Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue 30 Jun 2015 - 20:35

    http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Titova-bista-u-novosadskom-muzeju.html

    "Kupljen je i zbog ideologije i onoga šta znači za ex yu prostor. Ovaj prelepi spomenik koji je ušao u kategoriju jednog od najlepših na svetu, gotovo sigurno su pohodili miloni Jugoslovena", piše u saopštenju MFAM.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed 1 Jul 2015 - 14:02

    Šuvar i varivo wrote:

    Konotacije ! Novi Sad - Page 9 1399639816



    komsije su inace bili mladi bracni par, koji je valjda patio od hronicne nejebice.

    Novi Sad - Page 9 AcLtwhtCMAARACM


    a dopis napravila emilija cukor
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue 7 Jul 2015 - 8:28

    Novi Sad - Page 9 Sad10


    Novi Sad - Page 9 11402968_657079071060870_5682907570290251783_n
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed 8 Jul 2015 - 11:49

    www.24sata.rs/kakav-blam-autobus-za-razgledanje-grada-oblepljen-motivima-koji-su-razbesneli-novosadane/14546

    Najbolja stvar ikad.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue 21 Jul 2015 - 15:04

    Jovana Gligorijević ‏@Jovanana 10s10 seconds ago

    Ja sam seljanka iz Kragujevca, pa ne znam, jel taj NS multi-kulti za sve, ali samo ako u "svi" ne spadaju Ceca i Kristijan?

    Novi Sad - Page 9 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 0:54

    Beba Balašević wrote:
    Beba Balasevic added 2 new photos.
    9 hrs ·

    U Novom Sadu su upravo posekli dva drveta koja je u ulici Ise Bajica moj tata zasadio kao poklon mojoj mami.
    Naravno, na predvidjenom mestu za tako nesto.
    Tu smo uvek sedeli kao porodica i kad su zbog 'uredjenja' uredno posekli prethodna stabla, dugo se niko nije pojavio da zasadi nova.
    Djole jeste...
    Godisnje u Novi Sad dolazi na hiljade tatinih fanova i pored nase kuce obidju jos nekoliko mesta u gradu koja imaju veze sa njim.
    Jedno od tih mesta bila je i saletla iz filma 'Kao rani mraz' koju smo kao porodica poklonili Gradskom zelenilu.
    Na njoj je bila i plocica sa ugraviranim stihovima koju su fanovi uzeli za uspomenu, sto je naravno, za oprostiti...
    Saletla je iz nejasnih razloga ove godine premestena iz Dunavskog parka... Negde vec...
    Za ova dva drveta se isto tako znalo u krugovima onih koji vole tatine pesme i samim tim kapiraju da '...ko nije drvo razumeo prvo pa tek onda sadio, taj nije nista uradio...'
    Na njima su isto bile male ugravirane plocice, svake godine nove za specijalan datum, koje su takodje nestajale brzo, nekom za uspomenu...
    Uz opravdanje da se 'dize behaton' ili tome slicno, i ova dva drveta su zauvek nestala... Postoji resenje za one koji zele da ga nadju kao sto je basta kafica preko puta: ogradi se stablo betonskom kadicom i napuni zemljom...
    E, ali to je ipak mnogo vise truda nego lepo zatvoriti ulicu u centru grada, testeru u ruke i udri...
    Lakse je rusiti nego graditi, i seci nego saditi...
    ...i shvatice kad tad, da ne znaju sta je hlad...

    Праслин wrote:Балашевића не могу да смислим јер је има држање лепрозног кучета које проси парче пљескавице испред Локија, то неко згурено, пичкасто "не знам ја, само кажем" искривљено стање које шиштаво пласира у дозама које му омогућавају да његово "ми" постане што шире, како би се у њега добро згурао и иза њега добро сакрио. Што би се и могло опростити када бих имао стомак да истрпим некога ко мисли да је ОК назвати албум "Panta Rei" и то са три тачке после тог "Панта Реи", a aкроним "Оља је најбоља" као нежни комлимент својој жени. Морао сам да гуглујем ова говна и то ти нећу опростити.Нашао сам и стихове за које сам сигуран да ће неко да ме убеђује како су генијални и нежни: "Вртели се точкови мог бицикла, где год је стао тај рулет беше премија, смакла се о степеник њена штикла, некад су погледи били чиста хемија". Мени ово тера директно на повраћање. Човек је кретен на естетско-литерарном нивоу и једнако ми је гадно и непријатно да слушам њега како лупета колико и да слушам пијаног Бору Чорбу како рецитује једнако квалитетне стихове о Косову или да на северу Маракане читам римоване транспаренте пуне емоција. Све то је један суноврат мозга и било каквих естетских критеријума, идеологија нема везе са тим.Али, сваком своје. Капирам да неко у томе може да ужива једнако као и у преједању чоколадом. Ја, једноставно, нисам у том фазону. Или, мало другачије речено: капирам да девојчурци скупљају папирне салвете и капљу по њима сузама када се сете несрећне љубави из првог полугодишта, али ја таквим салветама скупљам керећа говна и не пада ми на памет да их после пресујем и слинавим над њима.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Indy Sun 26 Jul 2015 - 1:11

