Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dr Zoća trenira strogoća

    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by No Country Sun Jul 26, 2015 6:21 pm

    То је зато што многи наоко разумни људи истовремено гаје и врло погане мале предрасуде - за по кући. А онда дођу нека погана времена, и ти скривени "хобији" којих су се и сами стидели - постану the flavour of the day. Нпр. српски славски фашизам, за уз ситне колаче. А онда су нам једног дана са страница Политике поручили да је сасвим океј мрзети Албанце и Хрвате.

    У случају др. Зоће, он је управо утолико и битан и опасан јер легитимише оно чега би се иначе "разумни" стидели, те би га и потискивали/ скривали.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Indy Mon Jul 27, 2015 1:11 am

    I meni je došlo da reagujem na te "gene i hormone", ali mislim se, šta vredi tupiti trastaturu. S druge strane, da izvinu ovde prisutni beautiful minds bazirani u Srbiji na koje se to nikako ne odnosi, ali drZoća je samo i za očekivati u sistemu u kome vlada inkompetencija.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2015 1:15 am

    Ma Dr Zoća je globalni fenomen, već smo pričali o tome. On  nikad nije uspeo da se probije u akademiji, probio se preko tržišta, a sad koristi totalni slom javnosti i uspeva da pregazi akademiju i sve. Akademci su ga jasno prokazali, ali ko ih jebe, para vrti gde nauka neće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Indy Mon Jul 27, 2015 1:31 am

    Pa nije sasvim tako (za globalni fenomen).
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2015 1:34 am

    Pa pričali smo već o tome - Dr Laura, Dr Phil, ona Tiger-mother, to je sve deo istog trenda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Indy Mon Jul 27, 2015 1:36 am

    S tim ću se složiti kad budem video ekvivalente recimo Krugmana u Politici. Imate vi ono loše sa zapada, samo nemate ono dobro.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2015 1:41 am

    http://www.politika.rs/pogledi/Branko-Milanovic/index.1.lt.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Indy Mon Jul 27, 2015 1:45 am

    Znaš šta, nemam šta sa tobom da se preganjam. Srbija JESTE zemlja kojom caruju inkompetenti, a ako ti stvarno misliš drugačije, onda i nemamo šta da pričamo.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Mon Jul 27, 2015 1:49 am

    Pa nije to baš ni podložno raspravi, kad ti ministar policije ima plagiran doktorat s Megatrenda. Prosto mislim da je Zoća proizvod nečega drugog - on nije izdanak srpskog sistema. Lik predaje u Beču, u Sloveniji je popularniji nego u Srbiji, itd. On je zaista deo globalnog trenda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by uskok i ajduk Mon Jul 27, 2015 9:38 am

    No Country for Old Man wrote: Нпр. српски славски фашизам, за уз ситне колаче. 

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 3579118792


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by No Country Mon Jul 27, 2015 8:06 pm

    Pogresna pesma, ali pravi pevac. Ako bi iko bio strucan da napise pesmu o tome kako se nekad slaDko serbovalo uz salcice, onda je to Djole. 

    Ima kod Mihiza, u Autobiografiji o drugima, jedna takva sentimentilastina, al' mi nije poznat primer da je neko uglazbio. Jedino sto mi pada na pamet su "Kozaci u mom stanu", but that's quite a stretch.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by beatakeshi Mon Jul 27, 2015 8:58 pm

    No Country for Old Man wrote: "Kozaci u mom stanu"
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 286371741 Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 3137070404
    Gde si se toga setio...
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by No Country Mon Jul 27, 2015 10:42 pm

    Eh, to mi se vazda vrzmalo po glavi kada za slavu nahrupi caletova ekipa iz III muske...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Aug 15, 2015 10:50 am

