Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 12:29 pm

    bela maca wrote:to ko kad bi mu ubili psa samo jer je njegov, pri tom izmišljajući kako je agresivan.
    Novi Sad - Page 10 Maxresdefault
    паће wrote:

    А онда се солидно попишао по свему томе, изашао из плакара (енгр. клозета) и постао син богатог... кад паора кад газде, који иде да се кери. Оно, издржао је тих првих петнаестак година да му слава баш не удари тако у главу, а онда кврц.

    Imao je on uvek to, ne mogu sad da mučim sebe da prolazim kroz te tekstove, al i imao je uvek tu malograđanštinu... Osim toga, 81 je gledao gradove kako slobodni žive Novi Sad - Page 10 1143415371 Vrlo čudno definiše slobodni Novi Sad - Page 10 1143415371
    ficfiric wrote:
    Šuvar i varivo wrote:al mi dođe stvarno pre da se seljačim i slušam to, nego da se tu zgražavam, kao neki malograđanin, jao fuj narodnjaci..

    Znas vrlo dobro da nije problem to sto ona peva narodnjake vec to sto je Arkanova zena, osoba koja se i sama bavila kriminalom i druzila sa raznim likovima, poput Dusana Spasojevica, Legije i sl.

    Nisam cuo da je iko pokretao peticije protiv onog lika sa Duge koji organizuje Posela, sto ti valjda govori da nije muzika razlog.

    Ja nekako gledam ženu kao da je odvojeno biće od muža, al kako ko voli ... Novi Sad - Page 10 1143415371

    A glede kriminala

    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sun Jul 26, 2015 12:30 pm

    sejlor wrote:E pa nije. Drvo nije isto što i pas.

    Kako za koga. Evo na placu imam jedan orah koji je pradeda posadio kad se doselio u ove krajeve - 1910. godine. Prosle godine i ove su tri grane otpale, najmanje dve moramo odseci (kako, bog zna) posto bi njihov pad ugrozio kucu. Cale razmislja o seci celog stabla i jbg, nikom nije svejedno. Ne znam ni sam sta cemo raditi.



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 12:36 pm

    ficfiric wrote:
    sejlor wrote:E pa nije. Drvo nije isto što i pas.

    Kako za koga. Evo na placu imam jedan orah koji je pradeda posadio kad se doselio u ove krajeve - 1910. godine. Prosle godine i ove su tri grane otpale, najmanje dve moramo odseci (kako, bog zna) posto bi njihov pad ugrozio kucu. Cale razmislja o seci celog stabla i jbg, nikom nije svejedno. Ne znam ni sam sta cemo raditi.


    Super. Ako je tebi odseći nečije drvo jednak zločin kao ubiti nečijeg psa, onda se ja povlačim sa ove teme.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 12:38 pm

    Razumem ja da može drvo da ima sentimantalnu vrednost (samo me baš briga za Balaševićeva osećanja), al stvarno nije uporedivo, mislim pas je svesno biće ..

    i mazno Novi Sad - Page 10 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2015 1:16 pm

    Šuvare, pod jedan, ovo sa turbo-folkom je opet podgrevanje nekih debata s počtka dvehiljaditih. Te su priče ispričane, i na razgovrevanje tih binarnosti treba odgovoriti samo "ne hvala". Naravno da je ovo s Žitorađom budalaština, ali ni tvoji argumenti ne stoje baš najbolje. Fićfirić ti je ispravno ukazao u čemu je tu problem, ne u muzici, nego u Cecinim vezam sa Arkanom i Legijom. Poređenje sa gansta reperima je katastrofalan promašaj, jer Arkan i Legija nisu ""gansteri", nego vođe državnih i paradržavnih odreda smrti, ili znaš nekog gangsta repera kome je patrijarh bio komandant, koji je sprovodio etničko čišćenje ili je pak pokušao atentat na američkog predsednika?

    Arkan i Legija su uz to i nosioci jedne ideologije, koja u Srbiji nije pobeđena. Ignorisati sve to, pa prelaziti na olaka poređenja sa Biggie Smalls-om, je prosto totalni promašaj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 1:30 pm

    Ne znam repere, znam Sinatru i italijansku mafiju , jel se to računa?
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2015 1:42 pm

    Ne znam, šta misliš?

    Kritikovati kulturrasizam je jedno, upadati u ovakve relativizacije, nešto sasvim, sasvim drugo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 1:48 pm

    kao što rekoh, ja nekako mislim da je žena drugo biće u odnosu na muža, al ako ti ne misliš onda dobro.. da je sahrane onda sa njim?
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2015 1:53 pm

    Stvarno je neverovatno za kakvim manevrima sad posežeš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 2:17 pm

    Zapravo ovo tvoje jedan malo nepošten manevar Novi Sad - Page 10 1143415371 pošto će ispasti sad da branim Fajgelja što nikako ne radim.. al ajde , dobro si to uradio.

