Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Jan 11, 2018 2:49 pm

    Eh, i to koju...

    Boško Obradović: Miloš Crnjanski i novi nacionalizam (eseji)
    Petar Zec: Pozorišni meridijani (putopis)
    2007.
    Milena Marković: Tri drame. Šine. Paviljon. Brod za lutke (drame)
    2009.
    Dejan Stojiljković: Konstantinovo raskršće (roman)[2]
    2011.
    Zoran Petrović (pisac): Kamen blizanac (roman)[3]
    2013.
    Goran Gocić: Tai (roman)[4]
    2015.
    Vesna Kapor: Po sećanju se hoda kao po mesečini (knjiga priča)[5]
    2017.
    Filip Grbić: Ruminacije o predstojećoj katastrofi (roman)[6]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica Thu Jan 11, 2018 5:02 pm

    ima li ninova nagrada svoj topik?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 TdQZL4l
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenz Thu Jun 14, 2018 4:15 am

    Novi roman Magičnog Ćire o banditu iz Sjedinjenih Srpskih Država

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Rb9x8o
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Thu Jun 14, 2018 11:39 am

    Ćira dočekao da ga izdaje izdavačka kuća koja radi i Legiju...
    U drugim vestima, vidim da Nastić danas ima promociju. Govori i Racković.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Fri Jun 22, 2018 9:45 am

    Pjesnik - https://www.juznevesti.com/Kultura/Deksa-pisao-tekst-Najda-i-Corba-otpevali-pesmu-o-ratnicima.sr.html.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by uskok i ajduk Tue Jul 10, 2018 11:57 am

    Немам неке претеране захтеве према књижевницима у покушају, јер је то дисциплина налик скоку са мотком, можда ће једном после вежби и вежби написати нешто изузетно у светским оквирима, можда и неће, али сигурно неће написати пуно изузетних ствари, јер је то немогуће (књижевник ако има среће да напише један изузетан роман, то му је то.) Али за ове духовне другосрбијанце знам поуздано да никад ништа изузетно неће написати, ни у локалним оквирима.  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 2304934895 
    http://www.politika.rs/scc/clanak/406863/Zeleo-sam-da-zavedem-autora

    У вашем новом роману Србија је у ствари Дивљи запад, где „свако пуца на свакога”. Зашто се враћате вестернском приступу стварима?

    Ах, никад доста српске митоманије! Јесте да се у овој несрећној колонији непрестано догађају убиства и свакојакa насиљa, али то није довољно да Србији дате такав „филмски идентитет”. Не, дефинитивно Србија није Дивљи запад, нити ће икада бити, јер не може достићи тај степен строге и комплексне (а)моралности. О окрутној храбрости, пионирској издржљивости, авантуристичком духу, дивљем индивидуализму, осећају за правду – не вреди ни говорити... Да ли ишта од тога, макар у траговима, постоји у Србији од 1918, када је, заправо, и престала да постоји, чак и таква кљакава и малоумна каква је била?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenz Fri Jul 20, 2018 3:37 am

    kucamo na vrata zaboravljenih asova  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 1844795956

    Zvonko Karanović ovogodišnji dobitnik nagrade „Ramonda serbica“
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Thu Aug 30, 2018 3:54 pm

    Milovan Dajnojlić. Mislim da imam sve njegove knjige, čitam ih u krug.

    Kada neko ide u Srbiju i pita me šta mi treba - samo vidite ako ima nešto novo od Danojlića.

    Beograd, moj rodni grad (a detinjstvo sam proveo u provinciji), posebno volim Danojlićeve reči: 

    "Izgovoriti reč Beograd, to je kao da su se kola kamena iskrenula i prosula na daščanu binu".
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenc Puskás Thu Aug 30, 2018 4:29 pm

    Kakva su to kamena kola? Jel vidio to neko?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 30, 2018 4:42 pm

    Samo u Flintstones
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Thu Aug 30, 2018 4:54 pm

    KinderLad wrote:Samo u Flintstones


    I u Brčkom Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 4101625831

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Ta3n7n
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Thu Aug 30, 2018 5:05 pm

    Супер чланак, наводно о крађи камена, од чега има 1 фотка и поновљена реченица из наслова, а све остало следи из "иначе" у другом пасусу. Јер, јебига, неће ваљда новинар да интервјуише лопова, кад је већ инжењер при руци. Кога ништа не пита о крађи камена, шта се то њега тиче.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Thu Aug 30, 2018 5:36 pm

    otto katz wrote:Kakva su to kamena kola? Jel vidio to neko?
    Kola puna kamena, da se kanate otvore i prospu na daščanu binu.

