Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sun Feb 07, 2021 10:47 pm

    doslovce su sve ove rasprave vodjenje vec 50 godina


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot Sun Feb 07, 2021 11:43 pm

    plachkica wrote:meni inače sve oko ovog izaziva jaku neprijatnost, od načina na koji je film bio naš predstavnik za oskara, preko autora filma, do ovih kritika koje sa kritikom filma nemaju nikakve veze.

    da imam ikakvu moć, stavila bih moratorijum na sve istorijske teme dok ne postanemo
    normalna držva.

    meni je ovo klasican autrejdz oko sto posto nebitne stvari. moj galaxy brain tejk je da film (ne misim na konkretan film jer ga jos nisam gledo nit cu ga gledati, vec na film ko film) nije bitan, srbija nije bitna, kritike nisu bitne, oskar nije bitan. ova afera je jos najmanje bitna od svega toga. sto ovaj kaze ko rasprave od pre 50 godina.

    svidja mi se druga recenica o normalnoj drzavi. ja bi isto sve stopiro dok se sve ne unormali lol


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Mon Feb 08, 2021 12:07 am

    hej ovaj ima ime!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot Mon Feb 08, 2021 12:19 am

    izvini, preleteo sam postove. ko sto kaze boomer crook: ovo je 1 rasprava o anded drzavi o zombi mediju, sorry sto je u sfrj obrazovanje bilo tezak fejl pa 100 godina kasnije treba da se autrejdzujem0 oko filma nekog gage i prebrojavamo ko je iso na ekskurziju


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Mon Feb 08, 2021 2:27 am

    zvezda je zivot wrote:svidja mi se druga recenica o normalnoj drzavi. ja bi isto sve stopiro dok se sve ne unormali lol
    +1

    posebno treba stopirati tehnologiju u tom smislu i sve nauke i povezane cinioce koji joj omogucavaju da divlja.

    kada nekakav religijsko-holisticki mother earth pokret koji ce da nas ponovo "nacentrira" kao civilizaciju u nekom novom srednjem veku  naraste i uzme zamah upitno je koliko biti humanisticki - verovatno ce biti manje ili vise kroz njegove razlicite iteracije kroz vreme - ali ono sto je najvaznije od svega jeste da taj religijski pokret bude izrazito anti-tehnoloskog karaktera jer ako to ne uspemo bice sajber feudalizam i onda nista nismo uradili. znaci religijski pokret mora da bude anti-tehnoloski nastrojen na nivou witch hunta - ako vidis nekoga da uci ili razvija neku tehnologiju, znaci da radi ili za regionalne barone ili za globalni kapital i razapnes ga na trgu. taj nivo no bullshit pristupa. pod mac bato i nema da mislis Domaci film - Page 29 1233199462

    kada i ako se stvari ikada okrenu u nasu korist (commonersa, obicnih ljudi, naaaroda ™ ) mozemo da - u nekoj nezamislivo dalekoj buducnosti - eventualno povedemo razgovor na temu sta cemo da radimo sa sakrivenom podzemnom bibliotekom i akumuliranim znanjem iz 21 veka. ako se braca gaia qanonovci sloze.

    Domaci film - Page 29 Tenor


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Feb 08, 2021 2:43 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    zvezda je zivot wrote:svidja mi se druga recenica o normalnoj drzavi. ja bi isto sve stopiro dok se sve ne unormali lol
    +1

    posebno treba stopirati tehnologiju u tom smislu i sve nauke i povezane cinioce koji joj omogucavaju da divlja.

    kada nekakav religijsko-holisticki mother earth pokret koji ce da nas ponovo "nacentrira" kao civilizaciju u nekom novom srednjem veku  naraste i uzme zamah upitno je koliko biti humanisticki - verovatno ce biti manje ili vise kroz njegove razlicite iteracije kroz vreme - ali ono sto je najvaznije od svega jeste da taj religijski pokret bude izrazito anti-tehnoloskog karaktera jer ako to ne uspemo bice sajber feudalizam i onda nista nismo uradili. znaci religijski pokret mora da bude anti-tehnoloski nastrojen na nivou witch hunta - ako vidis nekoga da uci ili razvija neku tehnologiju, znaci da radi ili za regionalne barone ili za globalni kapital i razapnes ga na trgu. taj nivo no bullshit pristupa. pod mac bato i nema da mislis Domaci film - Page 29 1233199462

    kada i ako se stvari ikada okrenu u nasu korist (commonersa, obicnih ljudi, naaaroda ™ ) mozemo da - u nekoj nezamislivo dalekoj buducnosti - eventualno povedemo razgovor na temu sta cemo da radimo sa sakrivenom podzemnom bibliotekom i akumuliranim znanjem iz 21 veka. ako se braca gaia qanonovci sloze.

