    ne znam. to samo bazdulj zna.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by uskok i ajduk Mon Nov 30, 2015 6:09 pm

    Добро, Остапе, узми овако... Ако он и ја, независно један од другог, он муслиман, ја православан, размишљамо на исти начин (а нисмо преписивали од неког заједничког ауторитета) онда значи да ту има нешто. Није све само пука фантазија. Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 4101625831 (мада допуштам могућност да Баздуљ чита интелектуалне форуме и да понешто преписује  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 1844795956)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by паће Mon Nov 30, 2015 6:11 pm

    Ти то читаш са чеклистом, ко Амери што читају књиге и гледају филмове? Има ово - чек, има оно - чек, има све... јбт мора да је добро него сам ја глупав ал' нема везе има да кажем да је добро. Ма мора да је добро кад има то све.

    Постоји она вештина да се сложи целина већа од збира својих делова. МБ је често постигао антипод тога.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Kinder Lad Mon Nov 30, 2015 6:13 pm

    uskok i ajduk wrote:Добро, Остапе, узми овако... Ако он и ја, независно један од другог, он муслиман, ја православан, размишљамо на исти начин (а нисмо преписивали од неког заједничког ауторитета) онда значи да ту има нешто. 

    Naravno. Ko je ikada video da jedan musliman i jedan pravoslavan dođu na istu ideju a da ona ne bude nešto genijalno.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by uskok i ajduk Mon Nov 30, 2015 6:33 pm

    паће wrote:Има ово - чек, има оно - чек, има све... 

    Идеје су тако рационалне и логичне да би сваки самостални мислилац стигао до њих.
    Необориво логичне. У озбиљним нацијама о томе се и не расправља. 
    (погледати поново тему коју отвара Доситеј Обрадовић: https://vasudeva.forumburundi.com/t540-topic#56780 )


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Tue Dec 01, 2015 1:08 am

    uskok i ajduk wrote:Добро, Остапе, узми овако... Ако он и ја, независно један од другог, он муслиман, ја православан, размишљамо на исти начин (а нисмо преписивали од неког заједничког ауторитета) онда значи да ту има нешто. Није све само пука фантазија. Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 4101625831 (мада допуштам могућност да Баздуљ чита интелектуалне форуме и да понешто преписује  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 1844795956)

    stvarno sta ima logicnije za postizanje jedinstva od paganskog pan-slovenstva u oblandi malogradjanstine? to do sada niko nije probao. kada se tako ujedinimo idemo da krademo stoku ilirima i neveste dacanima.

    pri tome ne potcenjuj sebe. ti si konzistentan mislilac za bazdulja.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Tue Dec 01, 2015 2:17 am

    а нисмо преписивали од неког заједничког ауторитета

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 3579118792 Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 3579118792 Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 3579118792

    Gle uskoče, ako si pratio, makar jednim okom, ono što ti pišemo ostap i ja, onda si mogao da primetiš da ti sve vreme skrećemo pažnju na to da je to što pišeš neki sublimat dominantne ideologije. Ne da nije ekscentrično i originalno, nego je sama esencija opštih mesta, destilovana opšta mesta. Njihov izvor su Ratnici Arkone, nacionalistička feljtonistika i ona hauba sa knjigama na kojoj se prodaju "Jung i njegovi simboli" i Jerotićeva sabrana dela.

    Pošto istu stvar radi i Bazdulj, baš kao i Milivojević, nije nikakvo čudo da se ti sa tim idejama stalno iznova srećeš. To nije dokaz njihove istinitost, nego proste činjenice da svi kanališete ista opšta mesta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Tue Dec 01, 2015 2:20 am

    паће wrote:Ти то читаш са чеклистом, ко Амери што читају књиге и гледају филмове? Има ово - чек, има оно - чек, има све... јбт мора да је добро него сам ја глупав ал' нема везе има да кажем да је добро. Ма мора да је добро кад има то све.

    Постоји она вештина да се сложи целина већа од збира својих делова. МБ је често постигао антипод тога.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 3579118792

    Odlično rečeno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 13 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:21 am