Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    šta čitate?

    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-27

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by disident Sat Jul 16, 2022 10:16 am

    Летећи Полип wrote:Ah, na polju audioknjiga sam na:

    šta čitate? - Page 36 RZAGup_0I_U

    Rejmond Cendler je ono sto Hemingvej nikad nije mogao i smeo da bude. Nije smeo, opterecen time da ga prihvate u redove tzv. visoke knjizevnosti. Nije mogao, zato sto se iza njegovog macho posturinga krio tankoprsti burzoa dekadent. Cendler radi za pare, ali igra i za publiku, i ostavlja srce na papiru. I ima kamara dobrih riba.  šta čitate? - Page 36 1861198401



    Svaka cast i Tvenu, i Harper Li, i komesvene, ali ko hoce da pronikne u tajnu Amerike, treba da cita njene pulp pisce - Kinga, Lavkrefta, Cendlera...
    To se zove preporuka za čitanje


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Sat Jul 16, 2022 12:33 pm

    boomer crook wrote:e nismo na stripu ali polipe citaj reckless

    Ocu, ali nikako da batalim Sendmena. Taman kazem sebi, jos ova edicija pa citam nesto drugo, ali uvek se izvaram pa zapocnem sledecu. I sve tako. A nije da je sve bolje i bolje, mnogo ima meloodrame kasnije. Najbolje epizode su ipak one sa pocetka - ona u dajneru, i cereal convention.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 19, 2022 2:57 am

    паће wrote:Вонегат ми је некако на списку за поновно читање на зиму. Како он уме да пише све као лагахну комендију, све нека као зајебанција, а онда на крају књиге укапираш да му је свака реч значила тачно оно што пише, од прве стране до последње све служи радњи. То што речи звуче смешно је само мала подвала, треба их узети озбиљно, те сам намерачио да нпр. „Сирене са Титана“ прочитам овог пута озбиљно.

    meni je vonegat bio prilicno lejm kad sam ga citao kao mlad covek u godinama kad se cita vonegat. pogotovo salughterhouse 5. jos sam gajio pozitivnu predrasudu jer delimo rodjendan a ispao mi prilicno bzvze, cak slabasan pisac reko bih.
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Thu Jul 21, 2022 12:07 pm

    citam knjigu o ciklidima, zove se the cichlid fishes: nature's grand experiment in evolution. misim knjiga je polupopularna biologija, ne treba da je cita niko ko se ne zanima za ribe. prijavljujem zato sto je blurb napisao ricard dokins i meni je mnogo smesan: 'barlow does more than tell us about his beloved fishes. he makes his fishes tell us about ourselves'  šta čitate? - Page 36 286371741

    a sto se politike tice, sinoc sam uzeo ravelsteina sola beloua. zimus citajuci the netanyahus dzosue koena, u medjuvremenu pulicerom ovencan kampus roman zasnovan na rl suretu harolda bluma i porodice netanjahu,  palo mi je na pamet da bi trebalo da procitam i ovo, poredjenja radi. jer ono: 2 vodeca jevrejska pisca svoje generacije pisu o 2 vodeca bluma. procito sam 1/4 knjige i ravelstein mi je zanimljiviji ne samo sto je glavni junak mnogo verniji rl uzoru, dok koenov lik vise lici na lika iz serious man nego na harolda bluma, vec i zato sto nosi meni dirljivu istinu o nama kulturnim konzervativcima danas iako je napisana pre 20 godina.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Sat Jul 23, 2022 3:40 am

    zvezda je zivot wrote:citam knjigu o ciklidima, zove se the cichlid fishes: nature's grand experiment in evolution. misim knjiga je polupopularna biologija, ne treba da je cita niko ko se ne zanima za ribe. prijavljujem zato sto je blurb napisao ricard dokins i meni je mnogo smesan: 'barlow does more than tell us about his beloved fishes. he makes his fishes tell us about ourselves'  šta čitate? - Page 36 286371741 
    Prodano šta čitate? - Page 36 1233199462

    šta čitate? - Page 36 2Q==

    Volim kad mi je 'merička književnost mobilna, dakle neka njega (protagonista) na cesti. Ovaj je neki plaćenik, mikrodozirano se drogira, smiješan je, natovarilo mu se problema, svi ga gone dok pokušava uspostaviti odnos s kćerkom.
    Simpa skroz.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Jul 25, 2022 3:05 pm

