Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Sat Feb 13, 2021 4:19 pm

    I nije pisao o filmu vec o desavanjima oko filma a onda opalio o hrvatskim drzavotvornim filmovima


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 4:24 pm

    a ovamo samo srbija ima normalizatore, ne može Jasenovac da se poredi ni sa jednim sranjem devedesetih, čak ni sa Olujom
    fikret selimbašić

    Posts : 9594
    Join date : 2020-06-19

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by fikret selimbašić Sat Feb 13, 2021 4:27 pm

    ficfiric wrote:I nije pisao o filmu vec o desavanjima oko filma a onda opalio o hrvatskim drzavotvornim filmovima

    Upravo to.

    Talasone, izgleda mi da nisi ni čitao šta je Pavičić napisao.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Sat Feb 13, 2021 4:31 pm

    Ja ne znam ko poredi sranja. Porede se Tudjmanova i Vuciceva vlast.

    Ako se neko popisao po Jasenovcu, to je uradio onaj kome je palo na pamet da se zakiti lesevima jer mu tako sad odgovara


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81506
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 13, 2021 4:34 pm

    Ne vidim zasto bi Vucic imao vise prava da prica o Jasenovcu od Jurice Pavicica. Kao sto ne vidim zasto bi Zukorlic imao vise prava da prica o Srebrenici od npr Vesne Pesic. Ne znam sta bi bio smisao takve omerte. 

    Pritom - govoris o tome da se Jasenovac ne sme porediti sa bilo cim iz 90ih, a i sam cinis upravo to (oni nek cute o Jasenovcu, kao sto ja cutim o Srebrenici). Naravno da je zrtvometrija uvek ogavna, ali nije svaki govor o ovim stvarima zrtvometrija. Pavicic pritom uopste ne poredi Jasenovac sa bilo cim, vec film o Jasenovcu sa hrvatskim filmovima o devedesetim. ("Ovo nije Jasenovac" - magritovski teglajn ispod plakata za "Daru iz Jasenovca")

    Postoje stvari koje kad se pomenu, mometalno blokiraju sposobnost misljenja. Jasenovac je jedna takva stvar i oni koji stoje iza ovog filma to dobro znaju, od Vucica, preko Trivan, do Antonijevica. 

    Et Talason


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 4:35 pm

    ne, nego nemam razumevanje za određene tipove zloupotreba

    neka se on bavi domovinskim filmom koliko hoće, ali zločin sa darom nije u toj kategoriji

    ni ovaj sa pravljenjem tog filma, ni umanjivanje toga što je Jasenovac bio, poređenjem sa nekim sranjima devedesetih

    ja sam rekao šta imam, neću se više oglašavati po ovom pitanju, kome prija da ne razume o čemu pričam, njegova stvar, boii ke kurac

    @ upade neko
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 4:36 pm

    Erős Pista wrote:Ne vidim zasto bi Vucic imao vise prava da prica o Jasenovcu od Jurice Pavicica. Kao sto ne vidim zasto bi Zukorlic imao vise prava da prica o Srebrenici od npr Vesne Pesic. Ne znam sta bi bio smisao takve omerte. 

    Pritom - govoris o tome da se Jasenovac ne sme porediti sa bilo cim iz 90ih, a i sam cinis upravo to (oni nek cute o Jasenovcu, kao sto ja cutim o Srebrenici). Naravno da je zrtvometrija uvek ogavna, ali nije svaki govor o ovim stvarima zrtvometrija. Pavicic pritom uopste ne poredi Jasenovac sa bilo cim, vec film o Jasenovcu sa hrvatskim filmovima o devedesetim. ("Ovo nije Jasenovac" - magritovski teglajn ispod plakata za "Daru iz Jasenovca")

    Postoje stvari koje kad se pomenu, mometalno blokiraju sposobnost misljenja. Jasenovac je jedna takva stvar i oni koji stoje iza ovog filma to dobro znaju, od Vucica, preko Trivan, do Antonijevica. 

