Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na današnji dan

    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan Empty Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 5:08 pm

    Quincy Endicott wrote:Isto ono što Riblju čorbu čini četnicima.
    Бора је бре прворазредна будала, препун је интернет његових срања - нађи ми једну једину Хоурину нацошку изјаву? Није човек у том фазону, никад није ни био, не занима га.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 5:10 pm

    Sta je problem sa mindjusarima?
    To je mitteleurorpski nivo kao Dubrava-Agram-Necisto pozoriste.
    Uostalom to je kombinacija Necistog pozorista i americkog kalasa.
    Evo,



    Duet sa BMK je vec za prave sladokusce.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sergen Yalçın Sun May 05, 2019 5:10 pm

    No Country wrote:Реци ми шта од тога представља усташтво?

    ovaj... podrska tudjmanu?


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nino Quincampoix Sun May 05, 2019 5:16 pm

    No Counrty, jbt, ljudi sviraju u Kninu na Dan domovinske zahvalnosti, na predizbornim skupovima HDZ već 20 godina, jel stvarno treba da tražim Arene i Globuse iz 90-ih sa Hourinim hvalospevima Tuđmanu? Ili ti smeta sam termin? Da on bude rezervisan samo za Thompsona?
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 5:22 pm

    Quincy Endicott wrote:Ne policijski doušnik već saradnik KOS
    Na današnji dan 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 05, 2019 5:23 pm

    Ne, ali NC, jebote, pa ima koliko hoces bendova koji su mi nekad znacili ili mi pesme i dalje znace, a u medjuvremenu su ili postali debili na razne nacine ili sam saznao da su debili oduvek, pa sta ima veze, pa neamo 17 godina jbt Na današnji dan 1399639816 Evo prvo Death in June. Mislim, pobio bi ih, ali bih par pesama i dalje pustio sebi Na današnji dan 1399639816
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sun May 05, 2019 5:25 pm

    Бетовен је био пиздек, па шта.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 5:29 pm

    Santino wrote:
    No Country wrote:Реци ми шта од тога представља усташтво?

    ovaj... podrska tudjmanu?
    Ту и јесте проблем. Што се сам термин појефтињује. Усташе су били манијакални нацисти, идеологија и пракса им је био геноцид. Ни Слободан Милошевић ни Фрањо Туђман, без обзира што су били кретени и злочинци - нису били нацисти. А поготово се не може нацистом називати какав музичар који им је одтезгарио по предизборним митинзима. Не, да би се о музичару причало као о усташи или четнику потребно је или а) да су му саме песме јасно идеолошки обојене (Томпсон, Баја Мали Книнџа), или б) да постоји јасан и недвосмислен континуитет изјава у том смислу (Бора Чорба, мада је он пре свега затрчљива и пијана будала). Код Хоуре нема нити једног од та два - дакле, нападати га за некакво тобожње усташтво је акт србовања. Где се, што је апсурдно и из саме логике србовања контрапродуктивно - дотична усташка етикета банализује до бесмисла.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sergen Yalçın Sun May 05, 2019 5:37 pm

    a, znaci tvoje primedbe su tehnicke prirode. sto si takva picajzla? pricamo kolokvijalno.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 5:37 pm

    KinderLad wrote:Ne, ali NC, jebote, pa ima koliko hoces bendova koji su mi nekad znacili ili mi pesme i dalje znace, a u medjuvremenu su ili postali debili na razne nacine ili sam saznao da su debili oduvek, pa sta ima veze, pa neamo 17 godina jbt Na današnji dan 1399639816 Evo prvo Death in June. Mislim, pobio bi ih, ali bih par pesama i dalje pustio sebi Na današnji dan 1399639816
    Изгледа да си слабо шта схватио од оног што сам написао. Не ради се о “драгом бенду из младости”, него управо о путовању кроз 90-те, а које су разни људи поднели на веома различите начине. Хоура свакако није пример беспрекорности, и дефинитивно је купио много већу дозу “патриотизма” него што прија некаквом мом светоназору... бут јеби га, између тога и усташлука зева једна омања, а у овом контексту итекако битна провалија.


