Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi frizider

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider Empty Novi frizider

    Post by kondo Fri Nov 26, 2021 9:43 pm

    Doslo je vreme da Siemens iz 2004. ode na ropotarnicu povijesti i da se nesto novo unese u kucu

    Zus je predlozio dobar Whirpool ali ispade da za te pare ima samo raspakovan u radnji da ga nosim, sto nema sanse, tako da je sada izbor suzen na ova 2 modela, Samsung i LG:

    https://www.ekupi.rs/rs/Ku%C4%87ni-aparati/Bela-tehnika/Fri%C5%BEideri/Samsung-fri%C5%BEider-RB34T652ESA-EK/p/EK000340981

    https://www.ekupi.rs/rs/Ku%C4%87ni-aparati/Bela-tehnika/Fri%C5%BEideri/LG-fri%C5%BEider-GBP31DSLZN/p/EK000380637

    Slicni su, oba imaju inverter kompresor, slicno nisku buku i malu potrosnju struje, veliku litrazu. Samsung ima dispenzer za ladnu vodu, to me ne lozi narocito i na to vise gledao kao na jos nesto sto moze da se sjebe od upotrebe. Ali leti je mozda korisno.

    Gorenje/Hisense/Beko nemam snage da ronim kroz ponudu.

    Eto pa kazite sta mislite. Max budzet je 60k ali sto manje to bolje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kapetanm Fri Nov 26, 2021 11:14 pm

    Nije loš taj Samsung
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Sat Nov 27, 2021 12:03 am

    Samsung bi bio mozda bolji mada tu mislim da nema greske ni ako bude Lg. Za dispenzer za ladnu vodu je strava, mada ima smisla ako ga poneses na ostrvo jer je ladna voda tamo mlaka tj. koliko ce se dispenzer koristiti preko leta u bg?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Sat Nov 27, 2021 12:32 am

    haha, ja cu u avgustu sigurno biti u beogradu.  begam od bugarcite.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Sat Nov 27, 2021 12:35 am

    You can run , you can hide ...
    plavaivy

    Posts : 3128
    Join date : 2014-11-21

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by plavaivy Sat Nov 27, 2021 9:28 am

    koliki je problem drzati flasu sa vodom na hladjenju u frizideru?
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Sat Nov 27, 2021 9:33 am

    plavaivy wrote:koliki je problem drzati flasu sa vodom na hladjenju u frizideru?

    Па, ако имаш микрометар, можеш да измериш.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kapetanm Sat Nov 27, 2021 10:24 am

    Bolji su oni sledomatom, ako pricamo o dodacima
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sat Nov 27, 2021 4:00 pm

    ne žalim pare za ledomat
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kapetanm Sat Nov 27, 2021 5:52 pm

    Lepo je kad se mladi kuće..
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Sat Nov 27, 2021 11:05 pm

    ledomat uvek pre nego vodomat ali u slučaju mojih simpatija prema samsungu od pre par postova to nema veze sa vodomatom nego sa vrhunskom bazom dobrog frižidera u 21. veku - inverter kompresor, dobra izolacija, velika korisna zapremina, tih rad, no frost sa vrhunskom cirkulacijom. zanimljivo je da verzija bez dispenzera za vodu kosta 10,000 vise. ili samsung ili LG, sutra idem da vidim jedini samsung u beogradu u winwinu, LG ne znam gde ali naći ću ga i onda ću odlučiti.

    naravno da voda može da se hladi u flaši. kad bolje razmislim, uglavnom i ne hladim vodu. kao što reče taloš, led for d vin.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sun Nov 28, 2021 7:03 pm

    lg uzmi

    https://www.bcgroup-online.com/frizideri/lg-gbb61bljmn-frizider-outlet-102306
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by ontheotherhand Sun Nov 28, 2021 7:26 pm

    kolko su bolji od ovih Mielle i Liebher, su oni top klasa?
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Sun Nov 28, 2021 7:44 pm

    Mielle i Liebher nisu ista klasa
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Sun Nov 28, 2021 7:49 pm

    То ми дај, мишљење стручњака, јасно и гласно, прочиташ па одмах знаш ко коси ко воду носи, ови су овакви, они су онакви, потанко.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sun Nov 28, 2021 8:16 pm

    ontheotherhand wrote:kolko su bolji od ovih Mielle i Liebher, su oni top klasa?

