Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Memento

    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Fri May 24, 2019 1:57 pm

    Pa provalio ih pa nisu smeli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Fri May 24, 2019 2:16 pm

    Memento - Page 10 1233199462 Samoneispunjavajuće proročanstvo.
    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Jun 17, 2019 1:58 pm




    Video sam tvit pa sam se setio primera zbog kog sam prvi put posumnjao da medije ne uredjuju nekakvi timovi lakiranih bubasvaba, vec da to radi licno Vucic.

    Ako sam dobro popamtio, KZN je bila 11.06.



    I nikakve reakcije nije bilo tog dana. Ni sutradan nije bilo reakcija, Informer je uvece na netu objavio naslovnicu za 13. jun a onda je kasno uvece sleteo Vucic u bg pa je naslovna strana povucena iz stampe i okaceno je ovo

    Memento - Page 10 DfhUQiJWAAAZrna

    Aktivirao se i Pera Lukovic i u pola jedanaest uvece je morao objavljivati tekst.

    12.06.2014 - 22:42
    Natalija M: Pesak u mozgu, OEBS u krvi
    Mistična ispovest jedne cenzurisane dojke
    Dojkovale: e-Novine
    Veličina slova: Decrease font Enlarge font
    Život u Nemačkoj joj nije pomogao: Danju mistična dojka, noću slobodna novinarka
    Život u Nemačkoj joj nije pomogao: Danju mistična dojka, noću slobodna novinarka

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Uuw4zikmvJ0J:www.e-novine.com/entertainment/entertainment-licnosti/104888-Mistina-ispovest-jedne-cenzurisane-dojke.html+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=rs

    Izvor: Twitter
    Poslednji registrovan slučaj kliče se Mistična dojka, u užim estradno-tviterašim krugovima poznatija kao Natalija Miletić iliti Natalia Locale – as opposed to Ceca Nazionale. Nad zlehudom sudbom ove nevine žrtve Vučićeve “puzeće diktature” suzu je pustio čak i renomirani trash-portal dnevno.rs


    "Selfie" iz "Angeline klonje": Slobodna novinarka, ushićena sopstvenom glupošću
    Izvor: Twitter
    Da li pod uticajem nesnosnih vrućina, promaje između ušiju ili pak usled razornih dejstava ozloglašenog HAARP-a, tek, minulih tjedana dramatično je narasla količina medijskih veselnika sa simptomima koji ukazuju na prisustvo opake bolesti stručnog naziva - fatamorgazmična mešavina hakovanih baba i cenzurisanih žaba. Obolele od ove suvremene endemske pošasti karakteriše nesvakidašnji višak peska u mozgu i OEBS-a u krvi, što rezultira obilnim halucinacijama, a pri čemu se pacijentu učestalo priviđa izvesni diktator koji povazdan sedi za računarom te redom obara portale koji pljuckaju po njemu i njegovoj vladi. Poslednji registrovan slučaj kliče se Mistična dojka, u užim estradno-tviterašim krugovima poznatija kao Natalija Miletić iliti Natalia Locale – as opposed to Ceca Nazionale. Nad zlehudom sudbom ove nevine žrtve Vučićeve “puzeće diktature” suzu je pustio čak i renomirani trash-portal dnevno.rs. Najpotresnije detalje iz ovog necenzurisanog izvješća prenosimo u celini i celosti, iz preventivnih razloga obogaćene međunaslovima. Razume se, radi lakšeg varenja.

    SLUGE NENARODNOG REŽIMA ZOVU MISTIČNU DOJKU, PRIJEM: Nataliju Miletić, slobodnu novinarku, pozvali su iz srpske ambasade, rekavši joj da im se više ne javlja za akreditaciju.

    ZAŠTO KAŽEŠ POJEDINI MINISTRI A MISLIŠ NA SEKS: Nakon razgovora srpskog premijera Aleksandra Vučića i nemačke kancelarke Angele Merkel, usledila je konferencija za štampu. Između ostalog, državnicima se obratila i slobodna novinarka Natalija Miletić, koja je postavila pitanje o cenzuri medija u Srbiji, kao i o navodima o plagijatu doktorske disertacije pojedinih ministara.