    šta čitate? - Page 36 Z

    Nedavno sam pročitala kako Nolan snima film o Oppieu upravo po ovoj gore biografiji, pa ajde da pročitam. Ima preko 700 strana, jako je iscrpno, čitatelj se upoznaje čak i s biografijama njegovih učitelja, a on sam je ko dijete pravi mali smarač prodigy šta čitate? - Page 36 1233199462
    When he was nine, he was once overheard telling an older girl cousin, “Ask me a question in Latin and I will answer you in Greek.”
    Zanimljivo je i pitko pisano, a tek sam na kvarat knjige, taman se zaljubio i - poljevičario!
    Što će Nolan s ovim napravit vit ćemo sljedeće godine.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 29, 2022 3:43 am

    Bleeding Blitva wrote:šta čitate? - Page 36 9780593300268

    Jebate koji HC mračnjak, Ottessa outdid herself šta čitate? - Page 36 3137070404 Smjestila je svoje šarolike, većinski pobožne likove u neko srednjovjekovno selo na udaru kojekakvih nepogoda, štojaznam, čitajući, nisu mi smetali didaktični momenti, odlična je.

    misim da cu ovo da uzmem u ponedeljak ili utorak. meni su njena prva 2 romana (treci nisam cito) bila zabavna mada dosta slicna, iako se 1 dogadja u nekoj selendri u masacusetsu (?) sezdesetih, a drugi na aper ist sajdu na medji vekova, ako se dobro secam, jedna kunakinja misli da je uzasno ruzna a druga najbolja riba na svetu, jedna puna besa a druga ne oseca nista - ko 2 varijante iste situacije. zanima me kako izgleda kad ne pise o deci koju roditelji ne vole.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Fri Jul 29, 2022 6:40 am

    Taj drugi sam čitala, dobra riba se drobi tabletama, bio mi 'nako...čitala sam i njenu zbirku priča "Homesick for another world" , e tu mi se više svidila, gruesomeness + humor, odlične pričice...


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 29, 2022 8:13 am

    da, ta o ribi sto guta pilule. cita se ko posveta bi elisu, ali nedovoljno ludo i nedovoljno povrsno, a onda, ako se dobro secam, probudi se i vidi svet drugim ocima, ali ne onako standardno ironicno nego bas overwrittenovano. kretenski kraj ali zbog toga zanimljiv. misim da ce margo robi da snima film.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Aug 08, 2022 10:02 am

    šta čitate? - Page 36 9k=

    Ajme što je dobra, sve je ona lijepo dočarala a da ne sklizne u generički patrijarhat na mediteranu. Jako je fora što je protagonistkinja biologinja i sve, svi odnosi, njeno sazrijevanje, sve je prožeto zemljom i biljkama.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-15

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 08, 2022 12:45 pm

    Oh, pa to je autobiografski roman

    https://www.portalnovosti.com/marija-andrijasevic-sutljivi-patrijarhat-u-stopu-prati-moje-likove
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Aug 08, 2022 1:01 pm

    Ima elemenata...međutim, spisateljica je završila etnologiju i komparativnu književnost i pohađala je Centar za ženske studije, na kraju knjige zahvaljuje molekularnoj biologinji i botaničaru šta čitate? - Page 36 4101625831


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Fri Aug 26, 2022 11:29 am

    šta čitate? - Page 36 31G8vPpoUOL._AC_SY780_

    Ajme danima se kilavim s ovim. Uoči čitanja romana pogledala sam opet film i naporan mi je bio, kad je Pacino odveo DeNira na kavu proučila sam cijeli fond gifova na Milanovića šta čitate? - Page 36 3274312807  Anyhoo Mann je napisao prequel/sequel roman nedavno, zapravo ne znam koliko je on a koliko je Meg, na polovici sam, a tu ću valjda i ostati.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by bela maca Sat Sep 03, 2022 2:38 am

    Nikad nisam bila neki ljubitelj mitologije, ali ovakva naracija me ne može ostvariti ravnodušnom. Sjajno je.

