Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tursko leto - strukture saraja

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Filipenko Tue Jul 19, 2016 1:37 am

    Stiže i podrška za sistematska ubistva neistomišljenika.




    Stoltenberg: Puna podrška turskoj vladi

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Nato-secretary-stoltenberg-uaposition

    Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg izrazio je danas punu podršku turskoj vladi tokom telefonskog razgovora sa predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom, izjavio je danas viši turski zvaničnik.

    On je dodao da je Stoltenberg rekao kako u jednoj državi članici Severnoatlantske alijanse ne može da bude mesta za vojni puč, preneo je Rojters.

    Zvaničnik je naveo i da je nemačka kancelarka Angela Merkel takođe danas razgovarala telefonom sa Erdoganom i da je ona izjavila kako je pokušaj vojnog puča nedopustiv.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Veletin Wed Jul 20, 2016 12:43 am

    Call of Islamic prayer can be heard from Hagia Sophia for the first time since it was turned into a Museum.

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Filipenko Wed Jul 20, 2016 1:11 am

    Američki "šamar" Turskoj: Dokumenta o Gulenu nisu zahtev

    Vašington -- Dokumenta koja je Turska poslala o Fetulahu Gulenu, optuženog u Ankari za umešanost u pokušaj puča, vlasti SAD ne mogu smatrati zahtevom za njegovo izručenje.


    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 1931448533
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 10:42 am

    Brod se otkačio i plovi u nepoznato.


    BREAKING: #Turkey bans academics from work trips abroad: state media - AFP
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 2:43 pm

    Erdogan promised an important announcement today after he chairs national security council meeting in Ankara #cbc

    Ne znam sta je smislio ali sigurno nista zabavno i lepo.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Ointagru Unartan Wed Jul 20, 2016 2:48 pm

    Da vidimo hoce li uspeti da nas natera da zazalimo sto smo mislili da je bolje da puc ne uspe. Na dobrom je putu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Erős Pista Wed Jul 20, 2016 2:49 pm

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 3:14 pm

    Sastanak Nacionalnog veća bezbednosti posle koga se očekuje objavljivanje te važne odluke počeo je pre sat vremena. Imam osećaj da će odluka imati veze sa tursko-američkim odnosima.

    Ne očekujem proglašenje vanrednog stanja, pošto bi to ispraznilo mediteransku i egejsku obalu od turista - vanredno stanje gotovo uvek izaziva klauzulu o punoj refundaciji uplaćenih letovanja.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Veletin Wed Jul 20, 2016 3:18 pm

    Benny Lava wrote:Sastanak Nacionalnog veća bezbednosti posle koga se očekuje objavljivanje te važne odluke počeo je pre sat vremena. Imam osećaj da će odluka imati veze sa tursko-američkim odnosima.

    Ne očekujem proglašenje vanrednog stanja, pošto bi to ispraznilo mediteransku i egejsku obalu od turista - vanredno stanje gotovo uvek izaziva klauzulu o punoj refundaciji uplaćenih letovanja.

    ko o čemu... Tursko leto - strukture saraja - Page 17 3579118792
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Filipenko Wed Jul 20, 2016 3:22 pm

    Benny Lava wrote:Sastanak Nacionalnog veća bezbednosti posle koga se očekuje objavljivanje te važne odluke počeo je pre sat vremena. Imam osećaj da će odluka imati veze sa tursko-američkim odnosima.


    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Putin2
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 3:29 pm

    ,
    Veletin wrote:
    Benny Lava wrote:Sastanak Nacionalnog veća bezbednosti posle koga se očekuje objavljivanje te važne odluke počeo je pre sat vremena. Imam osećaj da će odluka imati veze sa tursko-američkim odnosima.

    Ne očekujem proglašenje vanrednog stanja, pošto bi to ispraznilo mediteransku i egejsku obalu od turista - vanredno stanje gotovo uvek izaziva klauzulu o punoj refundaciji uplaćenih letovanja.

    ko o čemu... Tursko leto - strukture saraja - Page 17 3579118792


    to mi je ovde poslednja misao, jer imam avio karte a ne aranžman. nego razmišljam već par dana zašto nisu proglasili vanredno stanje i ovo mi je jedino objašnjenje, ne žele da izgube grdan novac od turista u paket aranžmanima.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 3:30 pm

    Filipenko wrote:
    Benny Lava wrote:Sastanak Nacionalnog veća bezbednosti posle koga se očekuje objavljivanje te važne odluke počeo je pre sat vremena. Imam osećaj da će odluka imati veze sa tursko-američkim odnosima.


