Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Teretana

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana Empty Teretana

    Post by lalinea Tue Mar 10, 2015 12:30 pm

    PRAVILA:

    1) Obavezna upotreba peskira pri vezbanju

    2) Tegove obavezno vratiti na mesto nakon zavrsene vezbe

    3) Nema bacanja tegova

    4) Nema patroniziranja i vredjanja  Teretana 3402243210

    5) Rukavice moze ali da se slazu s pojasom Dozvoljeno koristiti sta hocete ako vam tako prija


    Nekako sam od samog pocetka imala osecaj da ce na ovom forumu teretana da zavrsi na Lepoti i Senzualnosti  Teretana 298304839
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Tue Mar 10, 2015 12:32 pm

    Indy da se javi, da ne zabusava s progresom Teretana 1317743302


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by bemty Tue Mar 10, 2015 12:40 pm

    a jel sme iskorak?


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 12:43 pm

    Najbolja teretanska pravila koja sam ikada video bila su u teretani "Šampion", legendarnog niškog bildera Vinka. Vinko je bio priglup, a užasno narcisoidan bivši pandur za kjeg se pričalo da su ga isterali iz policije zbog brutalnosti (ne znam da li je to tačno). Pravila je sastavio sa par svojih malo pismenijih pitomaca i jasno je da im je ista diktirao u mašinu (da, mašinu, to je bilo pre masovne upotrebe štampača) u naletu inspiracije. Bilo ih je preko dvadeset, i pokrivala su sve od teretanske etikecije do živtonih mudrosti, nasumično grupisanih u članove. Tipa:

    18. Stavljajte peškire na klupu pre vežbanja.

    19. Vraćajte tegove na mesto, poštujte svoje roditelje i budite dobri sportisti. Uvek pomažite slabijima i nosite čiste patike za vežbanje.

    20. Redovno izmirujte članarinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by boomer crook Tue Mar 10, 2015 12:52 pm

    vidi otvorila nam se teretana. nemam iskustva osim da imamo jednu u komsiluku pored koje dete redovno stane kada neke zene vezbaju nesto sa nekim loptama. i onda ja u mantilu stojim pored deteta i gledam tupo u to poput nekog manijaka. cekam dan kada ce mi prici obezbedjenje posto kapiram da patuljka niko i ne vidi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Tue Mar 10, 2015 12:54 pm

    ^^ Teretana 3579118792  Teretana 3579118792



    bemty wrote:a jel sme iskorak?

    zavisi.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Indy Tue Mar 10, 2015 1:09 pm

    lalinea wrote:Indy da se javi, da ne zabusava s progresom Teretana 1317743302
    Sad baš gledam ove tvoje novozelandske vampire i razmišljam kako je njima lepo, ne moraju u teretanu (a nisu ni debeli).

    Ali, OK je za nas smrtnike. 

    Btw. primetio sam da u moju teretanu dolaze i tradies* - još im sasušena farba od posla po kolenima. To dosta objašnjava odakle njima tako dobro definisani mišići, izgleda da to nije prosto od rada na građevinama.

    *Nešto kao "majstori", tj. ovi što rade rukama.
    Anonymous
    Guest

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 1:19 pm

    pa kad su imali sreće., ti vampiri. mene da sad ujede vampir, bio bih debo do kraja univerzuma ili do kraja glogovog koca.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by bemty Tue Mar 10, 2015 1:26 pm

    mhm, a garant se razbijas od teterane i sporta opcenito. 


    (kao i ja)


    _____
    Warning: may contain irony.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Indy Tue Mar 10, 2015 1:28 pm

    Ja i dalje ne volim sport. Ali, zavoleo sam teretanu. To mi je ono kao "oj živote, teretano", samo kontra.

    Ima tu neki slogan, "ako osećaš težinu sveta na leđima, radi čučnjeve" (to je parafraza onog čuvenog, ako ti život daje limunove, pravi limunadu). Negde to ima smisla za mene.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 10, 2015 1:34 pm

    Evo prolazi lagano i 9. mjesec otkako se skanjujem da krenem s tjelovježbom. I ništa. Nekakav psihološki fenomen, šta li.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 1:35 pm

    Ja sam od sportova pokusavao svacim da se bavim. 

    Odbojkom, pa ubrzo batalio.
    Streljastvom malo duze, rekreativno.
    R. Aikidom, isto nesto kratko. Ukrstili mi se termini sa debatnom sekcijom, i debata mi bila draza.
    Fudbal sam voleo da igram. Secam se da sam u srednjoj igrao za nasu nezvanicnu skolsku reprezentaciju.

    Bilijar volim i da igram, i da gledam. Ali mi je u zadnje vreme jako tesko da sastavim drustvo za tako nesto.
    Anonymous
    Guest

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 1:49 pm

    bemty wrote:mhm, a garant se razbijas od teterane i sporta opcenito. 


    (kao i ja)


    Juče sam radio kardio 30 minuta i 15 minuta vežbi snage, mojne tako. Pustio folk metal kompilaciju i boksovao bučicama od 5kg.
    Uhvati me to u proleće, pa vežbam i čitave dve nedelje i onda se osetim toliko dobro i poletno da zaključim da ne moram više nikad.

