Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Feb 03, 2019 1:29 pm

    Ma nije u tome poenta, nego u cinjenici da se orbanizam i merkelizam savrseno nadponunjuju, da nemamo posla sa bilo kakvom ideoloskom alternativom. Uopste nije pitanje EU i otvorene granice ili Orban-style fascism - dve strane istog novcica, nego kakva EU.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by beatakeshi Sun Feb 03, 2019 1:31 pm

    I ja sam. Ali i za slobodno i nesmetano sindikalno organizovanje, inspekciju rada, poštovanje propisa, oštro kažnjavanje ucenjivanja itd.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Filipenko Sun Feb 03, 2019 1:45 pm

    beatakeshi wrote:I ja sam. Ali i za slobodno i nesmetano sindikalno organizovanje, inspekciju rada, poštovanje propisa, oštro kažnjavanje ucenjivanja itd.


    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 286371741

    Dodao bih tom spisku i postenu vlast, moralnu i odgovornu politiku i neometan rad institucija na korist i dobrobit gradjana. Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 1012898122
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Летећи Полип Sun Feb 03, 2019 1:56 pm

    William Murderface wrote:
     EU i otvorene granice ili Orban-style fascism - dve strane istog novcica

    Pa ja to i kažem. 



    Realno, Mađarska je EU success story. U nekom korporatvnom spotu, stajala bi sa prekrštenim rukama i ono: krenula je kao običan službenk, ali deset godina i petnaest sertifikata kasnije - team leader je svog odeljenja od pet ljudi. Hobiji su joj spremanje paste i mape uma. Ako ne dođe do nekih drastičnih promena na globalnom nivou, Srbija neće moći drugačije. Ko misli suprotno, zavarava se.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Feb 03, 2019 2:08 pm

    Летећи Полип wrote:
    William Murderface wrote:
     EU i otvorene granice ili Orban-style fascism - dve strane istog novcica

    Pa ja to i kažem. 



    Realno, Mađarska je EU success story. U nekom korporatvnom spotu, stajala bi sa prekrštenim rukama i ono: krenula je kao običan službenk, ali deset godina i petnaest sertifikata kasnije - team leader je svog odeljenja od pet ljudi. Hobiji su joj spremanje paste i mape uma.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 3579118792



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50251
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 03, 2019 4:05 pm

    dobar Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 1399639816
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Feb 03, 2019 5:10 pm

    Da se razume: tzv. centralnoevropske zemlje su kolonije Nemacke. Tako da ne moze nikako biti uspeh ako si rob.
    Cela EU je to u neku ruku, zastitia nemackog ekonomskog interesea. Nekada su to bili Zollwerein u nemackim zemljama pod komandom Pruske, sada je EU pod komandom Nemacke.
    Moguce je drugacije se razvijati ali ne ako ides u EU. Jer uslovi koji se postavljaju da bi se uslo u EU su napravljeni tako da nemacki ulagaci imaju svoj uticaj i racunicu. Cak su i tzv. fondovi EU tako pravljeni.
    To se ne vidi na prvu loptu, sto se kaze, ali je tako.

    Nemacka elita se 1914 sukobljavala oko nacina kako porobiti Evropu. Tada je pobedilo vojno krilo zbog Pruske tradicije ali gos'n Veber je predlagao osvajanje putem ekonomske dominacije.

    Britanci su instiktivno ispravno postupili kada su napustili EU, problem je sto oni nisu to racionlano ocekivali pa sve to izgleda traljavo i pogubljeno.
    I otvorene granice su tu da pomogne nemacku ekonomiju.
    U stvari levicari bi trebalo da se protive tome jer to razvaljuje radnicku klasu kako na zapadu, tako i na istoku, na razlicite nacine. Kao sto se Sanders zalaze za odredjene tarife i protekcionsiticke mere u SAD da bi se zastitila baza radnicke klase u SAD. On to razume, vi slabo.
    Vecina vas nije sustinski levica.


    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Sun Feb 03, 2019 5:20 pm

    Летећи Полип wrote:
    William Murderface wrote:
     EU i otvorene granice ili Orban-style fascism - dve strane istog novcica

    Pa ja to i kažem. 



    Realno, Mađarska je EU success story. U nekom korporatvnom spotu, stajala bi sa prekrštenim rukama i ono: krenula je kao običan službenk, ali deset godina i petnaest sertifikata kasnije - team leader je svog odeljenja od pet ljudi. Hobiji su joj spremanje paste i mape uma.
    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Sun Apr 14, 2019 10:19 am

    Hungary is Lost

    Hungary has committed suicide in plain sight, and it has done so with the inept assistance of the European Union – while the rest of the member states stand by and watch helplessly. The death dance of democracy has begun again, just like in the 20th century, by painting human rights, freedom of the press, judicial independence, science and art to be political questions. By portraying facts and reality as a matter of threatened identity. And by depicting hate and violations of the law as moral obligations. This is not just taking place within the EU, this is the EU itself, living up to the delirious nightmares of the far right. What right-wing nationalists call "bureaucrats taking away national identities" means, in practice, that Brussels continues to provide full financial support even as mentally ill rulers dictate the destruction of entire countries – their art, literature and science – in the name of resisting interference in domestic affairs, and by keeping borders open for those chased away. The mass moral hysteria of Hungarian political conservativism is the driving force of the cold civil war that has been battering Hungary since 2002. Is there a way out for Europe from the mess it has created?
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 14, 2019 10:35 am

