Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori u SAD, zvanični topik

    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Sun Nov 20, 2016 10:22 am

    e a jel se ispratilo ovo za new balance?

    http://www.dailystormer.com/your-uniform-new-balance-just-became-the-shoes-of-white-people/


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 10:24 am

    Ja sam video da su ih bojkotovali zbog podrške Trampu. A evo sad očekivano, druga strana priglila, identity politics at work.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Indy Sun Nov 20, 2016 10:27 am

    OMG, kakav sajt.
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Sun Nov 20, 2016 10:28 am

    tja, NB ionako nose middleged white people. u duhu man in the high castle prigrlio sam 

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Ota-d2q4l-5023-a


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Sun Nov 20, 2016 10:28 am

    Indy wrote:OMG, kakav sajt.

    ko da citas dugu circa '93, a?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Indy Sun Nov 20, 2016 10:31 am

    ostap bender wrote:
    Indy wrote:OMG, kakav sajt.

    ko da citas dugu circa '93, a?

    Ovo je možda i grđe. Što je najcrnje, ja sam NB-čovek. Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 3274312807
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by boomer crook Sun Nov 20, 2016 10:32 am

    i moja zena je NB zena Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 1949538119

    ja volim ove japanske. lepe su mi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 11:14 am

    Imao sma i ja par njubalansica, i baš su bile dobre. Eh.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40147
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by паће Sun Nov 20, 2016 11:16 am

    ostap bender wrote:tja, NB ionako nose mid-legged white people. u duhu man in the high castle prigrlio sam

    Тако сам ја прочитао. Малопре устао, прва кафа ни близу мозгу итд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by beatakeshi Sun Nov 20, 2016 12:34 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 3274312807
    Kukavno levičarstvo izbrendirano.
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 1:45 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 20, 2016 2:13 pm

    HRC dobacila do milion i po glasova više od Trampa.
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 2:16 pm

    And not a single fuck was given.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 20, 2016 2:26 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 3579118792
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Ointagru Unartan Sun Nov 20, 2016 3:10 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 286371741


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by No Country Sun Nov 20, 2016 6:22 pm

    William Murderface wrote:Ceo tekst je odličan, ali ovaj citat ima neposredne veze sa temom:

    If Clinton’s “basket of deplorables” comment accomplished anything, it was to push away irritated or bitter voters who are tired of being called Islamophobic when they criticize radical Islam or racist when they contemplate voting Republican. Consider a reader over at the Atlantic, who started in the “NeverTrump” camp and claims to still “deplore” the president-elect, yet ended up voting for him anyway. His reason? What he views as left-wing identity politics run amok. “Accusations of racism are being thrown about as political weapons (mostly by white liberals) in a way that belittles the seriousness of bigotry,” writes the reader, who is white but married to a Mexican-American. “When everything is about identity politics, is the left really surprised that on Tuesday millions of white Americans, for the first time ever, voted as ‘white’? If you want identity politics, identity politics is what you will get.”
    http://www.salon.com/2016/11/19/neoliberalisms-epic-fail-the-reaction-to-hillary-clintons-loss-exposed-the-impotent-elitism-of-liberalism/

    Politika se tiče povlačenja linija između suprotstavljenih interesa, i ako tu liniju povučeš između manjinskih i većinskog interesa, budi siguran da će neko, u nekom trenutku, sigurno apelovati i na većinske interese protv manjinskih, to je prosto logika politike. Nije stvar u tome da je taj neko nužno rasista, nego da, ako se politika vodi u tim terminima, svoje interese može da formuliše jedino u tim terminima. Berni je pokušao da potpuno drugačije iscrta linije sukoba - po klasnim umesto po identitetskim osnovama. Tramp je, međutim, samo iskoristio već postojeće linije i zauzeo suprotnu stranu. Hilari priča o interesima manjina i žena, a ko priča o vašim interesima dragi beli muškarci - do sad niko, a evo sad ja.
    Слободно ми кажите да сам манијак, али мене ова прича јако подсећа на варијанту СПС-овске приче о распламсавању српског национализма, по којој је дотични индукован национализмима мањинских народа, те су и Срби, тај вазда доброћудни и полупоспани див, коначно рекли - е, доста је било, кад могу они можемо вала и ми! Али што је за последицу имало распад земље, јер највећем народу ("белој раси" у овој причи) забога није било дозвољено што и другима, и онда су сви дрекнули на Србе, укључујући и свемоћну МЗ... и тако је прича имала тужан крај.

