Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    IT Razno

    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Mon 4 Mar 2019 - 10:15

    Pa kako da kažem da nađu telefonski broj neke ustanove? Za to google jeste, ne da kao ovde googlaju stvari koje prvi put čuju pa se prave da su znali pa ulaze u diskusiju. Dovlače tuđe stvari kao svoje.

    Vidi one koji ne znaju gde je Japan pa se narokali googli i sad su isto kao neko ko tamo živi.

    Ja da odem u Pariz da vidim Luvr, u Egipat da vidim piramide, ne bi mi palo na pamet da googlam i polemišem o francuskoj ili egipatskoj kulturi, navikama, životu i to sa nekim ko tamo živi 15 godina.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Mr.Pink Mon 4 Mar 2019 - 18:11

    e. u vezi slusalica, he he

    nasao sam na gajbi neki stari sony tipo telefon, ne znam odakle mi, malecan je, i sad mi on radi kao mp3 plejer. nakrco sam ga muzikom i ima ekran mali i dobru bateriju fazon traje mi 4 dana. zvuk je mnogo kvalitetniji nego na ovom nekom kinezu xaomi sto teram, ja nisam verovao. mozda sony radi bolje dacove, ko ce ga znati

    uglavnom, nakon par dana koriscenja mogu da kazem da sam zadovoljan. u jednom trenutku sam cak pozeleo da ih vratim jer kao da mi je nesto vibriralo u njima, ali bas u kucistu. ja otvorim levu slusalicu a ono neki malecni mainboard ispao iz lezista. nije cak ni ispao, nego bukvalno seta, taman da zabivrira kad udari bas. koje bi bilo cimanje da to vracam preko bare, ali amazon bi to sve preuzeo na sebe troskove. poslali bi mi nove u roku od odmah sto su mi i ponudili

    ovako sam zapravo svima ustedeo, a nisam jer su sve mogli spediteri debelo da naplate, carine, pa onda neki tamo Dzo u skladistu sa minimalcem od 15 $ da pregleda, pa da vraca trgovcu, a ovaj proizvodjacu. ma to je rupa bez dna

    odlicne su za te pare, izdrljive, maltretiram ih ko da su za dj-ing. ostaje ta zamerka za srednje, ali vrlo dobro

    baterija unutra od 400 mAh, zice do zvucnika jadne, odmah sam ih zamenio boljim. baterija od sluski mi traje od prvog punjenja


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed 13 Mar 2019 - 12:22

    Nagoya, Japan. Prvi put danas, iz kola, stojeći na semaforu, primetim ovu radnju visokokvalitetne zvučne opreme. Prošao sam biciklom 100 puta. Sledeći put ima da stanem i pogledam šta imaju na 3 sprata. Drvo je zaklonilo gitaristu sa fender telecaster gitarom.

    IT Razno - Page 17 2019harman01

    Šta kaže "JBL" : "Hear the truth".

    IT Razno - Page 17 2019harman02

    I JBL i Harman Kardon sam imao na PC-jima. Mislio sam da je to vreme, sa iPhone i iTunes prošlo. Ipak se drži.

    A nekada, dok sam bio "momak u žaru" sam stavljao zvučnike gramofona "Tosca 10" sa obe strane jastuka da slušam muziku sa dobrim basovima, u sobi nije bilo toliko dobro. Onda su došli "Technics" zvučne linije ali opet, danas mislim da se ne bih izložio trošku.

    Da se malo ispravim, ako Vasa ovo čita, ima još toga ali nije kao što je bilo. Ipak, postoji. Kada odem u radnju, staviću post sa slikama.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Mr.Pink Thu 14 Mar 2019 - 21:43

    skokni jogi nek ti ne bude mrsko

    a ja cu ti slikam od hi fi sta se prodaje na sred crvenog krsta od lampasa

    i da ti kazem da je ozbiljan trosak. a ja sam nekad imo gramofon, isto neki technics, to je ozbiljna sprava bila. pa je dosao teac dek za kasete...sve je to i dalje u voznom stanju osim tih gramofona, oni odsvirase svoje




    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 14 Mar 2019 - 21:45

    ja sam skoro video kako prodaju ploče, priđem ono 3-4-5 hiljada dinara komat

    ko je ovde lud
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4310
    Join date : 2016-09-29

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu 14 Mar 2019 - 21:45

    jel to korato na rdećem križu?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 14 Mar 2019 - 21:46

    Aha
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Thu 14 Mar 2019 - 21:51

    kuku wrote:jel to korato na rdećem križu?

