Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Wed Sep 02, 2015 9:54 pm

    Ma to nije proletersko nasilje, šta vam je. Objasnio je ostap da je reč o čistom desničarskom nasilju. Proletersko nasilje bi bilo usmereno na institucije i njihove reprezente, a ovi su u fazonu: juu, nikako, fakultet, akademija, ćutanje pred jačim, ajde da se iživljavamo nad feministkinjama! Ni p od proletera, desničarska stoka.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11573
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Ferenc Puskás Wed Sep 02, 2015 9:54 pm

    [quote="Mr.Pink"]
    otto katz wrote:

    ja sam video odmah, intuitivno, a bez prethodnih saznanja o liku i delu sajberke, da se radi o aktivistkinji, pošto mi je zapalo za oko to kako sajberka kao žrtva bezumnog nasilja pokušava da pronađe opravdanje za postupke nasilnika, možda baš zato što je i agresorka bila "u miniću".

    a po meni to što je ona u miniću je nikako nije aboliralo kao agresora.
    Ovaj, ta agresorka je Sajber? Ona nije samo glupava, antipatična, histerična sajberaktivistkinja nego je upravo a g r e s o r k a? Pa ti mora da si poludio.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Mr.Pink Wed Sep 02, 2015 9:56 pm

    otto katz wrote:
    Mr.Pink wrote:
    Ovaj, ta agresorka je Sajber? Ona nije samo glupava, antipatična, histerična sajberaktivistkinja nego je upravo a g r e s o r k a? Pa ti mora da si poludio.


    pa ne. agresorka je devojka koja je na nju nasrnula, polomila nos, i poslala svoje pitbulove na nju docnije.

    tako je sve zapravo i počelo, koliko sam ja ovde na forumu ispratio.


    Last edited by Mr.Pink on Wed Sep 02, 2015 9:57 pm; edited 1 time in total
    Ferenc Puskás

    Posts : 11573
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Ferenc Puskás Wed Sep 02, 2015 9:57 pm

    Izvinjavam se, pobrkalo mi se, mislio sam da pratiš metaforu o miniću. U kom smislu je agresorka bila u miniću? Šta znači to?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by uskok i ajduk Wed Sep 02, 2015 10:00 pm

    Судећи по најновијим твитовима што их је фернукс несебично разделио, жариште расправе није више на концертном догађају насиљу. Она сад оптужује Мими Мерцедес да није аутентична лумпенпролетерка, него да је фолерка и позерка, јер је пореклом из средње класе и некада је симпатисала ЛДП. (то су њене речи, ја не знам o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 359476144 )


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Ferenc Puskás

    Posts : 11573
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Ferenc Puskás Wed Sep 02, 2015 10:05 pm

    uskok i ajduk wrote:Судећи по најновијим твитовима што их је фернукс несебично разделио, жариште расправе није више на концертном догађају насиљу. Она сад оптужује Мими Мерцедес да није аутентична лумпенпролетерка, него да је фолерка и позерка, јер је пореклом из средње класе и некада је симпатисала ЛДП. (то су њене речи, ја не знам o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 359476144 )
    Aha, taj političk dio je dosta jadan kod obje, to bih prepustio zaboravu. Ali vidiš da je ljudima to najbitnije.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Ferenz Wed Sep 02, 2015 10:06 pm

    Dajdžest veržn
    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Kaneda Wed Sep 02, 2015 10:12 pm

    Meni samo nije jasno zašto kaže na FB "Mimi koncert bi ti bio super da me nisu napali" a onda je kroz dva dana isproziva da je fejk i LDP-ovka, kvazilumpen iz srednje klase
    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Wed Sep 02, 2015 10:13 pm

    edit.

    glup mi komentar

    @sejlor

    Kako onda objašnjavaš da se autorka identifikuje sa tim desničarskim* nasiljem? Šire pitanje : Da li je autorka zapravo subverzivna i samo se koristi estetikom devetesetih , a ima pritom neke emancipatorske ideje na umu ili su ljudi previše učitali u njenu estetiku, a ona je samo what you see is what you get?

    * uzmimo za potrebe ove diskusije da desnica jeste destruktivna sila u društvu, kao što misilš, da ne bi sad širili...


    Last edited by Šuvar i varivo on Wed Sep 02, 2015 10:18 pm; edited 1 time in total
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Veletin Wed Sep 02, 2015 10:15 pm

     o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 69-eC6uJ_normal  Sajber 浪人 Vanderlast @CyberWanderlust
    Mimi Mercedez pripada "srednjoj klasi" koja je do pre nekoliko godina izigravala aktivistkinju LDP-a. Svašta saznaš kad ti razbiju nos.
    3:03 PM - 2 Sep 2015


    •  Retweets
    • 1


    Last edited by Veletin on Wed Sep 02, 2015 10:29 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Wed Sep 02, 2015 10:26 pm

    Šuvar i varivo wrote:edit.

    glup mi komentar

    @sejlor

    Kako onda objašnjavaš da se autorka identifikuje sa tim desničarskim* nasiljem? Šire pitanje : Da li je autorka zapravo subverzivna i samo se koristi estetikom devetesetih , a ima pritom neke emancipatorske ideje na umu ili su ljudi previše učitali u njenu estetiku, a ona je samo what you see is what you get?