    šta čitate? - Page 36 Mythos_%28book%29


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-03

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Del Cap Sun Sep 04, 2022 1:52 pm

    Van teme ali ne znam gde bih drugo

    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Sun Sep 04, 2022 2:00 pm

    Negde sam procitao da u Srbiji godisnje izadje 200 romana. Ko to cita, i gde su ti romani, bog ti sveti zna.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Sun Sep 04, 2022 2:25 pm

    oko 150 je prijavljeno za ninovu nagradu
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Sun Sep 04, 2022 2:34 pm

    I kao, procitaju ih sve.  šta čitate? - Page 36 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Летећи Полип Sun Sep 04, 2022 2:54 pm

    Skoro sam bas uzeo da pogledam sta ljudi u Srbiji pisu. Naravno, nisam dao od svoje sirotinje za taj soder, nego fino otisao na Delfijev sajt, te na ono "procitaj odlomak", gde ga je bilo. Pa na primer to ide ovako:



    – Veljo, šta to danima radiš? – upitala ga je supruga, nadvijajući mu se preko ramena. Sedeo je na začelju stola i metalnim klinom i malenim čekićem strpljivo gravirao nešto na poklopcu nove, prethodno iscrtane tabakere.

    – Nemir i zla slutnja mi ne daju mira. Ne mogu nikako da ih se oslobodim. Sećaš li se kako su naše junice uznemireno mukale kada nas je letos zadesio zemljotres? E, tako i ja predosećam nešto, nešto što ne umem rečima da iskažem… Ovako bar na trenutak uspevam da odagnam crne misli.

    – Razumem kako se osećaš, ali i dalje mi nije jasno šta to iscrtavaš… – tiho i stidljivo je izustila Miroslava, koja se i posle toliko vremena pomalo ustručavala pred mužem.

    – Pokušavam da po našoj ikoni izrezbarim sveca na ovoj tabakeri.

    – Mogu li da vidim? Ćutke joj je pružio predmet i ruku nervozno provukao kroz gustu podužu kosu, koju je češljao prema temenu. Miroslava je gledala čas u njegovo delo, čas u ikonu na zidu, pa zadivljeno ustvrdila:

    – Isti! Nema razlike!

    – Ma kakvi isti! Nevešt sam, ali se trudim… Čeka me još mnogo posla da bude bar približno nalik svetom liku. No zima je stegla, slobodnog vremena imam napretek, pa, kô velim, da ne sedim zaludan…

    – Ako, ne žuri… – s ljubavlju mu je podilazila. Kako je već prekinuo započeti posao, Veljko je neko vreme gledao za njom. Duga pletenica pala joj je niz uvek ponosno ispravljena leđa. Struk joj je bio uzak kao da nije rađala. Sve je na njoj bilo upasano, čisto, ispeglano, zategnuto. Kao da je pošla na pijacu, a ne da površi kućne poslove.


     Pa leb ti jebem, neko bi morao da mi plati programersku platu da procitam 150 komada ovoga.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Sun Sep 04, 2022 3:06 pm

    pretpostavljam da im i plaćaju šta čitate? - Page 36 3579118792
    (ne verujem ni da čitaju sve, 200 je bilo za 2019. https://www.danas.rs/kultura/dvesta-naslova-u-konkurenciji-32-u-sirem-izboru-za-nin-ovu-nagradu/ verovatno na prelistavljanje odbace bar 3/4, ostalo izdele između sebe na čitanje, pa ako vredi čitaju svi članovi žirija. za ovu godinu je stiglo 17 romana:

    Списак романа по редоследу пристизања:
    1. Иван Глишић, ИД И ТРИ ЖИВОТА ИВАНА ДОМЦА – М.О.Д.
    2. Јелена Дедеић, #ЕВОНАПРИМЕРЈА – Партизанска књига
    3. Владимир Радовановић, МЕСЕЧЕВА УЛИЦА – Маестро 111
    4. Саша Тодоровић, ГАВРИЛОВО КАЗИВАЊЕ – АСоглас
    5. Иван Теодоров Срдановић, ЗАР ЈЕ ТО ЉУБАВ? – Школски сервис ГАЈИЋ
    6. Др Богдан Бељић, МЕДЕНИ МЕСЕЦ НА БАТАЈНИЦИ – Пресинг
    7. Горан Бабић, ВИДНО ПОЉЕ – Лагуна
    8. Славица Мастикоса, ПРЕЛУДИЈУМ – Лагуна
    9. Милош Димитријевић – Џокер, ПРИЧАЈ МИ О ЉУБАВИ – КОС
    10. Драган Станишић, ВАТРЕ ЛУТАЛИЦЕ : Девојке на ролерима пројурише брзе као ватре луталице – Београдска књижевно-издавачка задруга
    11. Бранко Чанковић, ОБИЧАН ЧОВЕК – аутор
    12. Дејан Симоновић, СОТОНА У СОЛИТЕРУ – Оксиморон
    13. Иван Љубичић, МРАЧНА СТРАНА СТАКЛА – Чигоја штампа
    14. Смаил Јонуз, ТРАГЕДИЈА АДА КАЛЕ – аутор
    15. Андрија Терзић, ЋЕРКА СУНЦА – А.Т. & Friends
    16. Бранко Младенов, ЗОНА – Иван Радовановић ПР Радовановић 2021
    17. Милорад Вучковић, ИНДУСТРИЈА ЗА ОДРАСЛЕ: БИБЛИОГРАФ О БИБЛИОТЕКАРУ – Пресинг
    https://www.nin.co.rs/pages/warticle.php?id=91078)
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Sun Sep 04, 2022 10:40 pm

