Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 21:34

    Naravno da jeste, i pritom odlican film.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7053
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot 2021-02-20, 21:36

    repriziro sam oklopnjacu prosle godine sav sam se bio najezio, suzu pustio


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8091
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré 2021-02-20, 21:41

    andjele, vilijam misli da kad kazes da je nesto "propagandno" da to bukvalno nista ne znaci jer je svaki film propaganda necega. hoce da kaze da je inflacija pojela svo znacenje tog termina.

    a da si reko ne propaganda nego npr da dara i aida ne izlaze iz logike etnicki omedjanih istina zaracenih drzava i entiteta na balkanu to bi bio drugi par rukavica


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 21:42

    Erős Pista wrote:Naravno da jeste, i pritom odlican film.

    Naravno da nije, inače ne bi bila odličan film.

    Mislim, kritičar Varajetja naziva Daru propagandom u pežorativnom smislu. Gul naziva Aidu propagandom u pežorativnom smislu. Kad se kaže za neki film da je propaganda, to gotovo uvek ima negativnu konotaciju. To što si ti kroz filozofiju došao do toga da je sve propaganda je tvoje pravo, ali dozvoli da ljudi u većini ( uopšte, a i ljudi iz filma, naročito oni koji pokušavaju nešto autorski da snime) imaju drugo mišljenje.

    Mislim, Zafranovićev film vrišti od autorstva i originalnih rešenja koja nisu ničim uslovljena osim njegovim viđenjem teme, dok su ova dva striktno pravljena radi, kao što neko ranije napisa ovde "zbog takmičenja u zaklanosti". I tu je sva istina.
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 21:46

    Ni Tragaci niau propaganda,ni Aleksandar Nevski, ni Lovac na jelene, ni Veliki diktator. Kad bismo se zajebavali. Samo sto su pored toga (ne nuzno ni uprkos tome) odlicni filmovi. Ali okej, drz se Gula i starih sedelaca.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 21:47

    Daï Djakman Faré wrote:andjele, vilijam misli da kad kazes da je nesto "propagandno" da to bukvalno nista ne znaci jer je svaki film propaganda necega. hoce da kaze da je inflacija pojela svo znacenje tog termina.

    a da si reko ne propaganda nego npr da dara i aida ne izlaze iz logike etnicki omedjanih istina zaracenih drzava i entiteta na balkanu to bi bio drugi par rukavica

    Ja, rekoh i ne znam kakvi su to filmovi pošto ih nisam gledao, ali jasno je po produkcijskom modelu, ko je sve uložio pare, kako se film reklamira, zašto tretira uopšte te teme da su, ajde "filmovi koji ne izlaze iz okvira omeđanih istina, itd..". Ukratko - propaganda u pežorativnom smislu, eto da budem precizan.
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 21:48

    Somlói Galuska wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:andjele, vilijam misli da kad kazes da je nesto "propagandno" da to bukvalno nista ne znaci jer je svaki film propaganda necega. hoce da kaze da je inflacija pojela svo znacenje tog termina.

    a da si reko ne propaganda nego npr da dara i aida ne izlaze iz logike etnicki omedjanih istina zaracenih drzava i entiteta na balkanu to bi bio drugi par rukavica

    Ja, rekoh i ne znam kakvi su to filmovi pošto ih nisam gledao, ali jasno je po produkcijskom modelu, ko je sve uložio pare, kako se film reklamira, zašto tretira uopšte te teme da su, ajde "filmovi koji ne izlaze iz okvira omeđanih istina, itd..". Ukratko - propaganda u pežorativnom smislu, eto da budem precizan.


    Okej, sad je jasnije, ali taj sud vec ne mozes da izneses bez gledanja filma o kojem pises.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 21:50

    Erős Pista wrote:Ni Tragaci niau propaganda,ni Aleksandar Nevski, ni Lovac na jelene, ni Veliki diktator. Kad bismo se zajebavali. Samo sto su pored toga (ne nuzno ni uprkos tome) odlicni filmovi. Ali okej, drz se Gula i starih sedelaca.

    Tragači i Aleksandar Nevski jesu, a Lovac na jelene i naročito Veliki diktator nisu. Velikog diktatora, ako bi već tražio nekakvu propagandu u njemu možeš smatrati samo anti-američkom propagandom, ali to je potpuno sumanuto.
    boomer crook

    Posts : 36949
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook 2021-02-20, 21:53

    kako je veliki diktator anti-americka propaganda?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 21:55

    Erős Pista wrote:
    Somlói Galuska wrote:

    Ja, rekoh i ne znam kakvi su to filmovi pošto ih nisam gledao, ali jasno je po produkcijskom modelu, ko je sve uložio pare, kako se film reklamira, zašto tretira uopšte te teme da su, ajde "filmovi koji ne izlaze iz okvira omeđanih istina, itd..". Ukratko - propaganda u pežorativnom smislu, eto da budem precizan.


    Okej, sad je jasnije, ali taj sud vec ne mozes da izneses bez gledanja filma o kojem pises.

    Mogu da iznesem jer je jasno u kojoj meri je država (Dara), odnosno država i fondovi (Aida) stali iza tih filmova, način na koji su stali i tako dalje.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 21:58

    boomer crook wrote:kako je veliki diktator anti-americka propaganda?

