Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Slave to the Grind

    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Kinder Lad Wed 27 Apr - 23:21

    ma to je za prosto za...mislim ne mogu da napišem jer može neko pametan da tuži, ali shvatate šta hoću da kažem. To prosto pre političkog i sudskog zaslužuje jedno drugo rešenje.


    _____
    alt-lib
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Filipenko Wed 27 Apr - 23:36

    Xexoxical Endarchy wrote:ne radi se samo o tome. mislim, nisam zato obnevideo. anticivilizacijski je ovo i ispod digniteta bilo kog coveka u 21 veku, ali ajde da je nekako i zamislivo da se ovo desava u zemljama koje nisu imale jak radnicki pokret, gde nisi imao socijalizam 45 godina i samoupravljanje. nego da se ovaj kanibalski kapitalizam desi ovde... pa to je potpuni sunovrat. mislim nemam reci, words elude me.


    Da, ali sa tim nasleđem se vodio vrlo oštar rat i u odnosu na njega se pravio odlučan otklon, i tako jedno bar 20 od 25 prethodnih godina. Jbg, ni 1970. nije bilo ostalo mnogo fanova karađorđevićizma.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 0:14

    moja sestra od ujaka radi u jurinoj fabrici u raci kragujevackoj. sada ima oko 45 godina npr, to joj je prvo zaposlenje u zivotu gde ima placen radni staz, socijalno, penziono. zavrsila je srednju skolu, zivi u nekada bogatom sumadijskom selu u kome je sve umrlo u poslednjih 30 godina, sve. ne radi fabrika stocne hrane, ne radi mlin, nestale su zadruge. mogla je do jure da bira izmedju prodavnice i kafane za 10.000 dinara neprijavljeno. zbog sticaja okolnosti nikada nije uspela da se vine iznad toga iako je verovatno i mogla s obzirom da ima diplomu neke pedagoske skole sa kojom je mogla da se zaposli u prosveti pod uslovom da je imala vezu. nije.
    da, tacno, odnos je naizgled ropski, 8 efektivnih sati na poslu ubadanja polja za spojne kablove na elektronskim tablama za juznokorejska vozila, na dorucak/rucak se ide na zvuk pistaljke i na isti zvuk vraca na posao. ne sme da podigne glavu od stola, za odlazak u wc mora da trazi dozvolu nadzornika. ne sme da se javlja na mobilni telefon u toku rada.
    plata joj je 30.000 dinara i PRESRECNA je sto moze toliko da zaradi i mislim da bi izvrsila samoubistvo da joj neko uzme taj posao.
    sad mozete dalje o tradiciji radnickog pokreta u srbiji itd.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Kinder Lad Thu 28 Apr - 0:32

    Ne radi se o tome Kondo. radi se o tome da ako je ono što piše Danas istina, a Danas za srpske uslove nije totalno neozbiljan daily, to je kršenje svih mogućih propisa. 

    I drugo, batali komunizam, nađi mi jednu normalnu kapitalističku zemlju gde se tako radi. Da, znam, mi nismo normalna kapitalistička zemlja. Well, ako takve stvari tolerišemo nikada nećemo ni postati. Država bolje da je tim ljudima dala po 10k evra


    _____
    alt-lib
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 0:51

    ...


    Last edited by Kondo on Thu 28 Apr - 1:38; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Xexoxical Endarchy Thu 28 Apr - 0:53

    kondo, evo pravicu se da tvoj nastup nije kao i uvek u potpunosti reakcionaran.

    dakle, ti si uveo njeno iskustvo u raspravu (ne ona). sta ti mislis da nam govori to njeno iskustvo ? ja bih rekao da nam govori malo do nimalo jer vec znamo da ce ljudi posle dovoljno kondicioniranja i dehumanizovanja promeniti neke svoje nazore, ideje i pozicije, izmedju ostalog i one o sreci. da li mislis da bi neko 1989 prihvatio takav tretman u raci ? ili 1999 ?

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 0:56

    ...


