Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 08, 2018 10:01 pm

    Ja sam imao troje. Devojčica iz Mostara (ili okoline), jedan iz Bosanskog Šamca i jedan iz Siska. Ova iz Mostara se uklopila momentalno, kao da je oduvek tu samo se vratila sa nekog malo dužeg letovanja. Jedino što je pričala čini mi se ikavski tj u svakom slučaju u početku je bilo malo moljenja da nešto što kaže ponovi. Ali u žensko društvo se uklopila iz odmah. 

    Lik iz Siska je bio totalno ubijen u pojam. Ponašao se i zvučao (govorio je čist, što se kaže, "hrvatski") kao da ga je neko sa Marsa bacio tu. Pošto je slušao ok muziku probali smo da ga vučemo na mesta gde smo izlazili, ali on je, kao što rekoh, bio...van sebe. On je stvarno izgledao kao da su ga dovukli u stranu zemlju totalno protiv njegove volje. Na mene je ostavio najdublji utisak.

    Lik iz Bosanskog Šamca...je prvi doneo bombu u školu. Jbg. Posle toga je bilo malo distance do tada mislim ne.
    boomer crook

    Posts : 36980
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Thu Feb 08, 2018 10:04 pm

    pa zapravo nema sta puno da se prica osim da je neko pucao na nas to vece. odnosno ne na nas vec na autobus br. 83 kod retenzije. neka budala je stajala i pucala na vozila u prolazu. staklo na vratima se iznenada rascvetalo i u sred toga je bila rupa. ko na filmu. ne znam gde je metak izasao nisam gledao. vozac stao, ishisterisao, trese se covek i zove policiju da ih obavesti. mi otisli do kafica peske.

    tuzno je sto smo se stalno to vece vracali na rat i tuzno je sto je ona stoicki prihvatala cinjenicu da neka budala puca na vozila u prolazu. emigrirala je posle sa porodicom za kanadu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by паће Thu Feb 08, 2018 10:11 pm

    С нашом средњом ћерком је тада ишао у разред, ваљда годину-две, један црнац, избеглица из Хрватске. Не знам шта је било после.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 10:12 pm

    Prvi školski drug / izbeglica je došao 1991. u septembru. Makedonci, otac vojno lice, povukli se iz Slovenije. Daniel, naš drug, se brzo i lako uklopio, čini mi se.

    Umro je 18 meseci po dolasku, u februaru 1993. od tumora na mozgu, u  12. godini života.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 08, 2018 10:15 pm

    užas
    boomer crook

    Posts : 36980
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Thu Feb 08, 2018 10:16 pm

    uzas


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Thu Feb 08, 2018 10:32 pm

    Auh


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 10:38 pm

    Jedna mediteranska kancona za San Remo,

    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Rozita Thu Feb 08, 2018 10:39 pm

    otto katz wrote:
    fikret selimbašić wrote:


     Naši su pak odrasli na Azri ili GNR, nose rejbanke, voze biijesne motore, odjeveni u NATO maskirnu šaru i naoružani antikomunističkim FN FAL-ovkama lome ideloški zaostalog protivnika. Naravno da su uzor našli u američkim akcionim filmovima iz osamdesetih.
    A ono što nije odraslo na GNR, ilahije. Sad ne znam je li ovo ilahija ili kasida. 


    Kad mi amidžić bježo '92. donio kazetu s koncertom u Lisinskom Za Herceg Bosnu. To blago sam nažalost izgubio. Pjesme o bratstvu Hrvata i Bošnjaka sklepane na brzinu za tu prigodu. U sjećanju mi ostala jedna fantastična na melodiju Bosno moja divna mila, ali s novim textom. Otprilike ovako:

    Karadžicu i Mladiću, vi ste drumski razbojnici to da znate 
    Pljačkate konvoje od Merhameta i Caritasa.

    Te brzinski sklepane bratske su bile genijalno bizarne. Ja pamtim neki muski duet koji peva:

    "Hajmo, braco muslimani,
    Krenimo, sto stojimo?!
    Zajedno smo mnogo jaci
    Pokleknuce osvajaci!"