    Et Talason

    nikada nemoj više ništa da napišeš o klačaru molim lepo
    Erős Pista

    Posts : 81506
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 13, 2021 5:39 pm

    Ne znam zasto mislis da sagovornici ne razumeju, a narocito da se "prave" da ne razumeju o cemu pricas. Ja mislim da sasvim dobro razumem sta hoces da kazes (a rekao bih da to vazi i za druge sagovornike), samo mislim da nisi u pravu, i to ne na nivou principa (da je genocid u Jasenovcu jedinstven i da se ne sme relativizovati poredjenjem sa zlocinima iz 90ih), sa kojim se slazem, vec na nivou konkretnog slucaja (Pavicicev tekst), za koji mislim da nije primer toga. Rekao bih da i fica i fikret tvrde nesto slicno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9594
    Join date : 2020-06-19

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by fikret selimbašić Sat Feb 13, 2021 6:15 pm

    Erős Pista wrote:Ne znam zasto mislis da sagovornici ne razumeju, a narocito da se "prave" da ne razumeju o cemu pricas. Ja mislim da sasvim dobro razumem sta hoces da kazes (a rekao bih da to vazi i za druge sagovornike), samo mislim da nisi u pravu, i to ne na nivou principa (da je genocid u Jasenovcu jedinstven i da se ne sme relativizovati poredjenjem sa zlocinima iz 90ih), sa kojim se slazem, vec na nivou konkretnog slucaja (Pavicicev tekst), za koji mislim da nije primer toga. Rekao bih da i fica i fikret tvrde nesto slicno.

    Ja sam komentarisao Pavičićev tekst, a u njemu ne nađoh (možda mi je i promaklo) nijednu rečenicu zbog koje bi mu se bilo šta slično ovome moglo pripisati:

    Talason wrote:strašni su smradovi koliko bagatelizuju žrtve Jasenovca, to uključuje prvenstveno ove idiote iz Srbije, kao i sve one i koji sladostrastno uživaju u poređenjima tog zločina sa bilo čim potonjim, poslednji koji imaju pravo da kažu jednu jedinu reč na temu Jasenovca su Hrvati i Muslimani, ja Srebrenicu nikad ne pominjem, ma koliko nemao veze sa tim genocidom

    Talason wrote:a ovamo samo srbija ima normalizatore, ne može Jasenovac da se poredi ni sa jednim sranjem devedesetih, čak ni sa Olujom


    Izdvojiću samo ovaj dio.


    Hrvati su ikonografski i kostimografski prikazani kao bidermajerski pastoralni domaćini, a Srbi kroz etno-stereotipe šajkača i šumadijske ekavice. Srbi - dakako - ruše i pale, te obavezno siluju: silovanje Žene/Majke/Domovine postat će obavezno opće mjesto sličnih filmova. Hrvate se, kao žrtvu, prikazuje kao kolektivitet krotkih ovaca. Uz prikaz Hrvata uvijek se vezuje sakralno: tu će uvijek biti zgarište kakve crkve. S druge strane, uz dijabolične je Srbe redovno umiješan i nekakav seks: tako se u jednoj sceni Kodaričina filma drpaju srpski snajperist i snajperistica.

    To je ono što mi je zapelo za oko i pri prvom čitanu Vajnštajnove kritike. Divlji ustaški seks u autu dok traje klanje. Jer zna se da je na protivničkoj strani sve go bludnik i bludnica, jebu se kurve u pičku, a jebanje je tek malo manji grijeh od ubijanja.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3753
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Bleeding Blitva Sat Feb 13, 2021 6:38 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Hrvati su ikonografski i kostimografski prikazani kao bidermajerski pastoralni domaćini, a Srbi kroz etno-stereotipe šajkača i šumadijske ekavice. Srbi - dakako - ruše i pale, te obavezno siluju: silovanje Žene/Majke/Domovine postat će obavezno opće mjesto sličnih filmova. Hrvate se, kao žrtvu, prikazuje kao kolektivitet krotkih ovaca. Uz prikaz Hrvata uvijek se vezuje sakralno: tu će uvijek biti zgarište kakve crkve. S druge strane, uz dijabolične je Srbe redovno umiješan i nekakav seks: tako se u jednoj sceni Kodaričina filma drpaju srpski snajperist i snajperistica.

