Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kako zajebati radnika

    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by паће Fri Aug 26, 2016 12:39 am

    ostap bender wrote:
    mislim da sam ovde vec kacio ono jovicevo predavanje o suvaricama i protivljenju tadasnjoj reformi obrazovanja gde su kamen spoticanja bile tzv. elitne gimnazije

    Са шуварицама је било неколико зајеба. Прво, што су дошле након што је забрањено понављање у основној, па је сваки дунстер мислио да има уставом гарантовано право на двојку, ладио само јаја или још понешто. Те су онда (следећи погрешан потез) поделили средњу школу на још два разреда некакве опште средње школе са некаквом праксом у индустрији (док смо је још имали) где су деца углавном ишла мајсторима по бурек, чувала стражу док се шљакери картају или само сметала. Оно опште средње су отаљавали како су знали, што мање то боље, а онда су имали укупно једну годину да науче занимање. Тадашњи мајстори су се за главу хватали кад им дође такав за радника, ти наводно појма нису имали. Истина, после сам срео једног таквог, свог бившег ђака (био је, ајде, техничар, четврти разред електро), тај је оним каснијим држао часове (пај сад) математике.

    Сто ствари је у шуварицама урађено преко курца, или намерно накарадно да се покаже да тај систем не може да ваља. Јер, сви су били против а требало је то да спроводе. Да кажем и да сам и сам саставио у томе својих пет година, а "нећу да будем саучесник" је било негде на високом четвртом месту списка разлога за бекство одатле.

    Да, завршио сам ту елитну гимназију, и препоручио бих је сваком. У мом разреду је било више од пола деце са села, и уопште се није разликовало ко је одакле. Можда су били мало неотесани у почетку, и грубљих манира, ал' до трећег разреда се све то лепо испеглало. И нисмо сви постали директори - у ствари, постао је само један, и тај је први умро.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 11:00 am

    Danas wrote:
    Udruženi sindikati Srbije “Sloga” saopštili su danas da su skoristili sve zakonom proceduralne radnje da pokrenu sindikat u južnokorejskoj kompaniji Jura, ali da je i ovog puta onemogućila osnivanje sindikata tako što je imenovanom zastupniku otkazan dalji Ugovor o radu.

    - See more at: http://www.danas.rs/ekonomija.4.html?news_id=326324&title=Jura%20ne%20dozvoljava%20osnivanje%20sindikata#sthash.NyWjdWNH.dpuf
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 11:29 am

    taj sindikalac ili je na probnom radu ili Jura ima onu standardnu foru politički povlašćenih firmi - da do u nedogled produžava radnicima ugovor svaka tri meseca.

    inače ovo se rešava samo nasiljem.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 12:15 pm

    Najbolji fazon je kada firma ne zapošljava radnike, nego ih prema potrebi iznajmljuje od druge firme, a ovi imaju ugovor sa radnicima da ih plaćaju samo kada su u najmu, tj. samo kada im nađu posao. To je pravo upravljanje ljudskim resursima.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 12:25 pm

    a, da, lizing radnika. toga ima sve više.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 12:34 pm

    ne mogu da se setim sada, koja je stranka digla svoj glas protiv toga
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 3:38 pm

    ne znam da li je neka digla glas, posto je to njihov izum, a kako bi mogli da preskoce zakone o zabrani zaposljavanja u javnim preduzecima i drzavnim ustanovama. zakon nije doticao zaposljavanje preko studentskih zadruga ili autsorsing, pa onda npr neko jp koje po sistematizaciji ne moze da ima vse od 200 radnika, na ovaj nacin ima duplo toliko. za autsorsovane radnike, jp firmi stranackoj koja ih daje, placa bruto iznose plata plus malo vise od toga.
    Блок_64

    Posts : 237
    Join date : 2016-08-25
    Location : Београд

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Блок_64 Fri Aug 26, 2016 11:41 pm

    Тачно.Радници паркинг сервиса (они мученици што проверавају паркинг) су тако запослени.

    Ако сам добро упознат на тај начин је фирмама јефтиније јер немају порезе и доприносе.Немају ни радници радни стаж али ко их пита јер имају плату.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by plachkica Fri Aug 26, 2016 11:48 pm

    http://www.adecco.rs/rs/
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by disident Sat Aug 27, 2016 6:22 pm

    William Murderface wrote:Jebiga, nije obrazovanje za decu iz radničke klase, to je poruka koju se država trudi da pošalje na sve načine, a dualno obrazovanje će biti samo nova varijacija na tu temu.