    AL’ BESJEDI VUČIĆ ALEKSANDRE: Ja ne znam ko ima plagijat. Gospođi Merkel sam rekao sve što sam imao da kažem o cenzuri medija. Mi smo slobodna demokratska zemlja, spremni smo na kritike, međutim primeri cenzure koji su nam dati prosto nisu bili istiniti – istakao je Vučić na konferenciji za novinare.


    Screenshot
    I konačno, kao dezert, u specijalnom must-see dodatku donosimo tviteraste žalopojke sa profila mistične dojke.

    DA ANGELA IMA ONU GUTENBERGOVU STVAR, BILA BI ACA: da je merkel bila u vučićevoj koži SVI novinari bi postavljali ista pitanja. pogledajte pressice iz doba cu gutenberg plagijat afere.

    ISKUKAJ SE NA DOJKAMA MOJIM, STISNI IH JAČEEEE...: Moje pitanje da li bi optuzbe o cenzuri medija mogle da ugroze put Srbije ka EU i da li ga je Merkel savetovala šta se radi sa plagijatorima

    OD LEGITIMNIH PITANJA, DAPAČE, HRABROST NEVIĐENO SKAČE: najtužnije je što se moje legitimno novinarsko pitanje tumači kao neviđena hrabrost. svi svakog dana treba da postavljamo takva pitanja.

    * Najizdržljivijim čitaocima e-novine poklanjaju mini fotogaleriju tvitova Mistične dojke a.k.a. Fly Natalije. Ne preporučuje se pismenima. Nemojte reći da vas nismo upozorili.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Tue Aug 20, 2019 12:06 pm

    https://twitter.com/DraganPopovic11/status/1163753521214361600

    Memento - Page 10 ECZ7pKsWsAERo5T?format=jpg&name=4096x4096


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Filipenko Tue Aug 20, 2019 10:47 pm

    Guzio ga Dzefri kad je bio mlad, verovatno je bio cosav i bez malja po telu, mozda ga je i Klintonu davao. Memento - Page 10 Dt67odc-o
    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Sat Nov 02, 2019 6:50 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49658
    Join date : 2017-11-16

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 02, 2019 7:18 pm

    pa dobro, ovaj je možda i dočekao dozvolu za gradnju  Memento - Page 10 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Sat Nov 02, 2019 7:41 pm

    koji ce mu, zavrsice ovako, a ako ga bas budu drkali da legalizuje kroz ozakonjenje ce sve platiti des puta jeftinije
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by disident Sat Nov 02, 2019 8:28 pm

    Memento - Page 10 Fb_im113


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Tue Nov 12, 2019 9:13 am

    Na danasnji dan

    Memento - Page 10 EJKE-jCW4AEDRhJ?format=jpg&name=900x900


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Tue Nov 12, 2019 9:22 am

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Sotir Tue Nov 12, 2019 9:29 am

    "убија нас шећер а не масти", и после као таблоиди пишу само глупости  Memento - Page 10 2304934895
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Tue Nov 12, 2019 9:43 am

    Solidan Le Kare.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Tue Nov 12, 2019 4:40 pm

    Ko je Dejan Lučić koji je danas svedočio u Hagu, na suđenju Frenkiju? The Dejan Lučić?
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Tue Nov 12, 2019 4:54 pm

    Moguće, on je jaran sa Frenkijem i Stanišićem.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Sat Nov 23, 2019 9:58 pm

    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Jan 08, 2020 3:01 pm

    da se ne zaboravi


    https://www.danas.rs/drustvo/za-smrt-u-zatvoru-zbog-pretnji-vucicu-niko-nije-kriv/


    Navršilo se tačno tri godine od kako je Milorad Nikolić u Crvenki uhapšen zato što je u privatnim SMS porukama pomenuo dvojicu najviših funkcionera Aleksandra Vučića i Nebojšu Stefanovića.


    Uhapšen zbog SMS poruka 14. 12. 2016, Crvenka.

    Vreme pred izbore u Vrbasu.

    Mesto: Osnovni sud u Vrbasu, tužiteljka Jasmina Đurović, postupajuća sutkinja Jelena Kovačević, predsednica suda Vesna Zeković Marković.

    Psihijatar i psiholog 28. decembra utvrdili dijagnozu i da “postoji opasnost da će ponoviti slična ili teža krivična dela”.

    Specijalna zatvorska bolnica, Bačvanska.

    Umire 14. 6. 2017. g.