    To je ono što mi je zapelo za oko i pri prvom čitanu Vajnštajnove kritike. Divlji ustaški seks u autu dok traje klanje. Jer zna se da je na protivničkoj strani sve go bludnik i bludnica, jebu se kurve u pičku, a jebanje je tek malo manji grijeh od ubijanja.
    Da, to je i mene podsjetilo na onu stranu kritiku, kako kaže Pavičić 'povezivanje zlotvora sa skarednom seksualnošću'. I baš je lijepo nabrojao opća mjesta u takvim filmovima.
    I da, dobar je tekst.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 13, 2021 6:44 pm

    Mislim, film je propao kao kandidat za Oskara, ali daleko od toga da je u pitanju neuspeh u propagandnom smislu, diglo se dosta halabuke, negativne kritike samo idu na ruku, jer je bolji bilo kakav publicitet, nego nikakav. Koliko uopšte ljudi koji nemaju veze sa ex-yu uopšte znaju za Jasenovac? Sad, zbog filma, makar ga i nikad ne pogledali, će se ipak čuti nešto o tome. Naravno, nije to zasluga vlasti, već zdravog razuma koji govori da igrani film o Jasenovcu nikada nije ni snimljen.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by kondo Sat Feb 13, 2021 6:45 pm

    Daj bre, jel ste normalni, ko ce da gleda u doba kovida srpski film o konc logoru i klanju
    Ne bi to gledao ni da je doba najveceg prosperiteta u Srbiji kamoli ovako


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 13, 2021 6:57 pm

    Jače će, najverovatnije, delovati na one koji ga ne pogledaju, nego na one koji ga pogledaju (pošto je verovatno trešina u pitanju). Domaci film - Page 30 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 7:04 pm

    meni je ovo kao da slušam radio depešu Marsovaca. propagandni uspeh da ljudi znaju za Jasenovac pandemijske godine 2021...kakav uspeh, za koga, ko šta ima od toga tačno, kako je Srbija dobra tu, šta to tačno donosi kulturi sećanja, da li će ustaše sada biti još veće ustaše u očima istoričara koji su im odavno presudili, ništa ne razumem.

    "uspeh" jbt. takmičimo se u zaklanosti.
    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Sat Feb 13, 2021 7:09 pm

    Ovo je pre svega zloupotreba mrtvih. Narucilac posla iz sesira vadi leseve po potrebi. Nekad mlatara Milicom na nosi, nekad onim likom sa protesta a sad je potegao za Jasenovcem.


    _____


    Uprava napolje!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 13, 2021 7:13 pm

    Kirko Skaddeng wrote:meni je ovo kao da slušam radio depešu Marsovaca. propagandni uspeh da ljudi znaju za Jasenovac pandemijske godine 2021...kakav uspeh, za koga, ko šta ima od toga tačno, kako je Srbija dobra tu, šta to tačno donosi kulturi sećanja, da li će ustaše sada biti još veće ustaše u očima istoričara koji su im odavno presudili, ništa ne razumem.

    "uspeh" jbt. takmičimo se u zaklanosti.

    Ok, možda uspeh nije prava reč. U stvari, ljudi u Americi, na primer, gde jedno bar 95 posto sveta nije ni čulo za Jasenovac (jer ne čitaju istoričare) će sad čuti. I, u stvari, za to nije zaslužan ni film sam, već kritika u Varajetiju i prašina koja se posle nje podigla.

    Inače, da ne bude zabune, meni je mrsko snimanje propagandnih filmova i ne smatram da film treba da bude sredstvo bilo kakve političke borbe, samo analiziram situaciju.

    I da, na žalost, takmičimo se u zaklanosti, sa bih i hrvatskom koje se odavno već takmiče u istoj disciplini. Ali to je krajnja konsekvenca razmišljanja o filmu kao propagandnom sredstvu.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Feb 13, 2021 7:29 pm

    Ne, nisam tebi ni uputio primedbu, jasno mi je zašto si upotrebio reč uspeh i ona je vrlo precizna.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by kondo Sat Feb 13, 2021 8:19 pm

    U stvari, ljudi u Americi, na primer, gde jedno bar 95 posto sveta nije ni čulo za Jasenovac (jer ne čitaju istoričare) će sad čuti. I, u stvari, za to nije zaslužan ni film sam, već kritika u Varajetiju i prašina koja se posle nje podigla. 

