Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4332
    Join date : 2016-09-29

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Nov 01, 2022 12:37 pm

    napokon nesto zanimljivo u domacoj knjizevnosti


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Notxor Tue Nov 01, 2022 1:12 pm

    Stvarno nije u redu da jedna dama pored prisutnih prijatelja šutira napasnika u glavu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenc Puskás Tue Nov 01, 2022 3:01 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    beatakeshi wrote:Na neku foru Basara ima dosta kredita u hrvatskoj kulturnoj javnosti.
    Na neku foru ima i Dežulović masu kredita još uvijek.
    fikret selimbašić wrote:

    Bio je nešto zajebano bolsetan prije nepunu godinu, gledao sam neki video u kom je to pominjao.
    Da, možda čak i prije. Sad odlično izgleda, Milanović ga naziva Ragnarom Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 1233199462
    Zašto to misliš o Dežuloviću?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Tue Nov 01, 2022 3:40 pm

    sajam uspeo


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Tue Nov 01, 2022 3:40 pm

    na stranu zezanje ali koja odvratna geacina.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Tue Nov 01, 2022 3:42 pm

    Летећи Полип wrote:Skoro sam otkrio Basaru. Definitivno najzabavniji mi domaći pisac. Dubravka Ugrešić na dalekom drugom mestu. Ovo ostalo, tjah...

    valjarevic


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Tue Nov 01, 2022 3:50 pm

    Jel on piše i za Tabloid? Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 2348298330
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Notxor Tue Nov 01, 2022 3:54 pm

    Mesecima mislim o prasećem pečenju. Brojim kalorije, gledam glikemijski indeks namirnica, vežbam i pijem, i u pauzi između serija u teretani skrolujem kroz slike prasećeg pečenja.

    https://citymagazine.danas.rs/kolumne/djumbir-elita/


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Bleeding Blitva Tue Nov 01, 2022 9:12 pm

    @ferenc
    Ima kredita nakonto 90s i 00s a zadnjih možda i 10ak godina Dežulović je ukalupljen u jednu te istu ustaškočetničku tematiku, reciklira tu temu kroz svoje tekstove i izaziva deja vu efekt kod svojih čitalaca. Mislim, ne čitam ga već godinama upravo iz tog razloga, a poveselila sam se kad sam ubrala da piše za Slovence misleći e pa njima nemoš tu tematiku prodavati, ajde nešto drugačije napiši (prenijela je lupiga par članaka) - kad ono totalno vrludanje, doima se pogubljenim čim se makne od svoje komfort zone.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Tue Nov 01, 2022 9:22 pm

    Čitaj onda "Bili libar" Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 4101625831 .
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Bleeding Blitva Tue Nov 01, 2022 9:34 pm

    Jergović je za Dežulovića rekao da je jedan od tri velika nogometna književnika, uz Sinana Gudževića koji je s njima bio na pozornici te Božu Koprivicu. “Dežulović piše hagiografiju nogometa i nogometnih rituala i likova nogometne igre i hagiografiju vlastitog života i djetinjstva i Hajduka“, rekao je. Dežulović je pak kazao kako je njegova istinita fikcija o Hajduku donekle slična onome što Jergović radi sa Sarajevom, predstavlja svoju zamišljenu stvarnost i gradi mitove onako kako ih on vidi.
    Erm, I'll pass Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ferenc Puskás Tue Nov 01, 2022 10:23 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Jergović je za Dežulovića rekao da je jedan od tri velika nogometna književnika, uz Sinana Gudževića koji je s njima bio na pozornici te Božu Koprivicu. “Dežulović piše hagiografiju nogometa i nogometnih rituala i likova nogometne igre i hagiografiju vlastitog života i djetinjstva i Hajduka“, rekao je. Dežulović je pak kazao kako je njegova istinita fikcija o Hajduku donekle slična onome što Jergović radi sa Sarajevom, predstavlja svoju zamišljenu stvarnost i gradi mitove onako kako ih on vidi.
    Erm, I'll pass Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 1233199462
    Priče o Hajduku je vjerovatno najbolje što je napisao. U hajdučkoj mitologiji se rodio i sam ju je aktivno stvarao kao prvi strijelac gola na Poljudu i više od toga. 
    Gleđe ustaškočetničkih tema, pa pustio bi on njih, ali neće one njega. Mislim živi u sramoti od države i susjedi istp sramota. 
    Ja mu vjerujem do te mjere da me prilično osupnulo kad je odbio navijati za Ukrajinu. Shvatam ga i sjećam se kako je odvratna bila Hrvatska na početku, tokom i nakon rata, ali dozvolio sam da se možemo u nečemu i razilaziti.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 01, 2022 10:33 pm