    * uzmimo za potrebe ove diskusije da desnica jeste destruktivna sila u društvu, kao što misilš, da ne bi sad širili...

    Nisam dovoljno upoznata sa delom dotične. Na osnovu vrlo površnog uvida, ja kod nje ne vidim emancipatorski potencijal. Te survival of the fittest fore, budi nasilnik da ne bi bio žrtva itd nisu levica. 

    Ostavljam mogućnost da mi je nešto promaklo.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by uskok i ajduk Wed Sep 02, 2015 10:30 pm

    sejlor wrote:

    Ostavljam mogućnost da mi je nešto promaklo.


    Мими МерцедеЗЗЗЗЗ wrote:Veliki sam ljubitelj cele hip hop kulture i samim tim znam sve te slengove. Izraz “Money maker” crnci koriste za dobru guzu, pa sam to istetovirala iz fore, upravo ispod guze. Mislim da devojke treba da iskoriste sve svoje atribute kako bi zaradile za život, jer su s razlogom žene. Pored ove, imam još pet tetovaža: "gangsta" pandu na nozi (poznati Banksy-jev grafit), ime moje ekipe "Bahata Familija Obrijane Đane" na dnu stomaka, na ruci imam simbol sa zastave Mozambika, koja predstavlja moja politička uverenja (knjiga, kalašnjikov, motika i petokraka, okruženi granicama Balkana), četvrta je natpis na engleskom "Samo ja sebi mogu da sudim" koji imam na vratu i peta je na podlaktici, stih iz moje omiljene pesme.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Mr.Pink Wed Sep 02, 2015 10:30 pm

    otto katz wrote:Izvinjavam se, pobrkalo mi se, mislio sam da pratiš metaforu o miniću. U kom smislu je agresorka bila u miniću? Šta znači to?


    pa tako kada ga postaviš ne znači ništa. pleonazam. 

    stvar je što je pre nekoliko dana, dok se priča još razvijala, žrtva pokušala da uzroke za takvo ponašanju pronađe u drogi ili tome što agresora tata nije mazio kad je bila mala. meni se tad upalila lampica, jer iako najstrašnije osuđujem nasilje koje nad ženama vrši "jači pol", isto tako smatram da pred nasilje ne treba stavljati rodne predznake, već ga treba tretirati kao takvo.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Wed Sep 02, 2015 10:35 pm

    sejlor wrote:budi nasilnik da ne bi bio žrtva itd nisu levica. 

    No one survived on the streets without a protective mask. No one survived naked. You had to have a role. You had to be "thug," "playa," "athlete," "gangsta," or "dope man." Otherwise, there was only one role left to you: "victim."

    Jerry Heller on Eazy-E

    Kada svi budu nasilnici, niko neće biti nasilnik.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Wed Sep 02, 2015 10:37 pm

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:budi nasilnik da ne bi bio žrtva itd nisu levica. 

    No one survived on the streets without a protective mask. No one survived naked. You had to have a role. You had to be "thug," "playa," "athlete," "gangsta," or "dope man." Otherwise, there was only one role left to you: "victim."

    Jerry Heller on Eazy-E

    Kada svi budu nasilnici, niko neće biti nasilnik.

    Suuuper, al nemoj slučajno na fakultetu, tamo se uči i poštuje autoritet.
    Jir-Lo

    Posts : 396
    Join date : 2012-02-10

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Jir-Lo Wed Sep 02, 2015 10:37 pm

    ostap bender wrote:meni zapravo nije problem sajberkino nerazumevanje. ono ovde nije ni bitno. meni je ovde bitno sto se bratovistina i nasilje po narudzbini desnice identifikuje kao levica. ne razumem kako smo dosli do toga da se mimi koristi kao etalon emancipacije ili da se desava neka cudna misaproprijacija kulture devedesetih koja se redukuje na uprostene analogije sa hip-hopom s kojim nema zapravo gotovo nikakve (da prosti erik gordy) dodirne tacke.
    a otkud ovde uopste prica o desnici? ko pretstavlja lupusa tj desnicu u fabuli?

    meni je sajberkino nerazumevanje ovde jedino bitno, posto bez njega slucaj nije zanimljiv. gde god ima mnogo (pijanih) ljudi neko dobije po nosu, jaka stvar. ono sto zelim da razumem je kako je desnica postala levica i obrnuto, kako su jeftine dronfulje postale feministkinje i feministicki uzori, a ropstvo sloboda. kako je sve postalo ono suprotno od onoga sto jeste, i kako su ljudi uopste poceli da se primaju na to?