    Advokat izjavljuje da je umro pod sumnjivim okolnostima.

    Ombudsman najavljuje kontrolu.

    Poruke su bile privatne i u njima nije bilo nikakve direktne pretnje, ali tužilac ga je optužio da je opasan po tadašnjeg predsednika Vlade i ministra policije. Proglašen je ludim i pod teškim lekovima, nakon šest meseci provedenih u ludnici, iznenada umro. U danu kad je umro, stiglo je zakasnelo veštačenje komisije lekara da mu nije mesto u zatvorskoj bolnici.

    – Kad se od mene opraštao, rekao mi je: Ti znaš da ja nikom neću nauditi. Kad me budu doneli mrtvog, ti znaš da ja nisam sam sebi naudio – seća se Miloradovog upozorenja njegov mlađi brat Dragan, kog smo posetili u kući njegovog mrtvog brata, u Crvenki.

    Porodična kuća u ovom malom bačkom mestu, u opštini Kula, sada je data na prodaju. U njoj sama živi Miloradova majka Draga. Ni brat ni majka do danas ne mogu da se pomire sa onim što im se dogodilo i kao da još žive u ludilu za koje je Milorad bio okrivljen.

    Gledaju fotografiju tela punog modrica i ne mogu da prihvate zvanično objašnjenje da je umro prirodnom smrću, od embolije pluća. Sećaju se kako je, natprosečno informisan, Milorad komentarisao prilike u Srbiji i predviđao da će »loši ljudi uništiti Srbiju, da će sistem koji se pravi da uništi Srbiju«.
    ...

    Milorad Nikolić optužen je da je izvršio krivično delo ugrožavanja sigurnosti iz člana 138, stav 3, u vezi sa stavom 1, kada se to odnosi na visoke funkcionere države, a tužilac je napisao da je »ugrozio sigurnost pretnjom da će napasti na život i telo oštećenog Darka Batanića, predsednika Vlade RS (Aleksandra Vučića) i ministra unutrašnjih poslova u Vladi RS (Nebojše Stefanovića) na način što je u navedenom periodu sa mobilnog telefona slao SMS poruke uznemirujuće sadržine. Pri čemu je znao da se lica koja je imenovao nalaze na navedenim funkcijama«.

    Te strašne poruke su glasile ovako: »Vučiću, spasi Srbiju. Pusti mrtvi neka je vode«, »Idi ubi 5. oktobra nekog policajca da vide Srbi da države nema. Ubio sam dva vojnika. Radiće Srbi za koru hleba«, »Nebojša Stefanović se šeta i zvižduće. Zna da ga kane ubiti ali tek sledeće godine«. Ove poruke nisu poslate ni Vučiću ni Stefanoviću, već Darku Bataniću, majstoru za grejanje, koji je prijavio Milorada Nikolića ali i kasnije odbio da ga na sudu goni zbog njih.

    – Milorad je sadržaj poruka objašnjavao kao metaforičko izražavanje. Ali bez obzira na to, nijedna od ovih poruka ne sadrži pretnju. Pogotovo ne može biti pretnja privatna poruka koju pošaljete nekom trećem, a da onaj na koga se poruka odnosi nije saznao njenu sadržinu. Suština je da nije postojalo krivično delo. Za ugrožavanje sigurnosti mora da nekom zaista bude ugrožena sigurnost, mora da postoji konkretna opasnost po nečiju bezbednost. Radnja krivičnog dela sastoji se u pretnji da će se napasti na život ili telo lica kome se preti ili nekog njemu bliskog. U Miloradovim porukama nije bilo nikakve pretnje – kaže njegov tadašnji advokat Feđa Dimović.

    Advokat Dimović ukazuje da su dve stvari bile ključne u tom farsičnom suđenju i poigravanju sa ljudskim životom. Prvo, čovek zbog potpuno bezazlenih SMS poruka završava optužen da je ugrozio bezbednost predsednika države, tada predsednika Vlade, i ministra policije, koji nisu ni znali da im Milorad »preti«.

    Drugo, Milorad je do svoje smrti ostao u pritvoru iako su sudski veštaci na glavnom pretresu 23. februara 2017. predložili lečenje na slobodi. Umesto da Miloradu ukine pritvor, Osnovni sud u Vrbasu naređuje kontrolno veštačenje Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, a pritvor produžava zbog opasnosti od ponavljanja nepostojećeg krivičnog dela.


