Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ko je autor? bez guglanja!

    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Sat Dec 30, 2017 5:04 pm

    to su bile dve kvalitativno različite stvari, gde druga nije sledila iz prve. bota je napušen od eu jer nije hteo da uključi temu srpskih institucija na severu, što je ključ briselskog sporazuma gde su dačić & vučić sve to uradili.

    da ne ulazim u to da li je to "dobro" ili "loše".
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by No Country Sat Dec 30, 2017 5:22 pm

    Истина је да је Вучић укинуо комплетан “пут у ЕУ” наратив, а који је до његовог освајања власти био, као, главни. То би могло да се назове “исијавањем ваздуха”, метафора је донекле пригодна, али се факат не ради о “преузимању”. А велико питање је и колико је ту било некакве супстанце коју је могуће преузети, т.ј. колико је политике као такве уопште могуће плагирати од манекена Боте.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Mon Apr 30, 2018 7:39 pm

    ... kroz kulturu može da se promoviše i jedan sistem vrednosti. Bilo bi sjajno kada bismo podstakli mlade ljude da osnuju svoje firme i da za desetak godina već vidimo plodove njihovog rada.

    Danas nedostaju kontakt, toplina, prave vrednosti o kojima stalno govorimo. To su jednostavne stvari, prirodne, ali usled života koji živimo one su u drugom planu, onako kako nam civilizacija nameće. U prvom planu su dnevna politika, biznis, ekonomija. Kultura je dobila drugo značenje, malo se govori o klasici i klasičnim vrednostima. Veliki akcenat stavlja se na vizuelno. Imstagram i Fejsbuk su pomerili percepcije postojanja, jer je postalo najvažnije kako neko izgleda. Došli smo do odrođavanja.

    delovi dva odgovora u okviru intervjua. delovi odgovora na dva uzastopna pitanja ko je autor? bez guglanja! - Page 4 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Mon Apr 30, 2018 8:00 pm

    Citao sam intervju jbg


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by disident Mon Apr 30, 2018 8:19 pm

    Pomislio sam da je djordje david


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Tue May 15, 2018 12:36 pm

    Ali nije rečena ni reč o ogromnoj globalnoj simboličkoj roli u kojoj se našao Vučić. Naime, Putin, politički naslednik onih snaga koje su uz velike žrtve slomile nacizam, okupio je Nehtanijahua, političkog naslednika Jevreja, iako brojčano ne najvećih, ali svakako najparadigmatičnijih žrtava Drugog svetskog rata. I Vučića, čija simbolička poruka je ovde bila najsuptilnija. Jer Vučić nije samo politički potomak žrtava jednog naroda u odnosu na brojnost, on je i mnogo više.

    Možete li da zamislite šest miliona jevrejskih žrtava danas, kad Netanijahu kaže: "Ako nas napadnete, uzvratićemo deset puta jače; ako samo pomislite da nas napadnete, napašćemo mi vas"? Teško! Da li je zamislivo da se Rusi pred agresorom sa svojim oružjem još jednom povlače do Moskve? Još teže! A Srbiju kao buduću žrtvu? Vrlo lako! Elem, Putin je izborom gostiju uspostavio veoma jasan kontinuitet između žrtava onovremenog fašizma i današnjeg, jasno definišući ovaj drugi.

    Glavni junak moskovske parade bio je Vučić, onaj Vučić koji se povijao pod teretom kosovskog problema, definišuće tačke decenija na prelazu vekova, u kojima je fašizam započeo svoj novi život, još jednom  nošen snagom velikih zapadnih sila. Rečju, nije Putin na paradi od Kosova pravio globalni simbol, on je samo krupnoj globalnoj političkoj činjenici dao značaj kakav zaslužuje.
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by beatakeshi Tue May 15, 2018 1:29 pm

    Sjajno žongliranje, nemam ideju... morao da guglam.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Tue May 15, 2018 6:01 pm

    Kusta?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4341
    Join date : 2016-09-29

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue May 15, 2018 6:28 pm

    kusto ne koristi elem


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Tue May 15, 2018 6:34 pm

    Mozda Andjelkovic ili Smradun.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Tue May 15, 2018 6:38 pm

    Jbg, morao sam da guglam. Necete mi verovat sad, ali prvo sam na njega pomislio, sam mi stil mnogo odudarao. Ovo je bas dno. Cak i za njega.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Tue May 15, 2018 6:48 pm

    Pa ko je, Kusta?
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by beatakeshi Tue May 15, 2018 7:08 pm

    Zemlju porekla si pogodio. Željko Cvijanović.
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by beatakeshi Tue May 15, 2018 7:11 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    ... kroz kulturu može da se promoviše i jedan sistem vrednosti. Bilo bi sjajno kada bismo podstakli mlade ljude da osnuju svoje firme i da za desetak godina već vidimo plodove njihovog rada.