    No, pročitao sam negde zanimljivo pitanje. "Da li ti je lakše da u dnevni raspored uglaviš 30 minuta vežbanja, ili 24 sata smrti?"
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 1:54 pm

    Dobra ideja za reality - 24 sata smrt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Amelija

    Posts : 140
    Join date : 2014-12-19

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Amelija Tue Mar 10, 2015 1:55 pm

    bemty wrote:a jel sme iskorak?
    ja kažem -- sme

    a kad ja kažem da sme onda sme




    (mrzim iskorak iz dna duše...)
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Indy Tue Mar 10, 2015 2:01 pm

    Meni je sad veći problem stabilnost nego opterećenje. Nisam pao još nijednom, ali ...
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by bemty Tue Mar 10, 2015 2:27 pm

    Gusztav Vege wrote:
    bemty wrote:mhm, a garant se razbijas od teterane i sporta opcenito. 


    (kao i ja)


    Juče sam radio kardio 30 minuta i 15 minuta vežbi snage, mojne tako. Pustio folk metal kompilaciju i boksovao bučicama od 5kg.
    Uhvati me to u proleće, pa vežbam i čitave dve nedelje i onda se osetim toliko dobro i poletno da zaključim da ne moram više nikad.

    No, pročitao sam negde zanimljivo pitanje. "Da li ti je lakše da u dnevni raspored uglaviš 30 minuta vežbanja, ili 24 sata smrti?"

    isti smo  Teretana 286371741


    _____
    Warning: may contain irony.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Ointagru Unartan Tue Mar 10, 2015 3:17 pm

    bemty wrote:a jel sme iskorak?

    Kazu da nije dobro za kolena.

    William Murderface wrote:Najbolja teretanska pravila koja sam ikada video bila su u teretani "Šampion", legendarnog niškog bildera Vinka. Vinko je bio priglup, a užasno narcisoidan bivši pandur za kjeg se pričalo da su ga isterali iz policije zbog brutalnosti (ne znam da li je to tačno). Pravila je sastavio sa par svojih malo pismenijih pitomaca i jasno je da im je ista diktirao u mašinu (da, mašinu, to je bilo pre masovne upotrebe štampača) u naletu inspiracije. Bilo ih je preko dvadeset, i pokrivala su sve od teretanske etikecije do živtonih mudrosti, nasumično grupisanih u članove. Tipa:

    18. Stavljajte peškire na klupu pre vežbanja.

    19. Vraćajte tegove na mesto, poštujte svoje roditelje i budite dobri sportisti. Uvek pomažite slabijima i nosite čiste patike za vežbanje.

    20. Redovno izmirujte članarinu.

    Teretana 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 3:28 pm

    Teretana 3579118792

    evo plejliste za vedžbanje, prva je super, o tipu koji jaše mamuta i peče roštilj na vulkanu

    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 3:31 pm


    Mjölnir 1 month ago
    They called me ''satanist'' in gym for listening this music .... Then I took off my t-shirt and they got scared of my Mjölnir back tattoo...

    Vaso priznaj da si ovo ti pis'o.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 3:32 pm

    Teretana 3579118792
    Kao da jesam.
    Anonymous
    Guest

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 4:32 pm

    Ja već desetak dana radim pilates sama kući, pustim neki jutub pa udri. Od kako je pao sneg ne ide mi se na trčanje, ali nekoliko dana sam kombinovala trk i pilates. Mislim da sam malo i smršala.

    Ali ovako ću moći još samo do kraja nedelje, onda šetnja kera i to je to..
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Tue Mar 10, 2015 8:57 pm

    Indy wrote:Meni je sad veći problem stabilnost nego opterećenje. Nisam pao još nijednom, ali ...

    meni je balans problem kod svih vezbi gde najvise radis, je li, jednom nogom. Iskorak nikad nisam volela jer su me jako bolela kolena na isti, plus samo sto ne padnem pri svakom koraku. A kad sam ranije, pre 10+ godina, pokusavala da idem u teretanu (pa odustajala nakon dva treninga), iskorak je uvek, obavezno bio na repertoaru.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Indy Tue Mar 10, 2015 9:17 pm

    Ja ću morati da dodam opterećenje na iskorak, pošto mi postaje suviše lak. Na sreću, kolena su mi (kuc-kuc) u dobrom stanju za nekog od 83 godine, tako da je to OK.

    (Od svog slabljenja mišića koje dolazi s godinama - ako se ne vežba - noge su mi nekako najviše oslabile. Pre par godina sam bio jedini u sali za aikido koji nije mogao da uradi nešto što se svodi na čučanj na jednoj nozi. A bilo je tamo još matorih & debelih.)
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Indy Fri Mar 13, 2015 11:24 am

    Danas sam otpočeo dan uobičajenom kuknjavom (pa nešto i ovde na forumu), zatim tako nastavio gunđajući i ropćući, pa sam se negde pred kraj jadnog radnog vremena nekome tako silno izjadao da je to jedna bruka (u klasičnom smislu reči). Te ne valja mi ovo, te ne valja mi ono, te sam jedna propast neopevana, te je sve užasno i jedno sranje, bre.

    I, onda odem na moj Strength čas u teretanu. Kad tamo, na onim spravama, momak jedan, od jedno 35, reklo bi se indijskog porekla, lepog lika, obrijane glave (tako bi možda izgledao Sidarta Gautama). Radi vežbe sa "kablovima". I, nema levu nogu (celu) i ruku, levu takođe, od ispod ramena.

    Pa, šta da kažem. Samo da začepim jednom za svagda i... produžim dalje sa onim što imam.

    Teretana Ac49c8eb4ff134311ea22761d7764f3d

    Teretana Empty Re: Teretana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 1:45 pm