    Ali da, nisi bio korektan ovde. On poredi Cecu i Snup Doga , ti porediš Arkana i Snup Doga. Ceca stvarno nije ubijala na ratištu, nego je osuđena za malvezacije u Obiliću. I u tom poistovećivanju njih dvoje, ima elemanta patrijarhalnog obraca (iz svega što pišeš, ne deluje mi kao da si patrijarhalan, al si slučajno upao u to).

    I ona i Kristijan su završili s kaznom i sad mogu da privređuju dalje normalno. (da se ja pitam ne bi mogli da glasaju ,al ne pitam se)... Aktelan je Jovanin tvit jer je danas ta izložba i meni zgražavanje oko te izložbe stvarno deluje kao malograđanština i kulturrasizam...
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2015 2:25 pm

    Mislim da sam bio sasvim jasan - možeš se podsmevati tom zgražanju i bez relativizacija poput ove Fajgeljeve. Ceca je bila deo zajedničkog zločinačkog poduhvata Arkana i Legije, i to nema nikakve veze s patrijarhalnim obrascem, tj. ima, jer taj svet tako funkcioniše, ali poenta je da ona nije prosto privatno lice za čijeg se supruga igrom slučaja i na njeno veliko iznenađenje ispostavilo da je bio crime lord i vođa odreda smrti.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Indy Sun Jul 26, 2015 2:30 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    ili još gore EKV, te ih stoga nabijem na kurac.

    WTF?

    Kapiram da je forum za to da se igramo, ali ti bas laktom u zube. Pa moze to i da se vrati, brajko.


    PS. Jebala te Ceca (npr.)
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 7:02 pm

    @Vilijam,

    Bila je. Praktično cela zemlja je bila kao u nekom delirijumu. Nije procesuirana za to , nego za finasijske malvezacije . Možda bi bilo dobro da je bila procesuirana i za to, ali onda, mislim ja ne mogu da zamislim kako bi lustracija izgledala- možeš pola zemlje da pohapsiš tako.

    That said, njena muzika ne promoviše tu neporaženu politiku, niti to zločinačko udruženje. Nije ona Baja Mali Knindža.

    U ovom kontekstu u kom se to odvija- samo služi da još jednom potvrdi šta je multikultrualizam u Vojvodini :beli Srbin, beli Mađar i beli Rusin iz više srednje klase (po mogućnosti sa svojom zemljom), mogu odvojeno jedan od drugog , svako da igraju svoj folklor.  Ispravno to primećuje Gligorijević i uspeva dobjasni u 140 karaktera.

    @Indy,

    Mislim da se ne razumemo , jer si malo ispao iz srpske kulture (ako smem da kazem). Samom EKVu nista ne fali (nije moja salica caja, al mu nista ne fali), nego KULT EKVa je dosegao takav stepen, da samo cekam da ljudi koji slusaju EKV trazi da ih drzava oslobodi od poreza jer su mnogo kul. Novi Sad - Page 10 1143415371

    Ja od Cece znam , samo jednu pesmu i misilm da je prilicno znacajna vako sa feministickog stanovista ...

    I reko ti beatakeshi da ne psuješ Novi Sad - Page 10 2849097393
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2015 7:23 pm

    Misliš da je to "ceo" multikulturalizam u Vojvodini? Novi Sad - Page 10 2849097393

    Šalu na stranu, 
    Niko nije rekao da Cecu treba lustrirati, niti joj zabraniti da peva, i ne znam zašto stalno za tim posežeš. Ono spaljivanje sa mužem da ne pominjem. Ali nisu jedine dve opcije - zabraniti ili odobravati. Ako npr. Koštunica pozove Cecu na svoj miting, onda to nešto znači, i teško da znači odobravanje feminističke poruke nekih njenih pesama. Kao što nešto znači i ako je gradske vlasti NS pozovu da peva na trgu. Ukazati na tu vrlo jasnu činjenicu nije isto što i prokazati stotine hiljade njenih fanova, koji iz razliith razloga i sa različitim motivacijama uživaju u njenoj muzici.

    Inače, užasno smaraju već ovi kulturni ratovi oko turbo-folka. Ponoviću ono što sam već rekao drugim povodom, ne da nisi u pravu oko nekih stvari, nego je insistirati na tome prosto istrajavati na jednoj binarnosti koja se koristi samo da bi se održale u životu neke podele koje više ništa ne znače (Guča ili Exit?).

