Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 01:32

    plachkica wrote:Mene zanima kako ste otkrili forum, i čime smo vas naljutili?
    Neozbiljna ™ smo gomila anonimaca (na forumu).


    I sad malo ozbiljnije, ali i škakljivije pitanje, ne morate odgovoriti ako mislite da je
    nepristojno. Da li vas je Malagurski podržao kad su najnovija dešavanja u Politici u pitanju?
    1. Skrenuo mi je pažnju jedan prijatelj. Uvek me zabavi kada otkrijem da neko tvrdi da sam glup.
    2. Jasno je da sebe doživljavate ozbiljno a i znam da niste gomila anonimaca, mada, koliko shvatam, ovde ne smem da navodim imena. Mada ima i onih koji su kačili selfije.
    3. Malagurskog sam video samo jednom, na promociji njegovog filma. Nije me on zvao da govorim već organizatori, jer je u poslednjem trenutku jedan od predviđenih učesnika otkazao prisustvo. NIkada s njim kasnije nisam razgovarao. Nemam ni njegov mejl ni telefon.
    4. Ne bi govorio o bilo kakvim dešavanjima u Politici. Samo je nova urednica dodatka zaključila da je za njenu karijeru (i sliku o njoj u Drugoj Srbiji) bolje da nema mojih tekstova, a mislim i da joj se ne sviđaju moji stavovi. Čim tekst koji je doveo do razlaza bude okačen na sajtu kome sam ga kasnije poslao, postaviću ovde link. Mislim da će urednica pobrati vaše simpatije.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 01:34

    zvezda je zivot wrote:jebalo vas kosovo, nikom nije opsceno da covek pise i u politici i na forumu?
    zašto bi to bilo opsceno. uostalom, bar kada je o meni reč, ni jedno ni drugo se ne plaća (ni na jedan način)
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Notorious Thu 23 Jun 2016, 01:37

    Tvoj mi je potpis odnekud poznat, imam utisak da si prevideo početak rečenice a, reklo bi se, i kontekst u kome je napisana. I dalje mislim da je prilično blagonaklono sročena spram epiteta kojima si ti nemilice zasipao forum gde god si stigao.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Veletin Thu 23 Jun 2016, 01:41

    zvezda je zivot wrote:jebalo vas kosovo, nikom nije opsceno da covek pise i u politici i na forumu?

    stvarno misliš da ga ovakvi stavovi prema delovanju vrv i basare diskredituju

    Institucionalizovana nekažnjivost „kulturnog” i pristojnog, prividno građanskog govora mržnje etnocentričnih antinacionalista može imati tragične posledice i već sada utire put za monstruozne pokolje u budućnosti.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 01:42

    Notorious wrote:Tvoj mi je potpis odnekud poznat, imam utisak da si prevideo početak rečenice a, reklo bi se, i kontekst u kome je napisana. I dalje mislim da je prilično blagonaklono sročena spram epiteta kojima si ti nemilice zasipao forum gde god si stigao
    pa, tu se slažem. i ja mislim da sam bio blagonaklon, ne samo imajući u vidu epietete koji su upućivani meni, nego uopšte. mislim i da je jedini moj epitet koji može biti sporan - militantni, sasvim adekvatan,
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Notorious Thu 23 Jun 2016, 01:50

    Mislim da bi bilo dobro, razumevanja radi, da definišeš neke od pojmova kojima operišeš, možda je u tome osnov nesaglasja. 
    Šta je antinacionalizam, na primer?
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 01:53

    Notorious wrote:Mislim da bi bilo dobro, razumevanja radi, da definišeš neke od pojmova kojima operišeš, možda je u tome osnov nesaglasja. 
    Šta je antinacionalizam, na primer?
    nije to osnov neslaganja. mislim da je osnov neslaganja sterotip koji gradite o pogledu na svet osobe čiji vam se stavovi ne sviđaju, gade...
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Notorious Thu 23 Jun 2016, 01:55

    Zoran Ćirjaković wrote:
    Notorious wrote:Mislim da bi bilo dobro, razumevanja radi, da definišeš neke od pojmova kojima operišeš, možda je u tome osnov nesaglasja. 
    Šta je antinacionalizam, na primer?
    nije to osnov neslaganja. mislim da je osnov neslaganja sterotip koji gradite o pogledu na svet osobe čiji vam se stavovi ne sviđaju, gade...

