Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Jun 14, 2017 1:57 am

    ne sluzi valjda na dasci cevape i rostilj? jebale ih daske i tegle
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Jun 14, 2017 1:59 am

    Jebiga restoran je u Strahinjica Bana. A jeo bih te cevape.i da ih sluze sa ledja gnua.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Jun 14, 2017 2:03 am

    Uostalom ne znam za.dasku, ja dobio ovako nekako

    http://www.belgradefood.rs/wp-content/uploads/2015/10/cevap.jpg
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Jun 14, 2017 2:04 am

    kakvo je ovde neko vajn deli sranje otvoreno blizu centra, masa ko luda ide da jede kuglu (kao sladoled kugla) nekog sranje dzema od luka, ili tzv domaceg pesta od tri travuljine na dasci od po metra,  za smesno velike pare.

    ne znam ni ja kako sluze, nego vidim na sajtu cevapi samo na dasci Beogradski restorani - Page 5 1399639816
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Jun 14, 2017 9:35 am

    radi rusmir na vracaru, preporuka za hranu uz nepreporuku za kolicinu kuhinjskog i uopste smrada dima, izaci ces kao sa deponije

    lepo ti je objasnio fotino - cevap kod dekija je daleko najbolji cevap u gradu, sije valtera uzduz i popreko uprkos hajpu i popularnosti drugog; manje je slan i mnogo lucidnije pecen jer ostane rozikast u sredini, valterovci su tipicni srpski ugostitelji u strahu da ce potrovati musterije pa im je cevap temeljno prepecen i sasusen. kod dekija ima inace ta famozna gurmanska pljeska od 700 grama sto je mera za 2 osobe a ne prave je manju jer, po njihovim recima, ne mogu da izvuku strukturu.

    dosta je zalosno da se vise ne ide u kafane na cevap, kvalitet je bas dosta pao. meni i cubura ide na kurac sa svojim staaaari beograd prevarantskim etitjudom, ne kazem da cevap nije dobar (dok je vruc, kad se ohladi prilicno je nejestiv), ali 750 dinara za porciju, jbte.... zapravo ko je blizu palilulske pijace treba da pita u mesari morava (jedna od boljih cevap masa u gradu) koje kafane snabdevaju, mozda bi se moglo naci nesto dobro. meni bas fali neka nepretenciozna old school kafana za taj bazicni rostilj kakav je bio orasac pre renoviranja ali oni tek sto su losi, mila majko.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Jun 14, 2017 9:37 am

    e da, kod dekija ima jedan vrlo gotivan kelner, onako je malo masivniji a ima facu takvu da bi mogao da bude junak nekog madjarskog crtanog filma iz sezdesetih. prica dosta tiho i povucen je ali je nevidjeno zabavan i duhovit ako uspostavis kontakt sa njim. ja ponekad odem tamo samo zbog njega.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Margit Savović Wed Jun 14, 2017 11:10 am

    Ja sam prosle nedelje bila do novog restoa JaM, dole u Knez Miletinoj (nize od Fini). Sef kuhinje je Nikola iz Dijagonale. Meni se mnogo svidja kako je dizajniran restoran. Prekjut. Sto se tice menija, dobar je bang for buck, bas, bas. Recimo, ja sam uzela neki svinjski vrat sous vide, iako ne volim svinjetinu nesto, ali volim vrat kad je mekan, sto je ovde slucaj. I to kosta izmedju 600 i 700 dinara cini mi se. Confit de Canard mozda 700 i kusur. Sluze i mac and cheese. Beogradski restorani - Page 5 1399639816 Nista slatko nisam probala, vruce mi bilo. Beogradski restorani - Page 5 1399639816

