Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Somlói Galuska Tue Nov 01, 2016 4:21 pm

    Znači, članovi Mense (kao i narod, uostalom) bi trebalo nešto da rade, umesto da se bave sobom. Tupan dana - Page 16 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Tue Nov 01, 2016 4:29 pm

    Ne, nego, uopšte ne vidim smisao udruživanja po osnovu IQ-a, osim potencijalno diskriminatornih. Ljudi sa visokim IQ nisu igrožena grupa, nemaju zajedničku kulturu, tradiciju, način života, interesovanja. Ima mnogo institucija i praksi u kojima je inteligencija bitna, ali ne kao takva, nego u nekom konkretnom domenu - nauka, tehnika, umetnost, itd. - i ni za jednu od njih ulaznica nije visok IQ sam po sebi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Tue Nov 01, 2016 4:36 pm

    Мени то личи на групу за подршку током одвикавања, оно мозговијус анонимус, држе састанке по стражњим салама за састанке по месним заједницама и почињу са "ја сам Пера Перић и сувише сам паметан"...

    Оно, ако нађу начина да тим удруживањем дођу до неке лове и обезбеде млађе чланове, свака им дала, боље они него којекакве мафије, ал' ако то и раде, добро се крију.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sotir Tue Nov 01, 2016 5:11 pm

    А мени ово личи на групу завидника који пате што нису примљени у неко друштво.

    Наравно да као група интелигентни имају слична интересовања, и као такви могу да их поделе међусобно. Зато постоје и групе са посебним интересовањима унутар Менсе. У ствари оне су и једина вредна ствар тамо. Има од већ поменуте енигматике, фотографије, не знам ти већ чега давно сам гледао…

    Исто тако високи људи имају боље предиспозиције да играју одбојку или кошарку (иначе је интелигенција као и висина наследна особина), па нико нормалан неће да каже ”види оне високе људе који се скупљају, мора да су потенцијално дискриминаторна група, а нису нимало угрожени”.
    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by kapetanm Tue Nov 01, 2016 5:13 pm

    mogu misliti kako oni sa 160 kinje slabice od 150
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Tue Nov 01, 2016 5:23 pm

    Sotir wrote:А мени ово личи на групу завидника који пате што нису примљени у неко друштво.

    Наравно да као група интелигентни имају слична интересовања, и као такви могу да их поделе међусобно. Зато постоје и групе са посебним интересовањима унутар Менсе. У ствари оне су и једина вредна ствар тамо. Има од већ поменуте енигматике, фотографије, не знам ти већ чега давно сам гледао…

    Исто тако високи људи имају боље предиспозиције да играју одбојку или кошарку (иначе је интелигенција као и висина наследна особина), па нико нормалан неће да каже ”види оне високе људе који се скупљају, мора да су потенцијално дискриминаторна група, а нису нимало угрожени”.

    Ne znam za slično udruženje visokih ljudi.

    Udruženja koja se bave enigmatikom, fotografijom itsl već postoje. Moje pitanje je, zašto ti treba sertifikat o visini IQ da bi se time bavio? Ako te zanima fotografija, učlani se u foto-klub, ili neko od stotina formalnih i neformalnih udruženja ljudi koji se time bave. Ditto za enigmatiku. Čemu IQ test?

    Ne ljuti se, glup sam i zavidim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Thu Nov 03, 2016 4:01 am

    Koliko je uopšte naučno validan koncept IQa? Meni deluje da je to reifikacija i scijentizam.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bluberi Thu Nov 03, 2016 4:14 am

    Njihovo merenje je samo prikaz brzine uočavanja obrazaca, ili odstupanja od istih.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 8:43 am

    William Murderface wrote:
    Sotir wrote:А мени ово личи на групу завидника који пате што нису примљени у неко друштво.

    Наравно да као група интелигентни имају слична интересовања, и као такви могу да их поделе међусобно. Зато постоје и групе са посебним интересовањима унутар Менсе. У ствари оне су и једина вредна ствар тамо. Има од већ поменуте енигматике, фотографије, не знам ти већ чега давно сам гледао…

    Исто тако високи људи имају боље предиспозиције да играју одбојку или кошарку (иначе је интелигенција као и висина наследна особина), па нико нормалан неће да каже ”види оне високе људе који се скупљају, мора да су потенцијално дискриминаторна група, а нису нимало угрожени”.

    Ne znam za slično udruženje visokih ljudi.