    Ima onaj Teofilov tekst u kojem kaže:

    Zato plakat tzv. SNP Naši neželjeno čini Zoranu Đinđiću sasvim zasluženu uslugu: repolitizuje ga, i podseća nas da ono za šta je živeo i poginuo jeste imalo i ima i danas brojne, dobro organizovane i sasvim beskrupulozne neprijatelje. Taj plakat, pa makar i na autorima primeren idiotski način, vraća konfliktnost i kontroverze u sagledavanje značenja i uloge Zorana Đinđića, njegovih ideja i prakse, a samim tim ubijenom Đinđiću produžava politički život. Tome nasuprot, amoralna i odvratna kampanja naknadne "đinđićizacije" svih živih, od Dačića do Vučića i nazad (jebote, ko je sledeći na redu?! Nikolić Tomislav?! Ilić mr Velimir?!), a koju cinično sprovodi deo rahmetli tzv. Druge Srbije, isto je što i rad na trajnom ubijanju Zorana Đinđića: tamo gde je "sve isto" i gde su "svi isti", tamo i svako može da bude novi Zoran Đinđić, samo ako mu okolnosti idu na ruku... E, to je prava laž i to je prava podlost! U poređenju s tim, budalesanje "Naših" smešno je i čak benigno. Jer, "Naši" ne falsifikuju suštinu izuzetnosti Đinđićeve pojave: ne, oni je naprotiv u potpunosti čuvaju i uvažavaju, samo što je interpretiraju na svoj način i iz svog ugla. Pošto je taj ugao, kako rekoh, fašistički, normalno je da o Đinđiću misle i govore sve najgore. Oni se ne prenemažu da im Đinđić, čak i mrtav, nije "prirodni" politički neprijatelj. U poređenju s ljudskim mizerijama i krpama koje danas vučiće, dačiće i slične ležerno proglašavaju Đinđićevim političkim naslednicima, čak su i "Našisti" moralne i intelektualne gromade: jeste da eksplicitno lažu o Đinđiću, ali ovi drugi sistematski lažu o svemu ostalom. Samim tim i o Đinđiću, neizbežno.

    A zapravo, zahvalan je Našima što održavaju u životu podelu od čije opetovane tematizacije on jedino i zavisi.

    Čini mi se da ti to radiš sa ovim ispadima kulturrasizma. Da, to je pogrešno i glupo, ali aj da mrdnemo malo dalje od toga. Inače, ako si čitao Gordijevu knjigu, ili ako se jednostavno sećaš 90ih, onda se sećaš i da je nacionalistička opozicija isto tako vigorously denuncirala turbo-folk zbog njegove "orijentalnosti", a nasuprot njemu stavljala visoku kutluru, kao i "izvornu narodnu kulturu" i hoch etno.  Kulturrasizam, prezir prema "narodu", itd nije nešto specifično za one koje vidiš kao svoje političke neprijatelje, on je zapravo zajednički srpskoj građanskoj opoziciji, uključujući i DSS, i jedan od svojih najčistijih izraza dobija u atnikomunizmu i preziru prema brđanima koji su nam oteli klavire da na njima cepaju drva.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Jul 26, 2015 9:19 pm

    Pa da. To je ceo multikulturalizam u Vojvodii. Njegovi dometi su znatno ograničeniji nego što deluje iz Balaševićevih pesama. A njegove negativne strane sa previše retko pominju- na primer čitao sam studiju (naći ću, al za vojvođansku temu) u kojoj meri manjinske kulture intereaguju jedna s drugom. I ono nimalo, sa srpskom koliko toliko pošto dominantna je, al Mađari ne čitaju Rusinske pisce i Slovaci ne znaju Bunjevačke bendove. To je direktna posledica toga kako je pokrajinska administracija ustrojena.

    Pisali su građani peticiju da joj se zabrani da peva u NS ( i jedna radijska stanica je toj peticiji davala neprimerno mnogo prostora. neprimerno u odnosu na broj potpisa). I jedan portal, al taj portal je za debile.

    Spaljivanje sa mužem je tzv hiperbola. Radim to ponekad Novi Sad - Page 10 1143415371 to je deo mog šarma Novi Sad - Page 10 1143415371 navićeš se Novi Sad - Page 10 1399639816

    A ako Tadić pozove Balaševića za miting , jel to zato što mrzi braću Janeze ? ili zato što se u njegovj kući za razliku od Srbijnaskih svira violina? Ne, to je zato što je Tadić političar i sledstveno prostitutka. I Obama verovatno ne sluša Vesta i WTF podcast, nego se grebe o tuđu popularnost. To oni rade.

    Smaraju stvarno, ali tvit nije od pre deset godina kao Midžićev tekst , nego od juče, jer danas ima otvaranje Kristijanove izložbe u NS , pa nekim debilima monokl pada u čaj, sve plaču kako Kajzer to ne bi dozvolio. I šta ću ja , onda moram da budem na Kristijanovoj strani, ne mogu svakako na njihovoj.