    Судећи по ценама, курато.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4310
    Join date : 2016-09-29

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu 14 Mar 2019 - 21:52

    udjem ja u korato pre 20 godina, dok su bili preko puta uni biblioteke da kupim 'iglu' za gramofon, kad ono najjeftinija 300 dojč maraka (van den hul mislim) ko moja plata IT Razno - Page 17 286371741

    inače ovaj njihov novi kombo izgleda (i košta) svetski


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Fri 15 Mar 2019 - 13:20

    Mr.Pink wrote:skokni jogi nek ti ne bude mrsko

    a ja cu ti slikam od hi fi sta se prodaje na sred crvenog krsta od lampasa

    i da ti kazem da je ozbiljan trosak. a ja sam nekad imo gramofon, isto neki technics, to je ozbiljna sprava bila. pa je dosao teac dek za kasete...sve je to i dalje u voznom stanju osim tih gramofona, oni odsvirase svoje



    Ma hoću, samo da bude sunčan dan i 15+ stepeni, biciklom. I mene baš zanima kako danas izgleda zvučna tehnika kada ih je iTunes saterao uza zid.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sat 16 Mar 2019 - 12:32

    Prošao sam danas pored te zgrade, bila je zamandaljena. Da je radnja, njima bi subota bila premijerno vreme. Izgleda da je to ofis uvoznika te opreme.

    Najbolji zvuk koji sam čuo bio je u kući kod drugara čiji je otac bio elektroinženjer (akustike) u Vojno tehničkom institutu u Beogradu. Naučnik, tamo se bavio sonarima i vojnim stvarima ali je o tehnici koja daje zvuk muzike znao sve.

    On je (otac) sam napravio zvučnike, kućišta su bila izlivena od betona, kutije visine do kukova. Sam je napravio pojačalo koje je imalo samo dva kontrolna dugmeta: on/off i jačinu.

    Gramofon je bio Technics, neki top. Tu nam drugar pusti ploču, simfonija, u izvedbi London Philharmonic Orchestra. Uh, bre, tatko je bio preterao: čulo se dahtanje dirigenta i "rumble" podzemne železnice koja je prolazila ispod  dvorane gde je ploča snimljena. Baš toliko HiFi, to ne treba.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sat 16 Mar 2019 - 13:06

    Danas je jedna od tema dok smo se ćerka i ja prepuštali u gumama toku lazy river aqua parka, bila zašto je Facebook (gde nemamo nalog ni ona ni ja) pao 14 sati. U Australiji su uspaničeni zavisnici od te društvene mreže zvali "000", telefon za policiju, ambulantu, vatrogasce, da prijave da Facebook ne radi.

    New York Grand Jury traži da se ispita mogućnost razbijanja Facebook na tri dela (Facebook, Whatsapp, Instagram) i da ne mogu da dele korisničke podatke između sebe, jer je privatna kompanija postala previše moćna.

    Da to spreče ili učine nemogućim, FB je pokušao da ih (svoje stvari) još više uveže i učini regulatorskim nalogom razbijanje firme nemogućim. I to je ta "Configuration change", kako FB kriminalci rekoše, koja je dovela do 14 sati down time. FB to neće reći ali industry press to vidi.

    Koga zabole ako selfiji, slike mačaka i beba nestanu? Verovatno nikoga ali biznisi koji plaćaju FB za reklamiranje i te kako vide štetu.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed 20 Mar 2019 - 12:34

    Fića me napušio kada sam rekao da sam slučajno pogledao (i odustao posle 5 minuta) nekog klipa koji je neko postavio a tamo bio onaj Marko Đurić.

    Evo kako se to desilo. Wireless mouse ide u spavanje kada se ne koristi, kada se računar (novi DELL OptiPlex) mrdanjem miša vrati u službu, treba prvi klik da se miš aktivira. Ne znaš gde je kursor. Tako mi se desila ta pojava Marka za koju nisam mogao da verujem da takva budala postoji i slobodno šeta ulicama, tu je čak i lider.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by ontheotherhand Tue 26 Mar 2019 - 9:35

    Ideš li na mitap Uskoče?

    https://www.facebook.com/events/378854039623957/

    IT Razno - Page 17 Zm0V54E
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Tue 26 Mar 2019 - 10:19

    Морао сам трипут да прочитам док нисам сконтао да митап није неки стари народни израз... не, оно је митарење и нема везе са пчелама, не оно је мутап, тако се звао неки лик са улицом, хмммм... мутав тек нема везе...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by ficfiric Wed 27 Mar 2019 - 16:44

    yoyogi wrote:Fića me napušio kada sam rekao da sam slučajno pogledao (i odustao posle 5 minuta) nekog klipa koji je neko postavio a tamo bio onaj Marko Đurić.

    Evo kako se to desilo. Wireless mouse ide u spavanje kada se ne koristi, kada se računar (novi DELL OptiPlex) mrdanjem miša vrati u službu, treba prvi klik da se miš aktivira. Ne znaš gde je kursor. Tako mi se desila ta pojava Marka za koju nisam mogao da verujem da takva budala postoji i slobodno šeta ulicama, tu je čak i lider.

    Sad vidim... Mislis na ovo? IT Razno - Page 17 3579118792

    ficfiric wrote:
    yoyogi wrote:Dok sam istraživao zašto mi ne radi ton na Youtube (neki muzički spotovi koje volim, Jimi Hendrix) uzmem ovaj post za test. Novi PC.
    Problem je bio setting u Chrome.

    IT Razno - Page 17 3579118792

    Kakvo opravdanje sto si kliknuo na "smece dovuceno sa neta". Bolje da si rekao da ti je pas zgrabio mis i dok si ga vijao po sobi da je kliknuo na play IT Razno - Page 17 1233199462

    Nisam napusavao, sto bih. Rekao si tad da si proveravao ton.