    Odlican tekst.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by паће Sun Apr 14, 2019 10:49 am

    Осим што је Орбан делимично у праву за то о људским правима. Након што су толико година коришћена као ован за разбијање капија земаља којима је требало утерати транзицију, није ни чудно да су се офуцала и делују као средство за разбијање капија ака мешање у унутрашње.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50251
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 14, 2019 10:57 am

    Sam koren svih madjarskih mentalnih problema je na zalost neispravljiv. Oni su u XIX i pocetkom XX veka radili ono sto smo mi na kraju XX - pokusaj vracanja u sjajnu proslost koja vise ne postoji u sadasnjosti. U samoj sustini koren problema nije Trijanon, nego A-U nagodba.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Apr 14, 2019 11:19 am

    Zanimljivo je kako se napada Madjarska a cuti se za druge mitteleuropljane od Austrije do Poljske.
    U Becu stoluje samo takva desnica OVP-FPO.
    Ali niko nista ne govori.
    Prvo i osnovno, mitteleuropljani su tako bazdareni.
    To je nasledje stvaranja tih nacija u 19 veku koje su povukle pruski model volkish nacionalizma.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Apr 14, 2019 11:20 am

    William Murderface wrote:Odlican tekst.

    Opasni hladni rat u madjarskoj gde fides i jobik imaju 70-75% podrske.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 14, 2019 11:33 am

    Zuper wrote:Zanimljivo je kako se napada Madjarska a cuti se za druge mitteleuropljane od Austrije do Poljske.
    U Becu stoluje samo takva desnica OVP-FPO.
    Ali niko nista ne govori.
    Prvo i osnovno, mitteleuropljani su tako bazdareni.
    To je nasledje stvaranja tih nacija u 19 veku koje su povukle pruski model volkish nacionalizma.


    Ko napada Madjarsku a cuti o Poljskoj i Austriji?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50251
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 14, 2019 11:34 am

    Pri tom u Madjarskoj je gore nego u Poljskoj, a pogotovu nego u Austriji. U smislu captured state. Daleko od toga da je odlicno ko je u Austriji na vlasti, ali cinjenice su cinjenice
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 14, 2019 11:36 am

    Pa Madjarska prva pocela pa najdalje i stigla. Ovi sustizu. A poenta teksta je upravo u tome da bauk orbanizma kruzi Evropom. Za Madjarsku je kasno, za ostale mozda nije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Apr 14, 2019 11:52 am

    Dok je Hajder drmao po Austriji jos krajem devedesetih, Orban je bio najbolji drug Sorosa i ponos liberalne svetine.
    O cemi pises Vilijame? Kakvo sirenje?
    Ako je sirenje krenulo od neke zemlje onda je to Austrija, tradicionalno.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 14, 2019 11:55 am

    O duzini Orbanove vs PPiP I Kurcove vladavine.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Apr 14, 2019 12:03 pm

    Orban nije uvek tako vladao, niti ce.
    On se pomera gde vidi da ima podrsku i korist.
    Nekada je bio najveci liberal, danas je ovakav, ko zna sta ce sutra biti.

    Za razliku do njega, FPO je bio mocan vec krajem devedesetih u Austriji.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 14, 2019 12:31 pm

    Jel razumes sasvim jednostavnu tvrdnju da je Orban (u ovoj, ne u neolib inkarnaciji iz devedesetih) na vlasti duze od PPiP i Kurca?

    Sve ostalo sto pises je mozda tacno, ali nema veze sa ovim sto sam napisao. Aj fokusiraj se malo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Apr 14, 2019 12:43 pm

    Ko je i gde prvi poceo?

    William Murderface wrote:Pa Madjarska prva pocela pa najdalje i stigla. Ovi sustizu. A poenta teksta je upravo u tome da bauk orbanizma kruzi Evropom. Za Madjarsku je kasno, za ostale mozda nije.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 14, 2019 12:48 pm

    E, aj cao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper Sun Apr 14, 2019 12:59 pm

    Pogledaj malo ko je, kada i kako vladao pre nego se pocnes praviti pametan.
    Uzgred, proveri kada i kako su vladali braca Kacinski pre nego sto je jedan poginuo u avio nesreci.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 14, 2019 1:06 pm

    William Murderface wrote:Pa Madjarska prva pocela pa najdalje i stigla. Ovi sustizu. A poenta teksta je upravo u tome da bauk orbanizma kruzi Evropom. Za Madjarsku je kasno, za ostale mozda nije.


    Pa ako je za Mađarsku prekasno, za Srbiju je gotovo.


    Inače, moje pitanje za autora bi bilo -  a šta ti nudiš kao alternativu?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 17 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:43 pm