    Zajedno smo hejtovai tekst na Novom polisu i meni se jebeno sere, kad Nedeljnik krene da priča o ELITI , uopšte nemam problem da priznam da ima toga na desnici. A za mnoge je antikomunizam o demokratiji i slobodi , a ne o tome što si rekao...
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2015 11:42 pm

    A mnogima je i komunizam o slobodi Novi Sad - Page 10 1844795956

    Novi Sad - Page 10 CH9VkohVAAEmqSN


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by fernoux-h Mon Jul 27, 2015 4:21 am

    beatakeshi wrote:Kad smo kod Kosova i muzike - nije li "Ne lomite mi bagrenje" najbolja pop stvar sa tom tematikom?

    Novi Sad - Page 10 3274312807


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by uskok i ajduk Mon Jul 27, 2015 8:40 am

    Šuvar i varivo wrote:
    Beba Balašević wrote:

    Jedno od tih mesta bila je i saletla iz filma 'Kao rani mraz' koju smo kao porodica poklonili Gradskom zelenilu.


    Поклонили. Novi Sad - Page 10 3579118792
    Узмеш од државе огромна средства, вратиш неку ситницу, и онда је то "поклон".
    Као кад би Бајићи "поклонили" трактор СинаДрагана. 
    Иначе, волем љубавну патетику из Балашеве кујне, ово кажем правде ради.  Novi Sad - Page 10 298304839


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by plachkica Mon Jul 27, 2015 10:51 pm

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=27&nav_category=12&nav_id=1020481


    Mnogo ne volim Balaševića, ali onako baš ne volim. Na liniji kad god zatreba, od Titovog omladinca,
    kad to donosi benefit, do pozdrava slovencima http://www.tekstovipjesamalyrics.com/tekst-pjesme/3149-djordje-balasevic-jebo-nas-ko-nas-sastavi# pa uzimanja njihovog pasoša, jer bože moj
    kako da zaradim ako ne putujem. Kad je među Miloševićevim protivnicima bilo više njegovih
    slušalaca no među podržavaocima,a strane vlade polagano počele finansirati otpor onda prelazi na stranu najžešćih Miloševićevih protivnika, i to dobro materijalizuje.
    Govno. Uvek na liniji. 
    U ovom tekstu reagujem na dve stvari:

    "Đorđe Balašević danas je izložen napadima onih koji mu nikada nisu oprostili otvoreno suprostavljanje politici '90.tih i koji danas imaju problem suočavanja sa sopstvenom savešću, jer su se međuvremenu navodno promenili, pa se danas kunu u one vrednosti kojih su se do pre nekoliko godina gadili", naveo je Vasin u saopštenju. 


    Balašević je školski primer inteligentnog konvertita, kažem ja.* Njegov otpor, kao i podrška, bilo čemu uvej je materijalno motivisan.




    Dodao je da je Balaševićeva Vojvodina ona koja je puna tolerancije, lepote različitosti i preplitanja kultura, dok je "njihova Vojvodina" isključiva, netolerantna i svađalačka. 

    "Seča drveća koja su s ljubavlju zasađena ne predstavlja samo malograđanski napad na Balaševića, nego turbo folk suprostavljanje njegovoj slici Vojvodine. Mnogo je lepše da te pamte po pesmama, nego po testerama", naveo je Vasin.



    Nek Vasin jede govna. Tolerancija je ako nema turbofolka. Nema crnaca nema ni rasizma.
    Nećemo Žitorađu u Novom Sadu! http://www.danas.rs/danasrs/srbija/novi_sad/cecin_koncert_veceras_na_trgu_slobode.40.html?news_id=295517 



    *sjebe mi se font kad kopiram nešto
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Jul 27, 2015 11:04 pm

    +1
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by No Country Tue Jul 28, 2015 12:46 am

    Nadam se da je doticno drvo bilo bagrem.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Aug 09, 2015 12:59 am

    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11863415_1606045569662967_2560803987542408182_n.jpg?oh=5cb2a0abb342635841767749837d16cd&oe=5647110B
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun Aug 09, 2015 1:00 am

    Novi Sad - Page 10 11866329_1606045566329634_3934898873436653154_n
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Ferenz Sun Aug 23, 2015 9:47 pm

    Novosadski vremeplov - Novi Sad nekad i sad
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sun Aug 23, 2015 11:56 pm

    Sjajno!
    Imam utisak da su ove pešačke zone sterilisale grad i gradsko (da ne koristim ozloglašeno "urbano")- Ali s druge strane pitanje je  kako se drugačije odbraniti od nasrtaja saobraćaja

    Novi Sad - Page 10 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 9:15 am