    _____
    trt mrt smrt
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Wed Sep 02, 2015 10:40 pm

    uskok i ajduk wrote:Судећи по најновијим твитовима што их је фернукс несебично разделио, жариште расправе није више на концертном догађају насиљу. Она сад оптужује Мими Мерцедес да није аутентична лумпенпролетерка, него да је фолерка и позерка, јер је пореклом из средње класе и некада је симпатисала ЛДП. (то су њене речи, ја не знам o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 359476144 )

    Kaneda wrote:Meni samo nije jasno zašto kaže na FB "Mimi koncert bi ti bio super da me nisu napali" a onda je kroz dva dana isproziva da je fejk i LDP-ovka, kvazilumpen iz srednje klase

    U ovome je poenta. Sujeta se to zove.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11573
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Ferenc Puskás Wed Sep 02, 2015 10:42 pm

    Mr.Pink wrote:
    otto katz wrote:Izvinjavam se, pobrkalo mi se, mislio sam da pratiš metaforu o miniću. U kom smislu je agresorka bila u miniću? Šta znači to?


    pa tako kada ga postaviš ne znači ništa. pleonazam. 

    stvar je što je pre nekoliko dana, dok se priča još razvijala, žrtva pokušala da uzroke za takvo ponašanju pronađe u drogi ili tome što agresora tata nije mazio kad je bila mala. meni se tad upalila lampica, jer iako najstrašnije osuđujem nasilje koje nad ženama vrši "jači pol", isto tako smatram da pred nasilje ne treba stavljati rodne predznake, već ga treba tretirati kao takvo.
    Ti si se baš udubio. Od trivijalnih iskaza gradiš hipoteze teorije. U banalnom slučaju nasilja na koncertu. Ok, vidim da vam je nekolicini to bitno i to poštujem. Meni nije i napuštam sahranu.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by uskok i ajduk Wed Sep 02, 2015 10:44 pm

    фернукс wrote:Sujeta se to zove.

    Или: историјско НЕ Стаљину Мими.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Veletin Wed Sep 02, 2015 10:45 pm

    pravi srbski desnicar nikada ne bi hulio isusa. ferno je espresso hoxha-stalinist
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Mr.Pink Wed Sep 02, 2015 10:48 pm

    otto katz wrote:
    Mr.Pink wrote:


    pa tako kada ga postaviš ne znači ništa. pleonazam. 

    stvar je što je pre nekoliko dana, dok se priča još razvijala, žrtva pokušala da uzroke za takvo ponašanju pronađe u drogi ili tome što agresora tata nije mazio kad je bila mala. meni se tad upalila lampica, jer iako najstrašnije osuđujem nasilje koje nad ženama vrši "jači pol", isto tako smatram da pred nasilje ne treba stavljati rodne predznake, već ga treba tretirati kao takvo.
    Ti si se baš udubio. Od trivijalnih iskaza gradiš hipoteze teorije. U banalnom slučaju nasilja na koncertu. Ok, vidim da vam je nekolicini to bitno i to poštujem. Meni nije i napuštam sahranu.



    ne mogu ti opisati koliko mi je nebitan. ispratio sam ga jer je pošteni narod burundija u njega uvučen onim bespotrebnim banom. i ja se odjavljujem.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by uskok i ajduk Wed Sep 02, 2015 10:55 pm

    А наставитееееееее... за мене су овакве приче равне открићу Америке. Као да сам упао у другу стварност, другу димензију XYZ... ево још не могу да поверујем да постоји девојка са тетоважом петокраке на руци, тетоважом манимејкер на дупету и тетоважом бахата екипа на стомаку. Размишљам да одем на неки Мимин концерт да проверим да нисам само сањао њено постојање.  o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 4101625831


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    bela maca

    Posts : 11034
    Join date : 2014-10-28

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by bela maca Wed Sep 02, 2015 10:56 pm

    Ni sujetne niko ne sme da bije, jbt.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Wed Sep 02, 2015 10:58 pm

    [quote="Jir-Lo"]
    ostap bender wrote:gde god ima mnogo (pijanih) ljudi neko dobije po nosu, jaka stvar.

    +1

    Pola ljudi na ovom koncertu je na dsu, druga polovina su lokalni hipsteri i ne vidim šta je tu "desničarsko nasilje". Ostape, molim te objasni mi.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Wed Sep 02, 2015 10:58 pm

    bela maca wrote:Ni sujetne niko ne sme da bije, jbt.

    Kaže KO?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 6 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 10, 2024 12:52 am