    Hvala, od tebe to zvuči kao kompliment   Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 4101625831
    Avaj, i dalje ne znam šta podrazumevaš pod antinacionalizmom.

    edit: progutah anti od silne miroljubivosti


    Last edited by Notorious on Thu 23 Jun 2016, 02:00; edited 1 time in total
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Mr.Pink Thu 23 Jun 2016, 01:59

    Zoran Ćirjaković wrote:

    nije to osnov neslaganja. mislim da je osnov neslaganja sterotip koji gradite o pogledu na svet osobe čiji vam se stavovi ne sviđaju, gade...

    da l se ovo obraćaš celom trgu? ko gradi stereotipe? hoću imena.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 02:01

    Notorious wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:
    nije to osnov neslaganja. mislim da je osnov neslaganja sterotip koji gradite o pogledu na svet osobe čiji vam se stavovi ne sviđaju, gade...

    Hvala, od tebe to zvuči kao kompliment   Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 4101625831
    Avaj, i dalje ne znam šta podrazumevaš pod nacionalizmom.
    jedina stvar od koje se danas ne može pobeći, jedina koja nema alternativu, jeste nacionalna država. (sve države su nacionalne, čak i ako se izdaju kao građanske). e sad, naravno da to ne delegitimiše antinacionalizam, naparotiv. problem sa vašim antinacionalizmom, ne mislim na Vas lično, je što je etnocentričan, dakle nacionalistički. nisam izbegavao odgovor, nadam se da nećete zaključiti da je ovaj moj odgovor glup, zbog Vas, ne zbog mene.

    P.S. disleksičan sam. izvinjavam se i zbog ispravljanja i zbog nejasnoća u ranijim verzijama


    Last edited by Zoran Ćirjaković on Thu 23 Jun 2016, 02:07; edited 4 times in total
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by fernoux-h Thu 23 Jun 2016, 02:02

    Dobrodošao.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Thu 23 Jun 2016, 02:06

    Помоз бог Зоране
    А ви другосрбијанци се погубили и истопили ко да вам је латинка васкрсла а не наш Ћира


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ointagru Unartan Thu 23 Jun 2016, 02:10

    Zoran Ćirjaković wrote:
    jedina stvar od koje se danas ne može pobeći, jedina koja nema alternativu, jeste nacionalna država. (sve države su nacionalne, čak i ako se izdaju kao građanske). e sad, naravno da to ne delegitimiše antinacionalizam, naparotiv. problem sa vašim antinacionalizmom, ne mislim na Vas lično, je što je etnocentričan, dakle nacionalistički. nisam izbegavao odgovor, nadam se da nećete zaključiti da je ovaj moj odgovor glup, zbog Vas, ne zbog mene.

    P.S. disleksičan sam. izvinjavam se i zbog ispravljanja i zbog nejasnoća u ranijim verzijama

    Na sta mislis kad kazes da je "nas" nacionalizam etnocentrican? Ako mislis da je uperen iskljucivo protiv Srbije i srpskog nacionalizma, mogao bi recimo da procunjas po topiku o Hrvatskoj.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Thu 23 Jun 2016, 02:12

    disident wrote:Помоз бог Зоране
    А ви другосрбијанци се погубили и истопили ко да вам је латинка васкрсла а не наш Ћира

    Latinka je još živa (umrla nije, dok je drugosrba i Druge Srbije!)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Thu 23 Jun 2016, 02:13

    Пази ако сте овако свршили од среће за Ћиру, па ја не знам шта би се десило да се региструје та авет, групна екстаза пар дана


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Thu 23 Jun 2016, 02:16

    Ja mislim da ona uopšte ne koristi internet. A ovamo neka modernizatorka!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Mr.Pink Thu 23 Jun 2016, 02:17

    dakle zorane. ja tebe ne čitam i nemam pojma ko si. pročitao sam par tvojih bisera koje je neko ovde preneo i to je to.