    Last edited by Kondo on Thu 28 Apr - 1:38; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Kinder Lad Thu 28 Apr - 1:01

    pa ok, reko bi joj - oćeš 10 iljada evra na ruke? Mislim, kad se već razbacujemo parama. Sve zajedno su im po mojoj računici dali oko 50-60 miliona evra. To su ogromne pare. Mogla je država Srbija da napravi/dopravi neke fabrike tog tipa i da zaposli ljude. Mislim kad se već igramo državnog kapitalizma. 

    Ne treba od zemlje da pravimo Bangladeš. Na šta liči to da ne mogu da naprave sindikat. Koji kurac postoji ustav uopšte


    _____
    alt-lib
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Bluberi Thu 28 Apr - 1:03

    Jebiga Kondo sad praviš preko nje neku svoju čvrstu poziciju.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Xexoxical Endarchy Thu 28 Apr - 1:04

    kondo, nacin na koji si poslozio cinjenice i suocio nas sa istima jeste reakcionaran jer mi ovde pricamo koji je kurton sto se desava kod nas a ti uleces sa pricom koja normalizuje zateceno stanje u fazonu "ona je srecna". pa kakve veze ima da li je srecna ? upadica ti je bukvalno na nivou "cuti dobro je i ovako crnci u kongu umiru roneci za dijamantima, a vi se ovde zalite na 1 juru".

    to conclude, evo even more appropriate early HL song:



    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 1:06

    ,,,


    Last edited by Kondo on Thu 28 Apr - 1:38; edited 2 times in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Erős Pista Thu 28 Apr - 1:08

    Pritom, radnici u Nišu nisu nimalo srećni, što tekst sasvim jasno i kaže (a ja znam i iz rl priča).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Kinder Lad Thu 28 Apr - 1:11

    Kondo wrote:slazem se samo sto to necemo videti ni kad radule dodje na vlast (znaci nikad) a kamoli pre toga. ali verujem da neko moze da pravi politiku od toga, s tim sto bih zaista voleo da vidim da na prvom mestu od nje radnici u ovom odnosu imaju koristi. ja se bojim da za ovakve stvari ne postoji vise resenje, ovo je sistemska stvar i to je ono sto se nece promeniti. ovo je strukturna nejednakost planete, labor rights se ne postavljaju u svedskoj i nemackoj ali ni u srbiji ni u bugarskoj. take it or leave it.

    to si u pravu, al tvrdu ti veru dajem da se to neće završiti tako što će se sve "iznevilisati", nego malko drugačije. Mislim, to što sad neće proći Sanders ili Trump ili AfD ili Le Pen ili Podemos to je samo odlaganje. Pa će krenuti zaštitne mere i završiće u sukobu. Ratnom sukobu. Ovo ne valja ništa.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 1:17

    ...


    Last edited by Kondo on Thu 28 Apr - 1:39; edited 1 time in total
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Xexoxical Endarchy Thu 28 Apr - 1:18

    samo da razjasnimo jednu stvar: ti si je uveo u pricu kao konkretan primer, a ne mi. nama ostalima je savrseno jasno da u srbiji postoje ljudi koji su srecni sa takvim zaposlenjem zato sto je to itekako u domenu zamislivog. ne moramo da actually poznajemo nekog.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Erős Pista Thu 28 Apr - 1:20

    Ponavljam - radnici u Nišu se sami bune, i traže prava koja im po zakonu pripadaju, a za to dobijaju šikaniranje, mobing i otkaze.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Bluberi Thu 28 Apr - 1:20

    To implicira neku odvaljenost od stvarnosti, a poziv da uradimo bolje nas stavlja u poziciju kritičara iz toplih fotelja.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 1:22

    ...


    Last edited by Kondo on Thu 28 Apr - 1:39; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 1:28

    ...


    Last edited by Kondo on Thu 28 Apr - 1:40; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Bluberi Thu 28 Apr - 1:33

    Ne zajebavaj.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Filipenko Thu 28 Apr - 1:34

    Kondo wrote:da, tacno, odnos je naizgled ropski, 8 efektivnih sati na poslu ubadanja polja za spojne kablove na elektronskim tablama za juznokorejska vozila, na dorucak/rucak se ide na zvuk pistaljke i na isti zvuk vraca na posao. ne sme da podigne glavu od stola, za odlazak u wc mora da trazi dozvolu nadzornika. ne sme da se javlja na mobilni telefon u toku rada.
    sad mozete dalje o tradiciji radnickog pokreta u srbiji itd.

