Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    avatar

    Posts : 18452
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Thu Oct 20, 2016 7:37 pm

    Degenerik.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Oct 20, 2016 8:39 pm



    Tupan dana - Page 15 VjHj6FZF_bigger Toliko.@parun_ 22 minfa 22 minuts
    Jel da da se i vi u sebi zahvalite bankomatu kad izbaci novac?

    Tupan dana - Page 15 Dollarutopia


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Thu Oct 20, 2016 8:43 pm

    Tupan dana - Page 15 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Oct 20, 2016 8:44 pm



    Tupan dana - Page 15 VjHj6FZF_bigger Toliko.@parun_ 16 oct.
    Posle x meseci čitanja, ofišli najinspirativnija knjiga koju sam pročitao: Pobunjeni Atlas, Ajn Rend

    Svaka čast Burundiju što je prepoznao mladu nadu dok je još bila u povoju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Thu Oct 20, 2016 8:50 pm

    Kahm, kahm, ko još ono obožava Ajn Rend?   Tupan dana - Page 15 2304934895
    (Nije Pobunjeni Atlas, već Veličanstveni izvor, ali poenta je tu)
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Oct 20, 2016 8:57 pm



    Tupan dana - Page 15 VjHj6FZF_biggerToliko.@parun_ 17 oct.
    @MiljkovicNatasa Cena spoja objektivizma koji ne dozvoljava misinterpretiranje stvarnosti i realizma kao književnog stila. Izdrži, vredi! Tupan dana - Page 15 1143415371

    Realizam Tupan dana - Page 15 2729202060


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Mon Oct 31, 2016 5:19 pm

    Oko 150 Novosađana članovi su Mense, 70 godina starog udruženja natprosečno inteligentnih ljudi, u koje može da se učlani tek dva odsto populacije.