    Pored toga, tužiteljka Jasmina Đurović uopšte nije dala predlog da se kao svedoci pozovu Vučić i Stefanović iako su oni bili navodno oštećeni i ništa prirodnije nego da svedoče o svojoj »ugroženosti«. Umesto toga, predlog za njihovo saslušanje je iznela odbrana, što je izazvalo veliku nelagodu i strah u sudnici. Sudija je odložila odluku.

    – Jasmina Đurović se protivila tome uz obrazloženje da »se radi o licima koja imaju 24-časovno obezbeđenje i što u konkretnom slučaju ne mora da postoji konkretna opasnost, odnosno navedena lica, imajući u vidu njihove funkcije i ne moraju da se osećaju ugroženo, da je dozvoljeno da su im upućene bilo kakve pretnje pa da postoji opasnost po njihov život.« To je potpuno suprotno zakonu, jer je biće krivičnog dela konkretna opasnost – kaže advokat Dimović.

    Dragan i Miloradova majka Draga živo se sećaju dana hapšenja 14. decembra 2016. godine. Počeo je brojnim telefonskim pozivima u kojima su se policajci lažno predstavljali kao operateri i službenici Telekoma, pa kao prijatelji kojima Milorad nešto duguje i ako ne izađe ispred kuće, oni će zvati policiju. Bilo je pretnji da će im poslati antiterorističku jedinicu. Nisu znali u čemu su se našli.

    Bilo je mnogo poziva, bar deset, ludnica čitava. Zvao me je i moj venčani kum koji me upozorava da ako se Milorad ne preda, da će biti prinuđeni da dovedu antiterorističke jedinice. Pitam ja Milorada da li se nekom zamerio, a on kaže »celom svetu«. Oni su hteli da predstave kao da se on zabarakadirao u kuću, da je ovde sa oružjem i da čeka da ga policija opkoli. A Milorad da je imao oružje, on bi ga istopio, on je takva osoba.

    On je bio za pravdu, za humanost. Oni su želeli po svaku cenu da naprave antiterorističku akciju da bi imali slučaj. Jer oni nemaju slučaj. A Milorad mrtav hladan, samo kaže »ništa nisam uradio«. Milorad se istuširao, izašao ispred kuće i seo u njihova kola i oni su krenuli. Milorad je nama rekao: oni hoće mene da ubiju, zatvoriće me, ubiće me, hoću da znate da ja nikad nisam nikom naškodio u životu i da ja nikad neću nikome naškoditi u životu – priča Dragan.

    Dragan Nikolić danas misli da su hteli da naprave pozorište i predstavu od hapšenja kao da je Milorad neki opasan kriminalac, a njihova kuća uporište kakve bande. A možda su ih samo sluđivali i poigravali se ljudima nemoćnim da se odupru sili pred kojom su se neznano zašto našli.

    Sluđivanje porodice nastavilo se sve do Miloradove smrti. Lažna obećanja da će ga pustiti iz pritvora za dva-tri dana jer »nemaju slučaj«, manipulacije sa zahtevom da potpišu da je Milorad kriv, da je »terorista« pa će ga pustiti, otezanje i odugovlačenje sa presudom, neosnovano produžavanje pritvora, bežanje od odgovornosti, prenemaganje, strah od vrha vlasti… Majka Draga za suđenje kaže – »cirkus«.

    Milorad Nikolić je već nekoliko dana nakon hapšenja, 21. 12 po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Vrbasu prebačen u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Bačvanskoj, u Beogradu.

    Prvo veštačenje, gde je utvrđena dijagnoza i određeno da bude lečen u zatvorenim uslovima, jer »postoji opasnost da će ponoviti krivično delo«, obavljeno je 28. 12. 2016. Nakon toga, 23. februara naredne godine, veštaci iz Beograda na sudskom pretresu kažu da se njegovo zdravlje popravilo i da smatraju da se lečenje može nastaviti na slobodi.

    Umesto da Milorad Nikolić bude pušten, tužilac traži kontrolno veštačenje sa novosadskog Medicinskog fakulteta. Sledi gotovo četiri meseca prepiske između suda i veštaka o ceni, o načinu plaćanja, da li unapred ili nakon veštačenja. Milorad Nikolić nije preživeo. Umro je u zatvorskoj bolnici u junu.