    ti si zapravo ovde došao da građanstvu ovoga uvaženoga foruma saopštiš otužnu realnost o nužnosti nacionalne države i usput skreneš pažnju na autošovinizam?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Thu 23 Jun 2016, 02:22

    William Murderface wrote:Ja mislim da ona uopšte ne koristi internet. A ovamo neka modernizatorka!
    Која модернизарторка, вампир и крволок србске нејачи
    Ал што би рекао Стојан Кисић, неће задуго


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Veletin Thu 23 Jun 2016, 02:25

    prvo trebamo da oslobodimo državu od kleptokrata i udbaških zločinaca, a kada to uradimo onda možemo da se dogovoramo kakva će ona biti.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 02:28

    Radagast wrote:
    Zoran Ćirjaković wrote:
    jedina stvar od koje se danas ne može pobeći, jedina koja nema alternativu, jeste nacionalna država. (sve države su nacionalne, čak i ako se izdaju kao građanske). e sad, naravno da to ne delegitimiše antinacionalizam, naparotiv. problem sa vašim antinacionalizmom, ne mislim na Vas lično, je što je etnocentričan, dakle nacionalistički. nisam izbegavao odgovor, nadam se da nećete zaključiti da je ovaj moj odgovor glup, zbog Vas, ne zbog mene.

    P.S. disleksičan sam. izvinjavam se i zbog ispravljanja i zbog nejasnoća u ranijim verzijama

    Na sta mislis kad kazes da je "nas" nacionalizam etnocentrican? Ako mislis da je uperen iskljucivo protiv Srbije i srpskog nacionalizma, mogao bi recimo da procunjas po topiku o Hrvatskoj.
    Ovdašnji antinacionalizam je etnocentričan u smislu da je prožet verovanjem u srpski nagativni izuzetka, shvatanjem da je srpski nacionalizam opasan i loš zato što je srpski, pri tome argumentacija u prilog ovog, često nesovešćenog, kulturrasističkog stava je neoesencijalistička (nismo genetski životinje već nas nepopravljivim neljudima čini naša kultura, istorija, društveni odnosi...), bazirana na svojevrsnom metodološkom nacionalizmu, često slabom poznavanju drugih nacionalizama, naročito nebalkanskih


    Last edited by Zoran Ćirjaković on Thu 23 Jun 2016, 02:59; edited 1 time in total
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Bluberi Thu 23 Jun 2016, 02:32

    Sereš ko foka.
    Uobrazivši da je spasiteljska i da zna jedinu istinu, ona se, naizgled paradoksalno, pretvorila u tajnog promotora slike o fatalnosti palanačke, „nedopečene“ Srbije koju vrednosno poništava. Našla se u neokolonijalnoj situaciji da stalno mora da proizvodi ono protiv čega bi se borila, da proizvodi sukob da ne bi propala. Počela je da „šlajfuje“ u mestu, da simbolički isijava ultra-primitivizaciju i snažno trvenje sa Prvom Srbijom, koja ne beži od toga da bude viđena kao autohtona, tradicionalna ili „retro“.
    Negirajući tako mogućnost prave različitosti, brisanjem hiljade potencijalnih identiteta, mnoštva ravnopravnih paralelnih svetova, mnogostrukih Srbija, Druga Srbija pokušava da se nametne kao nužni nosilac naučne „diktature“ građana anti-palančana. Zato je prihvatanje ili odbacivanje Filosofije palanke čvorišno mesto razumevanja premoderne, moderne i postmoderne Srbije i odnosa prema ideološkim zloupotrebama i izvitoperenjima ovih teško uhvatljivih pojmova.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Thu 23 Jun 2016, 02:53

