Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Teretana

    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Mar 20, 2015 12:49 pm

    bucica je teg, a ovo tvoje je girja. 

    meni se cini, amelija, da to mora sve da se razvija, da se ne bi nategla previse na jednu stranu, dakle, skladan i ravnomeran razvoj misica, za isto takvo telo. cucanj sa sipkom na ramenima je super, jer u jednoj vezbi angazuje najvise misica u telu, 67 posto. dedlift 60. (to se moj trener ponekad kurci teorijom Teretana - Page 3 1233199462
    al, ko sto kaze lalinea, cucanj mora da se uci. ja sam dva meseca radila cucnjeve s tegovima pre nesto sam stala ispred reka, i to cak nije bilo vezano za tezine, nego za ucenje tehnike, prava ledja, guzicom nazad ko da oces da sednes dole, pravo nazad gore, podmetaci razlicitih visina za pete, i tako dalje.. a posle sve to sa sipkom. meseci su prosli dok nisam cula jednu da je prokomentarisala kako pravilno cucnjavam. (to znanje cucanja mi je, naravno, posle otvorilo prostor da pravilno fusarim kad mi se ne radi  Teretana - Page 3 3579118792)
    uci cucanj, super se covek oseca kad odradi serije. 
    a za ovaj spekbauh, to ko god sam cula da je pitao sta s tim, odgovor je uvek bio da se stomak pravi u kuhinji.


    [url=https://bezizgovora.wordpress.com/?s=cucanj]ovde[/url]  ima nekoliko super tekstova o cucnju.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Ointagru Unartan Fri Mar 20, 2015 2:19 pm

    Indy wrote:Amelijo, jel radis onaj sumo cucanj (tamo sam kacio ilustraciju).

    Izgleda sasavo, ali je bas dobar. I lako se radi ispravno uz samo malo paznje. Uz koriscenje kettlebell (ne znam srpski kako je... bucica?)

    Jedino sto je meni kettlebell od 16 kila (a to je najveci koji imamo) postao smesno lak. Video sam da se radi ista vezba sa olimpijskim tegom, tako sto se jedan kraj sipke od tega ucvrsti na zemlju, a drugi se optereti. I onda se sipka proturi medju noge, a dize se naravno onaj kraj sa teretom.

    Za noge jos regularno radim leg press, sa 105 kg. Mogao bih i vise (tja, 105 kila je negde sad moja tezina), ali se cuvam preterivanja bilo koje vrste, posebno kad nemam trenera pri ruci.

    Probao sad taj sumo cucanj. Sa tegom od 14 kg je prelako, sa 18 kg je ok sto se nogu tice, ali me bole ledja (donji deo). Jel to znak da nesto ne radim kako valja ili je normalno?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Amelija

    Posts : 140
    Join date : 2014-12-19

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Amelija Sat Mar 21, 2015 8:14 pm

    Indy wrote:Amelijo, jel radis onaj sumo cucanj (tamo sam kacio ilustraciju).
    ne, ovo što ja radim koliko se sećam se zove "pehar čučanj"

    i držim jedan teg u obliku diska, onog što se kači na šipku

    i njega držim ispred sebe i onda udri 3 serije od po 10 ponavljanja

    inače trenutno sam na 10 kila



    a ono sa šipkicom i tegovima na ramenima mi je teže jer, eh iznenađenja, imam utisak da mi najviše rade kvadricepsi, dok kod ovog gorepomenutog (a koji isto radimo i na tom body pumpu) radi nekako sve živo (i kvadriglupsi i stomak i ruke i leđa i sve)
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Sat Mar 21, 2015 11:36 pm

    Pa, 10 kg je dosta za tebe obzirom da nisi bas rmpalija.

    Kod mene se blizi vreme kad cu nesto morati da menjam, posto mislim da sam postojeci format iscrpeo (a rezultati su fantasticni, kad ja to moram da kazem.)

    Samo sad nije najbolji trenutak, nesto sam sjeb'o na onom trcanju i jos mi se ligamenti od toga oporavljaju.