    Udruženja koja se bave enigmatikom, fotografijom itsl već postoje. Moje pitanje je, zašto ti treba sertifikat o visini IQ da bi se time bavio? Ako te zanima fotografija, učlani se u foto-klub, ili neko od stotina formalnih i neformalnih udruženja ljudi koji se time bave. Ditto za enigmatiku. Čemu IQ test?

    Ne ljuti se, glup sam i zavidim.

    Na osnovu moji rezultata shvatio sam dve stvari: da je dobro da rešavam matematičke zadatke, ako to neko želi da plati, a da nije dobro da kontaktiram sa previše ljudi, ako je to bitno za posao.

    Na poslu sam dogurao do procentnog računa i svakog dana sam u kontaktu sa mnogo ljudi, tako da mi je bilo veoma bitno da shvatim gde su mi prednosti, a gde su mi mane.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Thu Nov 03, 2016 9:23 am

    Bluberi wrote:Njihovo merenje je samo prikaz brzine uočavanja obrazaca, ili odstupanja od istih.

    Кад дође до одступања онда, наравно, више нису исти.

    Шгјз, ја мислим да сам варао на том тесту. Тј није се тако звао, то је било тестирање за Квискотеку, ал' кад имаш 20-30 задатака типа два пара мрља и онда елемент ком треба погодити пара, или који од ових пет је настао ротацијом овог, или кад имаш систем једначина 2 са 2 али уместо икса и ипсилона имаш троугао и кружић... и томе слично. Тј зато и сматрам да сам варао, све је то математика, само је треба препознати. Чак и у задатку "како гласи тврдња супротна од 'освануо је леп и сунчан дан'" - и ту је матиш, треба препознати да је питање у ствари из логике.

    С друге стране и нисам варао, јер ти тестови егзактно мере способност решавања тих тестова. Као што у игрицама нема варања, јер су правила задата софтвером, па ако софтвер нешто омогућава теби, омогућава и свима осталима - немаш посебну предност.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Fri Nov 04, 2016 11:34 pm

    visak ti mama bitango politicarska 

    http://bulevar.b92.net/srpska-posla.php?yyyy=2016&mm=11&dd=04&nav_id=1195703
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Nov 05, 2016 1:49 pm

    Nebojša Krstić@Krle22 2h2 hours ago
    "Zaboravlja se da je Beograd mnogo duže bio deo zajedničke države sa Sirijom nego sa Hrvatskom." Muharem Bazdulj @PolitikaJavlja


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sat Nov 05, 2016 2:13 pm

    Uf, ovo je već takozvana sinergija.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Thu Nov 10, 2016 10:32 pm

    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  27m[size=1]27 minutes ago[/size]
    Sutra je dan primirja. I prilika da se podsetimo da su u oba svetska rata porazeni vodili tokom veceg dela rata. To je motivaciona poruka
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Thu Nov 10, 2016 10:38 pm

    oh do shut up
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Nov 10, 2016 10:40 pm

    Tupan dana - Page 16 3579118792

    Bože, budale.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ferenc Puskás Thu Nov 10, 2016 11:08 pm

    Majko. Moja. Mila.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Thu Nov 10, 2016 11:13 pm

    Gotovo, pobednik godine!
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Fri Nov 11, 2016 3:33 pm

    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  2h[size=1]2 hours ago[/size]
    Ovo je dan velike pobede svih naroda i zemalja pobednica u WWI. Dobro, i Rusije, mada je ona napustila rat mnogo ranije i sklopila "mir"
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Nov 11, 2016 3:37 pm

    Dakle, nema kraja, jbt. Nema kraja. Rusija izdala časnu imperijalističku stvar.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 3:40 pm

    neprincipijelna koalicija liberala, boljševika, masona i uopšte anglo-mrsomuda ispisala rusiju iz pobedničkog tabora
    boomer crook

    Posts : 36967
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Fri Nov 11, 2016 3:41 pm

    lep je bio taj rat. steta sto je samo jedan. oh, wait...


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Nov 11, 2016 3:45 pm

    Mislim da defintivno imamo ovogodišnjeg Srebrenog Krleta. Da ne ispadne da lobiram, građani će se sami izjasniti, ali predviđam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Filipenko Fri Nov 11, 2016 4:00 pm

    Zamislite da mu reply-juje Aleksandar Stevanović, kako bi to ludo bilo Tupan dana - Page 16 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Nov 11, 2016 4:01 pm

    Ali u pravu je Filipenko, šta ti smeta, ako su svi uvek bili isti onda to važi za Rusiju. I sad umesto da pregaze Nemce (Nemce!) oni tamo dižu neke revolucije. Pa zar to nije izdaja?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Tupan dana - Page 16 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 4:51 am