Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Levica u Srbiji i svetu

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by ontheotherhand Sun Dec 25, 2016 8:02 pm

    No Country wrote:@William:


    Фрања је велики готивац, и лепо је то што је рекао, али је у смислу какве-такве борбе против (давно завршене) комерцијализације Божића сасвим & тужно недовољно. Да је макар поменуо банке и кредитне картице и капитализам - не, њему једино смета "материјализам". У крајњој линији црква пристаје на крајњу комерцијализацију догме, јер и у томе види некакву промоцију исте. Т.ј. и код њих ради тржишни принцип.
    Mogao bi i da spomene kako je Vatikan oplođavajući početni kapital dobijen 1929. od Musolinija u zamenu za papino priznanje fašističkog režima stvorio portfolio nekretnina u Evropi u vrednosti od 500+ miliona futni,   Levica u Srbiji i svetu - Page 3 1861198401

    http://kontra-punkt.info/kiosk/vatikan-skrivao-prljavi-mussolinijev-novac-u-offshore-firmama-i-kupovao-nekretnine-po-europi
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 8:10 pm

    William Murderface wrote:
    No Country wrote:
    Што, кад имам свог штребера?  Levica u Srbiji i svetu - Page 3 4101625831

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 3579118792

    Evo onda i za dodatnu nastavu.

    How Pope Francis turned around troubled Vatican bank

    Yet Francis has gone beyond making the bank more open in its business dealings. He is also changing its mission to emphasize helping the poor, a defining initiative in his papacy. In a note in the bank's latest annual report, top official Monsignor Battista Ricca, who Francis appointed in 2013, wrote that the bank's "purpose is not to pursue the accumulation of wealth," but rather to support those engaged in "the universal mission of the Church. ...to feed, to educate, to heal and to permit the gospel to be known."
    If Pope Francis has taken important steps to improve the Vatican bank's governance and operation, more might be done to align the institution with its core mission, some experts say. One way the Vatican bank could provide immediate relief to hundreds of millions of the world's poor would be to facilitate a global banking network that reduces the costs of wiring money, said James Henry, a lawyer and tax expert at Columbia University's Center on Sustainable Investment.
    "Let's make it a bank for the poor so people don't have to pay the exorbitant fees they do now to remit money back home," he said. "Keep in mind that all of the world's foreign aid comes to just $135 billion. But remittances made between struggling families are more than $450 billion, and that means that $20 billion to $40 billion is spent just on transfer fees."
    И... како цениш да стоји резултат те утакмице? Папа Њофра спроћу глобалног капитализма? Је л' одбранио Божић, Св. Николу, Исуса?

    Возио се и Павле трамвајем, но то ништа не смета овој његовој фукари да преферира затамњене аудије. Католичка (а и свака друга) црква и неолиберализам дувају у исту тикву, и ту један Фрања слабо шта може да промени.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2016 8:13 pm

    Aha, dakle više nije pitanje da li je hrišćanstvo spojivo sa progresivizmom, nego samo pogledajte semafor. U tom slučaju smo svakako ugasili, jer je neoliberalizam pobedio sve alternative (osim one fašističke koja je u naletu).

    Samo postoji tu jedan problem - još se igra.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 8:17 pm

    Наравно да се још игра. Проблем је што цркве играју за њих, као што су увек и играле. То што им се омакне по неки честит човек, то баш ништа не мења на ствари... или на семафору.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2016 8:20 pm

    Pa nije "jedan čestit čovek", nego je na delu politička borba unutar same crkve. To je ono što sve vreme pričam - ni crkva, ni religija nisu homgeni entiteti nego pordučje političke borbe, kao i sve ostalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Sun Dec 25, 2016 8:21 pm

    koliko se čovečanstvu omakne poneki čestit čovek toliko se i crkvama omakne
    avatar

    Posts : 18371
    Join date : 2014-12-12

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by beatakeshi Sun Dec 25, 2016 8:23 pm