    Иван Радовановић ПР Радовановић
    šta čitate? - Page 36 3579118792 šta čitate? - Page 36 3579118792 šta čitate? - Page 36 3579118792


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sun Sep 04, 2022 11:38 pm

    Pricao je nedavno Ivan Milenkovic. Postupak je bas onakav kakvim g je opisala plackica. 3/4 otpade vec na prelistavanju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sun Sep 04, 2022 11:41 pm

    Летећи Полип wrote:Skoro sam bas uzeo da pogledam sta ljudi u Srbiji pisu. Naravno, nisam dao od svoje sirotinje za taj soder, nego fino otisao na Delfijev sajt, te na ono "procitaj odlomak", gde ga je bilo. Pa na primer to ide ovako:



    – Veljo, šta to danima radiš? – upitala ga je supruga, nadvijajući mu se preko ramena. Sedeo je na začelju stola i metalnim klinom i malenim čekićem strpljivo gravirao nešto na poklopcu nove, prethodno iscrtane tabakere.

    – Nemir i zla slutnja mi ne daju mira. Ne mogu nikako da ih se oslobodim. Sećaš li se kako su naše junice uznemireno mukale kada nas je letos zadesio zemljotres? E, tako i ja predosećam nešto, nešto što ne umem rečima da iskažem… Ovako bar na trenutak uspevam da odagnam crne misli.

    – Razumem kako se osećaš, ali i dalje mi nije jasno šta to iscrtavaš… – tiho i stidljivo je izustila Miroslava, koja se i posle toliko vremena pomalo ustručavala pred mužem.

    – Pokušavam da po našoj ikoni izrezbarim sveca na ovoj tabakeri.

    – Mogu li da vidim? Ćutke joj je pružio predmet i ruku nervozno provukao kroz gustu podužu kosu, koju je češljao prema temenu. Miroslava je gledala čas u njegovo delo, čas u ikonu na zidu, pa zadivljeno ustvrdila:

    – Isti! Nema razlike!

    – Ma kakvi isti! Nevešt sam, ali se trudim… Čeka me još mnogo posla da bude bar približno nalik svetom liku. No zima je stegla, slobodnog vremena imam napretek, pa, kô velim, da ne sedim zaludan…

    – Ako, ne žuri… – s ljubavlju mu je podilazila. Kako je već prekinuo započeti posao, Veljko je neko vreme gledao za njom. Duga pletenica pala joj je niz uvek ponosno ispravljena leđa. Struk joj je bio uzak kao da nije rađala. Sve je na njoj bilo upasano, čisto, ispeglano, zategnuto. Kao da je pošla na pijacu, a ne da površi kućne poslove.


     Pa leb ti jebem, neko bi morao da mi plati programersku platu da procitam 150 komada ovoga.

    Lol, sta je ovo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Mon Sep 05, 2022 12:16 am

    hahaha tako je to kada se ne gleda i ne cita domaca produkcija pa vas iznenadi ovo.

    ja sam jutros citao nekog tabasevica u kafanici nakon sto sam odveo dijete na plivanje i izgledao sam tako da mi je gazda samoinicijativno doneo rakiju uz kafu pa sam pripit narucio jos jednu. sada se osecam ko riza obi van kenobija kada se skljoka na patos zvezde smrti nakon gazdinog duela sa dart vejderom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Sep 05, 2022 12:26 am

    šta čitate? - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    šta čitate? - Page 36 Empty Re: šta čitate?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 3:32 am