    ФОРМУЛЕ ЖИВЉЕЊА



    Аутошовинизам – презир према својима
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Formule
    (Илустрација Ф. Чанг)
    Људи почињу да презиру када процене да је неко испод неког претпостављеног „минимума” људске вредности. Другим речима, презиру онога за кога верују да не вреди, да му се негира људскост. Зато је презир дехуманизујуће, непријатељско осећање, што најбоље показује избор речи – увреда – којима се презир говорно изражава.
    Историјски гледано, презир је однос „нас” према „њима”, нашег племена према њиховом племену, наше породице према њиховој. Типично је да припадници једне заједнице посматрају припаднике неке друге, од њих различите заједнице, искључиво кроз своје вредности, због чега закључују да су ови други чудни, то јест да не вреде. У некадашњим монолитним друштвима такав културни презир је служио очувању вредносне матрице дате заједнице, јер је доводио до тога да сви друкчији буду одбачени. Данас, када су друштва хетерогена, састављена из бројних субкултура, када је мултикултуралност вредност и када се промовише трпељивост, овај културни презир не само да је изгубио заштитну функцију већ путем етикетирања и одбацивања доприноси настанку „девијантних” субкултура.
    Појединци могу да осећају презир према себи самима. Самопрезир настаје тако што људи почну да условљавају властито осећање личне вредности. Сматрају да они такви какви су не вреде, већ да је потребно да испуне неки критеријум који су себи задали, да би вредели. Када схвате да не могу да испуне задати критеријум, тада почињу да презиру сами себе. Тако, на пример, девојка која је усвојила да су дугачке женске ноге услов за лепоту презире свој изглед, јер сматра да је ружна зато што јој ноге нису довољно дугачке.
    Између презира према „онима” и презира према себи налази се трећи облик презира, а то је презир према својима. То значи да особа почне да презире чланове своје групе, то јест групе из које је потекла – било породице било заједнице.
    Настанак презира према својима је комплексан и зато се представља примером. Претпоставимо да дете из сиромашне породице стално гледа како живи суседна, богата породица. Оно са жудњом гледа шта други раде и шта све имају. Оно почиње да се љути на своје сиромашне родитеље што нису богати и пита се зашто оно није имало срећу да се роди у тој богатој породици. Током игре са децом богатих суседа схвати да га они помало презиру зато што је сиромашно и што нема скупе играчке. Тада оно почиње да се осећа мање вредним, да се пред непознатим људима стиди своје породице, да на разне начине показује да им не припада, да је оно друкчије. Боли га и то што га богати никада не прихватају у потпуности, иако им се додворава и чини бројне услуге.
    Још од турског доба презир према својима је основа аутошовинизма, знак непријатељски подељене, болесне заједнице.

    Зоран Миливојевић
    објављено: 15.08.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Sat Aug 15, 2015 11:25 am

    Poturice autoshovinisti. Je l moguce da je to konstrukcija?
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Aug 15, 2015 1:54 pm

    Šta drugo? Nikakvo druagačije smisleno tumačenje nisam uspeo da smislim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by No Country Sat Aug 15, 2015 5:07 pm

    Па да, цео је чланчић и написао због те тезе. Која јесте маштовита, онако у времепловном смислу. Могао је, а и стилски би остао доследан остатку текста који нигде не прелази ниво II разреда, да каже и нешто овако: замислите децо да су само Турци имали мобилне телефоне...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by beatakeshi Sat Aug 15, 2015 5:44 pm

    A ta imbecilna kovanica - autošovinizam Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 3274312807
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Bluberi Sun Aug 16, 2015 12:20 am

    1982.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sun Aug 16, 2015 12:26 am

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 3984128386 :ljaksofon:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Bluberi Sun Aug 16, 2015 12:34 am

    To je bilo ok.
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by 1088 Sun Aug 16, 2015 3:46 pm

    evo ga na radiju studio b u nekom bljutavom život je avan-tura sadržaju. kažu, vole ga od vardara do triglava, slovenija, hrvatska. cenjen, ordinirao na sve strane. ali potencira da on nije psiholog, ni psihijatar. on je (pravi) DOKTOR. on ZNA. zbog te migrene bijo šikaniran u armiji, ako sam dobro skontao. odmetnik. postavljao standarde u lečenju narkomanije, uprkos otporu sa najviših instanci. tužna priča. ali kaže mrze nas u austriji i nemačkoj. očima ne mož da nas vide. a i te nevladine organizacije samo rovare ovde za šaku evara. utom upada voditeljka. “hajde kratko da progovorimo o famoznoj polemici o fizičkom kažnjavanju dece, ali samo u par rečenica.” voditeljka započinje segment divljenjem prema zoćinoj hrabrosti da gura svoj stav uprkos napadima sa svih strana, bez obzira na to da li je ispravan i opaskom da ne zna koga je to zapravo ikada tukao tata. “možda eventualno dečake” - dodaje iz fejda dok u laganom kasu zoća hvata zalet. Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty“kratko u par rečenica” traje već nekih pola sata. voditeljka zaključuje segment divljenjem prema žoćinoj misli da je to ugrožavanje ljudskih prava ulaskom u dom, efektom kuvane žabe. šta je sledeće? - pita se ona.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sun Aug 16, 2015 7:07 pm

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 3579118792

    Svaka čast na summary-ju! 

    Maze mamine piju sok od maline, a maze tatine piju - batine!

    Najviše me nervira kad novinari nekom vrlo problematičnom pitanju, kao što je ovo kojim se bavi Zoća, prilaze sa te lične strane - ma svaka vama čast na hrabrosti... Ej, be, neki argumenti su se suočavali, padale teške reči, nije to lajfstajl rubrika (makar Zoća u njoj iznosio svoje stavove). Nije on sportista, glumac itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by AnaDilajt Sat Aug 22, 2015 10:53 am