    Lev Abalkin wrote:koliko se čovečanstvu omakne poneki čestit čovek toliko se i crkvama omakne
    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 3579118792
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Kinder Lad Sun Dec 25, 2016 8:25 pm

    beatakeshi wrote:
    Kinder Lad wrote:

    doduse, prvo je potrebno procitati knjigu da bi se videlo da li je i u kojoj meri, na kom nivou, izrecena kritika tacna
    Slažem se.
    Ali se meni Bogdanovićka dopada već na nivou "razbijača mitova", onaj njen tekst o našim disidentima, hladnom ratu i CIA je bio prvo što sam pročitao. Što bi rekao Vili, srce joj je na pravoj strani, tj, nije dogmata.

    video sam bio i to o djilasu. sto se mene tice tu nista bitno nije dokazala nego je "kandidovala pitanja", takodje sto se mene tice srce joj nije uopste na pravoj strani i kod nje vidim elemente staljinizma, a bogami i auto-rasizma (ne onog iz "cirjakovicevih fantazija" nego stvarnog).


    _____
    alt-lib
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 8:29 pm

    Kinder Lad wrote:
    beatakeshi wrote:Sad pročitao Miru Bogdanović - sitno seckana repa ostade od LP.
     Ćiro - vrati se!!!

    doduse, prvo je potrebno procitati knjigu da bi se videlo da li je i u kojoj meri, na kom nivou, izrecena kritika tacna
    Ја одслушао ону седељку са хрватским комунистима - мислим да ћу и ја тамо у пензију, кад дође време.  Levica u Srbiji i svetu - Page 3 4101625831

    Дакле, госпођа Богдановић има две, ух, проминентне теме: Латинку и ЦИА-у. Ту се напада из свих оружија, што поздрављам, али има се утисак да је тај фул-фронтални напад помало и сам изложен могућој критици. У сваком случају дивна једна атмосфера, паметни и књишки људи, крајње занимљив однос према Србији - дешавају ли се и ту код нас овакве седељке?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Kinder Lad Sun Dec 25, 2016 8:33 pm

    No Country wrote:
    Kinder Lad wrote:

    doduse, prvo je potrebno procitati knjigu da bi se videlo da li je i u kojoj meri, na kom nivou, izrecena kritika tacna
    Ја одслушао ону седељку са хрватским комунистима - мислим да ћу и ја тамо у пензију, кад дође време.  Levica u Srbiji i svetu - Page 3 4101625831

    Дакле, госпођа Богдановић има две, ух, проминентне теме: Латинку и ЦИА-у. Ту се напада из свих оружија, што поздрављам, али има се утисак да је тај фул-фронтални напад помало и сам изложен могућој критици. У сваком случају дивна једна атмосфера, паметни и књишки људи, крајње занимљив однос према Србији - дешавају ли се и ту код нас овакве седељке?

    ne znam, ima u tom pogledu informisanijih od mene


    _____
    alt-lib
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 8:34 pm

    William Murderface wrote:Pa nije "jedan čestit čovek", nego je na delu politička borba unutar same crkve. To je ono što sve vreme pričam - ni crkva, ni religija nisu homgeni entiteti nego pordučje političke borbe, kao i sve ostalo.
    Црква јесте (могуће) подручје политичке борбе, само што мејнстрим цркве ту борбу доста успешно зауздавају. Религија, међутим, никако не отвара простор за политику. Религија је догма, то или прихваташ или не прихваташ. Или се у томе "пронађеш" или су ти, овако као мени, сви ти "пронађени" врло сумњиви.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by ontheotherhand Sun Dec 25, 2016 8:38 pm

    William Murderface wrote:Aha, dakle više nije pitanje da li je hrišćanstvo spojivo sa progresivizmom, nego samo pogledajte semafor.
    Na šta konkretno misliš pod progresivizmom?
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2016 8:43 pm

    No Country wrote:
    William Murderface wrote:Pa nije "jedan čestit čovek", nego je na delu politička borba unutar same crkve. To je ono što sve vreme pričam - ni crkva, ni religija nisu homgeni entiteti nego pordučje političke borbe, kao i sve ostalo.
    Црква јесте (могуће) подручје политичке борбе, само што мејнстрим цркве ту борбу доста успешно зауздавају. Религија, међутим, никако не отвара простор за политику. Религија је догма, то или прихваташ или не прихваташ. Или се у томе "пронађеш" или су ти, овако као мени, сви ти "пронађени" врло сумњиви.