    – Rok za veštačenje je 15 dana i postoje jasne zakonske odredbe šta sud radi kad veštaci ne rade svoj posao. Mogu da ih novčano kazne ili da predmet daju nekom drugom veštaku. Nečuveno je da se tako postupa u pritvorskom predmetu. U takvim predmetima po sili zakona mora da se postupa sa izuzetnom hitnošću.

    Četiri meseca oni pišu jedni drugima pisma »hoćeš ti da veštačiš«, »Neću«, »Aj napiši mi pismeno da nećeš«… Postoje mehanizmi da se veštaci dovedu u red. To su institucije ove zemlje, nisu dva piljara koji se svađaju da li je jedan platio drugom paprike – kaže advokat Dimović, koji je odbranu Milorada Nikolića preuzeo u aprilu 2017. godine.

    Snimak smrti pod embargom

    Nema podataka da se Milorad ranije lečio od duševnih bolesti. Nema podataka da je bio bolestan. Bavio se sportom, bio perspektivni fudbaler. Bio je miran čovek, neosuđivan. Nikad nije pravio nikakve probleme.

    Živeo je sa majkom, radio sa bratom u njegovoj građevinskoj firmi. Bio je i na ratištu, jer ga je rat zatekao na odsluženju vojnog roka. Majstor za centralno grejanje koji ga je prijavio, na sudu je svedočio da »Milorad ne bi ni mrava zgazio«. Nije bio član ni jedne stranke, ali je sve kritikovao slobodno, dok mu nisu uzeli slobodu.

    – Nikad nije Milorad izašao pred sud, nisu mu dozvolili osnovno pravo da ne bi nešto rekao. Oni su se bojali njegove reči. Drogirali su ga u zatvorskoj bolnici, ko zna šta su mu davali. Kad sam ga jednom posetio, on je sa svojih 120 kila mogao sa zemlje da skoči s obe noge na sto, dva metra uvis je mogao da skoči.

    Drugi put odem, Milorad ne može da se pokrene. Pitam doktora šta ste mu to uradili, kako vas nije sramota. Milorad nije mogao više da se kreće. U zatvorskoj bolnici je Milorad, kog nisam video sa suzom u oku nikad u životu do jednom kad nam je baba umrla, stalno plakao. Tekle su mu suze od lekova i bilo mu je teško – priča njegov brat Dragan i dodaje:

    – Tražio sam snimak kako moj brat umire. Ne daju. Feđa je tražio da nam daju snimak poziva Hitnoj pomoći. Ni to ne daju. Svi u Srbiji traže neki snimak sa kamere i nema. Bilo bi mi lakše da je umro od lekova nego od nasilja.

    Dragan se jasno seća da mu je doktor Panić iz zatvorske bolnice objasnio da je agresija ključ da bi neko bio zatvoren, ali i da nije primetio agresiju kod Milorada. Zaštitnik građana je više puta do sada u javnosti isticao da je nadležnim organima uputio veliki broj preporuka da osobama sa teškim mentalnim poremećajima nije mesto ni u zatvoru ni u pritvoru, jer to predstavlja njihovo zlostavljanje, već im pomoć treba pružiti na drugi način.

    Zašto je Milorad Nikolić slao SMS poruke svojim poznanicima ne bi trebalo da nas interesuje, a još manje sud, jer to su bile privatne Miloradove poruke koje nikoga nisu ugrožavale.

    Čak ni u tome nije bilo agresije, jer je Milorad prestajao da ih šalje kad god je neko to zatražio. Milorad više nije živ i nikada pouzdano nećemo znati šta mu se događalo, ali sećanje njegovog brata ukazuje da se iza svega krije i bahato poigravanje lokalnih kabadahija zaštićenih državnim institucijama.

    »Kerberi sistema su izazvali ljudsku tragediju«

    – On je govorio, toliko mi šalju poruke, toliko mi Državna bezbednost preti da ja moram svima to da pokažem. On je slao poruke svima koje poznaje, a ne jednom čoveku, na 30 adresa, da ceo svet vidi šta rade. Govorio mi je:

    Neke poruke su moja razmišljanja, a većina su one koje su meni slali, da vide ljudi šta meni policija šalje. Milorad nije lagao. Nisam video te poslednje SMS poruke koje je Milorad slao, ali sam svojim očima video kako su njemu stizale poruke. Recimo, pita me Milorad kako ovo objašnjavaš, a na telefonu poruka iz Hrvatske, vidi se po pozivnom broju. Gledaj, sad će iz Bosne, stvarno stigne poruka iz Bosne. Gledaj, sad će iz Slovenije. Stigne iz Slovenije. I nađete se u bunilu.

