Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na današnji dan

    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 1:41 pm

    Ja volim Preljavo kazalište.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by plachkica Sun May 05, 2019 3:32 pm

    ode vili u četnike.

     btw, mislim da je đorđe balašević prvi počep da bečkim konjušarima,
    'laku noć, janezi', ali to se zaboravilo a njemu se sve iz nekog razloga oprašta.

    (e, da, je l tačno da je i 'ne lomite mi bagrenje' kosovska tema?)
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Sun May 05, 2019 3:54 pm

    Naravno da jeste.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 3:55 pm

    A da li je "zemlja" od ekv kosovska tema?

    Elem, Djordjie Balas je uvek umeo da promeni stranu u pravom trenutku.
    Treba i to znati.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 05, 2019 4:00 pm

    Zuper wrote:A da li je "zemlja" od ekv kosovska tema?

    Elem, Djordjie Balas je uvek umeo da promeni stranu u pravom trenutku.
    Treba i to znati.

    O tome su oni pricali jos kad su je napravili. To je rodoljubiva pesma, u smislu jugoslovenski, ali i slovenski/slavenski rodoljubiva. Mislim, to je Milanova prica, a posto mislim da ju je on i napisao to bi trebalo da je to.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sotir Sun May 05, 2019 4:10 pm

    plachkicabtw, mislim da je đorđe balašević prvi počep da bečkim konjušarima, wrote:'laku noć, janezi', ali to se zaboravilo a njemu se sve iz nekog razloga oprašta.

    (e, da, je l tačno da je i 'ne lomite mi bagrenje' kosovska tema?)
    Ko mu oprašta?
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sergen Yalçın Sun May 05, 2019 4:23 pm

    samo su brega i dzoni bili za jugu (brega agitovao za antu markovica svuda po zemlji) i samo je brega bio cenzurisan. i samo je ipe ivandic odsluzio zatvorsku kaznu od svih rokera u jugi. ako sam nekog zaboravio navedite.


    Last edited by Santino on Sun May 05, 2019 4:31 pm; edited 1 time in total


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 4:26 pm

    KinderLad wrote:NC, ima -100% sanse da Kvinsi nekom nalepi etiketu da je "ustasa" da ne zna da je to istina. Jbt, veruj nekom na forumu, a da ne mora bas sve da se obelodani.
    Пази, за Џонија је по истом “знам, ал’ нећу да кажем” методу причао како је полицијски доушник. Џони!? Ту се, како да ти кажем, suspension of disbelief помало потрошио.

    Друго, занимљива ми је тема. Као што рекох, инвестирао сам ономад извесно време у гуглање, баш по том питању. Јер сам, ваљда је јасно, загуљен по том питању и нисам хтео да идем “усташи” на концерт, и јер ми је Хоура у младости био један од хероја те наше специјалне улице, која је тако полетно и креативно закорачила... и завршила у једном великом ништа. Како ме у принципу та прича једино у животу и занима - желео сам да сазнам шта се, ето, конкретно десило са Хоуром. Десило се дабоме свашта, и биле су ту разне неке фазе, и јесте тај концерт кључни догађај у хрватском одласку из Југославије - али нисам нашао ама баш ништа што би иоле мирисало на усташтво. Што не значи да ми није промакло, те сам Квинсија заправо приупитао у доброј вери.

    Међутим, сада је већ поприлично белодано да се ради о акту србовања. Јеби га, на овом је форуму у једном тренутку постало кошер називати рандом Хрвате (Хоура је заправо Чех) усташама, јер смо тако у могућности. Наравно, када то уради Квинси - онда скоче Ото (???) и Вилијам да га бране, јербо екипа. Мислим, јебо ти то.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sergen Yalçın Sun May 05, 2019 4:30 pm

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:NC, ima -100% sanse da Kvinsi nekom nalepi etiketu da je "ustasa" da ne zna da je to istina. Jbt, veruj nekom na forumu, a da ne mora bas sve da se obelodani.
    Пази, за Џонија је по истом “знам, ал’ нећу да кажем” методу причао како је полицијски доушник. Џони!?

    wut?  Na današnji dan - Page 40 286371741

    doduse, bilo bi mi veoma zanimljivo da procitam. dzoni stulic bio dousnik??


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 4:35 pm

    Filipenko wrote:Mozemo da pretvorimo sve ovo u igru, zarad bolje klime na forumu: "Kako bi No Country ovo opravdao". Evo prvog izazova:

    U predavanju na temu "Da nijedan duh ne luta svetom: hrvatske podele i pomirenja", Ivo Banac je rekao da je "ustaštvo delom predmoderni pokret jer baštini tradiciju hajdučkih pokreta i ne može se poistovetiti s modernim fašističkim pokretima u Italiji i Nemačkoj".

    Sada cekamo vase odgovore, pa koji bude najubedljiviji, on neka postavi naredni izazov.
    Видиш, Филипе, разлика између мене и остатка овог форума је у томе што они не мисле да је на сваком кораку потребно нацртати колико је говнарска и злочиначка идеологија коју заговараш. А ја то онда сматрам актом нормализације.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nino Quincampoix Sun May 05, 2019 4:40 pm

    Ne policijski doušnik već saradnik KOS, neću dalje pisati odakle mi to, tvoje je da mi ne veruješ.
    Ja sam, kada prebrojim krvna zrnca, ponajviše Hrvat.
    Prljavo kazališe je bend koji je pevao u Vankuveru još pre 30 godina, mada je raja bila donekle drugačija nego na koncertu na koji si ti išao, bend koji je svirao na predizbornim mitinzima Tuđmana i HDZ i bend koji je bukvalno sinonim za patriotsko muzičko stvaralaštvo u Hrvatskoj.
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 4:48 pm

    Реци ми шта од тога представља усташтво?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nino Quincampoix Sun May 05, 2019 4:51 pm

    Isto ono što Riblju čorbu čini četnicima.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nino Quincampoix Sun May 05, 2019 4:52 pm

    Samo malo finije, bez kokardi i dueta sa Minđušarima jer Europa vs. Bizant.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Filipenko Sun May 05, 2019 5:04 pm

    No Country wrote:Видиш, Филипе, разлика између мене и остатка овог форума је у томе што они не мисле да је на сваком кораку потребно нацртати колико је говнарска и злочиначка идеологија коју заговараш.


    A to bi bila ideologija...? Koja tacno? Svakako nije selektivnislepilizam koji demonstriras na raznim temama, braneci Bilje Corbe, Cisto kazaliste i njima slicne govnare, koji profitiraju na svima nama ne birajuci koga ce sluziti, dokle god je to nepogresivo ubilacki raspolozena desnica.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Filipenko Sun May 05, 2019 5:06 pm

    Quincy Endicott wrote:Samo malo finije, bez kokardi i dueta sa Minđušarima jer Europa vs. Bizant.

    Od tebe se samo ocekuje fotografija dijela njihova tijela s urezanim "U". Mada, i tada bi morao dokazati da se ne radi o "Usluzan", "Uroka protiv" ili "Uriniram", jer ko zna sta bi od toga zeleli da poruce tim slovom...

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=1474

    Na današnji dan - Page 40 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:25 am