    Nadam se da nećeš odustati od faksa.
    Hvala kako zajebati radnika - Page 2 1143415371 , nadam se i ja 

    Ne samo drzava, i sami fakulteti daju svoj doprinos , npr svojim skolarinama. Na filozofskom je 1100 evra na cetiri rate, sto znaci da je rata 275 evra mesecno(prosecna plata 250). Drugar je diplomirao na arihtekturi uz sva odricanja, ali je bez mastera nista. Master je 2500 evra msm, on vec godinu dana radi non stop nocne smene da bi imao pare ako ne uspe da upise master na budzet, i skupio je polovinu. Troskovi zivota rastu svake nedelje uz sve to.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ♏ Sat Aug 27, 2016 7:06 pm

    Leasinguje se sve i svašta, u ponedeljak ode drugar u Dansku, iznajmila ih firma trojicu nekom startupu uz uslov da će prva dva meseca raditi odande. Keš, naravno, znatno manji nego da su tražili posao direktno, ali neće da se isele i treba im da ovde isplate stanove, kola, decu i koješta. Mlađima ne nude takve kombinacije, kapiram jer je prevelika šansa da ostanu i bez njih i bez kombinacija.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sat Aug 27, 2016 7:40 pm

    disident wrote:
    William Murderface wrote:Jebiga, nije obrazovanje za decu iz radničke klase, to je poruka koju se država trudi da pošalje na sve načine, a dualno obrazovanje će biti samo nova varijacija na tu temu.

    Nadam se da nećeš odustati od faksa.
    Hvala kako zajebati radnika - Page 2 1143415371 , nadam se i ja 

    Ne samo drzava, i sami fakulteti daju svoj doprinos , npr svojim skolarinama. Na filozofskom je 1100 evra na cetiri rate, sto znaci da je rata 275 evra mesecno(prosecna plata 250). Drugar je diplomirao na arihtekturi uz sva odricanja, ali je bez mastera nista. Master je 2500 evra msm, on vec godinu dana radi non stop nocne smene da bi imao pare ako ne uspe da upise master na budzet, i skupio je polovinu. Troskovi zivota rastu svake nedelje uz sve to.

    Master je cist reket. Ja se secam Srbijanke Turajlic s pocetka 2000ih, kao pomocnice ministarke, ona je tad pricala da je njihov cilj da osnovbe studije skrate na 3 godine, ali da one budu ekvivalentne tadasnjim 4godisnjim. Posle master jos 2 i dr jos 3, ko hoce. Ali poenta je bila da se studije skrate. A o smo de facto produzenje na 5 godina, jer bez mastera ne mozes nista.
    _


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by bela maca Sun Aug 28, 2016 3:21 pm

    Ti si zamoljen da se manes takvih stvari.
    Vilijame, arhitektura je i ranije trajala 5 godina


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sun Aug 28, 2016 3:56 pm

    Naravno, i medicina, mašinstvo. Ali oni su sad naterali i studente mnogih humanističkih i društvenih fakulteta da studiraju pet godina da bi mogli da predaju u faking školi. Čist reket, tim pre što je većina mastera koje znam samo ponavljanje stvari sa osnovnih studija - potpuna besmislica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sun Aug 28, 2016 5:43 pm

    Блок_64 wrote:

    Ако сам добро упознат на тај начин је фирмама јефтиније јер немају порезе и доприносе.Немају ни радници радни стаж али ко их пита јер имају плату.

    pa ne, nije tu poenta da se porez i doprinosi izbegnu, posto firma koja uzme radnike isplati onoj u kojoj su prijavljeni i zarade i doprinose, a ova uplati drzavi. ovo sluzi da bi javna firma koja po svim merilima moze da ima max 500 radnika, mogla da zaposli stranacke botine pa da ih onda ima 1000. jebe se stranackoj bagri da izbegava porez i doprinos koji se placa drzavnim parama.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ♏ Sun Aug 28, 2016 7:29 pm

    Kod nas je 6-7 semestara ono što se učilo na staaarim petogodišnjim, pa 1-2 izborni predmeti sa staaarih magistarskih, pa master izborni koje tada nisi mogao da uzmeš jer ih je previše ponuđenih, a biraš fazon tri... i ukinuli su nekada ranije dostupnu opciju da se posle tri godine uzme diploma ekvivalentna strukovnoj, pa droputsi prelaze na FON ili višu ili nešto privatno da im ne propadnu ispiti, bizarno.
    ezel

    Posts : 246
    Join date : 2015-04-11

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ezel Sun Aug 28, 2016 7:44 pm

    Ako zajebem trudnicu u svojoj firmi, da li sam je zajebao kao zenu ili kao radnika? Mislim, da li ispadam patrijarhalac, mizoginista, svetosavac ili samo klasicni liberal drkadzija?