    KOMENTARI 12
    [url=http://www.021.rs/Novi Sad/4]Novi Sad [/url] 31.10.2016. | 11:29 > 13:00
    Tupan dana - Page 15 Mensa_ns4
    Ova cifra povećaće se sa novim krugom testiranja građana, koje se u Novom Sadu održalo u nedelju, 30. oktobra na Tehnološkom fakultetu i biće i dalje periodično održavano širom Srbije. Štaviše, sedište Mense nalazi se upravo u Novom Sadu.
    Članstvo u Mensi oduvek je privilegija. Pošto ih sistem u Srbiji ne prepoznaje i agresivno ih sputava, natprosečno inteligentni ljudi prijatnu sredinu nalaze "među svojima", u jednoj neprofitnoj, apolitičkoj sredini u kojoj se vrednuju samo prave, a ne lažne diplome. Prvobitna misija Mense bila je pomoć i konsultacija vlasti kako bolje da vode zemlju, ali se ona umnogome promenila i okrenula samoj sebi. Zbog čega?
    Kako za 021 kaže predstavnik novosadskog ogranka i član Predsedništva Mense Predrag Đukić, vladama nije potrebna pomoć jer one same znaju najbolje, te je Mensa postala sredina za međusobno podsticanje članova, zabavu i druženje, ali i razvoj nekih kreativnih ideja koje bi zaista mogle da unaprede naše društvo - kada bi to zaista neko želeo.
    Kako kaže ovaj stručnjak u oblasti menadžmenta i razvoja programa za unapređenje ključnih umnih veština, Mensa ima više od 135.000 članova u oko 100 zemalja, a svaka nacionalna i lokalna Mensa slika je društva u kojem obitava.
    - Što je razvijenije društvo, to je Mensa uticajnija. Tako je naša Mensa ogledalo ove Srbije. U skandinavskim zemljama je Mensa veoma uticajna, njeni članovi su predavači po školama i mnogo rade sa darovitom decom, koju sistem u tim zemljama prepoznaje. Daroviti i visokointeligentni ljudi državu vode napred, a to kod nas izostaje zbog sistema koji sputava darovite. Mi u obrazovnom sistemu u proseku izgubimo 17 od 20 darovitih, a ovo troje koji se izvuku ili odu u inostranstvo i budu vrlo cenjeni ljudi, ili ih naša stvarnost pojede, primiri i natera da priznaju da su poraženi, neuspešni jer se nisu 'laktali' za poziciju.
    Tupan dana - Page 15 Predrag_djukic_700x
    Čime se bave članovi Mense? Koliko su njihove sposobnosti zaista cenjene u Srbiji?
    - U njenim redovima nalaze se osobe najrazličitijih obrazovnih profila, interesovanja i iskustava. Članovi Mense Srbije su uspešni naučnici, umetnici, predavači, menadžeri, a neki od njih imaju i prestižna odličja sa međunarodnih takmičenja. Međutim, problem je u 'establišmentu'. Ako imamo ispodprosečne lidere, kako očekivati da će neko ko je natprosečan dobro da prođe u takvoj okolini? Jedna teorija u menadžmentu kaže da se prvoklasan menadžer okružuje prvoklasnim saradnicima, drugorazredni menadžer trećerazrednim saradnicima, a trećerazredni menadžer beskorisnim ljudima. Ako neko s osrednjim sposobnostima hoće da bude bolji od ostalih, on mora da se okruži ljudima koji su lošiji od njega.
    U kojim delovima sveta inteligentni i daroviti imaju šansu, s obzirom na to da Srbija očigledno nije mesto za njih?
    - Naši ljudi sada najviše idu u Norvešku, jer se takvim ljudima tamo daje ogroman podsticaj. Tamo se ljudi ne otimaju za posao od 200 evra. U uređenim državama teže da na sve pozicije postave najbolje kadrove, zbog čega društvo ide napred. U Srbiji je svako maltene zamenjiv.
    Kažete da godinama ukazujete na načine za oporavak obrazovnog sistema. Šta ste preporučili državi da primeni kod nas?
    - Sa jedne strane, obrazovni sistem je u svojim osnovama ostao nepromenjen čitava tri veka. Sa druge stane, poslednjih decenija ljudsko društvo je promenjeno, ne samo ekspanzijom računara i telekomunikacionih tehnologija, već i interneta koji je bukvalno redefinisao našu civilizaciju. Naše angažovanje poslednjih godina je usmereno pre svega na decu koja ulaze u obrazovni sistem jer on, kakav je sada, nije u stanju da razvije pozitivan odnos prema učenju kod većine dece, kao ni da sačuva najvrednije sposobnosti, kao što su kreativnost i rezonovanje. U svom radu ukazujemo na zabavne i efikasne načine učenja, podstičemo maštu i radoznalost. Takođe, decu vodimo u prirodu, okruženje na koje su naša tela i umovi genetski prilagođeni. Ovo su aktivnosti NTC sistema učenja koji svoj put do dece nalazi u sve više zemalja Evrope. Dr Ranko Rajović je tako prošle godine dobio nagradu svetske Mense za doprinos društvu na osnovu rada na razvoju i promociji ovog programa. Drugi deo naših aktivnosti je posvećen odraslima od čijih veština najviše zavisi uspešnost porodica, kompanija pa i samih država.
    Tupan dana - Page 15 Mensa_ns1
    Kako opisujete trenutnu situaciju u nauci, prosveti i tehnološkom razvoju u Srbiji? Gde vidite Srbiju za 10 godina?
    - Tradicionalno, kao zemlja mi smo voljni da stvari preuzmemo od drugih, ne ceneći dovoljno sopstvene resurse. Čekajući da nešto postane standard u razvijenom svetu pa da onda to uvezemo, mi gubimo dragoceno vreme i sve više kaskamo za svetom koji se ubrzano menja. Da bi se to promenilo, neophodno je strateški prići i dugoročno se posvetiti razvoju intelektualnih potencijala, koji su najveća vrednost svake uspešne nacije. Nama, u suštini, najniži porivi formiraju društvo. Uzori su nam estradne umetnice, koje nam govore kako da živimo. Imamo za uzore ljude u rijaliti emisijima o čijim životima se razgovara, umesto da vodimo svoje živote. Deca koja su danas u školi će biti ekonomski produktivna za 10 do 15 godina - loš obrazovni sistem strateški vodi u ozbiljan problem.
    Tupan dana - Page 15 Mensa_ns5
    Predrag Đukić priča o gangsterskom Čikagu dvadesetih godina prošlog veka. I ovo opasno mesto uspelo je, s godinama, da se oporavi i danas je ozbiljan grad. Đukić se seća i Njujorka osamdesetih godina, jednog nesigurnog grada.
    "Na Menhetnu sam se osećao sigurnije nego u nekim delovima Novog Sada. Ali optimista sam - ako su ovi ogromni gradovi uspeli da se oporave, uspećemo i mi. Treba nam samo volje. Nažalost, ja tu volju kod nas, u ovom trenutku, ne vidim", zaključuje u razgovoru za 021 Predrag Đukić. 