    @Radagast, ne bi smelo nista da boli, koliko se ja razumem.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Mon Mar 23, 2015 11:50 am

    otkrila sam tajnu brzog trcanja - kad ti nad glavom lete slepi misevi velicine osrednje patke. znam da samo vole da piju cvece i slicno, ali ipak... kako sam projurila kroz deo staze gde je bilo jedno krdo (ili jato, iako su sisari?)a jedna grupa sto je letela mnogo nisko. to mi je za nauk sto me mrzelo da dignem dupe do 8pm, a mogla sam da idem odmah posle teretane.
    Amelija

    Posts : 140
    Join date : 2014-12-19

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Amelija Mon Mar 23, 2015 12:02 pm

    darling wrote:
    a za ovaj spekbauh, to ko god sam cula da je pitao sta s tim, odgovor je uvek bio da se stomak pravi u kuhinji.
    a pa svakako ima i toga Teretana - Page 3 1399639816 samo je fora što kad se reguliše to iz kuhinje bi bilo lepo da ne liči prosto na ispuhanu mješinu umesto napuhane
    Amelija

    Posts : 140
    Join date : 2014-12-19

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Amelija Mon Mar 23, 2015 12:02 pm

    i pravda za slepe miševe! Teretana - Page 3 1949538119  

    (ja ih volim)
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Wed Mar 25, 2015 5:55 am

    Lete ovde svako veče kad se vraćam s treninga. Uvek sam pomalo zabrinut da me ne zalepe odozgo svojim ekskrementom.

    Kad sam bio mlad i imao kosu (!) naši slepi miševi (koji su mnogo manji) izazivali su strah druge vrste. Pričalo se kako se upetljaju u kosu, pa posle samo šišanjem mogu da se odatle izvade. Naravno, skoro sigurno je u pitanju urbana legenda.

    ...
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Wed Mar 25, 2015 3:27 pm

    danas sam pocela da treniram po programu ovog baje.
    ko zna na sta cu ispasti.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Thu Mar 26, 2015 3:20 am

    pa sad, ako trcis uporedo...  Teretana - Page 3 2304934895


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Thu Mar 26, 2015 10:33 am

    ma, to je samo nova sema treninga, dosta zabavna. cak mi se juce cinilo da je lak trening (noge) i da nisam imala razloga da dolazim, ali kad su mi se predvece oduzele guzice, shvatila sam da hakensmit zna posao.
    danasnji trening je bio bolji od droge. sve kao nista...
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 10:56 am

    Nekoliko polupočetničkih tip(l)ova za ubivanje na treningu

    Otidite u teretanu gladni
    Obucite kompresijske dugačke gaće i majcu
    Nabijte noise-cancellation sluške u uši, puštite ranu Metal'ku
    Zadnjih nekoliko stotina metara do teretane trčite sprint
    Otkinite sve one sajle iz težinskih mašina
    Od 1 do 10 (ponavljanja) brojte na japanskom
    Ignorišite svaku bol
    Otrčite kući laganim kasom
    Feel the power!

    Teretana - Page 3 Gym
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:36 am

    @darling

    Za ono pitanje od tamoa ("gde ćeš s ključem") - obično postoji mali džepić pozadi u šorcu, a takođe sa strane i u nekim dresovima. Za vodu ne znam. Na mojoj trasi ima par slavina na kojima se pojim.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Mar 27, 2015 11:54 am

    ee proso me je sav bol, ispalo je da je to bila jutarnja ukocenost, kako sam se razmrdala, sad je sve dobro +  sam od lagano do blago euforicno srecna.

    neam taj dzepic na gacama, plus nosim svezanj kljuceva Teretana - Page 3 1399639816  i ta voda me jebe, ne mogu da se oslonim na slavine, moram biti sigurna da je imam sa sobom, navika, uvatila bi me panika da ne mogu da gucnem kad mi dodje. juce sam trcala s bocom od 0.75 u ruci Teretana - Page 3 1399639816 

    a sto je skupa oprema. usla ja kao da kupim sebi obican suskavac, ono dvaes iljada u najku, 15 u adidasu. trazicu dalje.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:59 am

    Pa skini samo onaj ključ koji ti je neophodan sa veze.
    Ja na svim šorcevima imam džepiće. Čak uspem da uglavim i člansku kartu od teretane (jedva stane).

    Za vodu je stvarno problem, video sam da trče s flašom u ruci, baš mi i ne izgleda privlačno. Ima oni specijalni ranci u kojima je voda i iz kojih izlazi cevka iz koje može da se pije po potrebi.