    Danas nedostaju kontakt, toplina, prave vrednosti o kojima stalno govorimo. To su jednostavne stvari, prirodne, ali usled života koji živimo one su u drugom planu, onako kako nam civilizacija nameće. U prvom planu su dnevna politika, biznis, ekonomija. Kultura je dobila drugo značenje, malo se govori o klasici i klasičnim vrednostima. Veliki akcenat stavlja se na vizuelno. Imstagram i Fejsbuk su pomerili percepcije postojanja, jer je postalo najvažnije kako neko izgleda. Došli smo do odrođavanja.

    delovi dva odgovora u okviru intervjua. delovi odgovora na dva uzastopna pitanja ko je autor? bez guglanja! - Page 4 3579118792
    Nego, ko je ovo?
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Tue May 15, 2018 7:12 pm

    Biković
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by beatakeshi Tue May 15, 2018 7:15 pm

    Pomerena Percepcija Postojanja ko je autor? bez guglanja! - Page 4 1233199462
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 15, 2018 8:52 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    Ali nije rečena ni reč o ogromnoj globalnoj simboličkoj roli u kojoj se našao Vučić. Naime, Putin, politički naslednik onih snaga koje su uz velike žrtve slomile nacizam, okupio je Nehtanijahua, političkog naslednika Jevreja, iako brojčano ne najvećih, ali svakako najparadigmatičnijih žrtava Drugog svetskog rata. I Vučića, čija simbolička poruka je ovde bila najsuptilnija. Jer Vučić nije samo politički potomak žrtava jednog naroda u odnosu na brojnost, on je i mnogo više.

    Možete li da zamislite šest miliona jevrejskih žrtava danas, kad Netanijahu kaže: "Ako nas napadnete, uzvratićemo deset puta jače; ako samo pomislite da nas napadnete, napašćemo mi vas"? Teško! Da li je zamislivo da se Rusi pred agresorom sa svojim oružjem još jednom povlače do Moskve? Još teže! A Srbiju kao buduću žrtvu? Vrlo lako! Elem, Putin je izborom gostiju uspostavio veoma jasan kontinuitet između žrtava onovremenog fašizma i današnjeg, jasno definišući ovaj drugi.

    Glavni junak moskovske parade bio je Vučić, onaj Vučić koji se povijao pod teretom kosovskog problema, definišuće tačke decenija na prelazu vekova, u kojima je fašizam započeo svoj novi život, još jednom  nošen snagom velikih zapadnih sila. Rečju, nije Putin na paradi od Kosova pravio globalni simbol, on je samo krupnoj globalnoj političkoj činjenici dao značaj kakav zaslužuje.

    Zapad bi, naravno, da kosovski problem pridavi u mraku i tišini. Kad ono Vučić na Paradi pobede. Mogu da zamislim koliko su i jedni, i drugi, i treći poželeli da ga tog momenta sitno iseckaju. Međutim, kasno je: više nije pitanje da li je on prešao njihovu crvenu liniju, već jesu li ucenama i pretnjama oni prešli njegovu. Jer sve je teže poverovati da Vučić ovoliko poteže Putina da bi blefirao Zapad; ko bi se usudio da od ruskog predsednika traži pomoć za tako krupno pitanje kao što je Kosovo, a onda mu kaže da žuri da odnese lek tetki u NATO.

    Uuuuuu  ko je autor? bez guglanja! - Page 4 1861198401
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by ♏ Tue May 15, 2018 9:29 pm

    William Murderface wrote:Mozda Andjelkovic ili Smradun.

    Mimoišao se jutros s njima ispred turske ambasade, kikotali se nešto. Pljunuti kao na televizoru, e.
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Sat May 19, 2018 9:25 am

    Šezdesetosmaška čaršijska klijentela raspojasala se po medijima, upravnim i nadzornim odborima i državnim budžetima. Ogrezla u korupciji i laži (i Evropa i Kosovo, i Zapad i Istok), DS nije bila u stanju da služi ni svojoj skrivenoj ulozi očuvanja hijerarhije okoštale u komunizmu i nacionalizmu. Zato se dezintegrisala 2012. I zato će biti neuspešna bez obzira na ličnost koja bude preuzela liderstvo. Kozaračko kolo Maoista, Polpotovaca i neostaljinista usisalo je aktuelnu i buduću energiju, snagu i ideju svake opozicije koja nudi viziju otvorenog, slobodnog i funkcionalnog društva.
    Šezdesetosmaši su, sa šešeljevcima, ponovo i u vlasti i u opoziciji, ili tu negde. Svi drugi kao da ne postoje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 19, 2018 9:27 am

    Ih...
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Sat May 19, 2018 9:28 am

    +1

    Too easy.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 19, 2018 9:30 am

    Zaboravio je (neo)rankovicevce  ko je autor? bez guglanja! - Page 4 1233199462
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Sat May 19, 2018 9:39 am

    hteo sam da ostavim samo ovo "kozaračko kolo...." ali eto...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 19, 2018 9:49 am

    pa bukvalno ko je autor? bez guglanja! - Page 4 1399639816 to mu je "okidac"
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by beatakeshi Sat May 19, 2018 11:43 am

    Pročitao sam ceo tekst ko je autor? bez guglanja! - Page 4 3137070404 Što se bore misli moje...
    Nego jedno pravopisno pitanje: zašto Maoisti i Polpotovci velikim, a šešeljevci malim slovom?

    ko je autor? bez guglanja! - Page 4 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:32 pm