    Једна од основних улога демократије је да штити мањину од већине, док популизам ту ствар окреће наопако, и почиње да штити већину од мањине. То је абецеда, но постоје историјски тренуци и околности у којима се лако и пригодно заборавља.
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by zvezda je zivot Sun Nov 20, 2016 7:40 pm

    nadam se da ce tarantino odgovarati za svoja zlodela, najvise zbog djanga kad mi osvojimo vlast.

    django i hamilton.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 8:39 pm

    Watch your step!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 8:42 pm

    No Country wrote:
    William Murderface wrote:Ceo tekst je odličan, ali ovaj citat ima neposredne veze sa temom:


    http://www.salon.com/2016/11/19/neoliberalisms-epic-fail-the-reaction-to-hillary-clintons-loss-exposed-the-impotent-elitism-of-liberalism/

    Politika se tiče povlačenja linija između suprotstavljenih interesa, i ako tu liniju povučeš između manjinskih i većinskog interesa, budi siguran da će neko, u nekom trenutku, sigurno apelovati i na većinske interese protv manjinskih, to je prosto logika politike. Nije stvar u tome da je taj neko nužno rasista, nego da, ako se politika vodi u tim terminima, svoje interese može da formuliše jedino u tim terminima. Berni je pokušao da potpuno drugačije iscrta linije sukoba - po klasnim umesto po identitetskim osnovama. Tramp je, međutim, samo iskoristio već postojeće linije i zauzeo suprotnu stranu. Hilari priča o interesima manjina i žena, a ko priča o vašim interesima dragi beli muškarci - do sad niko, a evo sad ja.
    Слободно ми кажите да сам манијак, али мене ова прича јако подсећа на варијанту СПС-овске приче о распламсавању српског национализма, по којој је дотични индукован национализмима мањинских народа, те су и Срби, тај вазда доброћудни и полупоспани див, коначно рекли - е, доста је било, кад могу они можемо вала и ми! Али што је за последицу имало распад земље, јер највећем народу ("белој раси" у овој причи) забога није било дозвољено што и другима, и онда су сви дрекнули на Србе, укључујући и свемоћну МЗ... и тако је прича имала тужан крај.

    Једна од основних улога демократије је да штити мањину од већине, док популизам ту ствар окреће наопако, и почиње да штити већину од мањине. То је абецеда, но постоје историјски тренуци и околности у којима се лако и пригодно заборавља.

    Ako već hoćeš tako, onda da, zametak rasprada SFRJ jeste u Ustavu 1974.-e koji je svojevrsna identity politics. Nije to nikakvo opravdanje, već objašnjenje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by No Country Sun Nov 20, 2016 9:29 pm

    Почетак распада Југославије је са Милошевићем, који покушава да промени Устав из 74-те из позиције силе. Донекле му је то толерисано, а однекле је на силу одговорено силом. У питању је била борба за превласт унутар државно-војно-партијске хијерархије, покушај унутрашњег пуча, а оно што данас називамо "идентитетском политиком" је настало као покушај операционализације читаве ствари. Народу је требало објаснити да су дојучерашња браћа сада против нас, и ми против њих. Што је дабоме отворило врата национализму, који је онда за доручак појео првобитну агенду.
    Erős Pista

    Posts : 81483
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 20, 2016 9:32 pm

    Ne, problem je kad ljudima daš identitetske okvire kao jedine (ili bar dominantne) okvire unutar kojih mogu formulisati svoje interese. Ustav 74-e je učinio upravo to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by No Country Sun Nov 20, 2016 10:28 pm

    Идентитетски оквир Устава из 74-те је пре свега титоизам и самоуправни социјализам, па тек онда све остало. Друго је питање то што су се оба темељна идентитета распадала кроз 80-те.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Kinder Lad Sun Nov 20, 2016 10:45 pm

    Početak institucionalnog raspada Jugoslavije je U74. Milošević je početak nasilne faze. A pravi zameci raspada su čak i mnogo pre U74. I to Miloševića ne opravdava tačno ni za šta i ni za kakave mrtve za koje je "zaslužan" (doduše ne skroz sam, ali pretežno)


    _____
    alt-lib
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by No Country Sun Nov 20, 2016 10:50 pm

    Баш ме занима које то "заметке распада" сматраш правим? Може и на одговарајућој теми.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 20, 2016 10:51 pm

    Pržune pogledaj o čemu pričaju na našem pobedničkom topiku :-(




    Tužno!

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 3 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 12:48 pm