Na današnji dan

Share

Re: Na današnji dan

Post by ostap bender on Sun May 31, 2015 11:05 pm

pa na danasnji dan je izdat proglas da stanovnici prijedora bosnjaci i hrvati moraju da nose belu traku.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by шумидер-модер on Mon Jun 15, 2015 4:46 pm

Ma danasnji dan pre tacno 800 godina Zapad i njegova civilizacija dobili su, posle duge i teske borbe, ne znajuci sta dobijaju i sve se baveci takozvanom dnevnom politikom, jedan od svojih najznacajnijih dokumenata.
Jedan od po vaznosti mozda samo nekoliko dokumenata na kojima pociva Zapadna civilizacija.

Magna CartaMagna Carta Libertatum

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
Guest

Post by Guest on Sun Jun 28, 2015 1:49 pm

Rođen Ruso:-P
Guest

Post by Guest on Sun Aug 09, 2015 8:35 am

Dragi Ričarde,

Henriju sam napisao da mi teško pada ovo pisanje. Tebi mi je još teže da pišem, jer mislim da se nas dvojica baš u ćutanju razumemo.  Nismo slučajno zemljaci. Ostatak ljudi, ogromna većina, uglavnom usta ne zatvara.

Misilm, da je vreme sad kad imaš 101 godinu i kad si dvadeset godina mrtav, da prestaneš da obraćaš pažnju na liberale. Oni su istina pobedili i utisak koji američki narod ima o tebi zauvek će biti oblikovan njihovim banalnostima. Mi , ipak znamo istinu. Neka ih, neka pričaju na svojim koktel zabavama, u Ajvi Lig bratstvima u koja su ih bogati očevi smestili, nek se podsmevaju, na svojim žurkama gde jadno pokušavaju da se malo holivudskog glamura očeše o njih. Mi, kažem znamo istinu.

Zatvoreni u svoj svet mislili su da gomila zaluđene dece stvarno predstvlja glas generacija. Ti si naravno razumeo da besmisleni rat , koji su zapravo oni liberali i počeli, ne bi mogao da se prekine bez pobune na desnici i u vojnim krugovima i zato si postupao oprezno (Zar ne deluje smešno da se Elzbergov izveštaj uzima kao greška tvoje administacije, kad se u njemu najviše napada Džonson, a ti si samo štitio predsedništvo, pokušavajući da sprečiš njegovo objavljivanje?Sada čak i istoričari , tu epizodu uzimaju kao da je tvoja krivica).

U ostalom, da li je će išta obeležiti ovaj vek koji nisi uspeo da vidiš, kao tvoja mudra odluka, da komuniste okreneš jedne protivu drugih, da uključiš Kinu u zajednicu naroda, onoliko koliko tako osobena i ogromna zemlja, može biti uključena? Ne bih rekao.

Na kraju, budimo pošteni, način na koji si koristio mašineriju prinude i obaveštajne službe, da utičeš na unutrašnju politiku, može teško pasti svima kojima su drage slobodarske vrednosti. Ali, da li je Hant gori od Lućiana ? U ostalom zar nije sam Hant Ajzenhauerovo čedo? Bio si dakle , čovek svog doba, ništa bolji , niti gori od toliko voljenog Kenedija. Ali dobro i pišem ti ovo, da stavimo sve to iza nas...

Možda si izgubio rat za imidž, ali čvrsto verujem da si dobio onaj za povest. To je na kraju, mnogo važnije.

Iskreno, tvoj

Šuvar.

Spoiler:
Da bar nemam pametnija posla nego eto....

Post by William Murderface on Sun Aug 09, 2015 9:12 am

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Wed Oct 07, 2015 4:56 pm

Post by Skolif on Wed Oct 07, 2015 5:09 pm

srecan rodj!

Post by ficfiric on Wed Oct 07, 2015 6:03 pm

Putinov rođendan u Šapcu: Torta od 14 kilograma i ruske pesme

Ruska stranka u centru Šapca proslavila je rođendan predsednika Rusije Vladimira Vladimiroviča Putina, a građani su se počastili tortom teškom 14 kilograma.

Predsednik Ruske stranke Slobodan Nikolić uputio je Putinu rođendansku čestitku sa željom da „još dugo bude na čelu ruske imperije“!