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 899159439


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    boomer crook

    Posts : 36980
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Thu Feb 08, 2018 10:41 pm



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Rozita Thu Feb 08, 2018 10:49 pm

    evo sam nasla
    osecam se 25 godina mladje Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 1233199462


    Last edited by Rozita on Thu Feb 08, 2018 10:50 pm; edited 1 time in total


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by ficfiric Thu Feb 08, 2018 10:49 pm

    Sto se tice oruzja, toga je bilo u tolikoj kolicini na ulici pa ga je, normalno, bilo i u skolama, nezavisno od porekla ucenika.

    Jedna epizoda iz 1993: Brat od tetke (nazalost, vise nije ziv) tada je imao 23 godine i dovlacio je u kucu kada bi nesto zanimljivo nasao. Jedno vece, u gradu je neko doneo neispravnu kasikaru i on je uzeo da je nosi kuci. Kad se vracao kuci, isao je sa drugom i nisu bili trezni, u susret njima je isao policijski auto i ovaj ortak je uzeo kasikaru iz burazerovog dzepa i bacio prema autu... Bili su u pritvoru, 10-20 dana


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15081
    Join date : 2016-03-28

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by disident Thu Feb 08, 2018 10:53 pm

    Sotir wrote:
    Zuper wrote:Prihvatate Slobin stav da Srbija nije bila u ratu?
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 2304934895
    Kad već pametuješ sa najglupljim one-linerima, daj objasni gde su završili oni holandski oklopni transporteri?
    Ne samo holandski

    http://www.srpskioklop.paluba.info/posebniprimerci/opis.htm


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Thu Feb 08, 2018 10:53 pm

    Hubert de Montmirail wrote:Ja sam jako voleo da se družim sa knindžama u srednjoj školi, bili su super drugari, vodili su me da slušamo BMK u neku pečenjaru kod Studenjaka i tako to. Jedino me je nerviralo što su svi do jednog bili cigosi.

    Nikada nisam upoznao knindžu koji nije bio cigos, ne racunajuci decu vojnih lica mada je i njihov procenat bio manji od standardnog. Navijanje za CZ u Hrvatskoj i Bosni je bilo pitanje nacionalnog identiteta i tu nema sta da se doda ni oduzme. Jedan znacajni Srbin iz tog dela sveta mi je napisao jednom: "Navijao sam za Partizan nekih 15 minuta u 4. godini zivota, dok stari nije docio. Tu samarčinu pamtim i dan danas".


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 11:00 pm

    Kondo wrote:
    Hubert de Montmirail wrote:Ja sam jako voleo da se družim sa knindžama u srednjoj školi, bili su super drugari, vodili su me da slušamo BMK u neku pečenjaru kod Studenjaka i tako to. Jedino me je nerviralo što su svi do jednog bili cigosi.

    Nikada nisam upoznao knindžu koji nije bio cigos, ne racunajuci decu vojnih lica mada je i njihov procenat bio manji od standardnog. Navijanje za CZ u Hrvatskoj i Bosni je bilo pitanje nacionalnog identiteta i tu nema sta da se doda ni oduzme. Jedan znacajni Srbin iz tog dela sveta mi je napisao jednom: "Navijao sam za Partizan nekih 15 minuta u 4. godini zivota, dok stari nije docio. Tu samarčinu pamtim i dan danas".