    Šuvar i varivo wrote:Jovana Gligorijević ‏@Jovanana 10s10 seconds ago

    Ja sam seljanka iz Kragujevca, pa ne znam, jel taj NS multi-kulti za sve, ali samo ako u "svi" ne spadaju Ceca i Kristijan?

    Novi Sad - Page 9 3137070404
    Novi Sad - Page 9 3274312807
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 1:18

    ili da pitam ovako : el mi rehabilitujemo u tim zatvorima ili skroz da odustanemo od kazneno popravnog sistema i da pocnemo da pucamo u potiljak? Novi Sad - Page 9 1143415371
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Indy Sun 26 Jul 2015 - 1:24

    Štagod. Samo da smo mi dovoljno daleko.
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sun 26 Jul 2015 - 8:12

    Šuvar i varivo wrote:ili da pitam ovako : el mi rehabilitujemo u tim zatvorima ili skroz da odustanemo od kazneno popravnog sistema i da pocnemo da pucamo u potiljak? Novi Sad - Page 9 1143415371
    O čemu se radi?
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sun 26 Jul 2015 - 8:12

    dupli
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 8:20

    beatakeshi wrote:
    Šuvar i varivo wrote:ili da pitam ovako : el mi rehabilitujemo u tim zatvorima ili skroz da odustanemo od kazneno popravnog sistema i da pocnemo da pucamo u potiljak? Novi Sad - Page 9 1143415371
    O čemu se radi?
    Gligorijević iz Vremena ishejtovala ove debile što neće Cecu u Novom Sadu i što naglašavaju "da nije ovo Žitorađa"... Uvek je ona branila pop kulturu od tih snobova , ne mogu sad da linkujem- ima dobar tekst "Kako promišljati turbo folk"
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sun 26 Jul 2015 - 10:21

    Ok, shvatam. Koštunica je išao na Cecine koncerte pa i ti imaš razumevanje za njen rad. Ti si baš multipraktik aparatčik.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 10:32

    Ne.

    Nego Ceca ne peva "aj da pobijemo balije" ni "nisam platila porez ", nego "ja ga volim a on me ostavio, pa sam baš onako tužna.majko".

    a iskustvo me uči da oni što su mnogo ponosni na to što ne slušaju cecu obično ne slušaju Rahmanjinovo Всенощное бдение; оп. 37 nego Marčela ili još gore EKV, te ih stoga nabijem na kurac.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 10:38

    a kad bi mi Koštunica birao kakvu muziku slušam, onda bih morao da slušam Boru Čorbu.

    "Indijanac Hugo Čavez s Amerikom neće savez. Baš neće savez".

    Jebo onda Kosovo, to se ne može izdržati Novi Sad - Page 9 1399639816
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sun 26 Jul 2015 - 11:03

    Ne razumem čemu takav rečnik. (nabijanje...)

    Glede onog Praslinovog teksta (koji je sam po sebi prostački) i onog montiranja sa tekstom Balaševićeve ćerke - čemu to sve služi?
    Kad smo kod Kosova i muzike - nije li "Ne lomite mi bagrenje" najbolja pop stvar sa tom tematikom?
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 11:07

    pa ružno im to nije ovo Žitorađa . baš im ružno...

    neću ići danas na Kristianovu izložbu, niti sam išao na Cecu, al mi dođe stvarno pre da se seljačim i slušam to, nego da se tu zgražavam, kao neki malograđanin, jao fuj narodnjaci..
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by bela maca Sun 26 Jul 2015 - 11:09

    meni žao drveća pa makar ih zasadio đorđe balašević lično. šta ima da ih seku.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 11:27

    beatakeshi wrote:Ne razumem čemu takav rečnik. (nabijanje...)

