Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na današnji dan

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2015 10:59 am

    Pa da, a bezube glave nose naprednjački teror, dočim zgroženo građanstvo gviri kroz prozor. Ja ti kažem kako stoji stvar, a stoji tako da Bikini stavovi koji ti smetaju pripadaju istoj liniji kao i ovaj Pekićev odlomak.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2015 11:03 am

    Pritom je Pekić toliko pošten da ne spori da je oslobođenje zaista za mnoge oslobođenje, samo eto, za njega nije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Tue Oct 20, 2015 11:35 am

    William Murderface wrote:Pritom je Pekić toliko pošten da ne spori da je oslobođenje zaista za mnoge oslobođenje, samo eto, za njega nije.

    Питам се шта ли би Пекић писао да је присуствовао док се догађала Бешка и како се након излагања таквој спрдачини стигло до власти.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Mr.Pink Tue Oct 20, 2015 12:28 pm

    William Murderface wrote:Plaki.

    Srećan vam dan oslobođenja, Beograđani!


    Hvala. Čuvam sliku dede koji je tom prilikom prvi put bio u Beogradu . Slikao se ispred palate Albanija u punoj ratnoj opremi. Kada budem našao sliku okačim.

    To je po meni bila jedina i prava "beogradizacija Beograda". Pati Pekicu tiho stigla gologuzija.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Tue Oct 20, 2015 2:28 pm

    Inače za jednog 15ogodišnjaka Pekić je hipersenzibilan i prilično dalekovid.
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Tue Oct 20, 2015 2:59 pm

    beatakeshi wrote:Inače za jednog 15ogodišnjaka Pekić je hipersenzibilan i prilično dalekovid.

    Da, i meni je to upalo u oci. 

    Malo me cudi da pisac takve snage na ovakav nacin priziva samog sebe za svedoka. Ne ulivaju mi poverenje takvi postupci.
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Tue Oct 20, 2015 3:15 pm

    William Murderface wrote:Pa da, a bezube glave nose naprednjački teror, dočim zgroženo građanstvo gviri kroz prozor. Ja ti kažem kako stoji stvar, a stoji tako da Bikini stavovi koji ti smetaju pripadaju istoj liniji kao i ovaj Pekićev odlomak.
    Nije to uporedivo, jasno je zašto nije...
    beatakeshi wrote:Inače za jednog 15ogodišnjaka Pekić je hipersenzibilan i prilično dalekovid.
    80 i neke je pisano, to je iz Novog Jerusalima..
    Jordan Rivers wrote:
    beatakeshi wrote:Inače za jednog 15ogodišnjaka Pekić je hipersenzibilan i prilično dalekovid.

    Da, i meni je to upalo u oci. 

    Malo me cudi da pisac takve snage na ovakav nacin priziva samog sebe za svedoka. Ne ulivaju mi poverenje takvi postupci.
    To jeste nesrećan narativni metod, ali ovde se dobro slaže sa tonom, skoro apokaliptičnim.. gledano iz perspektive nekog ko taj događaj doživljava pre svega negativno.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2015 3:21 pm

    Jeste ubedljivo napisano, a za neuporedivost jeste jasno, partizani jesu bili oslobodioci, a naprednjaci nisu.

    Opet ti kažem - pogledaj kako piše o oslobođenju i sa čim ga upoređuje, njemu je jasno da to jeste oslobođenje, samo ne za njega. Čist klasni instinkt. Ova perspektiva zabarikadiranosti u sopstveni stan (iz koje nam se obraća i BS kad ne može da piše jer nišči partijaju) je takođe telling.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2015 3:32 pm

    Još malo o staljinističkom teroru.


    Слобода, а не комунизам

    Објавио Андреј Фајгељ у Моји текстови, У медијима 14. мај 2015. 0 коментара

    Ове године Србија обележава 70 година победе над фашизмом и 70 година од победе комунизма. Хоћемо ли знати да разликујемо ове две победе?Na današnji dan - Page 3 Anti_authoritarianism