    puno delova za njih se rade u istim fabrikama, ali prema različitim specifikacijama

    ako je za proizvod sličnih performansi razlika u ceni veća od 20%, odlučio bih prema tom parametru
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sun Nov 28, 2021 8:44 pm

    kod takvih poređenja u srbiji prvo proveriš i ko šta servisira
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sun Nov 28, 2021 8:46 pm

    ja ne znam dobar servis za bilo šta
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sun Nov 28, 2021 8:49 pm

    pa to da, nego imaš preloše i manje loše, kad su frižideri u pitanju je prilična drama. kod tih uslovno manjih firmi, poput miele i liebherr, je i na zapadu nekad drama za dobru podršku i servis, a kamoli ovde.
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by паће Sun Nov 28, 2021 9:10 pm

    Ал' чему фрка за сервис за појединачни тип фрижидера, кад их ионако добрим делом прави иста фабрика? И колико то па може да буде компликовано - имаш 1 компресор, пар вентилатора, нешто електронике која тим управља (која се ионако не поправља него замењује) и ајде још лампицу и тајмер за одлеђивач. Ово последње сам сам заменио у тамоу, јер је било да или платимо као пола фрижидера (значи нешто реда 250$ за уређај од 550$, стар три године) или купимо нов. А цркао само тај тајмер. Нашао сервисерско упутство, видео где то стоји и како се качи, отишао у радњу (у улици дијамантских опруга :челоклеп: ), купио (35$), заменио, радило још 12 година.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Јанош Винету Sun Nov 28, 2021 10:04 pm

    Често нема сервисерског упутства или није ажурирано ко зна колико година.
    Једно сервисерско упутство за све типове фрижидера а резервни делови се више не производе или не могу да се нађу.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Sun Nov 28, 2021 11:09 pm

    pa ja frižider menjam zbog banalnosti koji bi bazični servis ispeglao. tipa ološila se šarka na vratima i ona su malo klecnula pa se više ne zatvaraju sama nego treba primeniti silu, s tim da se vidi vremenska ograničenost te operacije. isto polomljena kutija u frizu. šarka ispade raketna tehnika a možda bi se to sredilo da neko dođe skine vrata i vidi šta je i eventualno ih namontira ponovo, uradio bi sam ali nemam alat. a frižider opšte mesto, neki bolji siemens iz 2005. godine, made in poland već tada (mislio sam da je nemac, grdno sam se razočarao kad sam nedavno utvrdio da nije). siemens ovlašćeni servis dolazak majstora BEZ popravke u inspekciju na osnovu koje se pravi ponuda naplaćuje 6,000 RSD. za to će dobiti 6,000 penisa od mene i siemens no more.

    btw video sam danas i samsung i LG, uzeću samsung. za moje standarde bolja ergonomija i manja ružnoća. LG ima tu neku kontrolu vlažnosti unutra zbog no frost, kažu kao to je bitno, ne znam.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by kondo Sun Nov 28, 2021 11:11 pm

    Talason wrote:
    ontheotherhand wrote:kolko su bolji od ovih Mielle i Liebher, su oni top klasa?

    puno delova za njih se rade u istim fabrikama, ali prema različitim specifikacijama

    ako je za proizvod sličnih performansi razlika u ceni veća od 20%, odlučio bih prema tom parametru

    ne verujem da mielle radi u bugarskoj ali sam jamačno neupućen


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Guest Sun Nov 28, 2021 11:18 pm

    kondo wrote:

    btw video sam danas i samsung i LG, uzeću samsung. za moje standarde bolja ergonomija i manja ružnoća. LG ima tu neku kontrolu vlažnosti unutra zbog no frost, kažu kao to je bitno, ne znam.


    jeste bitno, gari je indesit bacio zbog toga jer se sve brzo sušilo
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Zus Mon Nov 29, 2021 9:58 am

    Turul madár wrote:
    kondo wrote:

    btw video sam danas i samsung i LG, uzeću samsung. za moje standarde bolja ergonomija i manja ružnoća. LG ima tu neku kontrolu vlažnosti unutra zbog no frost, kažu kao to je bitno, ne znam.


    jeste bitno, gari je indesit bacio zbog toga jer se sve brzo sušilo
    Ja imam indesit al se kod mene desi da se stvari ubudjaju. Pa je taj nivo vlage bitan. Mada ne verujem da Samsung nema nesto slicno. I jeste Lg ruzan mnogo

    Novi frizider Empty Re: Novi frizider

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:07 pm