    To je to. Nije valjda da posle 30 godina to razumem na srpskom bolje nego vi?
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Thu Aug 30, 2018 5:42 pm

    yoyogi wrote:
    otto katz wrote:Kakva su to kamena kola? Jel vidio to neko?
    Kola puna kamena, da se kanate otvore i prospu na daščanu binu.

    To je to. Nije valjda da posle 30 godina to razumem na srpskom bolje nego vi?

    Не, само боље погађаш шта је говорник имао на уму. А које је разумевање боље, то је већ ствар тумачења...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Fri Aug 31, 2018 1:38 am

    паће wrote:
    yoyogi wrote:
    Kola puna kamena, da se kanate otvore i prospu na daščanu binu.

    To je to. Nije valjda da posle 30 godina to razumem na srpskom bolje nego vi?

    Не, само боље погађаш шта је говорник имао на уму. А које је разумевање боље, то је већ ствар тумачења...
    "kola kamena" su okrenuta u "kamena kola".

    Kao da sam rekao "kola peska" pa to okrenuto u "peščana kola".
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Fri Aug 31, 2018 1:44 am

    yoyogi wrote:
    паће wrote:

    Не, само боље погађаш шта је говорник имао на уму. А које је разумевање боље, то је већ ствар тумачења...
    "kola kamena" su okrenuta u "kamena kola".

    Kao da sam rekao "kola peska" pa to okrenuto u "peščana kola".

    Па да, али у колима камена има само камења, а у колима каменим може да се нађе и занимљива песничка слика... коју је неко овде сматрао довољно занимљивом да је подели са осталима. Зато велим, погодио си намеру писца, а овај је погодио и нешто друго, те смо за толико богатији, за ту једну слику.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenc Puskás Fri Aug 31, 2018 1:15 pm

    yoyogi wrote:
    паће wrote:

    Не, само боље погађаш шта је говорник имао на уму. А које је разумевање боље, то је већ ствар тумачења...
    "kola kamena" su okrenuta u "kamena kola".

    Kao da sam rekao "kola peska" pa to okrenuto u "peščana kola".
    Sad si me skroz zbunio. Mislio sam da, ako su "kamena kola" "kola kamena", da su i "kola peska" "peska kola". A ono "peščana kola". Kako je s drvenim kolima i kolima drveta?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Fri Aug 31, 2018 1:27 pm

    otto katz wrote:... da su i "kola peska" "peska kola"

    Како ми кроз уши стиже до главе, купатило може да има или каду или тушку бину.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenz Sat Sep 29, 2018 3:44 am

    Nije Jugoslavija greška. Greška smo svi mi, ovakvi kakvi smo sada...

    Gubili su Obrenovići ratove, a snažili Srbiju. Da li je to poraz? A on, evo, pobedio u svim ratovima, slavi ga ceo svet, a Srbija, biološki, na umoru. Da li je to pobeda?


    Da li je stvaranje Jugoslavije bilo veliko delo ili tragična zabluda – glasi pitanje nad pitanjima koje u novom romanu Vuka Draškovića sam sebi postavlja glavni protagonista, kralj Aleksandar Karađorđević, tvorac i prvi vladar nove države Južnih Slovena na početku XX veka.

    Sa kojim se dilemama nosio, sa kakvim se nasleđem i preprekama susreo po završetku Prvog svetskog rata, koje su domaće i strane sile ometale stvaranje velike države od Soluna do Alpa, koja je bila njegova državna ideja i kako je zamišljao budućeg građanina zemlje četiri puta veće od predratne Srbije – čitalac će saznati iz ove knjige koja preispituje istorijsku ulogu i uspostavlja ljudski lik kralja Aleksandra Karađorđevića, od stvaranja Kraljevine SHS 1918. do atentata u Marselju 1934. godine.