    Glede onog Praslinovog teksta (koji je sam po sebi prostački) i onog montiranja sa tekstom Balaševićeve ćerke - čemu to sve služi?
    Kad smo kod Kosova i muzike - nije li "Ne lomite mi bagrenje" najbolja pop stvar sa tom tematikom?
    U pravi si, neću više da psujem , izvini.. Poslednji put me neko ukorio što se vulgarno izražavam tipa u gimnaziji... saad me blam..

    Mislim da je u pravu Gligorijević kad kaže da taj snobizam ne ide uz multi kulti reputaciju koju vojvođani komplet izmišljaju Odnosno ,da je bar na pravom tragu, jer tako shvaćen multikulturalizam jeste izrazito konzervativan koncept.

    Stavio sam Balaševićevu ćerku uz Praslinov post (meni duhovit) , jer ona piše na fejsu kao on u pesmama. Snobovski i dosadno.
    bela maca wrote:meni žao drveća pa makar ih zasadio đorđe balašević lično. šta ima da ih seku.
    Odgovara Balašević na (nepostavljeno) pitanje, zašto kaže da je njegova muzika etno, kad ima klavir i saksofon u bendu. I odgovor je , njemu je to etno jer je on iz takve kuće.

    I da su mu stvarno namerno posekli , ne bi mi bilo žao, a verovatno stvarno diže beton...
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by bela maca Sun 26 Jul 2015 - 12:01

    glupo drvo! na naš beton se ostrvilo!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 12:09

    vrši neprijateljsku fotosintezu Novi Sad - Page 9 1143415371
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by bela maca Sun 26 Jul 2015 - 12:10

    to ko kad bi mu ubili psa samo jer je njegov, pri tom izmišljajući kako je agresivan.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Sun 26 Jul 2015 - 12:16

    Šuvar i varivo wrote:
    Stavio sam Balaševićevu ćerku uz Praslinov post (meni duhovit) , jer ona piše na fejsu kao on u pesmama. Snobovski i dosadno.

    Јер је из такве куће.

    bela maca wrote:meni žao drveća pa makar ih zasadio đorđe balašević lično. šta ima da ih seku.
    Odgovara Balašević na (nepostavljeno) pitanje, zašto kaže da je njegova muzika etno, kad ima klavir i saksofon u bendu. I odgovor je , njemu je to etno jer je on iz takve kuće.

    I da su mu stvarno namerno posekli , ne bi mi bilo žao, a verovatno stvarno diže beton...

    Ђоле је био штогод добар до отприлике деведесетих. Имао је тај имиџ мангупа из нашег сокака, другара из клупе, а и умео је да се солидно зајебава и пред камерама и пред микрофоном. Измислио је певање кроз зубе и још педесет ствари које пре њега нико није урадио.

    А онда се солидно попишао по свему томе, изашао из плакара (енгр. клозета) и постао син богатог... кад паора кад газде, који иде да се кери. Оно, издржао је тих првих петнаестак година да му слава баш не удари тако у главу, а онда кврц.

    Док смо били у тамоу, имао сам један диск са десетак сати његове музике, који смо често пуштали у колима кад је била међуградска вожња од пар сати. Онда је тај диск пукао, ал' оно буквално, пукотина на пластици. Нико више није тражио да напржим нов. Био сам скинуо његов наредни албум после деведесетих, преслушао и обрисао. Измет-нуо се.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34120
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sun 26 Jul 2015 - 12:19

    Šuvar i varivo wrote:al mi dođe stvarno pre da se seljačim i slušam to, nego da se tu zgražavam, kao neki malograđanin, jao fuj narodnjaci..

    Znas vrlo dobro da nije problem to sto ona peva narodnjake vec to sto je Arkanova zena, osoba koja se i sama bavila kriminalom i druzila sa raznim likovima, poput Dusana Spasojevica, Legije i sl.

    Nisam cuo da je iko pokretao peticije protiv onog lika sa Duge koji organizuje Posela, sto ti valjda govori da nije muzika razlog.



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sun 26 Jul 2015 - 12:21

    bela maca wrote:to ko kad bi mu ubili psa samo jer je njegov, pri tom izmišljajući kako je agresivan.

    E pa nije. Drvo nije isto što i pas. A i beton nekad ima svoju svrhu. Trotoar treba da bude ravan npr. zbog toga da bi ljudi u invalidskim kolicima mogli tuda nesmetano da prolaze.

    Inače se nisam udubljivala ni u jedan od ovih skorašnjih slučajeva seče drveća, možda ima nešto što mi je promaklo, ali poređenje seče drveta i ubistva psa je too much.

    Novi Sad - Page 9 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat 27 Apr 2024 - 16:03