    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Putin2

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 3579118792 pa to.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Ointagru Unartan Wed Jul 20, 2016 3:39 pm

    Benny Lava wrote:Sastanak Nacionalnog veća bezbednosti posle koga se očekuje objavljivanje te važne odluke počeo je pre sat vremena. Imam osećaj da će odluka imati veze sa tursko-američkim odnosima.

    Mozda Erdoganu nije fora da istovremeno bude u dobrim odnosima sa obe velike sile, to je previse lako. Pomirio se sa Rusima, znaci sad je na Amerima da osete Sultanovu batinu (mozda im obori neki avion).


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Ointagru Unartan Wed Jul 20, 2016 4:21 pm


    Top Turkish commander’s aide admits allegiance to Gülenists

    Chief of General Staff Gen. Hulusi Akar’s aide, Infantry Lt. Col. Levent Türkkan, has revealed in testimony his allegiance to the suspected group behind the July 15 failed coup attempt, detailing how his involvement with the movement began and admitting that the group bugged Turkey’s top commanders.

    http://www.hurriyetdailynews.com/top-turkish-commanders-aide-admits-allegiance-to-gulenists-.aspx?pageID=238&nID=101851&NewsCatID=341

    Koliko li vredi ovo priznanje, uz pretpostavku da je dato pod batinama i pretnjama?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 4:47 pm

    pretpostavljam koliko i priznanje Kirila Bondarenka, predradnika trece smene u kombinatu "Petoletka" u Lavovu, da je sa trockistickom frakcijom pripremao unistenje svog pogona zarad interesa stranih agentura.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Filipenko Wed Jul 20, 2016 4:47 pm

    Vredi sahrane bez verskog obreda, to smo sigurni.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 4:48 pm

    Teheran 2.0 se nastavlja.


    TURKEY: Turkish Def Min launches investigation on all military judges and prosecutors, suspends 262 of them. - @CNNTURK_ENG
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 4:50 pm

    inace twitter je takvo jebeno sranje da ja nemam reci. kruzi snimak sa tvrdnjom da se cuje mujezin sa Aja Sofije, a snimak je napravljen kod Plave dzamije Tursko leto - strukture saraja - Page 17 3274312807
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Ointagru Unartan Wed Jul 20, 2016 4:52 pm

    Benny Lava wrote:inace twitter je takvo jebeno sranje da ja nemam reci. kruzi snimak sa tvrdnjom da se cuje mujezin sa Aja Sofije, a snimak je napravljen kod Plave dzamije Tursko leto - strukture saraja - Page 17 3274312807

    http://www.hurriyetdailynews.com/first-call-to-prayer-inside-istanbuls-hagia-sophia-in-85-years.aspx?pageID=238&nID=101161&NewsCatID=341

    http://www.dailysabah.com/istanbul/2016/07/02/muezzin-recites-azan-from-inside-istanbuls-hagia-sophia-for-first-time-in-85-years


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by паће Wed Jul 20, 2016 4:53 pm

    Dedebunking = bunking?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 4:55 pm

    Radagast wrote:
    Benny Lava wrote:inace twitter je takvo jebeno sranje da ja nemam reci. kruzi snimak sa tvrdnjom da se cuje mujezin sa Aja Sofije, a snimak je napravljen kod Plave dzamije Tursko leto - strukture saraja - Page 17 3274312807

    http://www.hurriyetdailynews.com/first-call-to-prayer-inside-istanbuls-hagia-sophia-in-85-years.aspx?pageID=238&nID=101161&NewsCatID=341

    http://www.dailysabah.com/istanbul/2016/07/02/muezzin-recites-azan-from-inside-istanbuls-hagia-sophia-for-first-time-in-85-years

    e do kurca.
    zeleo sam da verujem da je u pitanju hoax. to je vest ogromnog simbolickog naboja i jako los znak.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 5:49 pm

    Sultan još uvek čita (ne verujem da se na tom skupu diskutuje, onaj ko diskutuje mogao bi da osvane na groblju za izdajnike koje će praviti u Ankari). Reuters kaže da je u pitanju sveobuhvatan niz mera za očuvanje političke i ekonomske stabilnosti.

    Izgleda da je danas poslednji dan turske demokratije.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Filipenko Wed Jul 20, 2016 5:59 pm

    Živo me interesuje kako će se to reflektovati na odnose sa Evropom. Hoće li mu uvoditi sankcije, ili ponuditi još koju milijardu dolara i par šoping molova pride za prvu damu harema Erdogan. Evropa se rukovodi vrednostima, znate.
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by паће Wed Jul 20, 2016 6:14 pm

    Шта каже Тачи, јесу ли и они Турци?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Wed Jul 20, 2016 8:14 pm

    Uhapsilo dve sudije Vrhovnog suda.

    Tursko leto - strukture saraja - Page 17 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:16 pm