    Bez ulepšavanja i bez omalovažavanja, Vuk Drašković nam iznosi unutrašnju borbu i dileme regenta i kralja Aleksandra, proslavljenog vrhovnog komandanta Srpske vojske u Velikom ratu, koji nam, u jednoj dramatičnoj ispovesti, iznosi svoju viziju države, već tada ugrožene mnogim pukotinama...



    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 J6jypy
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 4:42 pm

    Stigla mi pre neki dan knjiga "Fajront u Sarajevu" od Dr Neleta Karajlića. Do zla boga dosadna. Pročitao sam 70%, istrajavam, pročitaću je celu.

    Zbog čega se mučim? Taj (Karajlić) koji je imao talenta i mooda i napravio pesmu "Tri ratna havera", taj zna mnogo toga što mi nismo znali i ni danas shvatili. Nikada bolje sažeto. Tri ratna havera.

    Poznavao sam ga i lično (1985), uvek je bio izuzetna faca.

    link, neobavezno:



    Last edited by yoyogi on Sat Sep 29, 2018 4:47 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : nekako Pišonja i Žuga, ne klip koji sam nameravao da postavim, Tri ratna havera)
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 4:48 pm

    Da, trebala su muda do poda da 1997. snimiš "ko nas to zavadi, mora da je drekavac" post-dejtonsku ljigavštinu, za Vučelinu, dakle Miloševićevu "Komunu". Najogavnija pesma najogavnijeg albuma tog ogavnog vremena. Koliko je samo hrabrosti bilo potrebno da se u Beogradu 1997. podsmevaš opsadi Sarajeva Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 3405963423

    "Preko CNN-a gledao sam Mufu
    sa heklerom i u tenama
    kaze, on brani svoj grad
    a ko ne brani grad, za njega je smrad

    Kiki je znao da je ta prica kurac
    al' nije znao cuvat' za sebe
    lajao okolo, ludo i smjelo
    dok ga jednu noc nije odvelo".
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 4:50 pm

    Fcuk, video postaje "unavailable".
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 4:51 pm

    Nije "unavailable" već ne može da se gleda kad je embedovan nego mora direktno na "jutjubu", IT stručnjače.
    Mada ne znam ko bi uopšte želeo da klikće na ovu bljuvotinu.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 4:55 pm

    Creepy Uncle wrote:Da, trebala su muda do poda da 1997. snimiš "ko nas to zavadi, mora da je drekavac" post-dejtonsku ljigavštinu, za Vučelinu, dakle Miloševićevu "Komunu". Najogavnija pesma najogavnijeg albuma tog ogavnog vremena. Koliko je samo hrabrosti bilo potrebno da se u Beogradu 1997. podsmevaš opsadi Sarajeva  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 3405963423

    "Preko CNN-a gledao sam Mufu
    sa heklerom i u tenama
    kaze, on brani svoj grad
    a ko ne brani grad, za njega je smrad

    Kiki je znao da je ta prica kurac
    al' nije znao cuvat' za sebe
    lajao okolo, ludo i smjelo
    dok ga jednu noc nije odvelo".

    Ne shvatam, imaš negativnost prema ovoj pesmi? Ja mislim da je odlična, nijedna nacionalna strana u toj BiH zabludi nije imala bolju i čak i pomirljivo izloženu.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 5:05 pm

    Pomirljiva pesma  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 3579118792

    Pesma je, kao što sam citirao, podsmevanje višegodišnjoj opsadi Sarajeva. Zbog ovakvih pesama Nenad Janković više ne sme da uđe u svoj grad (a i ne treba da ide tamo više nikada posle svega što je rekao i uradio). Snimio je pesmu za kompaniju koja je bila "front" kriminalno-bezbednosnih struktura koje su preko nje prale krvavi novac.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 26 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:12 am