- Želimo vam dobro zdravlje i da još dugo budete na čelu ruske imperije! Vaše zalaganje za ravnotežu u svetu je neophodno i samo tako nastavite - navodi se u čestitki.

Torta u bojama ruske zasatave, sa natpisom “Srećan rođendan poštovanom Vladimiru Putinu” pojedena je za manje od 30 minuta.

Nikolić je rekao da je obeležavanje rođendana ruskog predsednika tradicionalan događaj u Šapcu i da ta stranka izražava zahvalnost ruskom predsedniku što se suprotstavio Zapadu.

- Ruska stranka smatra da Srbija treba da ima tešnju saradnju sa Rusijom. Na žalost današnja politika vlasti je okrenuta Zapadu. Ako je Zapad Jeljcina držao u džepu, Putin im leži na leđima. On je podržao i Srbiju kada je trebalo. Intervencija ruskih snaga u Siriji pokazuje da je Putin iskreno uključen u borbu protiv Islamske države i terorizma - poručio je Nikolić.

Rođendanskoj proslavi uz ruske pesme ”Kaćuša”, “Kaljinka”, “Podmoskovske večeri” i drugih prisustvovalo je više stotina simpatizera, članova stranke ali i građana Šapca.

Ova stranka osnovana je pre dve godine i zalaže se za evro-azijske integracije, tešnju ekonomsku i vojnu saradnju sa Rusijom ali i za obustavljanje pregovora o ulaska Srbije u EU.

_____

Uprava napolje!

Post by паће on Wed Oct 07, 2015 6:05 pm

ficfiric wrote:
Ruska stranka u centru Šapca proslavila je rođendan predsednika Rusije Vladimira Vladimiroviča Putina, a građani su se počastili tortom teškom 14 kilograma.

Путину 14. рођендан! Нисам то очекивао од њега.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Kaneda on Wed Oct 07, 2015 6:05 pm

tradicionalan događaj

stranka osnovana je pre dve godine

Post by ficfiric on Wed Oct 07, 2015 6:13 pm

Tulimir ga je motivisao da osnuje ovu stranku.

_____

Uprava napolje!

Post by паће on Wed Oct 07, 2015 7:21 pm

А кад Путин једном баци кашику, шта ће онда - да славе и његов рођендан и кашикин дан, игноришући наследника, или ће њега да забораве и пређу на новог?

Треба прочитати њихов програм, мора да то тамо негде пише.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by fikret selimbašić on Wed Oct 07, 2015 7:26 pm

Red je i da se zapjeva jedna rođendanska.

Guest

Post by Guest on Tue Oct 20, 2015 9:47 am

Post by beatakeshi on Tue Oct 20, 2015 10:12 am

Kakva boranija od teksta.

Post by William Murderface on Tue Oct 20, 2015 10:30 am

Plaki.

Srećan vam dan oslobođenja, Beograđani!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ficfiric on Tue Oct 20, 2015 10:34 am

E, kad se setim kako se godisnjica obelezavala prosle godine

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Tue Oct 20, 2015 10:39 am

Antiantifašistički, uz Kecmanovu prestavu i Crnjanskov Lament.

_____

Guest

Post by Guest on Tue Oct 20, 2015 10:40 am

Pekić je uvek hit or miss , meni ovde potresan...

Post by William Murderface on Tue Oct 20, 2015 10:44 am

To što te ovde potresa, kod Biki Srbljanović te onoliko nervira. Građanska klasa prestravljena od pobune masa.

_____

Guest

Post by Guest on Tue Oct 20, 2015 10:46 am

njive su vaše , ali je žetva naša!

Post by beatakeshi on Tue Oct 20, 2015 10:48 am

off t
ŠiV, ko ti je na avataru?
Guest

Post by Guest on Tue Oct 20, 2015 10:48 am

Vilijam Bakli

Post by William Murderface on Tue Oct 20, 2015 10:50 am

ALi zaista - prozor kao jedina brana od istorije koja im se odvija pod prozorom. Šta je to nego onaj građanski elitizam od kojeg toliko zazireš kod Biki. Šta su pogrešne noge, ako ne noge koje nose one bezube glave od kojih će kasnije zazirati Biki.

Last edited by William Murderface on Tue Oct 20, 2015 11:01 am; edited 1 time in total

_____

Guest

Post by Guest on Tue Oct 20, 2015 10:56 am

nose staljinistički teror.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 10:00 pm