    Ja sam njemu uvek govorio ćuti, pusti me, znate, sramota me, a Milorad će, ali nemam kome drugom da kažem. Ne znam, gledao sam svojim očima. Stizale su poruke na turskom u kojima su poimence navođeni ljudi iz Crvenke. Mislio sam da su sve to gluposti i govorio Miloradu da su to neka deca, pusti me.

    On je govorio »ja sam njima jedina prepreka, oni meni nude pare non-stop, a ja njihove pare ne bih uzeo, pa makar me ubili«. Milorad tako nešto ne bi izmislio, ne bi slagao, fantazirao. Nije krio ništa, nije bio samo protiv Vučića, on je bio protiv svega, protiv nepravde, protiv privatizacije, protiv uništavanja države. Nije ga interesovala ni nečija nacionalnost, ni stranka, gledao je samo kakav je ko čovek – svedoči Dragan i nema pouzdan odgovor na pitanje ko je ucenjivao ili pretio Miloradu, mada ima svoje sumnje.

    Advokat Feđa Dimović se, kao ni porodica, do dan-danas nije pomirio sa tim sumanutim i tragičnim postupkom vođenim protiv nedužnog čoveka.

    – Ne verujem da je ovo moglo biti naređeno sa vrha države. Ovo je postupak sitnih, lokalnih činovnika koji su imali nameru da, kao kerberi sistema, sebe preporuče za neke buduće funkcije. To je izgleda sad modus operandi svih tih državnih činovnika. Ne samo tužilaca, nego i novinara i intelektualaca, oni procenjuju šta bi bilo korisno za vlast i u skladu sa tim reaguju. Ovo je za mene ljudska tragedija i jedno poltronstvo, nečiji pokušaj da se popne na hijerarhijskoj lestvici doveo je do smrti čoveka – kaže advokat Dimović.

    Slučaj Milorada Nikolića je jedan od prvih takvih hapšenja zbog izraženog mišljenja ili kritike na račun Aleksandra Vučića. U međuvremenu se dogodio čitav niz farsičnih i represivnih iživljavanja nad građanima, mada nijedan nije bio tako tragičan i nijedna žrtva nije bila bezazlenija, a razlog za hapšenje manje utemeljen. Jer, Nikolić čak nije svoja razmišljanja objavljivao ni na društvenim mrežama Tviter ili Fejsbuk.

    Tragična sudbina Milorada Nikolića obavezuje na posvećeniju istragu postupaka suda, ali ona je izostala. Sistem državnih institucija ne funkcioniše, on ubija jer su institucije zarobljene i samo su instrument u rukama vlasti i neki ljudi, anonimni, mali, obični, dobri ljudi, na koje se taj sistem namerio, dokazali su to svojim životima. Platili su glavom. Pravda i sloboda za Milorada Nikolića iz Crvenke nikad više neće biti dostupni.

    Obudsman: Nije bilo nezakonitosti u pritvoru

    Advokat Feđa Dimović zatražio je, odmah nakon Miloradove smrti, od Zaštitnika građana da ispita da li je bilo nepravilnosti u postupanju u zatvoru u Somboru i u Specijalnoj zatvorskoj bolnici. U kancelariji Ombudsmana odgovorili su za »Danas« da u postupku kontrole nisu pronašli nezakonito ili nepravilno postupanje:

    »Od strane stručnog tima Zaštitnika građana, koji pored zaposlenih u ovom organu čine i spoljni eksperti, 27. juna 2017. godine obavljen je neposredan nadzor nad radom Specijalne zatvorske bolnice, tri dana kasnije i neposredan nadzor u KPZ u Somboru, kako bi se prikupile informacije za pokrenute postupke. Nakon sagledavanja svih relevantnih činjenica i okolnosti, imajući u vidu navode iz pritužbe, kao i utvrđene činjenice i okolnosti nad radom Specijalne zatvorske bolnice i Kazneno-popravnog zavoda u Somboru, Miloš Janković nije našao osnov da su preminulom povređena prava nezakonitim ili nepravilnim radom organa uprave, te da nema osnova za dalje postupanje u postupku kontrole zakonitosti i pravilnosti rada Specijalne zatvorske bolnice i Kazneno-popravnog zavoda u Somboru.«