    Трипут мери једном сеци, каже народна мудрост. Ми никако да пресечемо, не зато што је тешко измерити, већ зато што смо негде затурили основно мерило: српско становиште. То је разлог што нас комунизам увек изнова збуни и изненади , као снег у децембру, ево већ читав век.
    Довољно је да видимо петокраку на руској шапки да опет почнемо да се предомишљамо да ли је комунизам добар или лош. Руска петокрака је ослободила Аушвиц, а наша није ослободила Јасеновац. Руским комунистима главни непријатељ је био немачки нацизам, нашим српска монархија. Зато су у априлском рату саботирали краљевску војску, зато су стајали по страни док је Дража Михајловић подизао први устанак у окупираној Европи.
    Са својим прогонима, логорима, јамама и антисрбизмом, комунизам је нешто најсличније фашизму у чему је српски народ учествовао – додуше не својом одлуком.
    Можда су царске традиције Русије и Кине успеле да заврте ову тоталитарну идеологију на своју страну, можда је неким комшијама одлично послужила као пресвлака за нацистичке униформе, али за Србе је комунизам био лош.
    Ствари стоје сасвим другачије са годишњицом победе над фашизмом. Срби су највише страдали од фашизма и највише се борили против њега. Нападнути су као Срби и бранили се као Срби, а пушку су прихватили од оног који ју је дао. Није се на Козари јуришало за марксизам, још мање за титоизам, већ за српску слободу.
    Нема разлога да будемо збуњени док знамо шта је жито а шта кукољ. Са српског становишта, победа комунизма је српски пораз, а победа над фашизмом је српска победа.
    Четврт века од када је комунизам завршио на сметлишту историје крајње је време да будемо начисто: слободу хоћемо, комунизам нећемо.
    Стаљин је двадесетих година прошлог века учио Коминтерну да све противнике зове фашистима. Крајње је време да поручимо наследницима комуниста који и данас користе стаљинистичке методе: антифашизам хоћемо, комунизам нећемо.
    Наследници комуниста су до те мере задржали ауторитет да Срби и данас радије заузимају њихово становиште него своје. Нарочито су активни у Војводини, за коју тврде да је настала вољом народа 1945. године (тада је ваљда и свет настао), а ми ћутимо да смо је створили век раније. Чак смо почели да избегавамо и саму реч Војводина, препуштајући им своје наслеђе, само зато што га они својатају.
    Шта је следеће? Хоћемо ли одбацити гусларске песме као комунистичке, зато што је ”Смрт фашизму слобода народу” епски десетерац?
    Девети мај је српски празник и нема разлога да га препуштамо комунистима. Они нама дугују победу, а ми њима ако смо нешто и дуговали, вишеструко смо исплатили.
    Комунизма више нема а Срби су и даље ту. На нама је да чувамо антифашизам као део слободарских традиција и славимо Дан победе међу осталим победама наших ослободилачких борби.
    Живећи између Истока и Запада, Срби су често бивали приморани да бирају између два зла. Зато је владика Николај рекао ”Најгоре је бити између, слава је бити изнад”.
    Заиста, има ли горег избора него између две окупације, два тоталитаризма? И има ли веће славе од слободе? Слободе да будеш и антифашиста и антикомуниста, да осудиш оно што је лоше и славиш оно што је добро, ни по бабу ни по стричевима.
    Победа над фашизмом је најбоље што нам се тих мучних година догодило. Нек 9. мај буде варница која је одскочила између наковња нацизма и чекића комунизма, нулти дан између одласка једних и доласка других. Дан када ћемо славити све борце за слободу, јер они то заслужују.
    Слава им!
    Андреј Фајгељ, „Слобода, а не комунизам”, Вечерње Новости, 14. мај 2015, стр. 16


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Mr.Pink Tue Oct 20, 2015 3:37 pm

    naravno da je klasni instikt za prezivljavanjem to. 

    pazi, boga_ti, "nema struje". što ono kažu: dok jednom ne smrkne drugom ne svane.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Tue Oct 20, 2015 3:38 pm

    ko bi reko da Anica Dobra ima 52 godine Na današnji dan - Page 3 1399639816




    to je jedini komentar na sva tri posta..
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Tue Oct 20, 2015 6:20 pm

    Мени тај одломак више звучи као политизација оног ангста који сваки стармали, bookish петнаестогодишњак осећа пред животом самим: пред гимназијом, девојкама, "популарним" вршњацима... Да ли вам Пекић овде звучи помало self-radicalised?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Tue Oct 20, 2015 6:26 pm

    Ma nije .. kraj jednog sveta , te strah pred novim, u pravu su. Samo što ja mislim da je taj novi zaista razlog za strah.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Tue Oct 20, 2015 6:29 pm

    Nemaš moralno pravo na takav iskaz. (  Na današnji dan - Page 3 1912529702 )
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Tue Oct 20, 2015 6:31 pm

    kontam po tom smešku da se zezaš Na današnji dan - Page 3 1143415371 al ozbiljno jesi u pravu, baš na današnji dan ne treba kritikovati socijalističku diktaturu...

    (nego ko bi se setio sovjetskog zauzimaja beograda, osim na dan samog zauzimanja)
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Tue Oct 20, 2015 6:37 pm

    Malo kecmanizacije istorije nikad nije na odmet.

    (šalim se za ono)
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Tue Oct 20, 2015 6:38 pm

    pokušao sam da pekićizujem zapravo Na današnji dan - Page 3 1143415371
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Tue Oct 20, 2015 6:43 pm

    No Country for Old Man wrote:Мени тај одломак више звучи као политизација оног ангста који сваки стармали, bookish петнаестогодишњак осећа пред животом самим: пред гимназијом, девојкама, "популарним" вршњацима... Да ли вам Пекић овде звучи помало self-radicalised?

    Ма нисам баш сигуран да Пекић то пише saját névre, можда се делом уживљава у приче неког свог стрица или тако неког. Ко зна од чега је он то саставио, од колико разних стварности.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by boomer crook Wed Oct 21, 2015 3:15 am

    ma pekic to pise za publiku oko sebe. mladi pekic bi bio jos gori.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by fernoux-h Wed Oct 21, 2015 6:11 am

    Šuvar i varivo wrote:Ma nije .. kraj jednog sveta , te strah pred novim, u pravu su. Samo što ja mislim da je taj novi zaista razlog za strah.

    Pa niko ni ne govori ovde o tome da li je strah od masa opravdan ili ne. Možda i jeste, i kod Srbljanovićke i kod Pekića. Samo ti je ukazano na kontradiktornost koja postoji u tvom odnosu prema BS i prema Pekiću.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Wed Oct 21, 2015 12:30 pm

    pa nije ni slicno...
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by boomer crook Mon Oct 26, 2015 8:44 pm

    Na današnji dan - Page 3 12189945_1198960630120118_1797331551636798087_n


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by boomer crook Mon Oct 26, 2015 8:44 pm

    Šuvar i varivo wrote:pa nije ni slicno...

    pa kako nije?
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Mon Oct 26, 2015 10:22 pm

    pa jel su se popeli na staljinovom tenku u biljinu zgradu, oteli liku stan i na sillu snimali reklamu, a njega poslali u logor? Nisu.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by boomer crook Mon Oct 26, 2015 10:26 pm

    da, da, bas se to desilo pekicu Na današnji dan - Page 3 1399639816

    ovde je bitno da i biki i peki dozivljavaju kontakt s pukom kao okupaciju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Na današnji dan - Page 3 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:05 am