    Last edited by No Country on Sun May 05, 2019 5:41 pm; edited 1 time in total
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sergen Yalçın Sun May 05, 2019 5:38 pm

    Quincy Endicott wrote:Ne policijski doušnik već saradnik KOS.

    to ne znaci nista ako nije obavljao neke zadatke. sta je radio, cinkario?


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 5:38 pm

    Milosevic nije bio ustasa iako je bio saradnik.
    Primecujem da je No country pun razumevanja za hrvatsku desnicu.

    Ali samo da ti kazem da je pesma "mojoj majci" napisana od doticnog na albumu koji je izasao 1988 i koja je tada smatrana za prilicno nacionalisticku a onda je postala simbol hrvatske desnice.
    Nikome nije zasto bi Ceh svojoj staroj majci pisao: poslednja ruza hrvatska...
    A album iz 1993 je oda hrabrim domobranima plus posveta paravojnim formacijama cuvenim po ubijanju srpskih civila.

    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 5:39 pm

    Houra nije učestvovao u akciji "Za milion godina", veliki plusić od mene.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 5:39 pm

    Santino wrote:a, znaci tvoje primedbe su tehnicke prirode. sto si takva picajzla? pricamo kolokvijalno.
    Аха, колоквијално србовање. Па јесам пицајзла по том питању, признајем.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 5:44 pm

    Zuper wrote:Milosevic nije bio ustasa iako je bio saradnik.
    Primecujem da je No country pun razumevanja za hrvatsku desnicu.

    Ali samo da ti kazem da je pesma "mojoj majci" napisana od doticnog na albumu koji je izasao 1988 i koja je tada smatrana za prilicno nacionalisticku a onda je postala simbol hrvatske desnice.
    Nikome nije zasto bi Ceh svojoj staroj majci pisao: poslednja ruza hrvatska...
    A album iz 1993 je oda hrabrim domobranima plus posveta paravojnim formacijama cuvenim po ubijanju srpskih civila.

    Svaka ti je za Katenu mundi. Na današnji dan 3137070404
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sun May 05, 2019 5:45 pm

    Santino wrote:
    Quincy Endicott wrote:Ne policijski doušnik već saradnik KOS.

    to ne znaci nista ako nije obavljao neke zadatke. sta je radio, cinkario?

    Добијао, као клинац, пакетиће од СМБ деда мраза?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 5:48 pm

    beatakeshi wrote:
    Zuper wrote:Milosevic nije bio ustasa iako je bio saradnik.
    Primecujem da je No country pun razumevanja za hrvatsku desnicu.

    Ali samo da ti kazem da je pesma "mojoj majci" napisana od doticnog na albumu koji je izasao 1988 i koja je tada smatrana za prilicno nacionalisticku a onda je postala simbol hrvatske desnice.
    Nikome nije zasto bi Ceh svojoj staroj majci pisao: poslednja ruza hrvatska...
    A album iz 1993 je oda hrabrim domobranima plus posveta paravojnim formacijama cuvenim po ubijanju srpskih civila.

    Svaka ti je za Katenu mundi. Na današnji dan 3137070404
    Што бре цитираш ову злу будалу?
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by ficfiric Sun May 05, 2019 5:52 pm

    Boro Corbo se deklarise kao cetnik, proglasen je za cetnickog vojvodu, na svirkama i u spotovima nosi sajkacu sa kokardom a i pijana budala je - sve u svemu, cetnik 110%.

    Sta znam, mozda bi bolje poredjenje bilo nesto izmedju Nese Galije i Olivera Mandica


    _____


    Uprava napolje!

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 5:57 pm

    Namerno to radi NC hammeru
    Citirajte mu i ono za "kise jesenje"...neka nauci budaletina neke stvari.