    Ajd, ajd, nije sramota sto klikces na yt klipove i mi to radimo IT Razno - Page 17 1241126653


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 28 Mar 2019 - 13:28

    ficfiric wrote:
    Kakvo opravdanje sto si kliknuo na "smece dovuceno sa neta". Bolje da si rekao da ti je pas zgrabio mis i dok si ga vijao po sobi da je kliknuo na play IT Razno - Page 17 1233199462

    Ma ti si OK, samo kada sam video da ta budala, Đurić, nešto predstavlja i da je kao uvažen lik, pozvan u emisiju. Možda je nešto posle i rekao, prekinuo sam posle 5 minuta. Nisam mogao da verujem svojim ušima da sam tako nešto čuo.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Mon 15 Apr 2019 - 14:42

    Сад бемлига да ли би ово ишло у феминизам или не, јер само пар фотки је рекламног типа, остале су са терена:
    https://themindcircle.com/30-vintage-photos-women-miniskirts-huge-computers-1970s-1980s/
    IT Razno - Page 17 Miniskirts-computers-5


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed 17 Apr 2019 - 23:56

    ako imate akcije Samsunga, nemojte da sedite na njima  IT Razno - Page 17 2304934895

    IT Razno - Page 17 Samssung

    mi ladno ulazimo u desetu godinu od kada se ništa novo i zanimljivo nije dogodilo u consumer electronics svetu.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed 17 Apr 2019 - 23:57

    bas sam inace mnogo ocekivao od preklopnog ekrana na telefonu  IT Razno - Page 17 3579118792
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 18 Apr 2019 - 0:01

    pa bar bi bilo nešto koliko toliko novo, zanimljivo...telefon koji se pretvara u multimedijalnu platformu na kojoj možeš da gledaš streaming video itd.

    ali da, nije to realno ništa posebno. tableti su bili aktuelni devet godina, sada izlaze iz mode  i umesto njih imamo šta, jebene laptopove.

    dajte nešto novo ljudi, nešto divlje.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Thu 18 Apr 2019 - 0:38

    Па ни у софтверу баш не видим неки напредак... ово је само овакво или онакво преслагање познатих коцкица. Ту и тамо је понеко успео да у програмерским алатима аутоматизује неке делове посла, али и то само за одређене врсте стандардних послова, ако којим случајем има да урадиш оно што муштерија тражи а не оно што има, шиљи тастатуру...

    Како рече Баз Олдрин, "обећали су ми град на Марсу, добио сам Фејсбук".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Јанош Винету Thu 18 Apr 2019 - 1:01

    Ja bih rekao da se razvoj događa u krupnom poslovnom sektoru nauštrb potrošačkog. Usluge bazirane u "oblaku", redundantnost, visoka dostupnost, replikacija baza podataka i sve to jako puno napreduje, grabi takoreći.

    Hosting napreduje svuda, sistemi automatske redundantnosti su sve primetniji i serverska infrastruktura će biti sve više automatizovana, lakša za upotrebu.

    Događa se popularizacija akademske discipline distribuiranog računarstva. Svi znaju za te algoritme i svuda se upotrebljava Raft algoritam, kod malo pametnijih ili matorijih Paxos, možda će doći do neke vrste heurističkog rešenja problema vizantijskih generala.

    Puno resursa je otišlo iz desktop potrošačkog sektora na IoT i na prenosivo računarstvo, prelazi se sa mikrokontrolera na mikroprocesore. Treba neko da isprogramira te pametne televizore, frižidere, samoupravljajuće automobile. Možda uskoro i vozove i avione?
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Sun 5 May 2019 - 17:35

    Само да пријавим да сам јуче прешао са пожарне лисице на водену. Јер су шмекери из претходне укинули читав апи на који су радили они силни додаци, едаби натерали писце додатака да пређу на нови који је у боји, са крилцима, непрскан и шта оно још.

    И онда изађе верзија 66.0.3 у којој не ради ама ниједан додатак. Данас су издали привремену закрпу на коју ће да ипак наставе да раде још неко време, док ваљда опет не отворе ватру. За то време канда заједница повукла воду, водена лија је крак ватрене од верзије отприлике 55 улево, без прописивања шта сме шта не сме итд. Истина, није баш повукла све из оне - пола лозинки сам ипак морао да пребацим ручно. Мозила је канда побркала лончиће и уобразила да може да води своје крсташке ратове.

    Свеједно, лоза је непрекинута - он Нескафеа (ака нецкејпа) 3.0 наовамо увек имам инсталисаног некаквог директног наследника тог истог, и ко зна шта је све остало подешено као онда.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Sotir Sun 5 May 2019 - 19:53

    Creepy Uncle wrote:

    dajte nešto novo ljudi, nešto divlje.

    Ја бих волео да кући имам докинг станицу, са тастатуром и мишем, спојену са ТВом, на коју само спустим телефон и имам све што и на обичном компу. Нешто као Спектрум за 21. век.

    IT Razno - Page 17 Empty Re: IT Razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr 2024 - 16:52