    On naravno nije propaganda, ali film koji se bavi kritikom američke spoljne politike, mistifikacijom američke demokratije. Pogledaj kod Slavuja, ako meni ne veruješ. Naravno da Čaplinova poenta nije bavljenje Nemačkom, pa film bi bio potpuno mediokritetski kad bi bilo tako.
    zvezda je zivot

    Posts : 7053
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot 2021-02-20, 21:59

    Daï Djakman Faré wrote:andjele, vilijam misli da kad kazes da je nesto "propagandno" da to bukvalno nista ne znaci jer je svaki film propaganda necega. hoce da kaze da je inflacija pojela svo znacenje tog termina.

    brate ti si otiso u neki socioloski ekstremizam. sve ti je propaganda necega, svaki individualni cin  od slusanja muzike do ne znam cega ti je slanje poruke, jos samo fali da pocnes da pricas da je sve politika.


    misim da je jasno da Andjo misli na drzavnu propagandu.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 22:00

    To ne govori nista, svaki film je neko finansirao, sa nekom agendom. Pa sta? Neka je i drzava Srbija imala agendu oko Dare, nije to problem. Problem je sto je film los, katastrofalno los, ispod svakog nivoa los. A to znam jer sam ga gledao, a ne zato sto sam dedukovao iz prvih principa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 22:07

    Erős Pista wrote:To ne govori nista, svaki film je neko finansirao, sa nekom agendom. Pa sta? Neka je i drzava Srbija imala agendu oko Dare, nije to problem. Problem je sto je film los, katastrofalno los, ispod svakog nivoa los. A to znam jer sam ga gledao, a ne zato sto sam dedukovao iz prvih principa.

    Okej, da li si gledao ruski film Dylda i zašto nisi (ako nisi)?
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8091
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré 2021-02-20, 22:10

    zvezda je zivot wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:andjele, vilijam misli da kad kazes da je nesto "propagandno" da to bukvalno nista ne znaci jer je svaki film propaganda necega. hoce da kaze da je inflacija pojela svo znacenje tog termina.

    brate ti si otiso u neki socioloski ekstremizam. sve ti je propaganda necega, svaki individualni cin  od slusanja muzike do ne znam cega ti je slanje poruke, jos samo fali da pocnes da pricas da je sve politika.


    misim da je jasno da Andjo misli na drzavnu propagandu.
    jesam te toliko iznervirao sa dejanom ilicem danas da sad branis i ontheotherhanda odmene ? Domaci film - Page 34 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 22:12

    Somlói Galuska wrote:
    Erős Pista wrote:To ne govori nista, svaki film je neko finansirao, sa nekom agendom. Pa sta? Neka je i drzava Srbija imala agendu oko Dare, nije to problem. Problem je sto je film los, katastrofalno los, ispod svakog nivoa los. A to znam jer sam ga gledao, a ne zato sto sam dedukovao iz prvih principa.

    Okej, da li si gledao ruski film Dylda i zašto nisi (ako nisi)?

    Ma daj jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 22:13

    Erős Pista wrote:
    Somlói Galuska wrote:

    Okej, da li si gledao ruski film Dylda i zašto nisi (ako nisi)?

    Ma daj jbt.

    Ne razumem, postavio sam ti prosto pitanje na koje mi odgovaraš sa "ma daj jbt." Mislim, kako biraš da li ćeš da gledaš neki film ili nećeš?
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 22:17

    Izvini, ali zaista nije moguce protumaciti bilo koji moj post kao zahtev da se pogledaju svi filmovi na svetu. Zasto posezes za ovakvim doskocicama?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 22:20

    Erős Pista wrote:Izvini, ali zaista nije moguce protumaciti bilo koji moj post kao zahtev da se pogledaju svi filmovi na svetu. Zasto posezes za ovakvim doskocicama?

    A zašto bih morao da gledam Daru? Da bih učestvovao u političkom grupisanju oko filmova? Boli me baš uvo da tako nešto radim.

    Osim toga, lepo si tamo na topiku o Dari popljuvao film - verujem ti. Jbg. gledao si da ja ne bih morao.
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 22:24

    Ne moras da gledas Daru, naravno (i nemoj, zaista), ali aj da ne verujemo Gulu na casnu lavkraftovsku da kod Jasmile Bosnjaci sede jer su starosedeoci. On je los gledalac filmova i inace, a kad je o ovome rec naprosto sve ode u tandariji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 22:33

    Erős Pista wrote:Ne moras da gledas Daru, naravno (i nemoj, zaista), ali aj da ne verujemo Gulu na casnu lavkraftovsku da kod Jasmile Bosnjaci sede jer su starosedeoci. On je los gledalac filmova i inace, a kad je o ovome rec naprosto sve ode u tandariji.

    Ja ne verujem generalno Gulu, nego sam primetio da postoji očigledno propagandni trik koji rabe svi od Mila do HDZ da čim Srbi u tim zemljama dignu nos odmah se pravi atmosfera da je Srbija to organizovala, da Srbija napada. Imali smo primer u CG (Milo - protesti za crkve su napad iz Srbije na Crnu Goru), BIH (Srbija je napala BIH devedesetih), itd. Da li je to u filmu zaista tako - ne znam, ali to je opšte propagandno mesto i u tom smislu vidim istinu u tome što je napisao Gul.
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 22:40

    Jel Srebrenica propagandni trik? O cemu pricamo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 22:42

    Erős Pista wrote:Jel Srebrenica propagandni trik? O cemu pricamo?

    Ko je osuđen za genocid u Srebrenici, jel' Srbija?
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska 2021-02-20, 22:43

    Mislim, ako hoćeš možemo da skinemo rukavice - jel' rat devedesetih bio građanski rat ili agresija Srbije na Bosnu i Hrtvatsku?
    Erős Pista

    Posts : 81502
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista 2021-02-20, 22:44

    A tu smo, aj zdravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Domaci film - Page 34 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-14, 09:21