Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 6:41 pm

    Ne, to su sklepali kafanski muzičari.

    Na ovako nešto mislim

    Posavina.



    Sprečanski zvuk.



    Podrinje.

    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 6:47 pm

    ja asm svo to umobolje spoznao kada je u cetvrti razred uletelo pola odeljenja iz sao krajne i republike srpske. doneli nozeve, bombe, pistolje i kasete lepi mica baja mali knindza i ostalo retardirano pacenicko zlo
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kapetanm Thu Feb 08, 2018 7:48 pm

    Trebalo je lepo za tu decu otvoriti posebne logore gde bi ih postupno uvodili u urbani kvalitet
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 7:52 pm

    Tu si tico iz rezidenture Arkadije... Pao maltret pa se vuce trauma.

    Ima i modernih tonova,




    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 2304934895
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 7:58 pm

    Inace ko hoce da slusa pravu ratnu rokacinu i kako izgledaju borbe bez TV performansa...

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 08, 2018 8:03 pm

    Rapsodija. Pevaju mašinke lepše nego ptice.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 8:10 pm

    kapetanm wrote:Trebalo je lepo za tu decu otvoriti posebne logore gde bi ih postupno uvodili u urbani kvalitet

    potpuno je jasno da pricam o govnima koja su donosila zlo koje sam naveo, a ne o svoj deci, ali valjda te neki pundravci spopali da na silu nesto lupis. 




    a cuj tek ovog pao maltret, pa izvinite junacki srbi malo bese aprijatno da mi sa 16-17 godina u skoli mlataraju kamama, bombama i koljackim pesmama.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 8:13 pm

    isto kao i o toj deci tada, mislim i o nadmocno velikom broju stanovnika srbije koji su tapsali tenkovima, navijali za veliku srbiju, bodrili i hvalili zlocince u ratnim pohodima.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Thu Feb 08, 2018 8:14 pm

    U kojoj to školi je 4. razred sa 16-17 godina?
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 8:17 pm

    Ti koji su dosli 1995 nisu pevali...

    Zarobljeni vojnici i politoti UN i zapada,




    Zbog ove ludosti je VRS i RS puno platila ubrzo...

    Tu se Jovica Stanisic prvi put otvoreno ukazao da ih spase.

    Bilo je zarobljavanja Legionara kod Gorazda mislim 1994, oteta su francuska vozila koje je kasnije JSO koristio. Ima slika zarobljenih Legionara ali me mrzi sada da trazim...
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 08, 2018 8:20 pm

    fikret selimbašić wrote:
    disident wrote:Nije mi to bilo poznato, ali ljudsko pamcenje i ne traje duze . Meni je zanimljiv spot jer mi se cini da je pravljen po uzoru na late 80s i rane 90te  americke filmove,serije i uopste taj neki tip. Oprema, oruzije, rejbanke i terminator kratez na pocetku,  sve podseca pomalo na red down 2.0


    To je još u vrijeme izbijanja rata u Hrvatskoj postavljeno kao standard. Srpska strana je smb, komunistička, zaostala i nazadna. Naši su pak odrasli na Azri ili GNR, nose rejbanke, voze biijesne motore, odjeveni u NATO maskirnu šaru i naoružani antikomunističkim FN FAL-ovkama lome ideloški zaostalog protivnika. Naravno da su uzor našli u američkim akcionim filmovima iz osamdesetih.

    Ako se dobro sećam, upravo to je Vojnov pisao o Ničijoj zemlji.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 08, 2018 8:21 pm

    otto katz wrote:
    fikret selimbašić wrote:


     Naši su pak odrasli na Azri ili GNR, nose rejbanke, voze biijesne motore, odjeveni u NATO maskirnu šaru i naoružani antikomunističkim FN FAL-ovkama lome ideloški zaostalog protivnika. Naravno da su uzor našli u američkim akcionim filmovima iz osamdesetih.
    A ono što nije odraslo na GNR, ilahije. Sad ne znam je li ovo ilahija ili kasida. 


    Kad mi amidžić bježo '92. donio kazetu s koncertom u Lisinskom Za Herceg Bosnu. To blago sam nažalost izgubio. Pjesme o bratstvu Hrvata i Bošnjaka sklepane na brzinu za tu prigodu. U sjećanju mi ostala jedna fantastična na melodiju Bosno moja divna mila, ali s novim textom. Otprilike ovako:

    Karadžicu i Mladiću, vi ste drumski razbojnici to da znate 
    Pljačkate konvoje od Merhameta i Caritasa.

    jedi govna, sad bih ti platio dobro da to preslušam
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 8:22 pm

    Sotir wrote:U kojoj to školi je 4. razred sa 16-17 godina?

    poceli su da dolaze 91, u 4. razredu 94 je pola ucenika u razredu iz tih krajeva divljalo. sta ti jos nije jasno? kako se uvek javis da isledjujes kada se pomene zlo srbije 90ih, veri fani si Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 1399639816

    bolje nam ispricaj ponesto o junackim delima generala srbijanske vojske i policije na kosovu, kako su spasavali ljude i to
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kapetanm Thu Feb 08, 2018 8:24 pm

    Arkady Ivanovich wrote:
    kapetanm wrote:Trebalo je lepo za tu decu otvoriti posebne logore gde bi ih postupno uvodili u urbani kvalitet

    potpuno je jasno da pricam o govnima koja su donosila zlo koje sam naveo, a ne o svoj deci, ali valjda te neki pundravci spopali da na silu nesto lupis. 