    Realan si? Koliko ljudi cita Varajeti a posebno kritike perifernih filmova na engleskom? Prasina, gde?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 13, 2021 8:30 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    U stvari, ljudi u Americi, na primer, gde jedno bar 95 posto sveta nije ni čulo za Jasenovac (jer ne čitaju istoričare) će sad čuti. I, u stvari, za to nije zaslužan ni film sam, već kritika u Varajetiju i prašina koja se posle nje podigla. 

    Realan si? Koliko ljudi cita Varajeti a posebno kritike perifernih filmova na engleskom? Prasina, gde?

    Bio je Varajeti, pa su bile razne reakcije na Varajeti, pa je bilo spamovanje imdb-a kao reakcija na Varajeti i to je krenulo onda kao domine. I to je mnogo više od ničega, što je bilo do tada.

    A Varajeti se čita više nego filmski mnogo relevantniji Village Voice, Sight and Sound, Ebertov sajt, itd. Sad, ako me pitaš kako je to došlo do nekakvih redneka u pripizdinama, onda verovatno da i nije.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by kondo Sat Feb 13, 2021 8:37 pm

    alo sve to se desavalo u srbiji a ne tamo. average joe je i dalje blazen u neznanju i nema nameru da to menja.

    mislim, bolje je platiti te pare garthu brooksu da napravi hit zvani "dara" pa da posle prica ko je i odakle je dara.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 13, 2021 8:57 pm

    Marius Lăcătuș wrote:alo sve to se desavalo u srbiji a ne tamo. average joe je i dalje blazen u neznanju i nema nameru da to menja.

    mislim, bolje je platiti te pare garthu brooksu da napravi hit zvani "dara" pa da posle prica ko je i odakle je dara.

    Haha, mnogo je bolje bilo dati Kusti da napravi taj film, jer ovaj ima bar veštinu da ga kršteno napravi, a zbog čega je uzet Antonijević, e to je naša prejadna priča.

    Kantri singeri dobacuju uglavnom samo do Amerike, ima još i Evropa i sve drugo. I tu je, najjednostavnije, znanje o postojanju Jasenovca, NDH i ustaštva krajnje malo. A bez toga se, hteli neki da prihvate ili ne, ne može razumeti ni ono što se dešavalo devedesetih.

    I nije se samo dešavalo u Srbiji, imdb spamovanje nije u Srbiji. Sam podatak da je imdb obrisao ocene za neki film je odmah bilo nešto o čemu se priča.

    Ne znam, zavisi šta očekuješ, ako očekuješ da to bude top vest na CNN-u, onda svakako tu nema leba, sve i da smo uzeli Nolana da snimi taj film.
    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Sat Feb 13, 2021 9:05 pm

    Ne znam sto je bitno da Average Joe zna nesto o Jasenovcu. Btw, komsija Average Joea je potomak ustase/cetnika koga je SAD udomila 1945.


    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Sotir Sat Feb 13, 2021 9:22 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Daj bre, jel ste normalni, ko ce da gleda u doba kovida srpski film o konc logoru i klanju
    Ne bi to gledao ni da je doba najveceg prosperiteta u Srbiji kamoli ovako
    +1
    Једаред се нашао са девојком, план је био биоскоп, мало до мека, па онда до мене да слушамо плоче Domaci film - Page 30 1241126653
    И одемо да гледамо Спасиоца.
    Онда смо ћутке седели у Меку и отишли кућама.
    Ром-коми су закон, много потцењен жанр.
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Sat Feb 13, 2021 9:32 pm

    Somlói Galuska wrote:
    Haha, mnogo je bolje bilo dati Kusti da napravi taj film, jer ovaj ima bar veštinu da ga kršteno napravi, a zbog čega je uzet Antonijević, e to je naša prejadna priča.



    Ah, pa nije Kusta lud da se uvuče u ovakav shitstorm. Mnogo je lakše pljuckati sa svog ostrva, bez preuzimanja ikakve odgovornosti, kao što je bilo sa spomenikom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81506
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 13, 2021 9:36 pm

    Mislim da je pokusavao Kusta da se ubaci, pa se cak i nadrndao kad je ispao ako se dobro secam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Domaci film - Page 30 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 15, 2024 1:30 am