    VSS ćuti o postupku protiv Nikolića

    Danas je pre više od mesec dana uputio pitanje Dragomiru Milojeviću, predsedniku Visokog saveta sudstva, da li je izvršio kontrolu rada predsednice Osnovnog suda u Vrbasu Vesne Zeković Marković i postupajuće sutkinje Jelene Kovačević na osnovu dopisa koji je u maju 2017. godine, pre Miloradove smrti, uputio advokat Feđa Dimović. Ovaj dopis je prosleđen Višem sudu u Somboru koji je obavio kontrolu rada prvostepenog suda i nije utvrdio ništa sporno i nezakonito. Do danas nismo dobili odgovor iz VSS. Sudije koje je advokat Dimović naveo kao odgovorne za predugo vođenje postupka i otezanje koje je na kraju Milorada koštalo života i dalje su na istim pozicijama u sudu.
    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Sun Jan 19, 2020 4:49 pm

    2011. Stara dobra vremena kad su ambasadori ucestvovali na opozicionim mitinzima Memento - Page 10 4135669698

    SNS u Nišu: Pobeđujemo! (FOTO vest)
    Niš -- SNS obeležava u Nišu tri godine rada i počinje sa predstavljanjem programa za izbore. Tomislav Nikolić: Pobeđujemo na narednim izborima.

    ...

    Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Konuzin rekao je na skupu u Nišu da smatra da je SNS postala jedan od glavnih pokazatelja raspoloženja građana Srbije.

    Konuzin tvrdi da je SNS time stekla mogućnost da pravi planove opštenacionalnog karaktera, ali istovremeno i odgovornost zbog poverenja i nade koje ljudi polažu u tu političku partiju.

    On navodi i da se skup u Nišu održava u momemntu koji nije jednostavan za istoriju Srbije i dodaje da Srbija još nije izašla iz prelaznog perioda čiji je glavni cilj formiranje demokratske države sa tržišnom ekonomijom.

    Konuzin je, takodje, pružio podršku srpskom narodu na Kosovu ističući da Rusija "dobro čuje glas tog naroda".

    "Stajali smo i stajaćemo uz vas", poručio je Konuzin potsetivši na reči ruskog premijera Vladimira Putina izrečena prilikom nedvne posete Beogradu "Ssta je dobro za Srbiju, dobro je i za Rusiju".

    ...

    Među zvanicama su i predstavnici diplomatskog kora. Ambasador Rusije Aleksandar Konuzin i predstavnici kubanske i kineske ambasade pozdravljeni su ovacijama, a predstavnici ambasada Sjedinjenih Američkih Država, Nemačke i Crne Gore su izviždani. Vučić je zatražio od pristalica da pokažu gostoprimstvo i da pozdrave još jednom predstavnike svih zemalja koji su došle na skup, što su oni i učinili.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7600
    Join date : 2019-06-06

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Janko Suvar Thu Feb 20, 2020 7:40 am

    Memento - Page 10 ERKLL7ZWkAEFirE?format=jpg&name=large



    Memento - Page 10 ERJZBK4XUAAZUtj?format=png&name=small


    Memento - Page 10 ERJZPS6WoAAVKGX?format=png&name=900x900
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Mar 25, 2020 5:32 pm

    Nek stoji ovde

    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Sun Mar 29, 2020 11:16 pm

    Memento - Page 10 EUTEJGOXYAAyi7T?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Wed Apr 08, 2020 7:37 pm

    Memento - Page 10 EVGRA8iU0AAx4Xo?format=jpg&name=medium
    Memento - Page 10 EVGRA8oU0AAFjWj?format=jpg&name=900x900


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Apr 08, 2020 7:42 pm

    Fijasko


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Apr 08, 2020 8:06 pm

    Nisu mogli od neposlušnog naroda.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Wed Apr 08, 2020 8:54 pm

    Hvala Fićo!
    Muve bez glave, kako ja to volim da kažem.

    Memento - Page 10 Empty Re: Memento

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:12 am