    _____
    velika, centralna, jaka država, jaka vojska, jake veze sa Rusima ...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sun Aug 28, 2016 7:46 pm

    et škorpija

    Upravo tako, bizarno. Inače Srbijankin (vrlo dobar) argument je bio da ljudi masovno napuštaju studije oko treće godine. Poenta je bila omogućiti im da izaću posle tri godine osposobljeni za nešto. A sad ni posle četiri godine osposoboljeni za nešto, nego moraju i na master, da bi predavali u školi. Zašto? Pa da fakulteti uzmu veću kintu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sun Aug 28, 2016 7:49 pm

    ezel wrote:Ako zajebem trudnicu u svojoj firmi, da li sam je zajebao kao zenu ili kao radnika? Mislim, da li ispadam patrijarhalac, mizoginista, svetosavac ili samo klasicni liberal drkadzija?

    Zašto bi se dva isključivala? Zavisi od konkretne motivacije. U načelu sistemska diskriminacija ne mora da bude motivisana ličnim predrasudama, može da bude motivisana i profitom. Možeš i da lično ne budeš rasista ali nećeš da zaposliš crnca jer živiš u rasističkoj sredini i znaš da će ti se to odraziti na profit (rasisti neće hteti da kupuju u tvojoj radnji, npr.). Ali to je opet diskriminacija. Njemu je svejedno čime si ti motivisan, ishod je isti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by disident Sun Aug 28, 2016 10:12 pm

    bela maca wrote:Ti si zamoljen da se manes takvih stvari.
    Vilijame, arhitektura je i ranije trajala 5 godina
    Sto bi rekao Stojan

    ОЋЕШ ДА ГА ОТНЕШ, ОЋЕШ...


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Filipenko Sun Aug 28, 2016 10:39 pm

    William Murderface wrote:
    disident wrote:
    Hvala kako zajebati radnika - Page 2 1143415371 , nadam se i ja 

    Ne samo drzava, i sami fakulteti daju svoj doprinos , npr svojim skolarinama. Na filozofskom je 1100 evra na cetiri rate, sto znaci da je rata 275 evra mesecno(prosecna plata 250). Drugar je diplomirao na arihtekturi uz sva odricanja, ali je bez mastera nista. Master je 2500 evra msm, on vec godinu dana radi non stop nocne smene da bi imao pare ako ne uspe da upise master na budzet, i skupio je polovinu. Troskovi zivota rastu svake nedelje uz sve to.

    Master je cist reket. Ja se secam Srbijanke Turajlic s pocetka 2000ih, kao pomocnice ministarke, ona je tad pricala da je njihov cilj da osnovbe studije skrate na 3 godine, ali da one budu ekvivalentne tadasnjim 4godisnjim. Posle master jos 2 i dr jos 3, ko hoce. Ali poenta je bila da se studije skrate. A o smo de facto produzenje na 5 godina, jer bez mastera ne mozes nista.
    _


    Zapravo, za tehničke fakultete je njen predlog značio da se skrate studije sa 5 na 4 godine, i da se nakon 3 godine dobija bachelor. Inače je Srba bila super profanka. Naravno da njeno nije moglo da prođe pored raznih Branaka Kovačevića ovog sveta.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sun Aug 28, 2016 10:43 pm

    Da, da, moguće, ja se sećem ovoga za 4-godišnje faksove.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri Sep 02, 2016 12:21 pm

    obratite paznju na ovaj oglas

    https://poslovi.infostud.com/posao/Operater-u-info-centru/Netex-Consulting-d.o.o/147608
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by plachkica Fri Sep 02, 2016 12:29 pm

    Nešto posebno da tražimo, ili da se osvrnemo na ono što navode kao prednosti,
    a ustvari su zakonska obaveza poslodavca:


    • Doprinosi se plaćaju od prvog radnog dana


    ili pak na ono gde već krše zakon

    • Godišnji odmor od 20 radnih dana

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by uskok i ajduk Fri Sep 02, 2016 12:33 pm

    Мени једном давно "друштвена" фирма била укинула одмор, кажи ви сте по уговору, привремено, немате право. Ја им нађем у закону да имам, цитирам члан, они кажу, добро имате, али не причајте другима да имате.  kako zajebati radnika - Page 2 298304839


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    kako zajebati radnika - Page 2 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:31 am