    Domaci film - Page 29 Tenor
    Kvotovo sam te da dam Talasonu šansu da vidi šta si napisao.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Mon Feb 08, 2021 2:47 am

    Domaci film - Page 29 3579118792

    a taman sam ubedio talasona da me ipak ne blokira...


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Mon Feb 08, 2021 3:05 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    kada i ako se stvari ikada okrenu u nasu korist (commonersa, obicnih ljudi, naaaroda ™ ) mozemo da - u nekoj nezamislivo dalekoj buducnosti - eventualno povedemo razgovor na temu sta cemo da radimo sa sakrivenom podzemnom bibliotekom i akumuliranim znanjem iz 21 veka. ako se braca gaia qanonovci sloze.



    Ključno je da se takva biblioteka ne sačuva.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Feb 08, 2021 3:07 am

    To si prepisao iz filma Book of Eli.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Mon Feb 08, 2021 3:14 am

    Летећи Полип wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:
    kada i ako se stvari ikada okrenu u nasu korist (commonersa, obicnih ljudi, naaaroda ™ ) mozemo da - u nekoj nezamislivo dalekoj buducnosti - eventualno povedemo razgovor na temu sta cemo da radimo sa sakrivenom podzemnom bibliotekom i akumuliranim znanjem iz 21 veka. ako se braca gaia qanonovci sloze.



    Ključno je da se takva biblioteka ne sačuva.
    polipe, ne znam sta ti kazem meni je za moju fantaziju neophodno da takva biblioteka postoji i da nekad imamo taj razgovor

    evo opet si me naterao da se osecam kao egzistencijalisticki slovenac na radnoj akciji 1950-ih. ja prosto ne treba da ucestvujem ni u kakvom narodskom pokretu Domaci film - Page 29 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot Mon Feb 08, 2021 4:32 am

    ja sam u svakom slucaju protiv tog razgovora. ako se u toj dalekoj buducnosti 20. vek zavrsio i ako je stvarno mrtav, 21. isto s njim, nemamo mi sta da pricamo, to mogu istoricari i arheolozi. jer ako idemo u neki razgovor to znaci da opet idemo u suocavanja, kulturu secanja, jugoslaviju i to je horor. burundjanin lakse zamisli apokalipsu nego kraj jugoslavije.


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Mon Feb 08, 2021 12:52 pm

    uf, setio sam se odakle mi koncept podzemne biblioteke - underground temple of the sleeper iz gotik 1.

    a to jeste cista demonolatrija. poludeo sam kao novice nyras i cor kalom-ova druzina koji su misteriozno hteli samo da bleje tamo iako su svi iz swamp camp-a znali do tog momenta da je sleeper drevno bozanstvo orka. ukratko, u pravu ste.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 124
    Join date : 2018-10-02

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by WildRanger Tue Feb 09, 2021 4:30 pm

    U vestima kažu da je film Dara iz Jasenovca zadnjih nekoliko dana najgledaniji film u američkim biskopima.
    I kako to da se on sad prikazuje u inostranstvu a premijera kod nas će biti tek u aprilu?
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by disident Tue Feb 09, 2021 4:37 pm

    WildRanger wrote:U vestima kažu da je film Dara iz Jasenovca zadnjih nekoliko dana najgledaniji film u američkim biskopima.
    I kako to da se on sad prikazuje u inostranstvu a premijera kod nas će biti tek u aprilu?
    Uvek smo kaskali za Zapadom Domaci film - Page 29 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Wed Feb 10, 2021 6:55 am

    hrnj, hrnj... jasmila usla u uzi izbor. glupaca ne zna kako se to radi. gaga se smeje na putu do banke brojeci 144 milijuna rsd & 500k konvertibilnih koje je dobio za promociju kukavnog ugasenog srpstva.