    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sun May 05, 2019 5:59 pm

    ficfiric wrote:
    Sta znam, mozda bi bolje poredjenje bilo nesto izmedju Nese Galije i Olivera Mandica

    Одавде гледано, претплатник на термине на ертеесу, тј ушанчен у машинерији еспееса (или беше јула?), против пролупалог у рату.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 6:02 pm

    beatakeshi wrote:
    Zuper wrote:Milosevic nije bio ustasa iako je bio saradnik.
    Primecujem da je No country pun razumevanja za hrvatsku desnicu.

    Ali samo da ti kazem da je pesma "mojoj majci" napisana od doticnog na albumu koji je izasao 1988 i koja je tada smatrana za prilicno nacionalisticku a onda je postala simbol hrvatske desnice.
    Nikome nije zasto bi Ceh svojoj staroj majci pisao: poslednja ruza hrvatska...
    A album iz 1993 je oda hrabrim domobranima plus posveta paravojnim formacijama cuvenim po ubijanju srpskih civila.

    Svaka ti je za Katenu mundi. Na današnji dan 3137070404

    Ti nisi imao srece da uzivas u lepotama poslednje ruze hrvatske pa ti zabavno.
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 6:07 pm

    etZU
    P R H je odlična stvar, jedna od najlepših balada na iskvarenom srpskom.
    Inače je prvi album PK remek delo.
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Sun May 05, 2019 7:27 pm

    beatakeshi wrote:etZU
    P R H je odlična stvar, jedna od najlepših balada na iskvarenom srpskom.
    Inače je prvi album PK remek delo.

    +1

    Ruži se posložilo vrijeme i okolnosti da postane to što jeste. Banalan je primjer ali ona je nešto poput Džejeve pjesme Nedelja koja je postala himna Arkanovaca. Čisto sumnjam da ju je Džej ili ko več pisao za tu namjenu ali refren je bio dovoljan da se ovi u tim stihovima prepoznaju i da je usvoje kao svoju.

    Houra je blizak ustaštvu onoliko koliko je to bio HDZ u vrijeme kad su svirali za njih. Bilo je vidljivo da nisu (ili makar Houra) tu samo zbog para već i iz ubjeđenja. Do pojave Thompsona PK je bilo No1. na domoljubnoj sceni, iznijeli su najzajebaniji i najopasniji period za Hrvatsku, od '89, do međunarodnog priznanja. Tompson je preuzeo palicu i nastavio do pobjede u ratu.

    Kiše jesenje i veza sa Merčepom su glupost. Ima i Tifa pjesmu istog naziva, moguće da je i on Merčepovac.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 05, 2019 7:59 pm

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:Ne, ali NC, jebote, pa ima koliko hoces bendova koji su mi nekad znacili ili mi pesme i dalje znace, a u medjuvremenu su ili postali debili na razne nacine ili sam saznao da su debili oduvek, pa sta ima veze, pa neamo 17 godina jbt Na današnji dan 1399639816 Evo prvo Death in June. Mislim, pobio bi ih, ali bih par pesama i dalje pustio sebi Na današnji dan 1399639816
    Изгледа да си слабо шта схватио од оног што сам написао. Не ради се о “драгом бенду из младости”, него управо о путовању кроз 90-те, а које су разни људи поднели на веома различите начине. Хоура свакако није пример беспрекорности, и дефинитивно је купио много већу дозу “патриотизма” него што прија некаквом мом светоназору... бут јеби га, између тога и усташлука зева једна омања, а у овом контексту итекако битна провалија.

    U kom kontekstu? Realno, izmedju Tudjmana i ustasluka zeva jedna ne tako velika provalija. Tudjman mozda nije ustasa, ali je uradio dosta toga da dodje do povampirenja ustasluka u Hrvatskoj. I on i HDZ. Mislim, nemoj da te podsecam samo na izjave. E pa Houra je ideoloski bio isto sto i Tudjman.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Filipenko Sun May 05, 2019 8:15 pm

    Tako No Country pazi da meni ne zalepi etiketu staljiniste, jer svi vrlo dobro znamo sta je Staljin radio i kakve je sve zlocine ta ideologija cinila, a ja nisam cak ni clan Komunisticke Partije...

    Na današnji dan Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:02 pm