    Da podvucem, nije mi neko premium gastro iskustvo, ali kvalitetna je hrana koja je jeftinija od cevapa iz Cubure, na primer.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Jun 14, 2017 12:03 pm

    trenutno je najjaci bang for buck cvece zla u koji se vratio mirko, kuvar iz zapleta i dijagonale
    stalni meni mi je postao monoton (i priprema se novi) ali jela dana ubijaju, nekoliko dana za redom za 480 din su bile stvari tipa spagetini sa zecetinom ili prasece/jagnjece pecenje sa renom i kupus salatom. u subotu sam tamo jeo neku pregotivnu pastu sa raguom od govedjih obraza i potaz od sparoge i nisam uspeo da probijem ceh od 1000 din sa dezertom, svuda drugde u bgd bi kostalo x3.
    inace sam video novi menu CZ i vratili su 80% jela iz zapleta, tikvice u fiseku i druge hitove


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Margit Savović Wed Jun 14, 2017 12:06 pm

    Aaaaa, nisam znala da je Mirko sada tamo. Doduse, gde ce drugo. Elem, kazem ja kevi za vikend da ode tamo da kupi sebi tirolsku kad vec kupuje kafu kod Djilasa preko puta. Sta je ona tamo nakenjala ne znam, ali je izlevatila da su joj poklonili i kesu puslica i kesu prezli i kesu kafe i odsekli nekog kolaca za poneti. Umrla sam.

    Jako lepe obrazine spremaju u Radison Blu.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4337
    Join date : 2016-09-29

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Jun 14, 2017 12:14 pm

    gurmanska kod dekija je 600 gr


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Jun 14, 2017 12:22 pm

    jeste u pravu si, milogled se tamo zalio da je mala za njega samog Beogradski restorani - Page 5 1143415371


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Jun 14, 2017 12:49 pm

    Mau wrote:Aaaaa, nisam znala da je Mirko sada tamo. Doduse, gde ce drugo. Elem, kazem ja kevi za vikend da ode tamo da kupi sebi tirolsku kad vec kupuje kafu kod Djilasa preko puta. Sta je ona tamo nakenjala ne znam, ali je izlevatila da su joj poklonili i kesu puslica i kesu prezli i kesu kafe i odsekli nekog kolaca za poneti. Umrla sam.

    Jako lepe obrazine spremaju u Radison Blu.

    Tamo je Mirko. Proveo sam jedno divno popodne tamo, u dnu stepenista i pored nekakvih kanti sa farbom, isprobavajuci bukvalno sve sto je manijak okacio, fermentirao i samleo. (Ideja je da u podrumu bude nekakav piano foodie bar valjda).

    Najvise volim da u Cvecu zla kupujem iz frizidera. Prvo zato sto je odnos cena-kvalitet ludacki dobar, ljudi koje posluzim obicno misle da sam dao bogatstvo na srce iz presolca, a ono kosta kao konfekcijski kulen sa nitratnim solima iz samiske. A drugo: "Da li zelite da popijete jednu casu prosecco vina dok cekate da vam vakumiraju?" Beogradski restorani - Page 5 4135669698 Pa jebemu tako se to radi, ucini da se osecam dobro sto sam usao kod tebe.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Nino Quincampoix Wed Jun 14, 2017 12:51 pm

    hvala svima
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Jun 14, 2017 1:56 pm

    Photino Bird wrote: A drugo: "Da li zelite da popijete jednu casu prosecco vina dok cekate da vam vakumiraju?" Beogradski restorani - Page 5 4135669698 Pa jebemu tako se to radi, ucini da se osecam dobro sto sam usao kod tebe.