    Fali ti " Slave to the Grind - Page 5 2952840586".

    Kondo wrote:
    plata joj je 30.000 dinara i PRESRECNA je sto moze toliko da zaradi i mislim da bi izvrsila samoubistvo da joj neko uzme taj posao.
    sad mozete dalje o tradiciji radnickog pokreta u srbiji itd.

    Fali ti " Slave to the Grind - Page 5 2952840586".

    Kondo wrote:Pricajte sa mojom sestrom, nemojte sa mnom.

    Fali ti " Slave to the Grind - Page 5 2952840586".

    Kondo wrote:reakcionaran. pa ne branim juru ili kapitalizam kineskog tipa u srbiji, samo vam kazem pricajte sa akterom a ne sa mnom. poslozio sam vam cinjenice bez manipulacije, ona to zaista misli.


    Fali ti " Slave to the Grind - Page 5 2952840586".



    P.S. za slučaj da nisi primetio, neki radnici upravo te firme se bune, a ne mi koji tamo ne radimo, nego nemamo pametnija posla do razglabanja o radničkim pravima iza ponoći na digitalnom sastajalištu. Možda si uspeo da nađeš rešenje za sve radničke štrajkove ovog sveta i planete - samo im treba dati primer zadovoljnog radnika.

    Slave to the Grind - Page 5 Happy-worker-woman-showing-okay-19108102
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by kondo Thu 28 Apr - 1:42

    pobrisao sam sta sam mogao, sklonite i post 103 posto sam nema smisla da stoji. neka ostane ovo filipenkovo sa krletom kome treba.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Guest Thu 28 Apr - 2:16

    Kondo wrote:moja sestra od ujaka radi u jurinoj fabrici u raci kragujevackoj. sada ima oko 45 godina npr, to joj je prvo zaposlenje u zivotu gde ima placen radni staz, socijalno, penziono. zavrsila je srednju skolu, zivi u nekada bogatom sumadijskom selu u kome je sve umrlo u poslednjih 30 godina, sve. ne radi fabrika stocne hrane, ne radi mlin, nestale su zadruge. mogla je do jure da bira izmedju prodavnice i kafane za 10.000 dinara neprijavljeno. zbog sticaja okolnosti nikada nije uspela da se vine iznad toga iako je verovatno i mogla s obzirom da ima diplomu neke pedagoske skole sa kojom je mogla da se zaposli u prosveti pod uslovom da je imala vezu. nije.
    da, tacno, odnos je naizgled ropski, 8 efektivnih sati na poslu ubadanja polja za spojne kablove na elektronskim tablama za juznokorejska vozila, na dorucak/rucak se ide na zvuk pistaljke i na isti zvuk vraca na posao. ne sme da podigne glavu od stola, za odlazak u wc mora da trazi dozvolu nadzornika. ne sme da se javlja na mobilni telefon u toku rada.
    plata joj je 30.000 dinara i PRESRECNA je sto moze toliko da zaradi i mislim da bi izvrsila samoubistvo da joj neko uzme taj posao.
    sad mozete dalje o tradiciji radnickog pokreta u srbiji itd.

    rad na kome se traži dozvola za odlazak u klozet je robovski a ne naizgled robovski. toliko od mene na temu.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by boomer crook Thu 28 Apr - 7:44

    ne znam. razumem tvoju sestru ali jura nije resenje za srbiju. ne samo iz etickih razloga vec i iz ekonomskih. 

    strasno je sto ljudi moraju da budu srecni ovakvim poslovima i ovakvim polozajem.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Filipenko Thu 28 Apr - 7:49

    Neki ljudi. Neki drugi, kao što vidimo, nisu srećni, već traže poboljšanje uslova rada. I treba ih podržati, jer će onda biti bolje i onima koji se bune i onima koji se ne bune.


    Inače, zar Juru nije doveo omniprezentni Mlađan Dinkić? Mada je, čini mi se, bilo nekih širenja investicija posle 2012. godine uz prateće tzv. podsticaje, ne znam da li ova fabrika spada u to...

    Slave to the Grind - Page 5 Empty Re: Slave to the Grind

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 19 May - 10:32