    Ne bas.
    Srbi po vecim gradovima su navijali za CZ, Partizan i Hajduk. Neki Srbi purgeri su navijali za Cibonu. Jedan od vodja Rijecana, ako se dobro secam, je bio Srbin...
    Srbi po etnickim srpskim krajevima poput severne Dalmacije, Korduna, Like su masovno navijali za CZ.
    Purgeri dinamovci su cesto imali problema kada idu vozom ka Splitu u Kninu, tu je upadala ekipa koja navija za CZ da ih vija...
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Rozita Thu Feb 08, 2018 11:03 pm

    "uočljivo je izražavanje društvene energije i čuvanje identiteta Srba kroz sport, povezivanje mladih preko novih medija, kao i oslonac Srba iz Hrvatske na Srbiju kroz navijanje za Crvenu zvezdu"

    http://banija.rs/obicaji/17525-u-beogradu-promovisana-knjiga-vreme-sporta-i-razonode-titina-hrvatska-i-njeni-srbi-1951-1971.html


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Thu Feb 08, 2018 11:05 pm

    Zuper wrote:
    Kondo wrote:

    Nikada nisam upoznao knindžu koji nije bio cigos, ne racunajuci decu vojnih lica mada je i njihov procenat bio manji od standardnog. Navijanje za CZ u Hrvatskoj i Bosni je bilo pitanje nacionalnog identiteta i tu nema sta da se doda ni oduzme. Jedan znacajni Srbin iz tog dela sveta mi je napisao jednom: "Navijao sam za Partizan nekih 15 minuta u 4. godini zivota, dok stari nije docio. Tu samarčinu pamtim i dan danas".

    Ne bas.
    Srbi po vecim gradovima su navijali za CZ, Partizan i Hajduk. Neki Srbi purgeri su navijali za Cibonu. Jedan od vodja Rijecana, ako se dobro secam, je bio Srbin...
    Srbi po etnickim srpskim krajevima poput severne Dalmacije, Korduna, Like su masovno navijali za CZ.
    Purgeri dinamovci su cesto imali problema kada idu vozom ka Splitu u Kninu, tu je upadala ekipa koja navija za CZ da ih vija...


    Da li si normalan? Jel citas sta pisem pre nego sto napises "ne bas".


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 11:08 pm

    Kondo wrote:
    Zuper wrote:

    Ne bas.
    Srbi po vecim gradovima su navijali za CZ, Partizan i Hajduk. Neki Srbi purgeri su navijali za Cibonu. Jedan od vodja Rijecana, ako se dobro secam, je bio Srbin...
    Srbi po etnickim srpskim krajevima poput severne Dalmacije, Korduna, Like su masovno navijali za CZ.
    Purgeri dinamovci su cesto imali problema kada idu vozom ka Splitu u Kninu, tu je upadala ekipa koja navija za CZ da ih vija...


    Da li si normalan?

    Ne baš.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 08, 2018 11:10 pm

    Ovaj jedan moj drug čiji je ćale pukovnik sudio Špegelja 1991. je bio težak cigos.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Thu Feb 08, 2018 11:11 pm

    da ako je bio srbin iz hrvatske, eventualno bosne. ako je bio odavde onda je verovatnoca da bude grobos bila veca nego da bude cigos.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 08, 2018 11:14 pm

    zapravo baš svi. drugi, koga su školski drugovi zvali Zenga misleći da je to mnogo smešno, je išao da gleda KKCZ u vreme kada ih nije gledala ni rodbina košarkaša
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 08, 2018 11:15 pm

    Kondo wrote:da ako je bio srbin iz hrvatske, eventualno bosne. ako je bio odavde onda je verovatnoca da bude grobos bila veca nego da bude cigos.

    iz Zagreba su došli jer mu je tamo otac službovao a mislim da su oriđinal iz Bosne
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by ficfiric Thu Feb 08, 2018 11:17 pm

    Zenga je cest nadimak. Imao sam u zgradi bracu zenge. Pre rata im je nadimak bio Zagrebi


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 08, 2018 11:19 pm

    ostap bender wrote:

    dobro, ovo je tres bizarre u bilo kakvom kontekstu

    googlaj Papagena, čovek je skladao himnu za Živi zid

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 08, 2018 11:20 pm

    Tendenciju koju sam ja ukačio (mada ne i pravilo) je da su zvezdaši iz Kninske krajine, Hercegovine i istočneBosne, a partizanovci iz Bosanske krajine i Like. Za Kordun i Baniju (i Slavoniju) nisam siguran.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 10 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:55 am