    Ne, religija nije dogma, nego praksa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2016 8:46 pm

    ontheotherhand wrote:
    William Murderface wrote:Aha, dakle više nije pitanje da li je hrišćanstvo spojivo sa progresivizmom, nego samo pogledajte semafor.
    Na šta konkretno misliš pod progresivizmom?

    Pa sad konrketno... Počeli smo od Kita ELisona kao potencijalnog novog predsednika DNC-a, i njegove religioznosti, pa je NC rekao da ne priznaje taj progresivizam kad će na čelu opet da bude vernik i da će im priznati isti tek kad dovedu ateistu, itd. Dakle, nisam ja baš birao termine debate. Mislim da je jasno na šta se misli - u najširem smislu, na politike levo od sadašnjeg mejnstrim liberalizma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 8:55 pm

    William Murderface wrote:
    No Country wrote:
    Црква јесте (могуће) подручје политичке борбе, само што мејнстрим цркве ту борбу доста успешно зауздавају. Религија, међутим, никако не отвара простор за политику. Религија је догма, то или прихваташ или не прихваташ. Или се у томе "пронађеш" или су ти, овако као мени, сви ти "пронађени" врло сумњиви.

    Ne, religija nije dogma, nego praksa.
    Наведи ми пример једне довољно познате/ раширене религије која се више управља праксом него догмом?
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2016 9:01 pm

    Ne postoji "religija koja se upravlja praksom" - religija jeste složeni skup verničkih praksi i verovanja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 9:08 pm

    Дабоме да не постоји. Но - постоји ли религија која се управља догмом?

     Levica u Srbiji i svetu - Page 3 1668833401


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Sun Dec 25, 2016 9:10 pm

    Pa većina religija ima neke dogme, ali je bitno kakvu ulogu one igraju u životima vernika, odnosno kako se interpretiraju u praksi. Sve dok imaš prostora za konkurentske interpretacije, imaš i politiku, a prostora imaš uvek, jer religiju čine ljudi a ne roboti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Sun Dec 25, 2016 9:52 pm

    Ма оно што сам хтео да кажем заправо стаје у две речи: јебо религију.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Indy Sun Dec 25, 2016 10:15 pm

    William Murderface wrote:I ja sam ti pokazao ne glavnijeg, nego najglavnijeg.

    On kad i ponekad kaže nešto lepo, doktrina ga odmah tera da to i pokvari. Često u istom dahu.

    Christ child is with refugees, child soldiers and abortion victims, pope says

    Religija, truje sve, kako je neko rekao. Levica u Srbiji i svetu - Page 3 2304934895
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Veletin Sun Dec 25, 2016 11:30 pm

    Латинка и у Новостима.
    Kako je Draža Marković izdao liberale
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Mon Dec 26, 2016 12:11 am

    Колико глуп чланак. Збиља достојан Вечерњих Новости.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by паће Mon Dec 26, 2016 1:40 am

    Ел то значи да ће Њофра да коначно извуче своју корпор цркву из трговине оружјем?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Wed Dec 28, 2016 9:05 am

    Sa ovakvom levicom desnica nam stvarno nije potrebna.

    http://www.politika.rs/scc/clanak/370939/Pogledi/Poraz-politicke-korektnosti


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Indy Wed Dec 28, 2016 9:22 am

    On je levičar k'o Brendan O'Neill iz spiked, a pomalo i liči.

    Levica u Srbiji i svetu - Page 3 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 03, 2024 12:16 am