    Filipenko,pisem ja ove

    Tupan dana - Page 15 220px-Koltchak_chef_supr%C3%AAme_de_la_Russie
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Filipenko Mon Oct 31, 2016 5:25 pm

    Tupan dana - Page 15 1dag99
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Somlói Galuska Mon Oct 31, 2016 5:29 pm

    Šta je ovde za tupana dana?
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Mon Oct 31, 2016 5:34 pm

    et Filipenko...

    ti si car i meni bi licno bilo mnogo zao da te skuvamo u kotlu transibiriskog voza, al kad mora Tupan dana - Page 15 1949538119


    et Andjeo

    pretenciozno kenjanje je za hejt, a stavio sam ih na tupane, jer se mngo loze sto su pametni Tupan dana - Page 15 1143415371
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Somlói Galuska Mon Oct 31, 2016 5:37 pm

    Pa dobro, reklamiraju se malo, šta će. Jedino ovo za Menhetn je lol.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Mon Oct 31, 2016 5:38 pm

    Evo ovo:

    Članstvo u Mensi oduvek je privilegija. Pošto ih sistem u Srbiji ne prepoznaje i agresivno ih sputava, natprosečno inteligentni ljudi prijatnu sredinu nalaze "među svojima", u jednoj neprofitnoj, apolitičkoj sredini u kojoj se vrednuju samo prave, a ne lažne diplome.


    Podrazumevanje čestitosti kod nadprosečno inteligentnih ljudi.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ointagru Unartan Mon Oct 31, 2016 5:53 pm

    Za tupana je sto neko smatra da zasluzuje da "vodi drzavu napred" time sto se izvezbao da dobro radi testove inteligencije na netu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Somlói Galuska Mon Oct 31, 2016 6:08 pm

    Ajd lepo priznajte da ste se testirali i niste prošli. Tupan dana - Page 15 286371741
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Mon Oct 31, 2016 6:18 pm

    128
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Somlói Galuska Mon Oct 31, 2016 6:24 pm

    ...nosam. Tupan dana - Page 15 1143415371
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by bela maca Mon Oct 31, 2016 6:24 pm

    Pržun wrote:128
    ti ko damja
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Tue Nov 01, 2016 12:03 am

    Anđe'o wrote:Ajd lepo priznajte da ste se testirali i niste prošli. Tupan dana - Page 15 286371741
    ima razloga zasto je Madona clanica toga, a Stiven Hoking nije.


    valjda on nije nalazio za potrebno, da dokazuje bilo kome da je pametan...
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Somlói Galuska Tue Nov 01, 2016 12:21 am

    Da, ali se nije ni ljutio na njih. Tupan dana - Page 15 1143415371
    zvezda je zivot

    Posts : 7091
    Join date : 2014-11-07

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 01, 2016 12:31 am

    meni se najbolji drug uclanio u mensu kad je zapao u egz krizu pa iso na sva ziva testiranja. to sam saznao od nekih drugih mensasa, jer ovaj nikom nece da prizna lol. pravi se lud kad se pomenu mensasi. mozda nije genije al zna za sramotu.


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Tue Nov 01, 2016 1:10 am

    Madona nije član Mense, to je hoax.

    A članstvo u Mensi, uz celu ideju da je brzina povezivanja kružića i trouglića indikator opšte izuzetnosti, korisno je koliko i balansiranje varjače ili nekog sličnog predmeta na vrhu nosa.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ferenc Puskás Tue Nov 01, 2016 9:16 am

    Par godina radio sa suprugom šefa češke Mense. Dođe, ne pogleda u oči, ne kaže dobar dan, nikad nije sastavio 2 smislene rečenice. Na pogled suhi genij. 
    Vodio enigmatsku rubriku u novinama. Ne vječni žilet, ne lijek protiv raka, ne pepetuum mobile. Odgonetaljke.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Tue Nov 01, 2016 9:17 am

    Tupan dana - Page 15 3579118792

    Istina MENSA-e.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sotir Tue Nov 01, 2016 11:07 am

    Патите.

    И није Мадона него Шакира, она има ИК бројку врло близу своје висине изражене у цм.

    Ликови које знам који би могли да буду у Менси су углавном програмери, инжињери, математичари и сл, и нису чланови Менсе јер су тамо неки који мора да се доказују да су паметни, као онај енигматичар. А и ко ће да плаћа чланарину ни за шта.
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Tue Nov 01, 2016 1:25 pm

    Па то, имаш теоретске и примењене паметњаковиће. Учлањују се ови теоретски; ови примењени већ имају чим да се баве, док се ови баве собом.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Tupan dana - Page 15 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 11:27 pm