    a cuj tek ovog pao maltret, pa izvinite junacki srbi malo bese aprijatno da mi sa 16-17 godina u skoli mlataraju kamama, bombama i koljackim pesmama.
    Ceekaj, ti od dece u 4 razredu ocekujes ozbiljnost i zrelost? A koja su u godinama pre dolaska uzivala u drugacijem zivotu nego ti, tako dobrom da su ti se prikljucili?
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 8:25 pm

    vidis, dosla su i deca koja su se ponasala isto kao i mi, tako da zaista nema opravdanja. ili cemo sad imati turu razumevanja za donosenje hladnog i vatrenog oruzja u skole. tu temu cete bez mene otvoriti.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 8:28 pm

    edit: nemam snage za ovu diskusiju


    Last edited by Blind Lime Pie on Thu Feb 08, 2018 8:30 pm; edited 2 times in total
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kapetanm Thu Feb 08, 2018 8:29 pm

    Nisi ti isao u gimnaziju na Dusanovcu..
    Edit: arkadiju o ladnom oruzju



    Inace, deo moje sire familije je isao tim izbeglickim putem
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu Feb 08, 2018 8:32 pm

    Hubert de Montmirail wrote:
    fikret selimbašić wrote:


    To je još u vrijeme izbijanja rata u Hrvatskoj postavljeno kao standard. Srpska strana je smb, komunistička, zaostala i nazadna. Naši su pak odrasli na Azri ili GNR, nose rejbanke, voze biijesne motore, odjeveni u NATO maskirnu šaru i naoružani antikomunističkim FN FAL-ovkama lome ideloški zaostalog protivnika. Naravno da su uzor našli u američkim akcionim filmovima iz osamdesetih.

    Ako se dobro sećam, upravo to je Vojnov pisao o Ničijoj zemlji.


    Slabo poznajem šta Vojnov piše, znam ponešto od viđenog na tv-u, a ni tu ga više ne viđam često. NZ jednom odgledao, u oskarovsko vrijeme, ne sviđa mi se. Sjećam se Đure u patikama i rolingstons majici.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Thu Feb 08, 2018 8:37 pm

    Arkady Ivanovich wrote:vidis, dosla su i deca koja su se ponasala isto kao i mi, tako da zaista nema opravdanja. ili cemo sad imati turu razumevanja za donosenje hladnog i vatrenog oruzja u skole. tu temu cete bez mene otvoriti.


    Arkadije, brate, nevitljiv si kad te uhvate ove fiks ideje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 8:44 pm

    Arkady Ivanovich wrote:
    Sotir wrote:U kojoj to školi je 4. razred sa 16-17 godina?

    poceli su da dolaze 91, u 4. razredu 94 je pola ucenika u razredu iz tih krajeva divljalo. sta ti jos nije jasno? kako se uvek javis da isledjujes kada se pomene zlo srbije 90ih, veri fani si Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 1399639816

    bolje nam ispricaj ponesto o junackim delima generala srbijanske vojske i policije na kosovu, kako su spasavali ljude i to

    To je vec bolje i realnije.
    Dakle ne oni iz 1995, oni nisu pevali.

    Sto se tice muzickog i scenskog nastupa.
    Situacija u Beogradu i Zagrebu nije bila ista.
    U Zagrebu je bila ratna histerija(dobrim delom opravdana) dok Beograd ipak zadrzao dosta ljudi koji su bili protiv rata.
    U Hrvatskoj je to bilo priguseno u korist vojne akcije i sve je tome bilo podredjeno.I ko bi se pobunio mogao je da glavu izgubio od npr. Mercepa...
    Zato u Beogradu imas Rimtutituki ""Mir, brate, mir" sto je delom i Sloba dozvoljavao. Nemojte zaboraviti da je film "Vukovar, jedna prica" snimljen 1994 a to je antiratni film. Pa onda "Pun mesec nad Beograd" je snimljen 1993 je isto antiratni film.
    Ali kada je pocelo da leti 1999 iznad Beograda bilo je mnogo slicnije Zagrebu pocetkom devedeseth...


    Last edited by Zuper on Thu Feb 08, 2018 8:52 pm; edited 3 times in total
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kapetanm Thu Feb 08, 2018 8:46 pm

    Evo antologije
    http://serbzone.com
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu Feb 08, 2018 8:48 pm

    Ovako nesto u Zagrebu 1992 je nezamislivo,



    I nemojte misliti da to nije delom dozvoljeno sa tadasnejg vrha...verujte, moglo je biti kao u Zagrebu...
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Thu Feb 08, 2018 8:51 pm

    BTW, u Nisu se devedesetih isto donosilo oruzje u skolu i to bas nikakve veze s izbeglicama nije imalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by ficfiric Thu Feb 08, 2018 8:52 pm

    Hrvatska 1995.



    Mislim da je ovako nesto nezamislivo u Beogradu 1999.


    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Thu Feb 08, 2018 8:55 pm

    William Murderface wrote:BTW, u Nisu se devedesetih isto donosilo oruzje u skolu i to bas nikakve veze s izbeglicama nije imalo.
    I kod mene u Bg. A imali smo dosta izbeglih, domaći su donosili noževe i štoljpi.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 8 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:36 am