    Ferenc, ako naidješ na knjigu u pdf formatu u bespućima interneta, javi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Fri Nov 04, 2022 3:23 pm

    A, jebote, kripl fajt Lagune i Ministarstva kulture Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 3579118792 Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 3579118792 Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 3137070404!
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Fri Nov 04, 2022 3:48 pm

    Daj link, nešto
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Solus_Rex Fri Nov 04, 2022 5:21 pm

    Laguna je potpuno u pravu:

    https://nova.rs/kultura/lagunino-ostro-saopstenje-upravo-zavrsen-otkup-knjiga-je-velika-je-sramota-naseg-drustva/
    https://www.novosti.rs/kultura/vesti/1165115/miro-vuksanovic-reakcija

    Rešenje konkursa nosi zaključak: "Neće Husserl gradom šetati!":
    https://www.kultura.gov.rs/extfile/sr/626b94b0ef09c/%D0%A0%D0%95%D0%A8%D0%95%D0%8A%D0%95%2020221666089903.pdf


    A oвако је почело:
    https://www.021.rs/story/Info/Srbija/317321/Haos-sa-otkupom-knjiga-za-biblioteke-Izdavaci-sokirani-odlukom-ministarstva-da-ponisti-konkurs.html


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Solus_Rex Fri Nov 04, 2022 5:34 pm

    U oblasti književnosti (stvaralaštvo, prevodilaštvo) dodeljeno je 95.757.602,02 dinara koja su raspoređena na 128 izdavača.

    Od ovog broja izdavača najveća sredstva su dobili JP Službeni glasnik (7.370.457,40 din kojima je otkupljeno je 6.397 knjiga. Potom, IP Pravoslavna reč (7.054.916,00 din za 773 knjige). Čarobna knjiga (5.048.667,60 din za 4.154 dela), Vulkan izdavaštvo (4.476.578,80 din za 8.460 knjiga) i Laguna (4.052.818,73 za otkup 7.738 dela).

    Od izdavača koji se bave dečjom književnošću prednjače Pčelica izdavaštvo (2.948.274,00 – 5.177 knjiga) i Кreativni centar (2.930.394,00 za 5.546 knjiga)

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Konkur10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 3937953091 x172!


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Fri Nov 04, 2022 7:45 pm

    Prosecna cena pravoslavne knjige - 9126 dinara.

    Ko kaze da se pravoslavlje ne isplati.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ćaća Sun Nov 06, 2022 12:56 pm

    Koji su beše sajtovi gde se mogu skinuti domaće knjige u pdf i ostalim elektronskim formatima?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Notxor Sun Nov 06, 2022 12:57 pm

    Balkandownload dot org


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ćaća Sun Nov 06, 2022 1:24 pm

    Hvala!
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ćaća Sun Nov 06, 2022 9:45 pm

    boomer crook wrote:
    Летећи Полип wrote:Skoro sam otkrio Basaru. Definitivno najzabavniji mi domaći pisac. Dubravka Ugrešić na dalekom drugom mestu. Ovo ostalo, tjah...

    valjarevic

    Ja sam pročitao Komo do manje od pola i prisralo mi se od tipičnog srpskog heroja antiheroja, koji samo puši i pije i grebe se za nešto ali istovremeno kosi pogledima i izvrće pičke kao šubare.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Mon Nov 07, 2022 7:30 am

    ne znam. mozda mora da se cita u nekom redosledu. meni su i zimski dnevnik i dnevnik druge zime bili vazni.


    Last edited by boomer crook on Mon Nov 07, 2022 7:48 am; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ćaća Mon Nov 07, 2022 9:17 pm

    E izvini, ne želim da zvučim svadljivo. Niti sam neki stručnjak za književnost. Nego su bukvalno 3 zadnje domaće knjige koje sam uzeo u ruke (Mihajlo Pantić, Bekim Sejranović i Valjarević) imale istog muškog protagonistu.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Mon Nov 07, 2022 10:21 pm

    ma, kapiram. evo ja sam citao pre neki dan vollmana i ono opet taj neki muski protagonista koji ako nije iz ovog navedenog bermudskog trougla a ono opasno lici. isto tako i kada citas divlje detektive.

    medjutim opet kapiram da se moze biti alkos i prevrtac subara a ne biti marko vidojkovic.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 34 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 2:37 am