Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 1:25 pm

    a onda se probudi pored 5 svestenica iz apolonovog hrama, pogleda sta se desava napolju onako mamuran i kaze fuck this idem da kuntam, a oni neka vide sta ce
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 1:25 pm

    sramim se priznati ali sam dugo mislio da je ovaj nas ludi janko odavde zapravo tanasić


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 1:26 pm

    @Pink

    Hahaha, pa to. Burzoaska moralizacija Homera.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by beatakeshi Sun Sep 30, 2018 2:12 pm

    Kol'ko se ja pratio Ahil je kresao Patrokla.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 2:24 pm

    to iz ljubavi


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 2:24 pm

    Ja sam cuo da su bili samo dobri drugovi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 2:26 pm

    ono duznost


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 2:47 pm

    salu na stranu: ahil je zaista prepotentni i arogantni gad prema svima, ali je prema patraklu blag i dostupan. a vakat je V vek pne, a tad je bilo uobicajeno daa erastes i eromenos budu i ljubavnici, pa otud i ta interpretacija da su bili i ljubavnici. ali iu biti ne, nisu bili ljubavnici, u ilijadi nema toga.

    na stranu sto je ahil tu mladji


    Last edited by Mr.Pink on Sun Sep 30, 2018 2:53 pm; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Filipenko Sun Sep 30, 2018 2:53 pm

    Pa biti dobar drug je bukvalno značilo to u Staroj Grčkoj.

    Inače, zar ne beše Ahil imao u šatoru i neku ćerku kralja trojanskog saveznika što su ih razorili još na početku desetogodišnjeg rata pa mu je bila robinja, koju mu je posle Agamemnon oduzeo pa se ovaj smorio?  Domaci film - Page 16 2952840586
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by паће Sun Sep 30, 2018 3:05 pm

    Да се сложимо да има назнака да су живели богатијим и разноврснијим животом него што ми умемо да замислимо?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Mr.Pink Sun Sep 30, 2018 3:09 pm

    u atini u jednom periodi je to vazilo.

    ali u homera su uloge izmenjene: ahil je onaj mladji, jaci, ali i ludji, dok ovaj drugi zreliji i stalozeniji i brine.o stali i kujni. da ne kazem 'servisira'
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:26 pm

    opet, nešto napišem pa ga nema.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:28 pm

    Domaći film, netalentovanost razmera Slavka Štimca i Sonje Savić (njena je mama bila Predsednik opštine Savski Venac, verovatno je tako i ubacila na Akademiju, glumu) me nikada nije ostavila ravnodušnim.

    Buranija srpska.

    Nije to sve. Clint Eastwood, moj idol iz detinjsva i rane mladosti, kupim 8 DVD-ja da pokažem ćerki.
    (Prljavi Hari, cela serija). Pre nego što ih pokažem, pogledam ih.
    To je smeće uopšte, kamo li koje nema veze sa našim (azijskim) poimanjama ljudskih vrednosti.

    Nikada pokazano, svoj stid da sam to voleo, krijem, zapretavam.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:29 pm

    po dva puta, sada ga ima.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:30 pm

    yoyogi wrote:sa našim (azijskim) poimanjama ljudskih vrednosti.

    Domaci film - Page 16 3579118792 Domaci film - Page 16 3579118792 Domaci film - Page 16 3579118792 Domaci film - Page 16 3579118792 Domaci film - Page 16 3579118792 Domaci film - Page 16 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 7:54 pm

    Splitovao sam price o Jojogiju i Japanu na Hajd park.

    Molim vas da ne postujete ovde vise na tu temu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 7:58 pm

    majka Sonje Savic, uz svog brata, jeste bila ukljucena u jednu izuzetno mracnu pricu iz SFRJ. ipak, reci da je Sonja Savic bila netalentovana je bas radikalno, edgy sto bi rekli mladi. ona je od jedne vinjete u faking "Sekula i njegove zene" napravila remek-delo.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Nino Quincampoix Sun Sep 30, 2018 8:43 pm

    ko je majka Sonje Savić? ko je ujak? da nije Životije Savić?
    ficfiric

    Posts : 34052
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Sun Sep 30, 2018 8:51 pm

    Ne znam ali ujaci se vrlo retko prezivaju isto kao sestricine Domaci film - Page 16 1143415371


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 8:52 pm

    Creepy, daj da čujemo priču
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 9:07 pm

    Slučaj Radomira Radovića sa Otvorenog univerziteta je posredi. Vodio je peticiju protiv Mikaine Savić, majke Sonje Savić. Mikaina je bila sudija udruženog rada. Kasnije je napisao ono pismo Devetom kongresu u kome je pozvao na stvaranje slobodnih sindikata. Par godina kasnije je uhapšen, zajedno sa ostatkom Otvorenog univerziteta i ispitivao ga je brat Mikaine Savić, Ranko Savić. Umro je od trovanja pesticidima par dana posle puštanja iz pritvora što je izazvalo popriličnu dramu.


    Last edited by Creepy Uncle on Sun Sep 30, 2018 9:15 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 9:13 pm

    U, da, on je umro kao u nekoj vikendici. To je taj slučaj, thx.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sun Sep 30, 2018 11:57 pm

    tanasic nije u pravu i ovo nije samo banalost vec pokazuje nepoznavanje savremenog stripa i njegovo svodjenje na neke od najeksplicitnijih primera nu marvela. drugim recima mozda to sto on pise i ima nekog smisla ukoliko govorimo o devedesetima i ranim noughts ali nema smisla ako govorimo o savremenom superherojskom stripu. ja zapravo ne mogu da zamislim na koji bi se mainstream strip odnosila ta kritika. morisonovska kontra-revolucija protiv milerovskog infantilizovanog macho nasilja i murovske dekonstrukcije je u potpunosti pobedila (srecom).

    drugim recima recima nt je desnicarski kisjuhas ili kako se vec to pise


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Mon Oct 01, 2018 12:03 am

    a inace ovo sto kaze vilijam potpuno stoji. da neko izabere tetidinog sina, poluboga, neranjivog psihopatu koji bije i same nize bogove kad mu padne klapna kao prototip humanosti je sumanuto. ono sto on valjda zeli reci je da ahil pod troju odlazi znajuci da mu je proreceno da se nece vratiti ali ako je smrtnost ili svest o zrtvi ono sto heroja cini herojom onda mu je opet bolji primer od betmena ili logana superman. nt, infantilno, mesa mracnu pozu i zrelost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Mon Oct 01, 2018 12:03 am

    a inace ovo sto kaze vilijam potpuno stoji. da neko izabere tetidinog sina, poluboga, neranjivog psihopatu koji bije i same nize bogove kad mu padne klapna kao prototip humanosti je sumanuto. ono sto on valjda zeli reci je da ahil pod troju odlazi znajuci da mu je proreceno da se nece vratiti ali ako je smrtnost ili svest o zrtvi ono sto heroja cini herojom onda mu je opet bolji primer od betmena ili logana superman. nt, infantilno, mesa mracnu pozu i zrelost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Domaci film - Page 16 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 9:23 am