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 10, 2021 7:16 am

    Od tog usporavanja tehnologije...od toga nema nista. Ceka nas igranje sa genetikom i na kraju spoj coveka i tehnologije. Na kraju krajeva, to je i neminovno ako se zeli odagnati opasnist od AI. Kako ce sloboda (bilo liberalno, bilo socijalisticko shvacena, i to u novim uslovima enhanced ljudi) preziveti to...vrlo je upitno, ali nekakava mrsava sansa da prezivi postoji iskljucivo ako pretegnu demokratske ili socijaldemokratske drzave. Mrsava kazem.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Feb 10, 2021 8:31 am

    boomer crook wrote:hrnj, hrnj... jasmila usla u uzi izbor. glupaca ne zna kako se to radi. gaga se smeje na putu do banke brojeci 144 milijuna rsd & 500k konvertibilnih koje je dobio za promociju kukavnog ugasenog srpstva.



    Domaci film - Page 29 3579118792

    To je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Wed Feb 10, 2021 11:47 am

    Mór Thököly wrote:Od tog usporavanja tehnologije...od toga nema nista. Ceka nas igranje sa genetikom i na kraju spoj coveka i tehnologije. Na kraju krajeva, to je i neminovno ako se zeli odagnati opasnist od AI. Kako ce sloboda (bilo liberalno, bilo socijalisticko shvacena, i to u novim uslovima enhanced ljudi) preziveti to...vrlo je upitno, ali nekakava mrsava sansa da prezivi postoji iskljucivo ako pretegnu demokratske ili socijaldemokratske drzave. Mrsava kazem.


    Aj u sto marke. Tvoji tehno ljudi, protiv mojih ovaca koje pasu po amerčkom Kapitolu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 29 Empty Dara iz J

    Post by Erős Pista Fri Feb 12, 2021 1:34 pm

    Na stranu to što predsednica UO FCS u svom nastupu ponovo, po ko zna koji put, pokazuje zavidni nivo neznanja i nepoznavanja struke i umetnosti čiju krovnu instituciju već godinama vodi neometana pravilnikom i ušuškana kukavičlukom i ćutnjom velike većine naših filmskih radnika – Jelena Trivan je ovde, u samo dve rečenice, napravila puno grešaka, zamena teze, uzgredno skliznula u nagoveštaj antisemitizma, te nesvesno potvrdila neke od kritika na račun propagande i nacionalizma – od kojih u emisiji i javnosti (već danima) navodno brani film! Krenimo redom: Dana Budisavljević je snimila film koji se zove „Dnevnik Dijane Budisavljević“. Ona se za taj film, sa margine, borila deset godina, istraživala, skupljala sredstva i sa svojom malom grupom prijatelja, saradnika i saboraca napravila film – uprkos vladajućim strukturama, njihovim planovima i idejama. Sa druge strane, film „Dara iz Jasenovca“ je, kako Trivan sa ponosom ističe, državni projekat Vlade Srbije iza kojeg je stao Predsednik lično, dakle, neskriveno, to je film naručen od strane vladajućih struktura, i to onih koje su proizašle iz stranke čiji je vođa osuđeni ratni zločinac, od strane političara koji su prvu moć i funkciju dobili u najcrnje vreme služeći četničkog vojvodu i nacionalističkog klovna.
    https://pescanik.net/kraj-trke/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot Fri Feb 12, 2021 1:47 pm

    ovo ti je za temu domaci film


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Fri Feb 12, 2021 1:56 pm

    A jes, sori.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Bleeding Blitva Sat Feb 13, 2021 3:46 pm

    https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-televizija/kako-je-propao-srpski-nacionalni-projekt-dara-iz-jasenovca-i-kakve-to-veze-ima-s-hrvatima-15050224


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 3:57 pm

    Ni autor ovog teksta još nije vidio film, pa ne može ni prosuđivati o njegovoj kvaliteti.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 4:07 pm

    strašni su smradovi koliko bagatelizuju žrtve Jasenovca, to uključuje prvenstveno ove idiote iz Srbije, kao i sve one i koji sladostrastno uživaju u poređenjima tog zločina sa bilo čim potonjim, poslednji koji imaju pravo da kažu jednu jedinu reč na temu Jasenovca su Hrvati i Muslimani, ja Srebrenicu nikad ne pominjem, ma koliko nemao veze sa tim genocidom
    fikret selimbašić

    Posts : 9539
    Join date : 2020-06-19

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by fikret selimbašić Sat Feb 13, 2021 4:14 pm

    Talason wrote:Ni autor ovog teksta još nije vidio film, pa ne može ni prosuđivati o njegovoj kvaliteti.


    Ovo je odličan tekst.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Domaci film - Page 29 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:36 pm