    То политички коригован прошек?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Nino Quincampoix Wed Jun 14, 2017 1:59 pm

    ne, to je italijanski pjenušac
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Jun 14, 2017 2:07 pm

    Аха, а то су онда Хварани погрешно крстили?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Nino Quincampoix Wed Jun 14, 2017 2:24 pm

    Ne znam otkud slično ime obzirom da su potpuno različita vina, ali Hrvati imaju problema oko plasmana zbog naziva.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Jun 14, 2017 3:02 pm

    Kondo wrote:radi rusmir na vracaru, preporuka za hranu uz nepreporuku za kolicinu kuhinjskog i uopste smrada dima, izaci ces kao sa deponije

    lepo ti je objasnio fotino - cevap kod dekija je daleko najbolji cevap u gradu, sije valtera uzduz i popreko uprkos hajpu i popularnosti drugog; manje je slan i mnogo lucidnije pecen jer ostane rozikast u sredini, valterovci su tipicni srpski ugostitelji u strahu da ce potrovati musterije pa im je cevap temeljno prepecen i sasusen. kod dekija ima inace ta famozna gurmanska pljeska od 700 grama sto je mera za 2 osobe a ne prave je manju jer, po njihovim recima, ne mogu da izvuku strukturu.

    dosta je zalosno da se vise ne ide u kafane na cevap, kvalitet je bas dosta pao. meni i cubura ide na kurac sa svojim staaaari beograd prevarantskim etitjudom, ne kazem da cevap nije dobar (dok je vruc, kad se ohladi prilicno je nejestiv), ali 750 dinara za porciju, jbte.... zapravo ko je blizu palilulske pijace treba da pita u mesari morava (jedna od boljih cevap masa u gradu) koje kafane snabdevaju, mozda bi se moglo naci nesto dobro. meni bas fali neka nepretenciozna old school kafana za taj bazicni rostilj kakav je bio orasac pre renoviranja ali oni tek sto su losi, mila majko.

    jbg primetna je tendencija gasenja klasicnih rostilj restorana. u novom sadu odavno umesto odlicnog hit grila neke pica trokut zajebancije karibik-matijevic coo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Thu Jun 15, 2017 6:50 pm

    Jebite se svi.


    Ekstra su ovi ćevapi kod Dekija.  Beogradski restorani - Page 5 29297947
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kapetanm Thu Jun 15, 2017 6:55 pm

    Gde vam je taj Deki
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu Jun 15, 2017 7:05 pm

    паће wrote:Аха, а то су онда Хварани погрешно крстили?
    Dali su slično ime ali su sorta i stil potpuno različiti, prosecco je mahom suv penušac od sorte prosecco a prošek je dezertno vino od kasne berbe vugave, plavca malog itd
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu Jun 15, 2017 7:40 pm

    Evo me u Cvecu zla, nisam nikad bila (OMG!), a toliko ste nahvalili. Mislim da je Kondo ovde, al me blam da se javim. Beogradski restorani - Page 5 1143415371
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Thu Jun 15, 2017 9:43 pm

    kapetanm wrote:Gde vam je taj Deki


    One phone call away


    Inače, užasnuo sam se kada sam saznao da je u Strahinjića Bana, ali morao sam znati da Kondo preferira ta fenseraj mesta da bi onda posle solio pamet ljudima kako obrok od 4-6 hiljada dinara (bez vina) uopšte nije loš... Beogradski restorani - Page 5 2952840586
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu Jun 15, 2017 9:54 pm

    cuj 4-6... izasao sam sa drugaricom u CZ, dosao prerano pa sam dobio stari meni, sejlorka dosla sat vremena kasnije i dobila novi meni i pobedila (i drago mi je bilo da sam je video, zena in vivo skroz obrnuto od foruma, smile all over Beogradski restorani - Page 5 1143415371), drugarica otperjala na hemijsko ciscenje, posle nam se pridruzili drugari koji su setali kucice, naravno morali smo da isprobamo i novi meni, i na kraju posto sam najduze bio za stolom trazio racun i stiglo way over 4-6k. 

    naravoucenije: u CZ se mora biti fokusiran na jela dana.

    @filip: ne razumem jel smo te nesto presli oko dekija?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Thu Jun 15, 2017 10:01 pm

    Ma jok bre, super su ćevapi.

    P.S. mislio sam na 4-6k za jednu osobu Beogradski restorani - Page 5 2849097393

    Beogradski restorani - Page 5 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:04 pm