    Teretana - Page 3 Jetflow-1
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Mar 27, 2015 12:03 pm

    da, da, naravno da cu skinuti kljuc, zjbvm se. tek sam prvi put u zivotu trcala. tek otkrivam gde su sve problemi. polako Teretana - Page 3 1143415371

    s ovim rancem bih delovala kao astronautkinja, vidi kako izgleda, kao deo opreme iz svemirskog programa. 
    a ja nisam u fazonu da ocu da budem valentina terjeskova, nego vise sejlor prepicka.  Teretana - Page 3 1233199462
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Fri Mar 27, 2015 12:23 pm

    Darling, jel ima kod nas Lululemon butik? Njihovi sorcevi imaju po tri dzepcica, mos poneses i kartu za prevoz lol. A za vodu - videces kako ti ide, ali ja sam se navikla da ne pijem vodu dok trcim. U pocetku sam morala da stanem kod svake cesmice, sad uopste ne razmisljam o tome. Doduse, ja trcim uglavnom po 25min...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 12:24 pm

    Pa, probaj biti prepička sa ovim Teretana - Page 3 1233199462

    Teretana - Page 3 New-Unisex-Waist-Pack-Bum-font-b-Water-b-font-font-b-Bottle-b-font-font
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 12:51 pm

    Legendarna Flo Jo i njen grip sa megakandžama Teretana - Page 3 1233199462

    Teretana - Page 3 Flo_jo
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Fri Mar 27, 2015 12:51 pm

    uh, ovo al crno, ultimativna prepicka  Teretana - Page 3 1233199462 (odnosi se na drzac boce, a ne na florens, ubacio si je u medjuvremenu)

    @ lalinea ma nema kod nas nista... al, ko sto sam rekla, polako. ako se ozbiljno navucem na trcanje, investiracu u opremu. do tada cu improvizovati.
    takodje, upisala sam se u skolu trcanja, sto znaci da ne trcim od kuce, i ne vracam se kuci, nego putujem do treninga, sto malo komplikuje stvar po pitanju opreme... 


    a sad, bez zezanja, lalinea i sejlor su mi ubacile trcanje u mozak. da njih dve ne trce, ne bih ni ja pocela. 
    fala, curke.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by паће Fri Mar 27, 2015 1:40 pm

    Indy wrote:
    Za vodu je stvarno problem, video sam da trče s flašom u ruci, baš mi i ne izgleda privlačno. Ima oni specijalni ranci u kojima je voda i iz kojih izlazi cevka iz koje može da se pije po potrebi.

     
    PUSTINJSKO ODELO: odora koja obavija celo telo izmišljena na Arakisu. Materijal od koga je napravljena sastoji se iz više mikroslojeva čija je funkcija odvođenje toplote i filtriranje telesnih otpadnih materija. Tečnost koja se prikuplja na ovaj način dolazi u sabirnice, odakle se može koristiti pomoću cevi.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Mon Mar 30, 2015 11:26 pm

    juce prvi trcanj od 3.5km+ bez da sam i jednom zastala, izgubila dah, hodala. i to jos prvih 10min nisma ni osetila.

    darling - kako ide trcanje? Teretana - Page 3 1143415371


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Tue Mar 31, 2015 10:31 am

    ide, kotrlja se  Teretana - Page 3 1233199462

    od cetvrtka, posle prvog treninga, do subote uvece uzasno su me boleli kukovi, bas mi je bilo tesko i pitala sam se sta mi je to trebalo i da kako cu u nedelju na trening. ali u nedelju sam ustala ko devojcica, istrcala po programu 3 puta 1,5 km, dosla kuci i nista. nikakva upala misica, ni bol, tek malo umora. reko mi je trener da se telo prilagodjava novim pokretima i da je bol u kukovima decja bolest trcanja. to sam, dakle, prelezala. veceras opet trcanjac, 10 puta 400 metara. gledam plan treninga, prvo veliko trcanje odjednom mi sleduje u sledeci cetvrtak - 4 km!
    ovo sad u nedelju od kog sam strepela i prevrtala se u krevetu da kako cu istrcati 3 puta kilometar i po, islo je sasvim fino. trcimo sporo, nemam problem sa disanjem, ni sa kondicijom, sad kad je proslo, cini mi se da sam mogla jos, ali pred kraj zadnjih 200 metara odlucim ja da pobedim i zaletim se, mislila sam da je to lako. brate, kad je srce pocelo da lupa, kad sam pocela da se borim za dah, nije mi bilo svejedno do kraja. tako sam naucila lekciju da posle dva treninga nemam trkacke kondicije i da treba da budem strpljiva.

    a sto se covek oznoji na trcanju.... 
    mislim da cu se zaljubiti.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by паће Tue Mar 31, 2015 10:46 am

    darling wrote:ia sto se covek oznoji na trcanju....

    Ако не сме нико да ти каже, ја ћу, па нек ме пошаљу у ту политичко-корективну установу.

    Покушај без фереџе...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by darling Tue Mar 31, 2015 11:38 am

    ih, pa onda svi da vide koliko mi je tesko  Teretana - Page 3 1241126653

    Teretana - Page 3 Empty Re: Teretana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 6:38 am