    Живот и стил

    ФОРМУЛЕ ЖИВЉЕЊА

    Бајке и зло
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Bajke
    (Илустрација С. Печеничић)
    Дечје бајке су прве приче које причамо деци о догађајима у великом и непознатом свету који се налази изван сигурног породичног круга и родитељске љубави. Оне имају значајан утицај на изградњу основних, почетних дететових уверења о непознатим људима, љубави, правди… – великом свету који га очекује. Структура заплета у огромној већини бајки је да њеног јунака, који је по правилу неко с ким дете може да се поистовети, угрожава зла особа или сила, да би се прича разрешила и свршила тако што добра особа или виша сила спасава јунака. Зато бајке имају срећан крај у којем љубав и правда побеђују зло.
    Сви који су деци читали или причали бајке знају да их она врло снажно доживљавају. Најснажнији моменат је доживљавање страха за јунака када га заробљава фигура која је утелотворење зла. Јасно је да је страх детета за јунака истовремено и дететов страх за себе, што произлази из његовог поистовећења са јунаком приче. Колико је овај страх важан детету, указује то што дете тражи да му се иста бајка прича изнова и изнова. Поновно проживљавање приче која му је већ до детаља позната и чији крај већ зна, помаже му да превлада доживљени страх.
    Проблем у оваквим бајкама виде они који сматрају да овакве приче непотребно трауматизују децу, кварећи им радост срећног детињства. Бајке се виде као најранији промотори насиља и политички некоректних сексуалних стереотипа. Пишу се нове бајке или се старе мењају како би постале прихватљивије. У ревидираним текстовима принц пољупцем из стогодишњег сна буди другог принца.
    Мала деца су наивна, што значи да верују да су сви људи исти као и они које виђају у својој породици и окружењу – добри, пуни љубави према детету и добронамерни. Како је детињство припрема за одрасли живот, развојни задатак је превазилажење ове наивности. Једна од главних функција бајки је да подуче дете да се спољашни свет разликује од његове заједнице, да га припреми да у спољашњем свету постоје опасности с којима се и оно једног дана може суочити. А да би се то постигло, у бајкама мора да постоји зло, а затим борба добра и зла у којој добро на концу побеђује.
    Два су главна момента који спречавају да деца буду трауматизована бајкама. Први је емоционална катарза коју доноси победа добра као обавезни срећни крај уграђен у бајку. Други је што се бајке читају у сигурности – док је дете у крилу или загрљају одрасле особа која га воли и штити. Бајке омогућују детету да се развија, да из фазе незнања и потпуне наивности пређе у следећу развојну фазу у којој прихвата постојање лошег и злог. Да ни та следећа фаза није крај развоја, најбоље видимо код оних одраслих који се и даље управљају уверењем да правда и љубав владају космосом и да увек на крају побеђују. 
    Зоран Миливојевић
    објављено: 22.08.2015.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Sep 05, 2015 10:32 pm

    Формуле живљења

    Сажаљење
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Sazaljenje
    (С. Печеничић)
    Један од начина на који се дефинишу људски односи јесте према начину на који једна особа реагује на оно што се догађа другој особи, поготово на оне ситуације које друга особа оцењује као важне. То се тиче и емоција јер се оне појављују онда када је важно: када је ситуација оцењена као позитивно важна – реакција су пријатна осећања, а када је негативно важна – реакција су непријатна осећања.
    Када се неко налази у ситуацији због које се осећа лоше, непријатно, тада на основу емоционалне реакције других који знају за његову ситуацију може да закључи какав је њихов однос према њему као особи. Уколико су други равнодушни, не показују ни саосећање ни антипатију, особа закључује да другима није важна, да други према њој немају пријатељски, али нити изражено непријатељски однос. Уколико други реагују задовољством, тада особа закључује да други имају непријатељски однос антипатије, противосећања.
    Уколико други изражавају да им је жао што се особа налази у неповољној ситуацији због које се лоше осећа, они јој показују да им је она важна и да им је важно како се она осећа. Тако изражавају пријатељски однос према особи.
    Уколико је реч о људима који су већ повезани неким јаким позитивним емотивним везама, било да су блиски рођаци, партнери, пријатељи, то је сасвим разумљиво – али како долази до тога да неко саосећа са болом људи које не познаје или за чију несрећу је само чуо?
    Да би неко могао да саосећа са људима које не познаје, мора да их доживи као људе који су исти као што је он сам или као они људи које воли. Тада се са њима ментално поистовећује, идентификује, или их поистовећује са онима које воли. Зато када људи у несрећној судбини туђег детета виде могућу судбину свог детета или унука, њихови ментални процеси обрађују обе менталне представе, што се сабира у доживљај снажне емоције. Како су емоције покретачи – што и јесте дослован превод ове латинске речи – снажна емоција подстиче особу на неку акцију помагања ономе са којим саосећа.
    Познато је да многа примитивна племена своје припаднике сврставају у људе, а припаднике другог племена у нељуде. У поставци „ми” и „они”, племенски закони штите само нас, припаднике племена, а не односе се на њих – припаднике другог племена. Напредак цивилизације може да се утврди према тома у којој мери припадници једне заједнице имају пријатељски однос према оним другима које не познају. Што је већа разлика између две заједнице, већа је препрека за поистовећивање, саосећање и солидарност.
    Онај који саосећа, који сажаљева, тиме изражава људску љубав према другима – агапе – што не значи да треба да отпише властиту љубав према себи и својима.
    Зоран Миливојевић
    објављено: 06.09.2015.

    Kakav skup banalnosti i perfidnog nacionalizma, jbt bob.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 8 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:56 am