    Bluberi wrote:Sereš ko foka.
    Uobrazivši da je spasiteljska i da zna jedinu istinu, ona se, naizgled paradoksalno, pretvorila u tajnog promotora slike o fatalnosti palanačke, „nedopečene“ Srbije koju vrednosno poništava. Našla se u neokolonijalnoj situaciji da stalno mora da proizvodi ono protiv čega bi se borila, da proizvodi sukob da ne bi propala. Počela je da „šlajfuje“ u mestu, da simbolički isijava ultra-primitivizaciju i snažno trvenje sa Prvom Srbijom, koja ne beži od toga da bude viđena kao autohtona, tradicionalna ili „retro“.
    Negirajući tako mogućnost prave različitosti, brisanjem hiljade potencijalnih identiteta, mnoštva ravnopravnih paralelnih svetova, mnogostrukih Srbija, Druga Srbija pokušava da se nametne kao nužni nosilac naučne „diktature“ građana anti-palančana. Zato je prihvatanje ili odbacivanje Filosofije palanke čvorišno mesto razumevanja premoderne, moderne i postmoderne Srbije i odnosa prema ideološkim zloupotrebama i izvitoperenjima ovih teško uhvatljivih pojmova.
    ali, ovo nije moj tekst
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Bluberi Thu 23 Jun 2016, 02:56

    Dobro došao u klub.
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Notorious Thu 23 Jun 2016, 03:06

    Zoran Ćirjaković wrote:jedina stvar od koje se danas ne može pobeći, jedina koja nema alternativu, jeste nacionalna država. (sve države su nacionalne, čak i ako se izdaju kao građanske). e sad, naravno da to ne delegitimiše antinacionalizam, naparotiv. problem sa vašim antinacionalizmom, ne mislim na Vas lično, je što je etnocentričan, dakle nacionalistički. nisam izbegavao odgovor, nadam se da nećete zaključiti da je ovaj moj odgovor glup, zbog Vas, ne zbog mene.

    P.S. disleksičan sam. izvinjavam se i zbog ispravljanja i zbog nejasnoća u ranijim verzijama

    Glup? Ne. 
    Paušalan i zasićen projekcijama? Usuđujem se da kažem da jeste, na osnovu ovog i par narednih postova.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ointagru Unartan Thu 23 Jun 2016, 03:06

    Zoran Ćirjaković wrote:
    Ovdašnji antinacionalizam je etnocentričan u smislu da je prožet verovanjem u srpski nagativni izuzetka, shvatanjem da je srpski nacionalizam opasan i loš zato što je srpski, pri tome argumentacija u prilog ovog, često nesovešćenog, kulturrasističkog stava je neoesencijalistička (nismo genetski životinje je već nas nepopravljivim neljudima čini naša kultura, istorija, društveni odnosi...), bazirana na svojevrsnom metodološkom nacionalizmu, često slabom poznavanju drugihnacionalizama, naročito nebalkanskih

    Nisi u pravu. Antinacionalista se vise bavi nacionalizmom koji mu je u blizini, ali je dosledno protiv svih nacionalizama, radilo se o neoustasama u susedstvu, imperijalistima u SAD-u ili ultracionistima u Izraelu. Logicno da se izraelski antinacionalista vise zanima za okupaciju Palestine nego za prava madjarske manjine u Transilvaniji, da antinacionalista iz SAD-a kritikuje agresiju na Irak pre nego aneksiju Krima, da hrvatskom antinacionalisti vise smetaju neoustase nego diskriminacija etnickih Kineza u Maleziji. Takodje je pravilo da nacionalisti uvek i svuda "svoje" antinacionliste proglasavaju mrziteljima sopstvene nacije i optuzuju ih za kulturrasizam.

    Po mom iskustvu, to sto ti opisujes nije antinacionalizam nego sindrom poturice, tj ljudi koji su srpski nacionalizam zamenili nacionalizmom neke nove stvarne ili izmastane domovine, naprimer "Zapada". To su ljudi kojima ne smeta previse Nacionalni Front u Francuskoj, koji odobravaju madjarsko varvarsko ponasanje prema izbeglicama, kojima je jako stalo da na izborima u SAD-u ne pobedi Sanders, jer je previse mekan u spoljnoj politici (primer nije izmisljen, to je doslovce nedavno napisao ugledni clan foruma B92).

    Antinacionalista je na istoj talasnoj duzini sa antinacionalistima drugih zemalja (primeti koliko se ovde cesto citiraju tekstovi o Hrvatskoj Ivancica i Dezulovica), dok je poturica na istoj talasnoj duzini sa nacionalistima nove ili zeljene domovine.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 5 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 19 May 2024, 17:26